„Waarom en hoelang?" "tltvin^lii n t i e sr. Woensdag wegens den biddag gesloten. Wed. DEKKER, Bellinkstraat. Bezwaren beantwoord. 1. Men zegt: Gij moogt met de Synodale Organisatie niet breken, want dan verlaat gij de Kerk. Het antwoord is: Juist door die Orga nisatie te erkennen, voeg ik mij bij de valscbe Kerk door haar te verwerpen, be vrijd ik de Kerk van een zondig aan hangsel. 2. Men zegtWat baat u dat, indien honderden of duizenden uw voorbeeld niet volgen? Moogt gij dat juk afwerpen voor de gansche Gemeente? AntwoordWel zeker, toen voor 75 jaar op menigen toren een Oranje-vlag werd geplaatst en de Fransche er afgehaald, werd die stad voor den Prins verklaard. Wie dan onder den Franschen Burgemees ter bleven, waren eenvoudig muiters tegen hun wettigen Vorst. Alzoo, wie thans onder de Organisatie willen blijven, waar de wettige Kerkenorde van kracht is ver klaard, maken eenvoudig secte in de Ge meente tegenover de wettige Ordeningen en moeten als scheurmakers beschouwd en behandeld worden. 3. Men zegt: Maar waarin be staat toch dat Synodale juk? Ik heb er nooit iets van ge voeld? Antwoord: Indien een kind zoo verhard en zelfzuchtig is, dat het zich alleen om spijs en drank en ligging bekommert, maar het zich niet aantrekt, dat zijns Va ders gebod vertreden en zijn gezag onder mijnd wordt, hebt ge daarin het beeld van den Christen, die opgaat in een geestelijk genieten en verder zwijgend aanziet, dat de leugen naast de waarheid en Gods Woord naast menschelijke inzettingen daar mede in strijd, geduld wordt in de Kerken, die alle slechts één richtsnoer en één weg der zaligheid mogen prediken. 4. Men zegt: Maar de waarheid mag dan toch nog in de Kerk gepredikt worden? AntwoordJuist, zij mag niei zij moet gepredikt worden. In de Kerk van Christus moet de waarheid niet slecht geduld worden,gelijk op sommige openbare scholen op de Veluwe. Zij alleen moet gezag hebben. Thans is het goedvinden des Leeraars op den troon, niet de Grondwet van den Koning. 5. Men zegtDie Organisatie was door den Koning inge voerd even wettig als voor 300 jaar de Kerkenorde door de Staten. AntwoordJuist het omgekeerde van toen greep nu plaats. In 1619 stelde de Kerk vast en verkreeg daarna de goed keuring der Overheid thans legde de Koning op, zonder zelfs daarna de Kerk te vragen. 6. Men zegtIndien gij met de Organisatie breekt, z ij t gij verplicht alle goederen over te geven. Antwoord Verplicht zou men eei kun nen worden tot teruggave van hetgeen onder de Organisatie genoten werd; want C) En in Zeeland. (Red.) men misbruikte toen zijn ambt tot onge hoorzaamheid tegen de wettige, schriftuur lijke, Gereformeerde Ordinantiën. Eerst na erkenning der Kerkenorde van Dor drecht bekomt men zedelijk recht om de goederen te gebruiken en de pastorie te bewonen. Zij het tevens ook met geeste lijk recht in Christus O. Kb. UIT DE BRIEVENBUS. Aan P. Gaarne wil ik mij belasten met de ont vangst van gebruikte postzegelsReeds een en andermaal verzond ik een partijtje ten voordeele van Christelijke inrichtingen. Dit bericht gelieven al de lezers dezer Kerkbode als tot hen gericht te beschouwen en de anders nutteloos weg te werpen postzegels te verzamelen en mij toe te zenden. Ook hier is het spreekwoord van toepassing »vele kleintjes maken één groote." Wie helpt mij om de eerste 100,000 bij elkaar te krijgen Nu ik toch aau 't vragen ben in be trekking tot de posterijen, zou ik een be scheiden verzoek willen doen nl. om des Zondags geen brieven of stukken in ont vangst te nemen of te verzenden. Is er bij een op Zaterdag te verzenden brief haast, laat men er dan op schrijven Ver zoeke deB Zondags niet te