Johannes de Do op er. fn Openb. 2 wordt in vs. 5 de Efezer gemeente en in vs. 16 de gemeente van Pergaraus vermaand, zich te bekeeren. Deze beide gevallen staan echter niet gelijk. De gelegenheid daartoe be3taat nog tot Maandag a. s. Het pogen der Nederlandsche Vrouwen bond verdient aller steun. Het is noodig, dat de regeering zie, dat zij op krachtigen steun kan rekenen, indien zij de wettelijke reglementeering der on tucht wenscht los te laten en daarentegen krachtig tegen het kwaad der ontucht wenscht op te treden. Lïbci)cu)ii'üéc^e (^etelotiueetde Jletliew. Officlëele mededeelingen. Van den kerker a ad van Middelburg. Aangifte voor doop en trouw, verzoek om inschrijving in het duplicaat -lidmaten - ot doopboek, aanvrage om of indiening van attestatiën, behoort te geschieden bij de Commissie uit den Kerkeraad, welke eiken Dinsdag des avonds van 8 tot 9 uren zitting houdt in de Noorderkerk. Bij dezelfde Commissie kunnen leden der Gemeente mondeling of schriftelijk mededee- ling doen van zakenwelke zij aan het oor deel van den Kerkeraad zoenschen te onder werpen. Ook zal de Commissie gaarne ontvangen de mededeeling van bezwaren of bedenkin gen tegen de reformatie dezer Kerk van de leden en Opzieners welke met de reformatie nog niet med.egaan. Leden der Nederd. Geref. Kerk, welke in krankheid of in andere omstandigheden behoefte hebben aan geestelijken raad of hulpe, worden verzocht zich te wenden tot den Broeder Ouderling van hun wijk. De wijken zijn verdeeld als volgt Wijk A. B. C. D. E. Ouderling Br. G. P. Wattez, Kortedelft F. 25. Wijk F. G. H. L. T. Ouderling Br. C. H. de Wagemaker, Molenwater N. 50. Wijk M. N. O. S. Ouderling Br. L. J. de Kok, Molenwater N. 43. Wijk K. Q. R. Ouderling Br. A. B. Crucq, Seisstraat Q 14. Wijk I. P. U. V. Ouderling Br. A, Dingemanse, Oude Havendijk V. 48. Vergadering van den Kerkeraad van Middelburg, Donderdag 13 Februari 1890. De voorzitter opent de vergadering met het le zen van 1 Timotheus 3, en gaat daarna voor in het gebed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen, goedgekeurd en gearresteerd. De herbenoemde BB. Ouderlingen en Diakenen worden met een toepasselijk woord geïnstalleerd, door den voorzitter die hieraan toevoegt een har telijke en ernstige toespraak tot al de leden der vergadering. Ingekomen stukken Schrijven van de Broeders van Aartsen, Coulon en Krijger, inhoudende mededeeling dat zij hunne benoeming tot mede-gecommitteerden in zake de zeuding aanvaarden. De Dinsdagavond-commissie heeft ditmaal niets te rapporteeren. k®liandeling der klacht over eene zitplaats in de Noorderkerk wordt aangehouden tot eene volgende vergadering. De BB. Diakenen worden op hun verzoek dili gent verklaard voor het overleggen van de reke ning en verantwoording van hun gehouden beheer over het afgeloopen dienstjaar, ingevolge art. 15 Urde van Werkzaamheden voor den Kerkeraad. Door de vergadering wordt besloten Woensdag iy dezer geen weekbeurt te houden, maar dien avond vergadering te houden van den smallen Kerkeraad. Voorts wordt besloten de aanneming van lid maten te doen plaats hebben op een der dagen van de week tusschen 16 en 23 Maart, en de openbare belijdenis op Zondag 23 Maart. YVegens net gevorderde uur worden geene za ken meer in behandeling genomen. Na de om vraag sluit de voorzitter de vergadering en draagt een der BB. Ouderlingen op, voor te gaan in