naar Vlissingen is verhuisd, zal haar de gevraagde attestatie worden verleend. De rapporteur der jongstgehouden classis wordt op zijn verzoek diligent verklaard in het uitbren gen van zijn verslag. Gecommitteerden tot het nazien der diaconie rekening over 1890 verklaren deze rekening, aan wijzende een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 3665,52 en sluitende niet een nadeelig saldo van f235,01, te hebben nagezien en in orde bevonden. Diakenen worden daarop dankgezegd en gedé- chargeerd. Dc voorzitter wijst nog met een enkel woord op de genadige bestiering des Hoeren, die in den algeloopèn strengen winter weder de middelen heeft verschaft ter leniging van den grooten nood der armen. Van den boekhouder der Kerkelijke kas" was ingekomen een kort overzicht van den staat der kas; daaruit bleek, dat de ontvangsten gedurende de maanden Januari eu Februari bedroegen f597.16, de uitgaven 1'582.12; het tekort der rekening van het vorige jaar bedraagt f 265.79. Wordt goedge vonden iu' de samenkomst der gemeente hiervan mededeel ing te doen. Door gecommitteerden tot het afleggen van een bezoek bij ds. Feringa te Klundert wordt eer.igszins uitvoeiig verslag uitgebracht van het door hen ge voerde onderhoud met genoemden leeraar. en den indruk weergegeven, dien zij hierdoor hadden ver kregen. De vergadering vernam deze mededeelingen met belangstelling en betuigde gecommitteerden haren dank. Door de broeders, aan wie het nazien der doop-, trouw- en lidmatenboeken was opgedragen, werd een schriftelijk rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat deze boenen door hen in orde bevonden waren. Ter vergemakkelijking van dezen arbeid voor het vervolg worden door de vergadering eenige wenken gegeven, welke de scriba beloolt in toe passing te zullen brengen. Wegens 'tgevorderde uur worden geen nieuwe zaken°meer in behandeling genomen en geschiedt de omvraag. Met het oog op de vele werkzaamheden voor de volgende week wordt goedgevonden alsdan geen catechisatien te honden. Een verzoek om den leeraar af te staan tot de vervulling van den dienst des Woords te Seroos- kerke kan de Kerkeraad o. a. wegens a. s. ver plichte consulentsdienst te St. Maartensdijk tot zijn leedwezen niet inwilligen. Een dergelijk ver zoek van de kerk van Axel wordt nog aange houden. De Voorzitter sluit hierna den Kerkeraad en draagt een der brs. ouderlingen, op voor te gaan in dankgebed. Door het bedanken van Ds. J. H. Feringa voor de op hem uitgebrachte beroeping duurt de langst bestaande vacature voort. De kerkeraad heeft dus besloten met het beroe- pingsvverk voort te gaan. Daartoe zal F. Zondag a. s. deze zaak in het gebed der Gemeente den Heere worden voorge dragen en zal de vergadering der steinjgo- rechtiirdon tot formeering van een zosta t plaats hebben op 18 Maart a. s. des avonds te unit aelit ure in de Koorder- kerk. Men leze nog eens het over deze zaak geschre- vene in de Kerkbode van 7 Februari 1.1. Namens den Kerkeraad, P. J. W. Klaarhamer, Praes. A. B. Crucq, h. t. Scriba. Uitnoodigingf. Diakonaal-Hul pbetoon heeft ook behoefte aan gebreide goederen. Vooral kousen en sokken. Nu houdt breiwerk veel op en de werkende handen van Hulpbetoon zijn niet meer maar minder ge worden. Hierdoor heeft het zeer behoefte aan brei sters. Nu dunkt den leden van Hulpbetoon, dat dit nu eens een goede gelegenheid is voor meisjes be neden. de 18 jaren, om ook mede te doen in het goede en aangename werk der barmhartigheid. Jongedochters onder dan 18 jaren en vrouwen, die medearbeiden, zijn er nu reeds, en nu ook nog meisjes. De diakenen keuren ons plan in deze zaak goed. Daarom noodigt nu Diakonaal-Hulpbetoon die meisjes vriendelijk uit, om haar te nelpen met breien. Doch er zijn een drietal voorwaardenle. vader en moeder (en in dit geval "vooral moeder) moeten het goedvinden; 2e. het werk in en voor het eigen huisgezin mag er niet om lijden noch