geurige theëè'ü, Vereeniging BIDT EN WERKT ARIUS» ten dienste der Ned. Geref. Kerken, voor 1891, F. J. VAN D1TMARS, Naamkaartjes pakket. wilde zetten. De kerken in doleantie, d. i. de kerken die klagen over liet onrecht, dat zij lijden, de kerken, die, zoolang als de huidige toe stand door de gestelde machten onder de toelating Gods wordt bestendigd, overal nieuwe tenten om in te wonen hebben op geslagen, die laten niets los en doen geen afstand van geestelijke noch van stoffelijke rechten of bezittingen. Dat deel der Gemeente houdt vol, dat zij de oude legerplaatsen niet alleen voor zich zelf maar voor allen heeft gezuiverd en op nieuw ingericht, dat allen in de aldus gereformeerde legerplaats behooren te blijven en zich aan de nieuwe Opzieners en -de herstelde orde van bestuur en zaken behooren te onderwerpen. Zij willen door reformatie der leger plaatsen de Gemeente zelf weêr tot opleven en tot vernieuwden bloei brengen, opdat hierdoor ook het huisgezin, de school, de regeering, de rechtspraak, de maatschappij oen zegen ontvange en zich naar Gods Woord leere richten. En dit juist, ach hoe weinig heeft men er oor en oog en hart voor. Hoe groot is de traagheid, de berekening bij hen, die gedurig roepen dat kan toch nieten die daardoor de vijanden van Gods Woord in de hand werken, die roepen dat zal toch niet, en die daardoor helpen benauwen en belemmeren die kleine groep, die met een beroep op Gods bevelen en rechten blijft volhoudendat het toch moet. Om al het bovengezegde zal er in de gereformeerde oude legerplaatsen voortdu rend gewaakt dienen te worden tegen de zucht naar afscheiding, die door de om standigheden en de omstanders zoo zeer wordt geprikkeld. Voor elk, die in staat is, na te gaan wat in de samenkomsten der kerkeraden, der Classen en der Yoorl. Synode alzoo behandeld wordt en moet worden, zal het duidelijk zijn, dat óók 1890 in ruime mute aanleiding geeft tot bovenstaande opmer kingen. Wordt vervolgd.) INGEZONDEN. (Buiten vet anlwoordelijkheid, van de Redactie.) Oost- en West-Souburg, 6 Jan. '91 Mijnheer Zou UEd. zoo beleefd willen zijn dit ter plaatsing in uw blad op te nemen. BEDE OM HULP. Leden der Ned. Geref. Kerken op Walcheren. Een huisgezin (belioorende onder de ver strooide geloovigen te West-Souburg; be staande uit man, vrouw en drie kinderen, verkeert in een zeer behoeftigen toestand. Daar de vrouw des huizes weldra weder moeder hoopt te worden, is hulp des te meer noodig in dezen strengen winter. Alles ontbreekt, zelfs is er niets aanwezig voor het kindeke dat, zoo de Heere wil, eerst daags het levenslicht zal aanschouwen. Wie helpt ons dat gezin verlichting en vertroos ting te verschaffen. De Heere, wien het goud en het zilver is en het vee op duizend bergen, make uwe haiten bereidwillig, om eene gave voor hen af te zonderen. Ook gebruikte kindergoederen worden gaarne in ontvangst gonomen te Vlissingen bij den heer Haa.rza.kker, te West-Souburg bij J. Willemse (Nieuweriveg.) Hopende dat U, waarde Redacteur, geen bezwaar zult maken, dit ter plaatsing op te nemen Met achting, Uw Dw. Dienaar J. WILLEMSE. Wij willen niet door bezwaren te maken de poging dezer Broeders bemoeielijken. Integendeel, die helpen kan, helpe spoedig. Het is thans in deze schrikkelijke koude met de armenzorg als met ons spoorweg verkeer. Er is eene haast hopelooze verwarring. Nu kunnen de goederen des noods wel wachten, tot men door bedaarde samen- spreking een goede regeling heeft getroffen, doch honger en koude lijdende menschen kunnen