A P VERTE X T 1 E X. Geen bluf maar waarheid. hebben de kerk en de gemeente des Heeren achteruit, ja buiten alles gedrongen. Dit moet weêr anders worden. Dit komt nooit anders, als het thans levend geslacht van christenen weigert, daaraan om 's Heeren wille alles ten offer te brengen. Wij hebben 's Heeren zaak verwaarloosd en aan ongeloof en revolutie in maatschap pelijke en burgerlijke en nationale zaken de vrije hand gelaten, en dat heeft ons rust en voordeel aangebracht. Doch dat ivas onrechtvaardig verkregen goed. Dat kwam niet door Gods zegen, maar dat was het loon, dat de wereld ons betaalde, omdat wij Gods zaak verlieten, verloochenden en haar vrijelijk lieten begaan. Wat wij zóó verkregen, behouden wij toch niet. Laten wij 't maar spoedig willen verliezen als 't moet, dan zijn wij meteen verlost van de kwade werking en dfebanden,die zulk goed voor ons medebrengt. Om den toestand weêr recht te krijgen, hebben wij dringend noodig kerkelijke en politieke bladen. Die moeten wij dus zelf lezen en anderen bewegen om ze ook te lezen. Daar moeten wij tijd en geld voor over hebben. Een blad, dat de kerk niet dient, dat in de zaken van school, maatschappij en vaderland het koningschap van den Heere Jezus tegenstaat en den Bijbel buiten alle dingen wil houden, zoo'n blad moet met alle eerlijke middelen tegengestaan, dat moeten wij zelf niet lezen, dat moeten wij onze kinderen ver bieden te lezen, want het is voor hen ge vaarlijker dan een besmettelijke ziekte, die alleen het lichaam schaden kan, terwijl zulke bladen de zielen vergiftigen en dooden. Daarom moeten wij ze ook uit de huizen onzer bloedverwanten en vrienden trachten weg te krijgen. Laten wij nooit den invloed ten goede of ten kwade van een dagblad of weekblad gering schatten. Niet zelden gaat de werking van het geschreven woord verder en dieper dan die van het gesprokene. Waar wij ons dan ook met het oog daarop hebben voorgenomen onze krachten aan uw JCerkbode te blijven wijden, daar vragen wij van u, dat gij helpen zult, om hem in 't belang van zijn noodigen arbeid en van de goede zaak altijd meer lezers te bezorgen. Het aantal lezers ging de laatste maanden niet vooruit maar achteruit. Dit moet niet, dat is der kerken niet dienstig en des Heeren zaak niet bevorderlijk. Niemand moet ooit in eenige goede zaak denken, dat hij wel kan gemist of dat zijn hulp niets beteekent. Alles heeft beteekenis en niemand kan gemist zoolang God hem gebruiken wil. Moge dan onder vereende inspanning van Redacteur en Lezers en vooral door de zegenende medewerking van denHeere onzen God, de Zeeuwsche Kerkbode in 1891 on vermoeid in steeds wijder kring zijn bood schap brengen en zij deze arbeid altijd meer ter eere Gods, tot opbouw der kerken, tot stichting der geloovigen. Verantwoording van liefdegaven. In dank ontvangen voor de diakonie »uit de collecte van een broederlijk samen zijn op 9 Febr. 1.1. na aftrek der gemaakte kosten" f0,83£. J. A. v. Nederveen. Ontvangen bij den boekhouder van de Kerkelijke Kas in de collecte van 8 Febr. voor de plaats van mevr. de L. f 10 van N. N. f2.50 van V. f 2 bg br. C. H. de Wagemaker van eene dienstbode f 1.50. J. J, Dockiieer. