isifliiiïi l cents Sigaar, W Migraine Stiften. ADVERT ENTIEN. Bericht aan H H, Abonné's. VËIlillimS: SINT JANSTRAAT I 45. J. H. v. d. HOEVEN. C. VAM II0LTHUIJ3EN, merk „SALVIA." Sliedrecht hem als herder ontving. Nu echter besloot weer het class, bestuur van Dordt waartoe Sliedrecht behoort dat dr. Lieftink niet kou geaccepteerd, hij js al te modern, en de moderne kerke- raad van Sliedrecht komt in appèl by deze Synode, die de geheele zaak terug zendt naar het Prov. kerkbestuur van Z.-Holland, zeker wel met de onuitgesproken opdracht, dat dit bestuur het draait en nog eens draait, maar toch zóó, dat dr. Lieftink te Sliedrecht op den kansel komt. Zoo zal het ook geschieden Maar er is meer. Ook een der Synodale kerkelijke Hoog leeraren, de moderne dr. Knappert, is aan geklaagd. Deze heeft by de Rem. gemeente te Schoonhoven niet slechts gepreekt, maar zelfs gedoopt. Een grove zonde, voorwaar Verstoring van orde en rust Zou nu waarlijk zelfs een s> kerkelijk" Hoogleeraar de belangen van zijne »kerk" gaan uit het oog verliezeu Er zal dan ook over deze wandaad ge- vonnisd worden, en in eenige zoetsappige zinnen zal dezen Hooggeleerde wel te ver staan gegeven woiden, dat hij zulks niet meer doet. Maar »zachtkens", want ook deze heer is modern, en deze vooral mogen geen kwaad humeur ondervinden Van het hoogste kerkbestuur. Waren het nu nog heele of drie kwart doleerenden, maar modernen, die dienen dan toch by slot van rekening gehand haafd Maar de verwarring neemt nog toe. Dezer dagen lazen we dat het lid der Synode, de Haagsche predikant dr. van der Flier, uit preeken ging te Hilversum in een lokaal" en dat tegenover ds. Dijk stra aldaar. Wat is dat nu Bleef ds. Dijkstra niet getrouw? Legde hij niet deemoedig het hoofd in den schoot Of is hij niet Synodaal genoeg Voorwaar, een vreemd geval te vreem der nu ds. Dijkstra verklaart zijn beurt te willen afstaan aan ds. v. d. Flier b.v. Zou deze nu ook vervolgd moeten worden wegens verstoring van orde en rust?" Maar geen »orde en rust vooral" zelfs niet eens meer bij de leden der Synode Waar gaan we heen Zoo wart en wart alles maar dooreen maar altijd zóó, dat de modernen hun zin verkrijgen, en de kerken daarheen dryven zonder vast kompas, en veler zielen worden verwoest door allerlei wind van leer, of misschien wel door ontstentenis van elke le8r. Arme kerk der vaderen, hoelang zult ge u nog blijven krommen onder een juk, dat alles opoffert voor den lieven vrede zell's de dierbaarste waarheden Mochten spoedig allen, die den vrede van Jeruzalem" liefhebben, vereenigd wor den op ééaen grondslag des geloofs, zooals die naar onze gereformeerde belijdenis wezen moet. En of wij doleerenden nu zijn weggeloopen, of we niet hadden moeten wachten en wachten, eilieve, wat is te wachten van een gebouw op zulk een fon dament Deden Calvijn en Luther niets anders dan wachten en wachten M. V. IC Kerkolijlie Berichten. Amsterdam16 Augustus 1889. Een welbekend predikant, vroeger te Amsterdam thans ie Leiden, over wiens aarzelen en terugblijven bij de reformatie der kerk velen zich bedroefd, meerderen zich geergerd, minderen zich verbaasd heb ben, gnf onlangs in zijn weekblad een tal van redenen op, waarmeê hij zijne hande lingen tracht goed te pleiten. Onder meer beweert hij, dat deze geheele beweging verkeerd is opgezetdat haar voortzetting en voortbestaan in willekeur en ruw geweld