DE 5 ART. TEGEN DE REMONSTRANTEN Bericht aan HH. Abonné's op de P p ÈJ f —.30. Kerkelijk© Be riekten. De Friesche Kerkbode heeft het voorrecht, dat hem telkens brieven ter bezorging worden gegeven van zekeren Broeder Gajus. Ook de vorige week was dit het geval, en wij kunnen niet nalaten met verlof van Broeder Gajus, diens brief ook aan onzen bode voor deZeeuwsche Kerken ter bezorging te geven. De brief is deze Waarde Vriend Naar ik verneem, moet er waarlijk aan het hof van Hare Oneerwaardigheid de Haagsche Synode eenige hoop worden ge koesterd, dat de booze plannen zullen gelukken en wij van onze broeders, die ons nog niet geheel verstaan, ons zullen laten scheiden. Nu, er is dan ook heel wat voor gedaan, om het zoover te brengen. Ofschoon wij van den aanvang dezer Reformatie af in al onze officiëele stukken, die wij aan de leden der plaatselijke Kerk hebben gerichtdie wij met andere Kerken hebben gewisseld; en die wij aan de Overheid van ons vaderland en van onze woonplaats hebben toegezon- den, uitdrukkelijk hebben uitgesproken, dat wij slecht3 verwerpen de bestuursorganisatie in 1816 over onze Kerken qebrachtmaar dat wij die Kerken als Kerken Christi blijven vasthouden en eeniglijk bedoelen in die Kerken tot de belijdenisde regeering en de tucht der vaderen terug te keer en, toch heeft men aanstonds de menschen gaan wijs maken, dat wij de kerk der vaderen verlieten, en dus ontrouwe kinderen onzer moeder waren. Ofschoon èn op het Gereformeerd Ker kelijk Congres èn in het Synodaal Convent van onze vrijgemaakte Kerken te Rotter dam, èn in de pas gesloten Voorloopige Synode te Utrecht onbewimpeld verklaard is, dat wij alle poging om eene kerk te ■maken daar waar eene kerk is, al* zonde veroordeelen, maar daarom ook den heiligen doop als de grens der kerk aanvaarden met erkenning van alle rechten en plich ten, die deze doop medebrengt. Ofschoon wij dus aanvaard hebben de roeping om aan heel het huis, aan al het zaad getrouw te blijven, en de handen uit te breiden naar allendie éénzelfde dier baar geloof met ons verkregen hebben, of die als gedoopten de leering, vermaning en zorg der Kerk van Christus mogen vragen en verwachten toch zocht en zoekt de valsche vrouw in Den Haag door al hare trawanten ons bloed van ons af té trekken, roepende kinderen hoe smart het mij, aan te moeten zien, dat uwe broeders niets meer van U willen weten kom toch bij mij, want ik ben uwe moeder moet ik deze ontaarde kinderen loslaten en onterven, ik mag niet toelaten, dat gij, mijne lievelingen na door hen eerst versmeten te zijn, nu ook nog eens bedro gen zult wordenzf! Dat was een zet harer waardig! Een zet, geheel overeenkomstig de positie, die deze valsche, onechte vrouw nu meer dan 70 jaren lang ingenomen heeft. Zij is in 1816 door een paar heereu met goudgalon op hun rok, heele hooge heeren, zonder schellen of kloppen bij ons in huis gebracht. De 3 heeren zeiden kortaf: kinderen, deze vrouw is uwe moeder; vraagt niets en zegt geen woord, want wie van U één kik geeft, die gaat de deur uit, wij hebben de politie bij de hand. Weet dus goed, deze vrouw is Uwe moeder!" Maar zij was het niet, en zij is het nooit geweest, en nooit geworden en zij zal het nimmer zijn. Geen enkel kind Gods heeft haar nog ooit als moeder erkend. Heeft zij ook niet altijd de kinderen, die haar niet vleien wilden, maar voor het recht van Va der en de ware moeder opkwamen, mishan deld, terwijl zij de andere die haar in haar steenen aangezicht»moeder" noemden, sui kergoed gaf. O, die valsche vrouw, zij is een werktuig des boozenom het huisgezin van onzen Vader en onze moeder uit elkander te scheuren. Gelijk iedere onechte vrouw haat ook zij het echte zaad. En nu, sedert 1886 speelt zij dan ook haar oude valsche rol