bezorgen." Hiermede wordt nu geen letterknechterij bedoeld, maar een dubbel ernstig gebod tracht men hierdoor te vervullen, nl. de heiliging van den Dag des Heeren en ver mindering van den arbeid der brievenbe stellers die ook om onzentwil Gods dag moeten schenden. Om hierin verbetering te brengen, heeft men eenvoudig een verzoek te doen aan den heer Directeur van het Postkantoor zijner gemeente dat hij u op Zondag niets doe bezorgen, die daaraan gaarne zal voldoen. Laat ook hierin verbetering komen en bedenke men dat daarmede in waarheid Christelijke Barmhartigheid wordt geoefend. K. LE COINTRE. In dank ontvangenin de collecte voor de armen 1 muntbiljet f 10,gemerkt A. G. 07484, voor de plaats f 2,50, voor de plaats f 1,bij Br. J. A. van Neder- veen van Mej. N. N. f 4,00 plaatsgeld, van vronw L. f 2,50, van N. N, f 1, diakonaal hulpbetoon, bij Ds. Klaarhamer van C. C. voor de plaats f 2,50, voor het orgel f 1,-, Nog treurende over het verlies van on zen lieven AR1E CAREL op 14 Febr. jl., moesten wij ook heden onzen lieven WIL LEM GERHARDUS nog afstaan in den aanvalligen leeftijd van ruim 2 jaar en 7 maanden, aan Hem, die voor ons ook Zijn eenigen Zoon niet spaarde. Ps. 90 812. A. WILMINK. C. WILMINKKoppejan. Bergen op Zoom, 5 Maart '89. Uitgave ten behoeve van de minver- I mogende kinderen der Christelijke School te Oudewater. E F K S 1 N C over de derde Zondagsafdeeling van den Heidelbergsehe Catechismus door W. DE JONG, Oefenaar in de Ned. Geref. Kerken. Prijs f ,15. Verkrijgbaar in den boekhandel van E. LE COINTRE. BIGGEKE It ti i:. A. s. Woensdag zal D. V. des voorm. ten 9 uur en des namiddags ten 2 uur optreden de heer VAN WINKELHOF. Voor slechts X2£ cent is de belangrijke brochure van Jhr. Mr. DE SAVOLiNIN LOHMAN tegen Dr. SPRUIJT, verkrijgbaar in den boekhandel van K. LE COINTRE te Mid delburg. Ontvangen wit Flanel van af 15 cent, geel Katoen, wit Katoen, blauw Ka toen, Katoenboezem, prachtig mooi Pilow, donkere en ligte blauwe Baaien, Paramat Thibet, Merinos, Morré, Ondermutsengoed, loode Zakdoeken 10 cent, witte Zakdoeken 7 cent, gekleurd en wit Galon, de nieuw ste Sitsen, Dweilen van af 11 cent, Teekenwol 1£ cent, per lood 12 cent, groote bollen wit Haakgaren van af 10 cent, kleine dito van 5 cent, gekleurde dito 5 cent, Teekenlappen 14 cent, Teeken gaas grove en fijne 30 cent per El, Thee doeken, gebloemde Servetten 25 cent, Eau de Cologne met de maat en per fleschje, fijne Zeepen, enz. enz, bij M. J. TIMMERMANS. Pottenmarkt, Middelburg. In den Zeeuwschen Oud-Theologischen Boekhandel van K. LE COINTRE te Middelburg is de inteekening opengesteld op de volgende zeer gezochte werken. Joh, CALVIJN. Uitleg van het Evan gelie van Johannes. Opnieuw uitgegeven onder toezicht van Dr. Fransen in 16 afleveringen a f 0,30. Theod. v. d. GROE. De waarachtige be keering in 17 predicatiën. 5 aflev. af 0,20, of compleet voor f 1, ALEX. COMRIE. Brief over de Recht- vaardigmaking des Zondaars, door de on- middelijke toerekening der Borggerechtig- heid van Christus, Prijs f 1,25. THOMAS HOOKER. De ware 'ziels ver- nedering en de heilzame wanhoop. Vert. door Ja c. Koelman. f 0,75. Th. HOOKER. De arme twijfelende Christen genaderd tot Christus. Waarin de algemeene beletselen en hinderpalen, welke de menschen weerhouden om tot Christus te komen, zijn ontdekt. Met bij zondere hulpmiddelen om wederom Gods gunste te bekomen. f 0,45. Th. WILCOCK. Honingdroppels uit de steenrots Jezus Christus. Een kort woord ter vermaning aan bekeerden en onbe- keerden, f 0,20, PETRUS DATHENUS. Eene Christe lijke samenspreking uit Gods Woord, Nu voor f 0,60.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4