BE HEILSORDEK Opnieuw ontvangen KERKHERVORMING VOOR m mui, HEILIGE SCHRIFT, HET JAAB 1500 ADVERTENTIES, A. DE VLIEGER, Dr. A. KUYPES, onder medewerking van Dr. H. Bavinck en Er, F, L. Rutgers, W„UIT DE DIEPT05.""*® Oorspronkelijke prijs f3,90, nu voor f 1,75. VAN YAMEiY Van dit tijdschrift dat f 2,40 per jaar kost, verschijnen jaarlijks 12 afleveringen. De inhoud dezer beide afleveringen is 3> Een belangrijk geschrift uit het midden der tweede eeuw onzer christelijke jaartelling" HerinneringenOver de verbind baarheid der kerkenordeHeksen en heksenprocessenJacobus Verschoor en de Hebreen Wij vestigen zeer de aandacht op ouder- staande werken, welke te zamen voor den prijs van slechts f 20.bij eiken boek handelaar zijn te bekomen. Ons dunkt, dat de kerkeraden moesten aanleggen een Kerkcraads-bibliotheekvoor al ten dienste van den Dienaar des Woords. Meer bemiddelde gemeenteleden konden daarbij behulpzaam zijn. In zoo'n Biblio theek zouden dan allereerst moeten aan geschaft worden de beste werken over Leer stellige Godgeleerdheid, over de Geschiedenis der Kerk, over de Uitlegging van de H. Schrift en over het Kerkrecht. Verreweg de meeste predikanten toch kunnen van het inkomen, dat hun de kerk verschaft, niet of nauwelijks leven, laat staan boeken koopeu. En wat is nu een predikant zonder boeken. Die is er even erg aan toe als een timmerman zonder gereedschap. Het best zou zijn, dat elke kerk haar Dienaar in staat stelde, om jaarlijks voor ongeveer een honderd gulden aan boeken te besteden. Daar dit echter voor menige kerk te bezwarend zou zijn, kon dan door het aanleggen van zoo'n kerkeraads-bliblio- theek in deze behoefte worden voorzien. De Kerk eischt terecht bij de bevestiging van deis Dienaar, dat hij belooft, dat hij des Heeren Woorddoor de Schriften der Profeten en Apostelen geopenbaard, grondig aan zijn volk (d. i. de kerk die hem riep) zal voordragen, en hetzelve toeëigenen, zoo in 't gemeen, als in 't bijzonder, tot nuttig heid der toehoorders, met onderwijzen, vermanen, vertroosten en bestraffen, naar een iegelijks behoefte, verkondigende de bekeeriug tot God en de verzoening met Hem door het geloof in Christus, en weder leggende, met de heilige Schriftalle dwa lingen en ketterijen, die tegen de zuivere leer strijden. (Zie formulier van bevestiging.) Hoe zal een Dienaar dit kunnen zonder ijverige en biddende studie en onderzoeking der Schriften Daarom behoort wel degelijk tot den dienst der Ouderlingen dat zij toezien, of de Dienaar zich wel behoorlijk met zijn studiën bevlijtigt. Gelijk daartoe ook de Dienaren op elkander moeten toezien. Niet uit zucht om te heerschen, maar in 't be lang eener goede en gezonde bediening des Woords en regeering der Kerk. Men zal inzien, dat zoo'n Kerkeraads- bibliotheek tot een niet geringen zegen voor de Gemeente kan worden. In zoo'n bibliotheek meenen wij, dat ook de navolgende werken tegen den boven- genoemden prijs moeten opgenomen worden. Ie. Kerkeraads-protocollen der Hollandsche Gemeente te Londen1569 1571 2e. Stuk ken betreffende de diaconie der Vreemdelingen te Emden, 1560—1576 8e. Handelingen van den Kerkeraad der Nederlandsche Ge meente te Keulen1571 1591; 4 e, Aeten van de Colloquia der Nederlandsche Gemeente in Engeland15751624; 5e. Acten van Classikale en Synodale Vergaderingen der verstrooide Gemeenten in t land van Cleef sticht van Keulen en Aken15711589; 6e. Acta van de Nederlandsche Synoden der zestiende eeuw; 7e. Gheschiede?iissen ende handelingen die vornemelick aengaen de Nederduytsche natie ende gemeynten, wo nende in EDgelant, ende int bysondertot- Londen, vergadert door S. Ruytinck, C. Oalandrinus en A. v. Culenborch, Dienaren des Godliken Woords; 8e., 9e. en 10e. Brieven uit onderscheidene Kerkelijke Ar chieven 11e. Bescheiden aangaande de Kerk hervorming in V laanderen. Men kan deze werken ook elk afzonder lek bij zijn boekhandelaar bestellen. De nog aanwezige voorraad schijnt echter niet groot meer. Het Gereformeerd Jongelingsbladorgaan van den Nederlandschen Bond van Jon- gelings-Vereenigingen op Gereformeerden grondslag. Dit blad verschijnt eens per maand en kost jaarlijksch franco p. post f 1.