meesterlijk. Mijne ziel heeft er een afschuw van Gij weet wel, dat ik de vertreding ook maar van één broeder, de verwerping ook van den kleine, den minste en ellendigste nooit heb kunnen dragen, en ruim van hart ben voor ieder, die den Heere be lijdt, maar daarom juist ook haat ik deze macht, die niets met Gods Kerk te maken heeftmaar hare ijzeren armen slechts uitbreidt naar de kinderen, om die dood te drukken. Zij wist het wel, de valsche en zij weet het wel, dat ons éénigst begeeren en zoeken was, de rechten onzer echte moeder in huis te herstellen. Zij wist en zij weet wel, dat wij dit deden en doen in den naam van Vader, en ter wille der kinderen, die met den dag meer ontaarden en die reeds zoo lief voor de valsche moeder" beginnen op te zeggen: »aap, wat heb je mooie jongen!" Zij weet het wel, dat onze eenig- ste bedoeling is haar te ontmaskeren en de deur uit te zetten, ondanks al de rokken met goudgalon en alle mogelijke politie die haar in huis willen houden. Zij wist en zij weet wel, dat als wij dit in naam van Vader doorzettenalle mooie rokken en helmen ten slotte niet zullen baten, en zij als de ontmaskerde, de van den Heere met gekendenoch getrouwde op de stoep terecht zal komen en daarom heeft zij zich geblanket en de moederlijkste plooi om haar mond laten verven, om de lieve kinderen" toch aan haar boezem" (bahte lokkon, en onder een vloed van een zeker soort van tranen, die de Schrift ons noemt, te jammeren »Uwe broeders die ik gebaard heb, hebben mij verworpen, en zij hebben u verworpen, mijne kinderen Ach troost mij en blijft mij getrouw, tracht inij liever te beteren, indien ik gebreken heb, O, mijn moeder lek harte lijdt zoo schrikkelijk onder de zonde van die ontaarde kinderen Lieve vriend ik wil nog meer zeggen over haar, want ik wil u en mijzelven voor haar bij vernieuwing waarschuwen. Haar éénigste bedoeling is toch: ons van onze broeders te scheidenen ik herhaalmen «egt, dat de snoode vrouw de hoop uit spreekt, haar toeleg te zien gelukken. De Heere, die des Verbonds gedachtig is, geve ons te waken en te bidden. Met broedergroete t.t. Gajus. Met dank ontvangen, gevonden in de collecte van 24 Maart voor de kerk f5. voor de Vrije Universiteit 2 giften elk van 50 ets. Voor Kooten één gift van 50 ets en één van 75 ets. Voor de plaats van N. N. f 2.en voor de school te Vreeswijk 50 ets. ADVERIE i\ T I Zeeuwsche Kerkbode. Met de verschijning van<» no. HO is «le zesde termijn (no. 101120) ver vallen. Abonné's baiten Walcheren worden beleefd verzocht het verschul digde bedrag ad f -50 te willen over maken. I>E UITGEVER. Den 27sten dezer overleed tot onze droefheid ons geliefd jongste kindje in den leeftijd van negen maanden. W. F. DIÊRMANSE. S. W. DIERMANSE- v. d. Lu ij ster. Middelburg 29 Maart 1889. Eeu nette vrouw biedt zich aan voor den schoonmaak. Adres bij den Uit gever dezes. de onovertrefbare, ondoordringbare, be traande Koedekken, Paardenkwasten, sitsen Dekens, Meubelsits, Gordijnneteldoek, Kant, enz., bij M. J. TIMMERMANS. Pottenmarkt Middelburg. ft EC R1GE THEËEIV, a 14, 18, 20, 24, 28, 32 en 40 cent per ons bij J. M. HEILIGER, Middelburg. Lange Giststraat, F. 193, Voorhanden in klein zakformaat der Geref. Kerk in Nederland. enz., enz. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het plaatsen van Advertentiën in alle bladen. Prijsberekening zonder eenige ver hooging. Levert spoedig allerlei Druk werk, Bindwerk enz. Voorhanden quarto- en folio Statenbijbels, Kerkbijbels en Psalmboeken, duidelijke druk, alle verzen op noten, met de For mulieren van Heiligheid, Kort Begrip, com plete Liturgie der Gereformeerde Kerken de Kerkenordening, enz. K. LE COINTRE, O. N. Boekhandel. Middelburg,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4