achterstaan; 3e. men moet goed kunnen breien, want vooral in den dienst der barmhartigheid mag men geen ge brekkig of broddelwerk leveren. Zij, dus die lust eu tijd en bekwaamheid hebben, worden verzocht zich aan te melden bij deonder- geteekende of bij een der andere leden van Diako naal-Hulpbetoon. Het doel is niet een nieuwen kring te maken, die nu en dan saamkomt, maar dat de meisjes het werk te huis doen als zij gelegenheid hebben. Wij verwachten stellig, dat er zulke meisjes zich zullen aanmelden eu dat onze vriendelijke uit- noodiging niet te vergeels zal zijn. Namens Diakonaaal-Hulpbetóon Mevrouw Klaarhamer. Van de Kerk van Vlissingen. Zitting eener commissie uit den kerkeraad Maan dag, 16 Maart, des avonds van 810 ure. Vergadering van den kerkeraad met Diakenen, Donderdag '19 Maart, des avonds te half negen ure. Zondag, 8 Maart, zijn als bizondere giften ont vangen: een aandeel in de rentelooze geldleening ten behoeve der gsreform'. school, voor genoemde (opschrift: Een dtiiilJ.niir offer- den lleere), f2,50 voor het studiefonds der Vrije Universiteit en drie giften voor eenen met name genoemden zwaar be zochten en langdurig kranken broeder; samen be dragende f 3,50. Woensdag 11 Maart zijn als bizondere giften ont vangen f l,— voor liet tekort der Zending, f 1, voor de Geref. Zending, f 1,van I. P. voor de Zending, 1' 1,van I. P. voor de Kerk, f 0,50 voor het studiefonds der V. IJ., terwijl als nagiften zijn ontvangen 1 1,van N. voor het te kórt der Zen ding en f '1,67 benevens 5 centimes uit het busje van K. tot hetzelfde doel, benevens nog f 1,— van B. Met het ontvangen en overmaken van de gelden, die in ae busjes voor het te kort dei-Nederl. Geref. Zending Vereeniging zijn verzameld, belast zich namens den kerkeraad gaarne Br. P. J. Brand Smith. Zoo men die gelden niet zelf wil overmaken, bezorge men den inhoud van de busjes voor de Idiotenschool bij een der broeders Diakenen. Het is wenschelijk, dat ouders, die kinderen wenschen te plaatsen op de Gereformeerde School die D. V. 4 Mei zal worden geopend, daarvan nauwkeurig opgave doen vóór 15 April eerstko mende. Men wordt verzocht deze opgave te doen bij de Commissie, die gewoonlijk Maandag-avond van 81U uur zitting houdt. Van de Classe. Woensdag 4 Maart 11. kwamen onze classes we derom te Middelburg saam, ten einde naar den regel van Gods Woord te beraadslagen over dat gene, wat tot den welstand en de vrede der ker ken dienen kan. Ds. Klaarhamer opende de vergadering. De notulen der vorige samenkomst 'werden ge lezen en na de benoeming van het moderamen goedgekeurd en ge teek end. Uit het rapport der Oommissie tot nazien van de credentiebrieven blijkt,dat 15 kerken doorhaal- op zieners aanwezig zijn, met 2 keurstemmen, terwijl 5 broeders zonder keurstem de vergadering bij wonen. Ér wordt op gewezen, dat alleen in geval van nood een diaken met keurstem in de plaats van een ouderling mag worden afgevaardigd, aange zien de classikale samenkomsten hoofdzakelijk de re</eering der kerken betreffen en hiertoe de op zieners, niet de diakenen, gesteld zijn. Voorzitter dezer vergadering is Ds. Wolf van Serooskerke bij toerbeurt. Met goédvi. den dei- vergaderden wordt Ds. Vrolijk tot scriba en Ds. Hulsebos en Ds. Klaarhamer tot assessoren be noemd. De vragen naar art. 41 worden gedaan. De be antwoording geeft tot geen bijzondere opmerkingen of besprekingen aanleiding. De zaak der scholen wordt meer en meer behartigd. Ds. Klaarhamer houdt de korte predicatie over 2 Tïmplhëus 2: 19. De andere dienaren oordeelen daarvan. Een verzoek der kerk van Arnemuiden betrei- fendc den heer Broekhuizen, waarvan de behan deling tot deze Classe was aangehouden, wordt door die kerlc teruggenomen, vooral ook, omdat uit een schrijven van genoemden broeder blijkt, dat hij geheel in de dwalingen der independen ten is verward geraakt. Nogmaals wordt ernstig gewaarschuwd tegen het laten optreden van onbevoegden en van hen, die niet onderzocht zijn, en aangespoord tot ge trouw naleven ook van het bepaalde door de Voorl. Synode van Leeuwarden in art. 56 (bladz. 