ZEEU WSGHE KERKBODE. mmm mm pma "Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Keiken 20 JULI 18Sr. NED. GEREF. KERKEN. Zondag 21 Juli. middelburg. NOORDERKERK. vlissingen. koudekerke. serooskerke. gapinge. vrouwepolder. grijpskerke. arnemuiden. st. laurens. axel. z AAMSLAG. ter neuzen. st. Maartensdijk. No. 127. 3e JAARGANG. j^EDACTEUH j-\ j. j/V, J^LAARHAMER. V. D. M. te MIDDELBURG. Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning Hij zal ons^behouden. Jesaja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrij dagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer 0,05 Uitgever K. LE COINTRE Middelburg. Doch Samuel zeideHeeft de HEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoorzamen van de stem des Heeren Zie, gehoorzamen is beter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der rammen I Sam. 15 22: Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. PREDIKBEURTEN. Voorm. half 10 uren, dhr. K. Werner. Avond zes uren, dhr. K. Werner. Cath. Zond, 34. Woensdagavond 7 uur Lidmaten-catech. Voorm. half 10 uren, Ds. Klaarhamer. Avondmaal. Avond half zes uren, Lezen eener Pred. Voorm. negen uren, Lezen eener Pred. Nam. twee uren, Ds. Klaarhamer. Doop. Voorm. negen uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Ds. Wole. Voorm. negen uien, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. Voorm. negen uren, Ds. Wolf. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. g Voorm. negen uren, Lezen eener Pred. Avond zes uren, Ds. Wolf. Voorm. half 10 uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. Avond zes uren, Lezen eener Pred. Voorm. half 10 uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. "Voorm, negen uren, Ds. Wolf. Namidd. twee uren, Ds. Wolf. Voorm. negen uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, L^zen eener Pred. Voorm. negen uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. Avond 5£ uren, Lezen eener Pred. POORTVLIET. Voorm. half 10 uren, Lezen eener Pred. Namidd. twee uren, Lezen eener Pred. rl HOLEN. Voorm. half 10 uren, dhr. Punt. Namidd. twee uren, dhr. Punt. Voorm. half 10 uren, dhr. v. d. Valk. Namidd. twee uren, dhr. v. d. Valk. Avond half zes uren, dhr. v. d. Valk. (^etej7otmeetde Ïföeïheu. Officiëele mededeelingen. Vergadering van den Kerkeraad van Middelburg, Donderdag 11 Juli 1889. Na de opening der vergadering leest de voor zitter Hozea 3 en en gaat daarna voor in 't ge bed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen, goedgekeurd en gearresteerd. De voorzitter leest aan de vergadering voor een schrijven van de heeren vanLingen, Gröeneveld en van Schelven, inhoudende het verzoek om eene collecte te houden ten behoeve van 't studiefonds van 't gymnasium te Zetten. Daar voor dit doel reeds eenige, niet onbedui dende bijdragen uit deze gemeente worden verza meld, besluit de kerkeraad aan dit verzoek geen gevolg te geven en het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. Nog was ingekomen een schrijven van een va der, in eene naburige gemeente woonachtig, die op nieuw aandrong op de toediening van het Sa crament des doops aan zijn kind. Hieromtrent wordt besloten een schrijven te richten tot een paar medeleden zijner kerk, en hun te verzoeken hun rapport omtrent het nader onderzoek naar 's mans wandel in te willen dienen. Luidt hunne informatie, gunstig, dan kan de doop ten spoedigste plaats hebben, in 't tegenovergestelde geval zal eerst een doopgetuige moeten aangewezen worden. De vader zal eveneens worden onderricht aan gaande de oorzaken, waarom de doop nog niet heeft kunnen plaats hebben, nl. afwachting van bedoeld rapport en onbekendheid met een doop getuige. Door den voorzitter wordt meegedeeld, dat op liet adres tegen de Kermis, ingediend bij het ge meentebestuur alhier door dezen Kerkeraad en dien der Gereformeerde Gemeente (Segeerstraat), bij laatstgenoemde, eene afwijzende beschikking is ontvangen. De eerstgenoemde, 'tevens eerste onderteekenaar van het adres, werd niet met een antwoord vereerd. De Dinsdag avond-commissie had ditmaal niets te rapporteeren. Van de aangehouden zaken werd in de eerste plaats behandeld het vaststellen van een formulier ter onderteekening voor de kerkeraadsleden, waar in zij verklaren de 3 Formulieren van Eeniglieid te aanvaarden als accoord van kerkelijke gemeen schap. Een daartoe door den voorz. opgesteld concept mocht de algemeene goedkeuring verwer ven, en werd dus door de vergadering gearresteerd. Op uitnoodiging van den voorzitter brengt een der broeders Ouderlingen, wien in de voiige verga dering die taak was opgedragen, schriftelijk rap port uit, over door den Kerkeraad aan te wenden middelen tot meerdere heiliging van den dag des Heeren. Wegens de uitgebreidheid van dit rapport en de belangrijke maatregelen, welke daarin worden aanbevolen en tevens met het oog op het hooge gewicht der zaak wordt besloten ae behandeling er van uit te stellen tot de volgende vergadering. In dien tusschentiid zal het rapport bij de leden worden rondgezonden. Alsnu wordt aan de orde gesteld het door een anderen Br.Opzieneruit te brengen advies betreffende de oprichting eener school in gereformeerden geest. Nadat deze broeder de vergadering in kennis neeffc gesteld van zijne meening aangaande deze zaak,wordt besloten vooraf de_ prealabele vraag te behandelen Acht de Kerkeraad het noodig, dat door hem stappen gedaan worden tot het verkrijgen van gereformeerd onderwijs Over de vraag of een onderzoek naar de schrif- tuurlijkheid van het onderwijs op de hier bestaand» Scholen met den Bijbel aan eene commissie be hoort te worden opgedragen, staakten de stemmen. Deze vraag zal dus in de volgende vergadering opnieuw aan stemming onderworpen worden. Wegens het vergevorderde uur wordt de ver dere behandeling van dit onderwerp verschoven, tot de volgende samenkomst. De vergadering wordt gesloten met dankzegging. Rigteren 3 711. II. Wij zagen in onze vorige overdenking

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 1