Klaag' en Rouwzang ADVERTENTIE Y. 30jarige Eclitvereeniging lichaam van Christus. Alleen zoo eene kerk bewijzen kan In bewijst voor de Classe of Synode, dat eenige zaak is tegen Gods Woord of tegen de kerlenorc*e' ^an zou ^eshiit bepaling mogen houderimaar dan mag ook geen £er andere kerken het doen of houderi* Totdat uQêu u'us dit bewijë geleverd heeft, men gebonden. Deze zaak is hoogst êfhstig. Z'g raakt Gods naam en het weiweten der Kerken en alzoo het welwezen der Kerke Gods. 's Heeren naam is over deze besluiten èn bepalingen aangeroepen. Is dit terecht geschied, dan krenkt Gods naam, al wie deze dingen veronachtzaamt en verwaarloost. Is dit ten onrechte geschied, dan kan dat niet spoedig genoeg met schuldbelijden te niet gedaan. Daarom moeten deze acta gekocht en gele zen en met ernst overdacht. Allereerst door de dienaren des Woords, de ouderlingen en diakenen, maar ook door de leden der kerk. De gemeente, de geloovigen moeten zich overtuigen, dat de door hen gestelde op zieners hun kerk in de vierderlei kerkelijke samenkomsten besturen naar Gods Woord. Het is een hoogst bedenkelijk verschijn sel, indien de geloovigen hierin hun ambt verwaarloozen en zich maar neerleggen hij wat hun opzieners besluiten en doen. Dat is een doodelijk teeken, een droevig bewijs van onkunde of van geesteloosheid. Is er waarlijk gezond en ontwikkeld kerkelijk leven onder ons, dan zullen deze acta veel gekocht worden en dan zullen de kerkeraden weldra bemerken, dat zij gelezen werden. O geve de Heere, dat het zóó zij. Ons dunkt, hier ligt nu een noodige arbeid voor de onderscheidene kerkboden, n. 1. om voor de geloovigen deze acta toelichtend te bespreken. Vlissingen. Meer en meer werd alhier bij de Chris telijk Gereformeerden zoowel als bij ons het gemis gevoeld van een lager onderwijs, steunende op de zuivere beginselen van Gods Woord, gelijk die zijn uitgedrukt in de formulieren van Eenigheid der Gerefor meerde Kerken in Nederland. Eene school voor gereformeerd lager onderwijs voor onze kinderen, voor de kin deren der gereformeerde gezindheid te Vlis singen, en verder zonder uitsluiting van wie er voor zijn kroost ook maar gebruik van zou wenschen te maken, was dus de inni ge wensch van zeer veler harte. Van menschelijke zijde bezien, waren de bezwaren veel te groot, om tot verkrijging van dezen wensch te geraken. Maar de nood onzer kinderen, de ver plichting die op de ouders rustte en bovenal de overweging, dat deHeere nooit beschaamd laat worden, die in zulk eenen nood op zijne beloften voorwaarts mogen gaan, dit alles drong, om niet langer stille te zitten. Ongedwongen kwamen wij tot eene har telijke samenwerking met de .Christelijke Gereformeerden. Na ernstige en rijpe beraadslagingen toonde zich steeds duidelijker de weg, dien wij hadden in te slaan. En zoo werd eene vereeniging opgericht onder den naam vanVereeniging voor bijzonder lager onderwijs op gereformeerden grondslag id Vlissingen Beze Vereeni ging werd den 20 Sept. dezes jaars door Z. M. den Koning als Rechtspersoon erkend. Statuten en andere bepalingen zijn zoo danig ingericht, als waartoe een ernstig streven naar het voorgestelde doel ons ver plichtte. Natuurlijk is aan den zegen des Heeren alles verder gelegen, gelijk van den be ginne af. Wie meer wil weten van de inrichting onzer Vereeniging schaffe zich de statuten enz. aan, die weldra zullen zijn gedrukt. Er kan worden medegedeeld onder dank zegging aan den Heere, dat er reeds meer dan honderd leden zijn en een dertiental begunstigers. Allen geven hunne bijdragen welke, hoewel wij niet vele