Puike Ruhrkolen ADVE R T. ti T I E N. 25-jarige Echtvereeniging FIÜÏMHIIIT. IMSPUMI „EMBT EN. WERKT." Compleet in 10 afl. a f—.30. E. J. 7AN DIÏMARS, kracht ontbreekt tot de volbrenging van bet zwaarwichtig werk, waartoe wy geroepen zijn en deze alleen is te verkrijgen in het diepe gevoel van afhankelijkheid van Hem, die een ieder kan geven naar hij vannoode heeft. Hierna sprak Ds. Notten namens het Bestuur van Veldwijk een waardeerend woord, waarin hij van hun belangstelling en toegenegenheid de verzekering gaf en verder wees op de zware taak, die den Directeur met zijn echtgenoote te wachten stond, doch ook dat zij mochten vertrouwen op de hulpe Gods ons in Zijn Woord zoo ruimschoots toegezegd. Na het eindigen dezer plechtigheid werd het zoo net en doelmatig ingericht gebouw door belangstellenden bezichtigd en een wan deling gemaakt door de schoone denne- bosschen tot deze inrichting behoorende. Eeni- ge der patiënten waren reeds aanwezig en men moet de ellende van nabij gezien moeten om te kunnen beseffen in welken treurigen toestand deze Idioten zich bevinden. Er be hoort dan ook bijzondere kracht en genade toe om met zulke schepselen te kunnen omgaan, ja zelfs hen te leeren en te on derwijzen. Hier kan in waarheid barm hartigheid geoefend worden. De Heere zij gedankt, dat hij daartoe nog per sonen wil bereid maken en niet het fuinst met den heer Kortlang en zijn echtgenoote mag deze stichting geluk gewenscht worden. Mochten nu maar velen zich gedrongen gevoelen dit werk der barmhartigheid in den gebede te gedenken en vooral ook met hunne gaven het te steunen. K. LE COINTRE, Correspondent. 10 Februari 1891. Niet onmogelijk en zeer gewenscht. Dat het niet onmogelijk enzeergewenscht is, dat kerker aden van Christelijke Gere formeerden en van Nederduitsche Gerefor meerden (of Nederlandsche Gereformeerden) saam komen en saam spreken en het samen eens worden, dat bleek ons opnieuw in ons samenzijn op Vrij dagavond 13 dezer. Drie kerkeraden waren saam en van den kerkeraad der Gereformeerde Gemeente" enkele ouderlingen en diakenen.. Deze laatste kerkeraad heeft helaas, besloten, niet als kerkeraad aan deze broederlijke en tot niets bindende samensprekingen deel te nemen, maar elk der ouderlingen en diakenen vrij te laten, om te handelen naar goedvinden. Deze samenkomsten hebben, gelijk bekend is, ten doel, om in zake de kerkelijke tucht door bespreking van gestelde gevallen ('t zij al of niet werkelijk bestaande) te komen tot eenheid van inzicht en van handeling. Ds. Littooij was aangewezen als voor zitter van deze samenkomst. Er waren vijf gevallen voorgesteld ter behandeling. Slechts één geval kon afgehandeld. Na een discussie van een paar uren bleek, dat wij in zulk een zaak op dezelfde wijze zouden gehandeld hebben of handelen zouden. Het tweede geval konden wij niet ten einde brengen en zal ook in ons volgend samen zijn nog wel heel wat tijd vorderen. Zoo zal het ook wel zijn met de overige ge vallen. Broederlijk en zonder terughouding had den onze besprekingen plaats. Het was in den goeden zin des woords stichtelijk aldus saam te zijn. Verschil van inzicht en praktijk komt openbaar. Doch ook gebeurt het telkens dat wij tot elkander moeten zeggen indien gij dat zóó bedoelt, dan zijn wij het eens. Het blijkt dan, dat er verschil van uitdruk king is, die nog niet juist verschil van inzien tot oorzaak heeft. Wij spreken ons over en weèr zoo dui delijk mogelijk uit en toetsen aan het Woord, aan de belijdenis en kerkenorde onze inzich ten en praktijken. Indien wij ooit tot eenstemmigheid komen, dan zal het zijn, omdat het Woord er ons toe bracht. Of het tot eenparigheid komen zal, dat weten wij niet. Wij gebruiken het middel met gebed en dankzegging. De uitwerking er van is in 's Heeren hand. De volgende samenkomst is bepaald op Vrijdag 13 Maart a. s. Wij kunnen niet nalaten, met aandrang den wensch hieraan toe te voegen, dat toch ook elders, vooral in grootere maar ook in kleinere plaatsen, dergelijke samenkomsten en samensprekingen mochten gehouden worden. Het komt ons voor, dat doordoor de behoefte zal worden gevoeld aan datgene, wat men door de onderhandelingen tusschen de synoden tracht te bereiken. ff Oost- en West Souburg. Uit deze gemeente kan worden bericht, dat een laatste verzoek aan den Kerkeraad, om de Reformatie der kerk ter hand te nemen, met eene besliste weigering is be antwoord. Alsnu worden de leden der kerk, be paaldelijk zij, die van harte zijn gebleven bij de beproefde Gereformeerde Belijdenis der kerken samengeroepen, om verder te handelen naar het ambt der geloovigen. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders DIRK UIJL en CORNELIA ELENBAAS op Maandag den 23en Februari hun te herdenken. Hnnne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, HERMANUS UIJL, Dz. 9 9 s. xa.aa.AB.AJ nog slechts weinige pakketten voorhanden zend postwissel a f 0.90, waarop vermeld pakket Teelinck" aan en gij ontvangt een schat van Gerefor meerde lectuur, zie de recensiën in de verschillende Kerkboden. Vergadering op Dinsdagavond uur in het Vereenigingsgebouw Spanjaardstraat Bijeenkomst van stemgerechtigde mans leden der Ned Ger. Kerk te Middelburg op Maandag den 23en Februari a. s. des avonds om 7'h uur, in het gewone lokaal Spuibrug. Een trouwe opkomst wordt gewenscht. Met Mei eene Dienstbode gevraagd wiens lust en begeerte het is na des Heeren geboden en inzettingen te leven. Adres bij den uitgever dezes. bij J. H. WJGARD, Brakstraat Middelburgs Ondergeteekenden beveelt z:ch op nieuw aan bij Hü. Colporteurs als Gids in Amsterdam op hunne CollectereT*s voor Kerken, Scholen, enz. C. STARGARD, Middenweg 26, Amsterdam. Voor de op 14 Februari 1. 1. onder vonden liefde en belangstelling betuig ik bij dezen mede namens de mijnen mijn hartelijken dank. Mevrouw KLAARHAMER. In den boekh. van K. LE COINTRE te Middelburg is de inteekening openge steld op Zendeling op de Nieuwe Hebriden. Eene levensschets uitgegeven door zijne- broeder. Zelden is het publiek eene boeiender en aangrijpender zendingsverhaal aange boden. Niet alleen om de geschiedenis van held- haftigen en volhardenden arbeid te midden van moeilijkheden en gevaren waarvan men zich geen begrip kan vormen, maar ook omdat het de hooge waarde doet uit komen van eene vroege Chr. opvoeding en van het voorbeeld des ouders, moet dit boek een voorname plaats innemen onder de geschriften dezer eeuw. (Christian.) A A. tA, P.S. Op aanvraag Prijscourant. Groote Markt. MIDDELBURG Magazijn van Manufacturen, Bedden» Matrassen, Dekens, enz.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 4