2 cents Sigaar, Ontvangen: „LEGER DES HEILS," IToor&erkerk. WT MMMKCB TANDP0E1R. Eet zoogenaamde aan Gods Woord getoetst, van Prof. DULMINA, C. W\ HOLTMJIJSEN, merk „S1LVT V." gf^T" Universeel Kitlijm ling, die dit vraagt, komt terecht tegen zoodanige bevordering van de ontheiliging van Gods dag in verontwaardiging op. De Redactie vau «de Hoop" doet er dan ook een hartig woordje bij, om tegen die pu blieke vermakelijkheden op den Dag des Heeren en bijzonder tegen deelneming daaraan door christenjongelingen" te ge tuigen. Daarmee is de groote vos gevan gen. Maar de Redactie ziet nog eenkleintje" loopen en pakt dat meteen. Zij schrijft: VS ij vinden het echter ook niet goed dat jonge lingen, die een thuis" hebben, op Zondag avond vergaderingen buitenshuis houden. Zondagavond behoort ieder thuis te zijn En ouders hebben toe te ziendat zijzelvcn door uithuizigheid of anderszins geen oorzaak zijndat hunne kinderen den Zondagavond ergens anders doorbrengen dan.thuis". O die kleine vorsen! Die vrome middelen tot verwoesting van Gods Kerk, van het zaad der Kerk, van de zielen der kinderen Waarde vriend hoe is het Zondag bij n thuis Zijn uwe kiuderen er Zijt gij er in de eerste plaats Daar zijn ouders, die thuis zijn, ja. Maar zij zitten er op de ruïnen van het huiselijk levenzonder kinderen. Die kinderen zijn uit. Daar klagen en jammeren de ouders over. De wereld krijgt de schuld. Maar zij vergeten, dat het de kleine vossen zijn, die hun wijn gaard verwoest hebben; dat het de vrome middelen zija geweest, waardoor de kinderen naar de wereld zijn gejaagd. .Vader was ge zocht op het gezelschap, maar was niets voor zijn huis, voor zijne kinderen. Moeder moest overal bij zijn, een gewichtige vrouw! maar ■'.thuis was het kil en stroefzij vond het er zelve naar, en ieder vond het er naar. Want als ze thuis waren, de ouders, dan dreven ze het huiselijke, dat er nog was, de kamer uit; j de geest van het gezelschap," van de ver- eeniging van hun vrornenkring, niet de qeest van het huis brachten ze mee. Nu zouden zij zelf wel van den wijugaard des huizes een druifje willen plukken; nu zouden ze wel door het huiselijk leven der kinderen verkwikt j willen worden, maarer zijn geen I druivende kleine vrome vossen hebben de jonge druifjes vernield! Hoevele gezinnen van kinderen d'e uit zulke huizen geboren, nu mannen en vrou wen geworden zijn, leven thans in de wereld, zonder God l Ja mijn vrieisdik kan u de voorbeel den noemen van kinderen uit zulke ge zinnen die in de huizen der ontucht terecht gekomen zijn, omdat vader naar het «gezelschap" moest, of moeder eene «gewichtige vrouw" was. Het huiselijke leven is het echt gerefor meerde. Het huiselijke leven, onder de tucht van Gods Woord, doch door dat Woord niet doodgedrukt, niet uiteengescheurd, maar gevoed, gekweekt, geleid. Een gesprek, een lied, een vertelling, een gebed, rekening houdende met de «kleinste druifjes", Zie daar wat een stuk van iederen Zondagavond in ieder huis moet zijn. Och, kwamen die echte, Holiandsche, die oprechte, heerlijke Zondagen terngKeerde ons echte huiselijke leven alom weer! Hoe zou de zegen van de bediening des Woords worden bevorderd vooraf de huis- genooten. Hoe zouden de harten nauwer aan elkaar gebonden worden. Hoe zou er iets worden meegedragen door ieder in de dagen der week. De Heere God, die ons huiselijk leven geschapen heeft, wist het alleen en alle vereenigingswijdieid en vrome vorm, die