- De titel zegt duidelijk wat dit maaud- blad zijn wil. Wij keu nen alleen het eerste nummer. Indien het blad geeft wat het belooft, dan zullen de jongelingen en de Jongelings-vereenigingen er stellig mede gebaat zijn. Het eerste nummer geeft goede verwachting. Wij wenschen dit maandblad vele lezers en een lang leven toe. Met lezers bedoelen wij abonnés, want van lezers die met hun 5 of 6 één blaadje lezen, kan een goedkoop blaadje niet be staan. Dit ondervinden de Redacteuren van het in zoo menig opzicht uitnemende tijdschrift Excelcior." Wij zouden heb zeer bejamme ren, indien dit blad met dezen jaargang moest ophouden te bestaan. Laat onze Jongelings-vereenigingen al het mogelijke doen om dit te voorkomen. In dank ontvangen bij Mevrouw Klaar hamer van de P. voor plaatsgeld f 10, en voor de Kerk f 2,50 en van N. N. f 5,voor de plaats. Bij Br. Crucq voor drie plaatsen van A. A. f 8,Bjj Br. P. G. de Wolf van N. N. plaatsgeld f 3, en in de Collecte van 20 Oct. van N. N. voor de Kerk f 1,51, voor het orgel f 1, Van N. N. voor de plaats f 0,55. f 1,50 Onbekend voorde Kerk. Bij Br. de Ridder voor de Unie, een School met den By bel f 1. Heden verscheen bij den Uitgever K. LE COINTRE te Middelburg: de allernieuwste Omslagdoeken, alsmede de lichte blauwe gehaakte van 95 cent, gekleurde Dassen van af 5 cent, Pols mofjes, Kindermofjes, Wantjes enz., afge paste ongebleekte Beddenlakens breed 2^ lang 3^, goede qualiteit. Witte en groene wollen D?kens, witte, groene, grijze en ge kleurde gestreepte molton Dekens, sitsen Dekens, Borduurwol, Borduurgaas enz. bij M. J. TIMMERMANS, Pottenmarkt. en de of de door in leven Burgemeester van Herkingen. 3e ï>ruBs. Prijs f 1,®0, Hoewel dit werk bij sommigen een goede bekende zal zijn, toch is het voor velen nog geheel onbekend. Het is een populair geschreven volksboek, dat boeit tot lezen en herlezen. Het behoort in ruimen kring gelezen te worden, opdat de worsteling onzer vaderen ter wille van de Waarheid meer bekend en gewaardeerd worde. Daarom is de oorspronkelijke prijs van f 3,aan merkelijk verlaagd en thans gesteld op f 1,80. Woorden van Onderricht over de Roe ping, Bekeering, Rechtvaardigingen Heilig making. Voor eenvoudigen die de waarheid liefhebben. 3? r ij s f —25. Bij de Flakkeesche Boekdrukkerij te Middelharnis gaat ter perse, eene nieuwe uitgave van de met en zonder volledige kantteekening. Naar den tekst der Stateu-Overzetting, nu voor het eerst naar Wetenschappelijke regelen in onze tegenwoordige taal ver tolkt, door fiSF"" Het Prospectus wordt binnenkort verzonden. Terstond of met Mei gevraagd een PAARDEKNECHTtevens een Spring- beer te bekomen, bij J. DEKKER Ter Hooge. 52 keurige leerredenen »Uit de diepte", 3de jaargang {compleet en fonkelnieuwvan verschillende predikanten bij 'tNed, Geref. volk zeer bemind ruim 800 bladz. Zend postwissel f 1,75 waarbij staatuitverkoop" en de verzending geschiedt franco. Adres: C. de BOER Sz. Boekhandel Balk. van de firma de Gebr. zijn te bekomen bij J. P. SWEiNlSTEiN" Prijscourant gratis. Vlissingen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4