dankgebed. Vergadering van den smallen Kerkeraad (zonder Diakenen) op Woensdag 19 Februari. De Voorzitter opent de vergadering, leest Psalm 46, gaat voor in 't gebed. Twee Br. Opzieners zijn afwezig wegens onge steld heid. De notulen -> an de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt rapport uitgebracht over enkele tucht- zaken. Wordt besproken en besloten, hoe in enkele ge vallen dient gehandeld te worden. De vraag wordt besproken of het huwelijk van zulken, die van te voren ontuchtig met elkander geleefd hebben, voor de Gemeente behoort beves tigd te worden. De Kerkeraad is van oordeel om verschillende redenen, dat zulks behoort te geschieden, en dat de zonde met de kerkelijke tucht behoort gestraft te worden. Wordt verder besloten, dat een tiental gemeen teleden zal bezocht worden, om te onderzoeken, waarom zij verzuimen te komen tot de vergade ringen der Gemeente, die door den Kerkeraad zijn vastgesteld. De censuur voor 'til. Avondmaal zal D. V. in een volgende vergadering van dezen kerkeraad worden gehouden. Komt in behandeling de vraag, wat kan de Kerkeraad doen voor de gevangenen. Het gevoelen is, dat hier twee vragen zijn, ni. wat kan gedaan voor deze in zonde gevallen leden der kerk zoolang zij hun straf dragen, en, wat kan voor hen ge daan nadat zij hun straf gedragen hebben. Ook is het oordeel, dat het goed zou zijn, indien alle Geref. kerken aan wier plaats gevangenissen bestaan in deze eenpai-ig handelden. Het verzorgen der gevangenen acht men te be lmoren tot den dienst der barmhartigheid en dus der Diakenen. Zeer noodig wordt het geacht, dat in de kerken der steden bezoldigde Diakenen waren, die eenig- lijk hun werk maakten van het zoeken, verzorgen en vertroosten van al wat ellendig kan worden genoemd. Ten slotte wordt besloten op een kerkeraad met Diakenen in deze zaak een advies uit te brengen. Een tweede vraag was, wat kan de kerkeraad doen voor hen, die op den dag des Heeren niet- noodzalcelijken arbeid moeten verrichten. Wordt opgedragen aan een der B B. in eon vol gende vergadering advies uit te brengen over deze vraag en daarna te trachten tot haar beantwoor ding te komen. Hierna sluit de Yoorz. den kerkeraad en gaat een der B B. voor in dankgebed. Zoo de Heex-e wil wordt op Woensdag 26 Fe bruari a. s. de 2e Prov. Diakonale Conferentie gehoudexi te Middelburg. Het Agendum is aan alle Kerkeraden verzonden. Ook de Kerkeraden in de Classes van N.-Bra- bant en Limbui'g zijn uitgenoodigd, en ook die kerkeraden uit de Christel. Geref. Kerk in Zeeland, welke zich vroeger bereid verklaard hadden aan deze Conferentie deel te nemen. Wij dringen zeer ernstig op bijwoning aan. Uit deze conferentie kan voor onze B.B. Diakenen, voor de zoo noodige reforxnatie in den dienst der Diakenen, en alzoo voor Kex-ken en huisgezinnen, ja voor de maatschappij en voor ong volk veel goeds voortkomen. Zij de barmhartige Hoogepriester maar onze Leidsman en Raadgever doorZijn Geesten Woord. Zooals de oproepingsbrief aangeeft, worden, be halve de Diakeneu exi de Dienaren des Woords, ook de Ouderlingen ter conferentie genoodigd en verwacht. Bindende besluiten kan de Conferentie, als zijnde geen //kerkelijke samenkomst", niet nemen. Het doel is de zaken zooveel mogelijk van alle zijden te bezien en toe te lichten. Yan lioe groot nut dit is en hoe noodig dit is te achten, behoeft niet nader aangetoond. De a fgeoaardigde Diakenen en Dienax-en die hun diakonie vertegenwoordigen bx-engen een credentie- brief mede. De conferentie wox-dt uiterlijk te half zes ux-en gesloten. Het agendum luidt als volgt: 1. Opening. 