ons den huiselijten Zondag ontneemt, en het huiselijk leven bederft is uit het vos- sennest Mijn vriend! slaan wij Gods gebod op, dat wij als onzen regel leerden liefhebben, en overdenken wij in verband met de ver klaring, die de catechismus van het vierde gebod geeft, weer eens even het woord in Lev. 23:3: Het is des Heeren sabbat in al uwe woningen Voor alle mogelijke vereenigingen en «Christelijke werkzaamheden" verkoopen wij het huis niet. De vereenigingen bren gen altijd weer het gevaar mee,'om alles van zijn plaats te schuiven. Jongelingen, die geene jongelingen meer zijn jongedoch- ters, die het echte maagdelijke missen va ders en moeders, die wat minder vader en wat minder moeder zijnieder wil wat meer worden dan hij eigenlijk is, en daar door houdt hij op te zijn, wat hij juist door Gods genade kan en mag en moet wezen. A lies bederft. Het huis breekt en het leven breekt daarmee. God geve alom aan ons jonge volk bij de reformatie der kerken ook het echte huiselijke leven terug met Zijn Woord als middelpunt en regel. Dan komt alles weer op zijn plaatsEen «grootje" verlangt dan weer met het «kleintje" naar den heerlijken Dag des Heeren. Mijn vriend, versterk het overige, dat sterven zou Met broedergroet, Gajus. Ned. Geref. Kerk. Beroepen te Koudekerke, Ds. G. J. Bar- ger te Driebergen. In dank ontvangen voor de Vrije Uni versiteit een dankoffer f 1.bij mej. Verhage van N. N. f 1,voor diakonaal hulpbetoon; bij Br. C. Verhage van vrouw B. voor de plaats 50 cent. ADVERTENTIES. JACOBUS PELLE CJz. en SUZANNA PETRONELLA GUILLAÜME, Vlissin jen8 Augustus 1889. In den boekhandel van K. LE COINTRE te Middelburg is voorhanden door 3 2e druk i ,20. Een ieder, die nog in aanmerking wenscht te komen bij het begeven van eenige open gevallen plaatsen in de Noorderkerkge lieve dit schriftelijk aan te vragen, met duidelijke opgave van naam en woonplaats, binnen veertien dagen. Adres den koster dier kerk. Nieuwe Krenten 12 ct. de 5 ons, Rozijnen ld, beste Geldersche Reuzel 20. Spek 30, puike Tarwebloem iu baaltjes van 50 K.G. f 6.25, baal vrij. L. J. P. MAAS. Korte Noordstraat. De nieuwste Strooken, prachtige Pilow, donker Toolsche Baai, 6/4 en 8/4 zwart Thibet, 8/4 en 6/4 blauw Katoen en Ka toenboezem, geel Katoen in alle breedten, grijze en zwarte Sajetten, Êau de Cologne bij de maat, nieuwe Spuitfleschjes, Bor- duurwol thans voor 11 cent het lood, Dweilen, Theedoeken, wit Flanel, Paarden- linters, Thee van af 15 cent het ons en nog veel meer andere artikelen, alles tegen zeer goedkoopen prijs, doch goede qualifceit. N.B. Eene partij Kousen voor Petroleum lampen en Machines. Spotprijs, bij Pottemarkt. II. J. TIMMERMANS. Nog eenige Langetten. Haast u door deskundigen aanbevolen als een on schadelijk praeparaat, dat de tanden niet alleen wit en zuiver maakt, maar de ver kalking voorkomt en bewaart tegen wolf en bederf in het tandvleesch. Doos met gebruik 40 Ct. Depot bij Mevr. E. JansenEieholtz, Noordpoortstraat, en Mej. V. Oijen Laurense, Wagenaarstraat te Middelburg. In het SIGARENMAGAZIJN van Houttuinen Q, 4=1, is steeds voorhanden een AELERGEURIGSTE Verpakt in zeer nette Kistjes van 100 stuks a f 1,80. voor Glas, Porcelein en Aardewerk. Be kroond mee verschillende Medailles. Ia flacons met gebruik van 20 en 30 ets. Dépot bij Mevr. E. Jansen— Eieholtz Noordpoortstraat, en Mej. V. Oijen Laurense, Wagenaarstraat te Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4