niet wachten. Die moeten geholpen. Die mogen niet het slachtoffer worden van de onkunde en den onwil van zoovelen. Daaromover de wijzewaarop het eindelijk moet gaan, kan men wel spreken, als men dan al vast het doen en geven veel geven maar niet vergeet. Wie het niet door Diakenen wil doen, doe het dan maar zelf of door anderen, maar laat er geholpen, krachtig en mild geholpen worden, opdat er weêr leven en blydschap kome in zoo menige donkere, koude en treurige woning. Toch zouden wij onzen briefschrijver raden, zich voortaan met dergelijke zaken te wenden tot den kerkeraad der Ned. ger. kerk van Vlissingen. Dat is de weg, aan gezien aan die kerk de zorg voor de ver strooide geloovigen te O. en W. Souburg is opgedragen. (Redactie.) Verantwoording van liefdegaven. In de collecte van 4 Jan. van A. O. f 6.door Br. de Kok van M. f 2. door Br. Stoel van N. N. f 2.50, door Br. G. Jonk van N. N. f 2.50. J. J. Dockheer. OPBRENGST ORGELFONDS. Maandelijks. Verzameld door Mejuf. M. Damen f 8.20 J. C. Boutens f 9,20. O. J. Boutens f 7.40. P. Tazelaar f 7.05. f31.85. In dank ontvangen door Br. A. Dinge- manse van N. V. te Gapinge voor het orgelfonds f2.50. In dank ontvangen voor de armen 50 brooden van N. N. J. A. v. Nederveen. Openbare Vergadering op Vrijdag 16 Januari a. s. des avonds om half acht ure in het Vereen;gingsgebouw van de Ohr. Jong. Ver. Spanjaardstraat. Spreker: Ds. J. HULSEBOS van Vlis singen. Onderwerp der lezing Belangstellenden zoowel vrouwen als jongelingen, worden beleefd uitgenoodigd. Toegang vrij. Het Bestuur. een SlOVKSiWONIflG geschikt voor een klein gezin. Adres Verwerijstraat N 132. Verschenenbij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg, de 3e Jaargang: van het Dit zoo gunstig bekende en goedkoope boekje bevat wederom vele nuttige en noo- dige opgaven, en mag in geen huisgezin ontbreken. Het mengelwerk bestaat uif bij dragen van Dr. de HARTOG, Ds. HÜL SEBOS en Dr. WAGENAAR. Prijs slechts f .30. (170 bladz.) De inteekening is alom opengesteld en na ontvangst van het bedrag wordt het franco toegezonden door den Uitgever. Groote Markt. MIDDELBURG. Magazijn van Manufacturen, Bedden, Matrassen, Dekens, enz. ADVERTENTIES. a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent pfr ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat, F, 193. Daar wij het jaar 1891 met vlugge schreden naderen, zoo heeft de ondergeteekende het niet van ondiensten geacht, om bij dit fraaie pakket 100 NAA.MlvAAKTJES te voegen. Luister dus, wat zich in dat pakket bevindt: le. Een dik boekwerk, voorzien met prachtige platen in verschillende kleuren, getiteld uEen ver haal uit den 80-jarigen oorlog." 2e. Een notitieboek met almanak voor 1891, ge bonden in leeren band. 3e. Een boeiende Christelijke Scheurkalender voor 1891, aan beide kanten bedrukt, welke eene handelswaarde heeft van 75 cent. 4e. Twee prachtige plalcplaten. oe. Drie prachtige Chromokaarten, zeer geschikt voor jaardagen. 6e. Een net afgewerkt doosje, waarop staat ge schilderdvVoor het leerzame kind," inhoudende eenige griffels in diverse kleuren. 7e. Honderd naamkaartjes in étui, gedrukt op best carton. Wie nu dit pakket in zijn bezit wenscht te heb ben, zende spoedig een postwissel groot t 1.3O, waarop staat: ,Naami«aartje-;," aau dea boekhandelaar ~W3T. Ii EUJL, Hamburger straat te Utrecht. N.B. Men gelieve op den strook der postwissel duidelijk te vermelden, welken Naam men op de naamkaartjes verlangt.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1891 | | pagina 4