edelen zijn, reeds een aanmerkelijk bedrag vormen. Ook is reeds eenig kapitaal renteloos voorschot toegezegd in kleine aandeelen, om mede te voorzien in de verkrijging van lokaliteit. Gedurende eenigen tijd schenen wij niet gelukkig te zijn in het verkrijgen van een gebouw of van een bouwterrein. Voor kor ten tijd kwam daarin verandering en wij mogen hierin de goede hand onzes Gods over ons zien. Een zeer geschikt gebouw in de Nieuwstraat werd ons aan de hand ge daan en is nu reeds aangekocht voor de Vereeniging. Met kleine wijziging bevat dit op een der beste standen gelegen pand voor ons twee a drie schoollo kalen en eene woning voor den onder wijzer, terwijl de tuin nog gelegenheid aanbiedt tot later eventueele uitbreiding. Het gebouw is begin 1891 te onzer dis positie en kan dan na eenige weken gereed zijn tot het voorgestelde doel. Als wij bedenken, dat met Mei het eerst werd vergaderd, en wat wy nu in November reeds hebben verkregen, dan hebben wij niet dan ons te schamen over ondankbaarheid en ongeloof en te roemen in Gods trouw. Van Hem zij verder onze verwachting. Onze zorgen zijn nog vele. Op het gelde lijk gebied hadden wij gaarne nog wat rentelooze aandeelen of aandeelen tegen eene matige rente. Moge de school nu verder" tot stand komen en ontvangen worden als een ge schenk des Heeren. Bloeie zij tot eere van Zijnen Drieëenigen Naam. Zende Hij ons eenen man naar Zijn harte om ons kroost te leiden en te weiden. En zij deze stich ting tot in lengte van dagen den Heere tot een opgericht teeken. J. Hulsebos. Nederduitsch Gereformeerde KerJc. Beroepen te Gapinge Ds. F. W. J. Wolf te Axel en te Purmerend Ds. J. H. M. G. Wolf te Serooskerke. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders AARNOUT VOLMER en" PIETERNELLA CHRISTIAANSK den 12 December 1890 hun te herdenken. Dat de Heere hen spare en behoede op hunnen verderen levensweg is de wensch. van hunne kinderen, behuwd- en klein kinderen. Uit aller naam JAN VOLMER. Grijpskerke, 5 Dec. 1890 Ondergeteekenden betuigen door dezen ook namens hunne kinderen, hunnen har— telijken dank voor de vele liefde bewijzen zoo van hier als van elders ontvangen bij, gelegenheid van hun 30jarig huwelijksfeest op den len December jl. Vlissingen, 4 December 1890. Th. KAMERMANS en Echtgenoot.. Bij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg, is verschenen bij het overlijden van Neerlands bemin den en geëerbiedigden Koning Willem III, door ANTJE BALL. Prijs f0,07£. Dit treffend gedicht wordt ten zeerste aanbevolen. Het Photogr. Portret met in Memoriam voor slechts f 0,15. Het Bestuor der Vereeniging »de Ker kelijke Kaste Serooskerke zal op Maandag 22 Deo. 1890, des namiddags ten één ure voor de Ned. Geref. (Herv.) Kerk aldaar, trachten aan te besteden Het bouwen van een Kerkgebouwmei Consistoriekamer en afzonderlijk staande bergplaatsen. Bestek en teekening is van af 12 Dec. a. s. tegen betaling van f 1,50 te bekomen bij K. MELIS te Aagtekerke bij wien ver der alle inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijzing 15 December 's namiddags 2 uur. Met Mei a. s. een HANDRNECHT en een- TWEEDE MEID benoodigd' bij A. DINGE- MANSE te Middelburg. Heerlijke Zuurkool 4 cent de 5 ons, Snij- en Suikerboonen 15 cent de 5 ons, le qua- liteit Kookerwten 12 en Bruineboonen 13 cent de kop. Beste Aardappelen 20 cent de 5kop. Ontvangen Schelvisch en Pekelharing. VAN SORGE, Spanjaardstraat. Petroleum 8è cent de kan. Tm ^©qws 3 BantamKippen met een Haan. Te be vragen bij den uitgever dezes.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1890 | | pagina 4