haar kracht zoektdat er onwaarheid is in het optreden, en onop rechtheid in de betuigingen der ^doleeren den dat er onvastheid, veranderlijkheid, slaafsche zin, gemaaktheid, heltigheid, we reldzin bij hen heerschfc, enz, enz. Maar dat hij zelf daarentegen zoo beginsel-vast is in gehoorzaamheid aan God en Zijn Woord, dat hem onvoorwaardelijk en vol- strektelijk het »doleeren" verboden is. Wat een edel held en trouw belijder tegen over zoo'n muitzieke eu oproerige bende Nu, als een auder het niet van ons zegt, moeten wij 't maar van ons zelve zeggen. Maar om zooveel leelijks van een ander at te geven, en dat zonder bewyzen, staat erg min voor zoo'n »held!" Wij hoorden iemand onlangs bij derge lijke argumentatie" uitroepen: woorden, woorden En terecht. Immers eene bewijs voering zonder bewijs is niets, en maakt zulken, die zich daarvan bedienen, ont vankelijk voor het opnemen en verbreiden van lasterlijke geruchten en aantijgingen. Goddank! dat wij, die in de beweging" der reformatie mee leven, niets van al die vileine en leugenachtige praktijken bespeu ren. En al ware het ook, dat de menschen, zelfs de beste, ons tegenvielen, gelijk wij ons zelve telkens moeten tegenvallen, wat bewyzen verkeeide handelingen van men schen tegen de waarde van een beginsel En daarop komt het aan, daarop alleen, dat wij het beginsel" liefhebben of tegen staan. En maakt gij u daarop dan tegen ons, die het beginsel der reformatie van harte liefhebben en zegenen, met uwe wa penen o}), gij held die nu uw gewaande kracht zoekt in allerlei insinuaties tegen personen. Wij zullen daartegen niet anders stellen dan onze gebeden, dat de Heere, juist uit gehoorzaamheid aan God en Zijn Woord, het u onvoorwaardelijk en volstrek- tel ijk verbiede u langer tegen ons te kee- ren en u veeleer met ons vereenige in de erkentenis Zijner absolute souvereiuiteit in Zijue Kerk. A. IC Koudekerke. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Geref. Kerk alhier, door Ds. G. J. Barger van Driebergen. Met de verschijning van no. 130 is de termijn van no. 121—140 vervallen. Beleefd verzoekt ondergeteekende abbonné's buiten Middelburg om toezending van het verschuldigde bedrag ad f ,50. DE UITGEVER. uit de Spanjaardstraat naar de 3D. O. DE VLIEGER, Kleermaker. Ontvangen Eenige sultken s/4 zware Blauwe Baaien, van af 50 cent per el of 1,35 de keus, alsmede eenige smalle Thule Nêges, goed koop bij M. J. TIMMERMANS. Pottemarkt. DOOR Ondergeteekende neemt beleefd de vrij heid allen die een aanbieding van boven genoemde rooster ontvingen, er op attent te maken, dat de gunstige voorwaarden bij bestelling vóór 1 Sept., na dien tijd vervallen. Ook ter regeling van de oplage is bestel ling vóór 1 Sept. gewenscht, daar bij beperkte oplage latere bestelling allicht teleurstelling met zich zou kunnen brengen. Aanbevelend, Beverwijk, J. S. HOE K, Uitgever van de firma de Gebr. VAX XAJ1EJY zijn te bekomen bij J. P. SWEJSHSTElSr Vlissingen. Prijscourant gratis. In het SIGARENMAGAZIJN van Houttuinen Q, 4=1, is steeds voorhanden een AULERGEURIGSTE Verpakt in zeer nette Kistjes van 100 stuks a f 1,80. Onschadelijk en zeker werkend uitwen dig middel tegen scheele- en zenuw hoofdpijn. Het étui met gebruik 40 cent. Depot, bij Mevr. E. Jansen— Eicholtz, Noordpoortstraat, en Mej. V. Oijen Laurensej Wagenaarstraat te Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4