ER. TI-1 LASDBOUWZiD DOET ÜW VOORDEEL. INGEZONDEN STUKKEN. M. J. TIMMERMANS. 01STT vXNQ-E 1ST komt, zal Hij ook geloof vin den op de aarde? Dat geloof, door de liefde werkende, is ook eene gave Gods Ba zoo kan de nood dier ougelnkkigen u zeiven tot den Heere en Zijne beloften drijven en middel worden door den EL Geest, dat eigen geestelijk leven doorbreekt of vermeerdert. Eindelijk: oordeel gerechtelijk. Werp geen steen op de ouders en familiën, in wier midden de kinderen opgroeiden. Wij allen zijn immers van nature verduis terd van verstand, en ons aller zonde was de moeder van allo ziekten. Daarenboven herinner u het Woord des Heeren noch deze heeft gezondigd, noch zijne ouders; maar dit is ge schied, opdat de werken Gods in hem zouden geopenbaard worden. Verder vaag aan uwen leeiaar uit Gods Woord het onderwijs, hoe de oorzaken van deze en andere kwalen bestreden moeten wordeD, verschaf zelf uit uwe ervaring in lichtingen en zie op den HE ARE uwen Heelmeester. Alzoo ontwake barmhartigheid en ge rechtigheid door den Eleiligen Geest, al behoeven deze ook Jezus bloed ter verzoe ning wegens het zondige dat er aan kleeft. Mochten de Diakenen, wanneer zij uwe mededeelingen ontvingen of straks, met betrekking tot de Idiotenschool een bezoek brengen, ook door uwe liefde in staat ge steld blijken het Voorloopig Bestuur ver blijdende berichten te doen toekomen. Het voorloopig bestuur van een School met den Bijbel voor Idioten-Kinderen. Dr. W. van den BERGH, Voorzitter. E. KORTLAND J.Ez., Secretaris. Violp. E. van AKEN, Penningmeester, Harderwijk. W. van WfJLAND. Nijkerk. W. te GUSSINKLC. Aalten. Beroepen bij de Ned. Ger. Kerk te Vlissingen, Ds. J. Hulsebos te Zuidwolde, en te Koudekerke, dhr. H. J. Allaart, cand. aan de Vrije Universiteit. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur In no. 119 van onze »Bode" is door U de aandacht gevestigd op de brochure van Julius De Zondagschool en hare verhouding tot de Kerk." Een woord aan Ouders en Zondagschoolonderwijzers. Door U is de gelegenheid opengesteld over dit gewich tig onderwerp van gedachten te wisselen. Ik neem beleefd de vrijheid daarvan gebruik te maken, omdat tot hiertoe zich niemand over deze zaak heeft uitgesproken. Ik vrees, dat de Bode" verdwaald is, of ook men heeft geen acht geslagen op zijn verzoek. Dit laatste zal helaas, wel waarheid zijn en dat is zeer te betreuren. Mij dunkt dit gebeurt wel meer, en i3 een bewijs dat ons vfik nog te veel aan den ouden sleur zich overgeeft, en te weinig beseft, dat het de plicht van Chr. Ouders en opvoeders is, om zelf toe te zien en mede te werken, vooral wanneer het de opvoeding der jeugd betreft. In hoofdzaak ben ik het met Julius' beschouwing eens. Zeer juist wijst hij er op hoe vele ouders om bijoorzaken de kinderen naar de Zondagschool zenden, en denken dat zij nu van de verplichting ontslagen zijn om hun kinderen met Gods Woord bekend te maken, meenende dat ongeveer een half uur zondagschoolonder- wijs aan 30 of meer kinderen tegelijk gegeven, voldoende is. Dat echter thans de Zondagscholen reeds opgeruimd kunnen of moeten worden zal wel niemand durren beweren en is ook niet de eisch van Julius. M. i. heeft hij op de Zondagscholen en haar onderwijs de aandacht willen vestigen, en terecht, want het is een gewichtig punt. Men bedenke toch dat een Zoudagscho- lier tot aan zijn 12e jaar de lessen kan bijwonen en er dus heel wat invloed op het jeugdig