71) der acta. De gecommitteerden in de zaak van Gapinge brengen hun rapport uit. De classe hoort met ge noegen, dat zij die zaak aanvankelijk tot een par tijen bevredigend einde hebben mogen brengen. Zij keurt de handelingen liarer deputaten goed en verleent eveneens hare goedkeuring aan de be sluiten door den kerkeraad dier gemeente op voorstel der deputaten genomen. De rapporten naar aanleiding van art. 11 onzer //Provisioneele Regeling worden uitgebracht. Met blijdschap wordt vernomen, dat de kerk van Oost- en West-Souburg welhaast tot vrijmaking zal komen. Opzieners en diakenen zijn reeds ver kozen en zullen D. V. weldra in hunne ambten bevestigd worden. Dan kan de kerkeraad zich con- stitueeren en kan hij de Gemeente, van haar juk verlossen. Er is goede hope, dat indien dit een maal een feit zal zijn en zoodra de nieuwe ker keraad den dienst des Woords zal hebben geregeld, alsdan meerdere leden der Gemeente dien nieu wen kerkeraad en zijne handelingen zullen er kennen. Moge dit werk daar gelukkig voortgaan. Wordt bepaald, dat Ds. Hulsebos als consulent te O. en W. Souburg zal optreden, zoodra deze kerk zal vrij zijn. Ook wordt nog goedgevonden, dat Ds. Wolf van. Serooskerke als consulent aan Grijpskcrke en Ds. Klaarhamer als consulent aan Gapinge zal wor den toegevoegd. De rekening en verantwoording van onzen zoo actieven Quaestor Ran niet behandeld worden, omdat helaas een ernstige oogziekte, waarvan hij thans gelukkig herstellende is, hem belette dezelve gereed te maken. Moge hij spoedig geheel hersteld zijn. Alsnu geschieden de benoemingen naar art. 7, 8 en 9 onzer ^Provisioneele Regeling". Tot visitatoren voor 1891 worden aangewezen Ds. J. H. M G. Wolf en Ds. W. A. Vrolijk Jr. en als secundus van eerstgenoemden Ds. J. Hul sebos en van laatstgenoemden Ds. F. W. J. Wolf; Tot het saamroepen eener buitengewone Clas- sisvergadering wordt aangewezen de kerkeraad der kerk van Serooskerke Voor al wat betrekking heeft op de examina ea de beroepingen Ds. J. Hulsebos en ouderling Brand Smith, beiden te Vlissingen'; Om de kerken met goeden raad te dienen bij het laten optreden van onbekende oefenaars of van predikanten uit kerken van min vaste for matie, (zoogenaamde vrije kerken) de kerkeraad van Axel voor de kerken buiten Walcheren en de kerkeraad van Vlissingen voor de kerken op Walcheren Eene kerk uit deze classis, dia een bijdrage uit het Fonds voor hulpbehoevende kerken wenscht te ontvangen, moet zich wenden tot den kerkeraad ven Axel, zoo het eene kerk buiten Walcheren is eti zoo het eene der Walchersche kerken is dan wende zij zich tot den kerkeraad van Serooskerke Voor evcntueele onderhandelingen met de Chris telijke Gereformeerden worden gecontinueerd Ds. Wolf van Serooskerke en ouderling A. Dingemahse van Middelburg Voor eventueele onderhandelingen met de //Ge reformeerde Gemeenten" Ds. Wolf van Axel en ouderling A. B. Crucq van Middelburg. Tot Quaestor der Classe voor 1891 wordt met algemeene instemming gecontinueerd Br. C. H. de Wagemaker, Ouderling der kerk van Middel burg. Tot Actuarius van de Classes voor 1-891 wordt eveneens metgemeene goedkeuring gecontinueerd Br.. A. Dingemanse, Ouderling d r kerk van Mid delburg. Eveneens worden gecontinueerd de deputaten, die met den Quaestor de begrooting hebben op te maken voor het volgend jaar. Nu komen in behandeling de voorstellen en vragen onder punt 10 van het agendum. De voorstellen worden na meer of minder uit voerige bespreking aangenomen, en derhalve be paald, dat namens deze Classe op de komende voorloopige synode zal worden voorgesteld, dat het bepaalde in art. 20 der acta van de voorl. Syn. van Leeuwarden alzoo zal worden gewijzigd, dat

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 2