1. Vaststelling der Presentielijst. 3. Benoeming van een Modei'amen. 4. Lezing van de notulen der laatst gehoudene vergadering. 5. Ingekomen stukken. 6. Referaat over de vraagWat kunnen Di akenen der Ned. Geref. Kerk doen ter bestrijding, voorkoming en genezing van het kwaad der Prostitutie, allex-eerst in eigen omgevingte leve ren door den WelEerw. HeerDs. «J. H. M. G. Wolf, van Serooskerke. 7. Referaat over de vraagWat kunnen Di akenen der Ned. Geref. Kerk doen ter bestrijding, voorkoming en genezing van het kwaad van het Pauperisme, allex-eerst in eigen omgéving; te leveren door den WelEerw. Heer Ds. P. J. W. Klaarhamer van Middelburg. 8. Benoeming van een tweetal afgevaardigden: a. ten einde tot uitvoering te geraken van Art. 187 2e Acta Voorloopige Synode, en daarmede te koxnen tot de oplossing der vraag, of diakonale stichtingen nationaal of provinciaal behooren te zijnen 'b. te verklaren in antwoord op Art. 187 le Acta Voorloopige Synode, of diakoniën bevoegd zijn femeenschappelijk besluiten te nemen, die ae Ker en binden, zonder toestemming van deze in Kerkeraad, Classe of Synode vergaderd. 9. ingekomen vrager, ter bespreking; in te leiden door den WelEerw. Heer Ds. J. Hulsebos van Vlissinqen. a. van BB. Diakenen van Vlissmgen: le. Welke plaats een Diaken inneemt in eene Kerkeraadsvergadei-ing 2e. Is een Diaken in de oefening van zijn ambt ook geestelijke zorg toevertx-ouwdzoo ja, hoever strekt zich die uit? 3e. Hoe hebben Diakenen te handelen tegen over lien, die naar hunne meening stoffelijke be hoeften hebben en zich voegen bij de Synodale Genootschapskerlc b. van B.B. Diakenen van Zaamslag le. Hoe te handelen met diegenen, die een zeker kapitaal, b. v. f 500—1000 bezitten in on roerend goed en die tijdelijk in behoeftige om standigheden verkeeren? 2e. Hoe te handelen met diegenen, die niet met de Retormatie instemmen en toch hulpbehoevend zijn? c. van B.B. Diakenen van Serooskerke le. Wat moeten Diakenen doen zoo zij in huis gezinnen komen waar de man, ofschoon volkomen iu staat om voor zijn gezin den kost te verdienen, lxaidnekkig weigert eenigen arbeid te verrichten 2e. Hoe moet aan zulk een huisgezin door Di akenen ondersteuning gedaan worden 10. Omvraag. 11. Bepaling dag volgende Conferentie. 12. Idem oproepende Diakonie. 13. Lezing der korte notulen. 14. Sluiting. VL Wij hebben gezien, dat de heraut des Konings tot allen met dezelfde prediking komt. Aan allen deuzelfden eisch doet, nl. bekeer gij U Zij moeten zich bekeeren. Het zaad Abrahams is reeds in de be snijdenis van God vermaand èn verplicht tot eene nieuwe gehoorzaamheid. Tot die gehoorzaamheid moet het nu komen. Want het koninkrijk der hemelen is nabij gekomen. De Heere maakt bun dus door den dienst van Zijn knecht bekend, dat Hij wil, dat zij tot zaligmakende bekeering komen. Laten wij elkander hier even herinneren, dat de Schrift onder het woord bekeering niet altijd precies hetzelfde verstaat. Van de Ninevieten wordt gezegd, dat zij zich bekeerden. Hiermede is blijkbaar bedoeld een uitwendige of gemeene bekee ring van de goddeloosheid tot de deugd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1890 | | pagina 2