gemoed kan worden uitge oefend. De Zondagscholen kunnen echter nog niet gemist worden, al was 't alleen omdat vele Ouders nog te weinig of geheel niet de verplichting gevoelen, die op hen rust, om hunne kinderen te onderwijzen. Ten andere kan de Zondagschool niet alleen voor de kinderen der gemeenti, maar ook voor hen wier ouders zich niet in gehoor zaamheid aan Gods Woord onder een Geref. kerkeraad willen stellen, tot rijken zegen zijn, mits, en hierop vestig ik de aandacht, zij onder toezicht der Kerk worde gesteld. Het is onverantwoordelijk uw kind te zenden naar eene Zondagschool waarop de onderwijzers niet van uw beginsel, ja er openlijke tegenstanders van zijn en er mede lachen. Daarom behooren ook vooral de opzieners der gemeente, hierop wel toe te zien en zoo mogelijk middelen aan te wenden, om hierin verandering te brengen, want zooals thans de toestand is, mag zij niet blijven, en moet er hoe eer hoe beter in voorzien worden. Daarom Ouders, ziet wel toe waarheen ge Uwe kinderen zendt Er moet met alle halfheid gebroken dan eerst kan er ge bouwd worden. Ik zal het hierbij laten, en eindig met te herinneren aan het Schrift woord Spreuken 22 6. In de hoop, dat deze Bode nu eens niet zal verdwalen, en goed zal worden be grepen en met dank aan U, Mijnheer de Redacteur, voor deze plaatsing, IJ. Z. A D V E R T E i\ T I E i\. Heden hopen onze geliefde ouders A. BALJEU en W M. A L E W 1J N S E hunne 30-JARIGE ECIIT- VEREENIGIIÏG te gedenken. Hunne dankbare kinderen. Voornamelijk wordt de aandacht geves tigd voor Naai- en Breischolen op eene groote sorteering ongebleekt en wit Brei katoen, groote en kleine knotten, beste qualiteit voor weinig geld, met het pak nog ruimer korting. Breed en smal wit Lint in alle soorten, beste en mindere qualiteit, ook voor spot prijs; overtuigt u eerst bij een ander en komt dan om te oordeelen of te veroor- deelen by Pottemarkt. II Ten overstaan van deurwaarder C. A. KOULON te Middelburg zal worden ver kocht op Woensdag' den 26 Juni 1889, des namiddags ten een uurop het dorp ItlTTHEM voor het HUIS GEMERKT No 52 eene party ROERENDE GOEDEREN, als 2 Kachels, Tafels, Stoelen, Spiegels, Tafelkastje, Kleerkist, Meelkist, Mans kleedereu, Bed met Peluw, Landbon- wersgereedschappen, enz. Alles op den verkoopdag des voormid dags van 912 uur te bezichtigen. De nieuwste Spuitfbschjes met Eau de Cologne van at 14 cent, voorts Eau de Cologne met de maat, beste qualiteit voor weinig geld, nog fijne soorten Zeepen, geu rige Theeën van af 15 cent het ons, grof en waterhoudend bij M. J. TIMMERMANS. Pottemarkt. Eenig en zeker werkend middel tegen alle ziekelijke aandoeningen van den mond, als; Kiespijn, Losse Tanden, Zieken Bloedend Tandvleesch, Beenbederf, Scheurbuik en Onaangenaam rieken- den Adem. Flacon met gebruik 50 cent. Depót bij Mevr. E. JansenEicboltz, Noordpoortstraat, en bij Mej. v. Oijen Laurense, Wagenaarstraat te Middelburg. vin de firma de Gebr. VAX XAMEX zijn te bekomen bij J. P. SWE^jSTEIISr Vlissingen. Prijscourant gratis. ip nieuw ontvangen de bekende Dwei len van 12 cent, s.-4 zwart Thibet van 30 cent, donker Toolsche Baai van 85 cent, i<y4 Geelkatoen van 25 cent, nieuwe Mouse- line, ongebleekte Kinder, Meisjes en Vroa- wen Borstrokken, bruine Mans, Jongens en Kinder Pantalons en Borstrokken, alles# goede qualiteit voor zeer lage prijzen by M. J. TIMMERMANS. Pottemarkt.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4