Eet Leger k IÉ, arbeiderswoningen BOEKAANKONDIGING. GEURIGE THEÊEN, 2© Jaargang (1890) Oorspronkelijke prijs f390, nu voor fl,75. 52 keurige leerredenen »Uit de diepte", 3de jaargang (compleet en fonkelnieuwvan verschillende predikanten bij 'tNed. Geref. volk zeer bemind ruim 800 bladz. Zend postwissel f 1,75 waarbij staat uitverkoop" en de verzending geschiedt franco. onderzocht in de Praktijk en Theorie, Prijs f 0,20. de kerk in doleantie, maar ook menig zendeling en zendingsbestuur en zendings vriend of vriendin uitroepen, zóó mogen ook de bestuurders, de voedsterheeren en vrouwen, de onderwijzers en leeraren van onze hoogere en lagere scholen met den Bijbel met terugzien op 1889 juichen, dat mag ook het getuigenis zijn van hen, die door de liefde Christi gedrongen en door Zijn kracht en wijsheid bekwaamd, ook in 't verloopen jaar barmhartigheid geoetend hebben en getracht hebben het ellendige, het diep gezonkene, het walgelijk gewor- dene te zoeken en te redden, dat kan de roem zijn van die mannen en vrouwen, die in taaie trouw en lijdzaamheid gepoogd hebben, om de hoer en den in hare strikken verwarden jongeling of man van dat pad des doods terug te brengen, dat moeten ook belijden die weinigen in het gestoelte der eere, die zich den naam en het recht en de Waarheid des Heeren niet schamen. Broeders en zusters in Christus, wor stelende medestrijders, knechten en maagden Gods, die aan 't eind van '89 moogt be lijden ik heb in de mogendheid des Heeren geworsteld en heb het lijf hooger uit de golven opgestoken of ben althans niet dieper neergezonken, gij, die eerbiedig knielt voor Uw God en wien het zaligheid is te hooren, Want IkJehovaword niet veranderddaarom zijt gijo kinderen Jacobsniet verteer hebt gij ook voor 1890 goeden moed, want diezelfde Jehova staat u nog ter zijde, Hij grijpt weder uw rechterhand, Hij spreekt u met teedere liefde en trouwe vertroostend toe en zegt Vrees niet, gij wormpje Jacobsgij volkje Israels Ik help u, spreekt de Ileereen uw Verlosser is de Heilige Israels Laat dan uw kracht klein, uw moed gering, uw aantal weinig zijn, laten de duisternissen en gevaren, de stormen en de golven vele zijn, het zal dan hier op aarde toch immer blijven: Lucior et emer- go 1 En eens breekt de eeuwigheid aan, waarin wij deze gebrekkige roemtaal los laten, om meê te jubelen met alle verlos ten ik ben meer dan overwinnaar door Hem, die mij heeft liefgehad Bij den uitgever K. Ie Cointre te Middel burg verscheen het Handboekje ten dienste der Ned. Gerei, kerken voor het jaar ls90." Naar het ons voorkomt kan het onder de zeer goede en zeer bruikbare handboekjes gerekend worden. Onze kerken en bare ambtsdragers zijn er waarlijk mede gediend. Ieder die in onze kerken en iu wat door haar gearbeid wordt, belangstelt, zal zich gewis dit boekske aanschaffen en het niet licht onvoldaan ter zijde leggen. De verschillende rubrieken zijn zoo vol ledig als dit in een Handboekje kan, en zij zijn vertrouwbaar. Het mengelwerk is zeer lezenswaard. Het boekje geeft dus wat voor theorie en praktijk. Wij verwachten, dat er meer duizend tallen dan ten vorige jare van zullen ver kocht worden en dat alzoo door toenemende deelname en goedkeuring ons Handboekje steeds beter en bruikbaarder worden zal en welhaast het beste op dit gebied zal zijn. Moge ook dit boekske en de daaraan bestede arbeid dienstbaar gemaakt worden aan den bloei der kerke Gods. In dank ontvangen door Br. A. B. Crucq voor de plaats van V. f 5,en voor de plaats van L. f 7,50 door Br. de Kok voor de plaats van M. f 2,en van eene weduwe voor de plaats f 8,50 door Br. C. II. de Wagemaker voor de plaats van S. f 2,50 en van C. f 2,door Br. P. G. de Wolff, voor de armen, 1 munt biljet, groot f 10. 'ATSTyinri ¥¥T I E i\> Mijn hartelijken dank mede namens de mijnen voor al de blijken van liefde en belangstelling, zoo van hier als elders op 1 Januari ontvangen. De Heere vervulle uwe goede wenschen. Onze wensch voor U staat in I Samuël 25 (5b. P. J. W. KLAARHAMER, Middelburg, Januari 1890. v. d. m. Onze Heilwensch aan de lezers van dit blad bij de intrede van het jaar 1890, en onze dank aan allen, die ons van hunne belangstelling deden blijken. Ps. 119; 33 (onberijmd). J. HULSEBOS. E. HIJL8EBOSRoberts. Bij den aanvang van dit jaar wordt Gods zegen toegewensckt aan vrienden en begunstigers door K. LE COINTRE. Boekhandel. Middelburg. Oudergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling dezer dagen ontvangen en wenscht weder- keerig allen Gods besten zegen toe. L. J. DE KOK. Middelburg, 2 Januari 1890. Hartelijk dank voor de belangstelling bij de intrede van het jaar ondervonden. C. H. DE WAGEMAKER en Echtgenoote. Veel heil en zegen met dit nieuw inge treden jaar aan mijne vrienden, begunstigers en bekenden door uw dienaar Pottemarkt. M. J. TIMMERMANS. Tegen Mei eene flinke DIENSTBODE gevraagd door Mej. V E R H A G E, Krommeweele. TWEE te huur met werk tegen 't voorjaar bij K. MELIS, Aagtekerke. In den boekhandel van K. LE COINTRE te Middelburg is voorkandeu Dr. Kuijper Gomer voor den Sabbatb f 1,90 geb. f 2,40 ld. Oud-enNieuw- jaar -1,20 - 1,60 Spurgeon Lobatein JaenAmen Chr. Dagboek. -2,40 a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent per ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat, F. 193, geb. Dagel. Roep stemmen - 1,90. Nog ontvangen een partij Christelijke Scheurkalenders voor weinig geld. Heden verschijnt en wordt aan HH. in- teekenaren verzonden Prijs '0,30. mw*j Adres: C. de BOER Sz. Boekhandel Balk. Bij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg is verschenen door ANONYMUS. Wie een juist oordeel over dit vreemde Leger wil verkrijgen en weten hoe het zich naar buiten openbaart en welke leer het verkondigt, verzuime niet dit goedkoope boekske aan te schaffen. De schrijver, die van zeer nabij met het Leger bekend is, geeft eene duidelijke be schrijving en toont aan, dat het Leger zich vijandig stelt tegenover de Kerk en hare Belijdenis. Daar het Leger ook een aan klacht is tegen de Christenen en de Kerk, behoort men hiervan kennis te nemen. Na toezending van het bedrag ontvangt men het franco tehuis. van de firma de Gebr. VAX NAMEX zijn te bekomen bij J. P\ SWEISTNEN Vlissingen. Prijscourant gratis.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1890 | | pagina 4