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten vet antivoordelykheid van de Redactie.) Hooggeachte Redacteur Het zij mij geoorloofd in de Kerkbode op een verkeerdheid te wijzen, aan welke mijns inziens zoo spoedig mogelijk een einde diende gemaakt te worden. De zaak is dezeIn sommige kerken worden de gelden, welke des Zondags ge collecteerd worden voor den eeredienst en voor de armen eenvoudig bijeengestort, om daarna straks besteed te worden voor die zaak, voor welke zij noodig zullen bevon den worden. Gevolg van dit bijeenstorten van gelden, die toch voor een zoo geheel verschillend doel gegeven zijn, is dat ze dikwijls voor 't grootste deel noodig bevonden worden voor de verzorging van den eeredienst en dat er voor de armen uit deze gemengde kas maar weinig overblijft. Dit nu komt mij voor eene groote fout te zijn en geheel en al ingaande tegen het Woord. Het geld toch, door de Gemeente tot verzorging der armen gegeven, mag tot geen ander doel besteed worden, dan tot het doel, waartoe het door de Gemeente gegeven werd. Het werd voor de armen gegeven. Zoo mag het dan ook voor den eeredienst niet besteed worden. Niemand heelt het recht om het daarvoor te be steden. Laten dan de broeders diakenen waken, dat wat zij van den Heere ontvangen voor Zijne armen, onder geen enkel voorwendsel aan die armen onttrokken wordt. Ontdekt een kerkeraad, dat er voor den eeredienst door de Gemeente niet voldoende gegeven wordt, dan ligt het op zijn weg, om de gemeente tot meer offervaardigheid in deze op te wekken, maar nooit om het ontbrekende aan te vullen uit dat, wat voor de armen gegeven werd. Zoo toch onttrekt men niet alleen den arme het zijne, maar men mengt ook op eene onbehoorlijke wijze dooreen, wat niet bgeenhoort. Immers, wat aan de armen gegeven wordt, is gave der barmhartigheidmaar wat aan den eeredienst gegeven wordt, is geenszins gave dér barmhartigheid. Dit laatste is altijd betaling voor ge noten of te genieten waarde. Het is be taling van kosten, door de Gemeente ge zamenlijk 'gemaakt. En tusschen gave der barmhartigheid en het betalen van het verschuldigde is natuurlijk een groot verschil. Vermenge men dan niet, wat niet bij eenboort. De Heere wil orde in Zijne Kerk. Waar de.orde wegvalt, struikelt straks het recht. En waar het recht struikelt is deformatie. Wat eisch ik van u, zegt de Heere, dan recht te doen en weldadigheid liet te hebben en ootmoedig te wandelen met uwen God. Micha 6:8. Dankzeggende voor de verleende ruimte, teeken ik mij Uw dv. br. in Christus* J. H. M. G. WOLF. Serooskerke, 9 Februari 1891. De ondergeteekenden noodigen alle leden der vereeniging voor het oprichten en in standhouden eener Christelijke school te Serooskerke en voorts allen die nog leden der vereeniging wenschen te worden uit om met hen te vergaderen op Woensdag 18 Februari des avonds te 7 uur aan de plaats der samenkomsten van de Ned. Geref. Kerk. Aan de orde is het behandelen van de ontwerpen voor de statuten en het huishou delijke reglement en het benoemen van een Bestuur. S. DE JAGER. J. H. M. G. WOLF. K. COPPOOLSE. J. CHRIST! A AN SE. P. J. VISSER. P. MELIS Az. Een Trekmangel te koop. Te bevragen bij den uitgever dezes. Sidt ©a Vergadering op Dinsdagavond om 7 uur in het Vereenigingsgebouw Spanjaardstraat. Verbeterde Singer Naaimachines van af f20 en hooger. Reparatie billijk en spoedig. J. A. HARINCK, Branderijmolengang. Eene Naaister vraagt Naaihaizen of Naaiwerk aan huis. Adres Koningstraat E 247. Zwarte Breisajet van af 15' cent, fijne witte Puntjes per el en per stuk, bruine sterke gebreide Mansborstrokken en Onder- - broeken goede qualiteit uiterst lage prijzen. Pottenmarkt. M. J. TIMMERMANS. F. J. VAN DiTMARS, Groote Markt. M1DDELB V RG„ Magazijn van Manufacturen, Bedden* Matrassen, Dekens, enz. van de firma de Gebr. VAX X A 31 EX zijn te bekomen bij J. P. SWEDSLÊ^EIN" Vlissingen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 4