Meubelen. DEKKER, Uoordstraat, ld gUisuranümm.n, Prijs f —,20. J. C. JA IT SE, RLeermake r, Ontvangen: „PET AH JA" Ds, F. P. L. C. VAN LINGEN, te Zetten. gezamenlijke Kerken beroepbaar verklaard zijn. 3o. dat biertoe een praeparatoir onder zoek of examen geëischt wordt, dat in deze eerste tijden, 0111 eenparigheid te be vorderen, aan twee Classen zal worden opgedragen zij stellen dit in in tegenwoor digheid van 2 Oeputati Synodi die de3- vereiseht het recht hebben de zaak te stuiten en voor de eerstvolgende Synode te brengen. 4o. dat by dit onderzoek zal moeten blijken, dat een geloovige die zich hier voor aandient, godzalig is van leven en ootmoedig van zin. Onder de getuige nissen hiervoor over te leggen zal in geen geval mogen ontbreken dat van zijn kerkeraad en van de Classis, waaronder hij mocht hebben gearbeid. Ten tweede, dat hy »goed verstaat" bezitte om den rechten zin van Gods Woord grondig te vat ten en discretie" om het toe te passen. En ten derde, dat hij zekere gave van wel sprekendheid hebbe, die hem bekwaamt om zijn gedachten ordelijk, helder, in goede taal en op boeiende wijze voor te dragen. 5o. dat geloovige broederen, die alzoo bevonden worden, aauwijzing zullen ont vangen van een bepaalden tijd, waarin zij eenige predicatiën hebben op te stellen die door deputaten der Classis te laten beoordeelen en nu en dan een dier pre dicatiën in hun bijzijn voor te dragen. 60. dat zoo zij blijken, hierin met vrucht geslaagd te zijn, na afloop van den ge stelden termijn, door de Classis zal worden beslist, of zij al dan niet beroepbaar zullen gesteld worden, en zoo niet, of zij dan toch misschien aan de Kerken, voor eenigen hulpdienst kannen worden aanbevolen. En 7o. dat bijaldien zulke beroepbaar gestelde broeders daarna de roeping van eenige kerk mochten ontvangen, de Classis, waaronder deze kerk hoort, hen peremptoir onderzoeken zal aangaande hunne recht zinnigheid en hun wandelen dat met name aangaande hunne kennis van de H. Schriftde leerstellige godgeleerdheidde uitlegging en het gebruik van de Wet des Heeren de Vaderlandsche Kerkgeschiede nis het Gereformeerde Kerkrecht; terwijl eindelijk een predicatie over een voorat opgegeven tekst door hen zal worden gehouden, over welke de Classis hen nader ondervragen zal En 80. dat dit rapport in zijn geheel ten spoedigste zal worden gepubliceerd in het ofliciëel orgaan der Kerkendat als de twee Classen bedoeld sub. 3o. wor den aangewezen de Classen van Amsterdam en van botterdamen eindelijk dat deze beslissing onmiddellijk in werking zal treden. Met deze voorstellen meent ondergetee- kende geheel binnen de grenzen van Art. VIII te zijn gebleven, en slechts eenige nadere aanwijzing te hebben gedaan van den zin, waarin de woorden singuliere gaven", indien het de Synode goedvindt", en voorts met hem handelen, zooals zij oordeelen zal, stichtelijk te wezen", be- hooren te worden opgevat. Hierbij behoeft wel nauwelijks herinnerd, dat bij gestudeerde personen althans geen mindere eischen mogen gesteld worden, en dat godzaligheid, ootmoedigheid, goed verstand, discretie en welsprekendheid, ook bij de Candidaten der Godgeleerdheid strengelijk moeten geëischfc. Nooit mag de Dienst des Woords een loopbaan worden, om een levenspositie te verkrijgen. Gods eere moet in Christus Kerken door het ambt gediend worden, en wijl ernstige en langdurige studie hiervoor de geordende weg is (mits die studie ook over eigen leven en welsprekendheid ga) zijn de Kerken slechts dan vrij van dezen geordenden weg af te wijken, zoo werke lijk blijkt, dat God de Heere op singuliere wijze een singulisr man aan zijn Kerken schenkt. En hiermede dit diepingrijpend onder werp aan Uwe overweging aanbevelende, zij U daarbij toegebeden de leiding van den Heiligen Geest. Küyper. Amsterdam, 14 Januari 1889. Gevonden in de Collecte voor de armen, een muntbiljet, f 10, B. X. 00306. Al) VEUTES T I li X. Hartelijk dank aan allen, die mij op 26 Januari hunne bewijzen van belangstelling betoonden. K. DINGEMANSE Az. Grijpskerke, 30 Januari 1889. Heden verschijnt bij den uitgever K. LE COiNTRE te Middelburg en wordt na ontvangst van het bedrag franco toege zonden beschouwd in het lioht van Gods Woord en de Geref. Belijdenis; door Hoofd der Christelijke school te Gorinchem Deze brochure mag belangrijk heeten, vooral nu by vernieuwing gebleken is, dat de meeningen over het assureeren zoozeer verschillen. Door velen daartoe aangezocht na de openbaarmaking zijner bezwaren tegen de Heraut-art. van Dr, Kuyper, geeft de schrijver in dit werkje een be knopt overzicht van het ontstaan van het assurantie wezen en een degelijke uiteen zetting van de genoemde bezwaren, in verband met Gods Woord en de Gerefor meerde Belijdenis. is verhuisd van de St. Janstraat naar de Lang© Grortstraat, Wijk K. No. 33. De nieuwste Sitsen, Zakdoeken, Dwei len, Katoen en linnen Boezel, Geel Ka toen, Wit Katoen en meer andere artikelen. Pottemarkt. M. J. TIMMERMANS. De ondergeteekende bericht, dat hij ruim voorzien is van Mahoniehouten, Eikenhou ten en geschilderde BOOG KABINETTEN, en LINNENKASTEN, verder BUREAUX, uittrek- en andere TAFELS, STOELEN in verschillende' soorten enz. Alles tot concurreerende prijzen. J. P, DE WAGESIAKER. Langeviele. Bij den Boekhandelaar H. J. WINTER., Gouds bloemstraat 41, Amsterdam, verscheen heden: de derde Jaargang van (vrijgemaakte des Heeren), onder Redactie van Dit MAANDBLAD is geheel gewijd aan de be langen der gemeenten en bespreekt alle vraag stukken. De Redacteur heeft het voornemen, zoowel het noodzakelijke te bepleiten van het breken met z/het Genootschap," alsook gedachtig aan den broeder plicht, het verkeerde aan te wijzen waar hij dit meent op te merken bij de Kerken, welke openbaringen van het lichaam van Christus mogen geacht wordenook te waarschuwen tegen ver keerde stappen. Hij wenscht door woorden uit de schriften der ouden nu en dan de waarheid aan te toonen van Rom. 2:14 en 15, alsook uit den schat der Kerk diep-ingrijpende gezegden mede te deelen. Telkens sta aan het hoofd een stichtelijk woord. //Uit het dagboek eens Leeraars" hoopt hij mededeelingen te doen, en waar hem viagen worden voorgelegd omtrent woorden der Heilige Schrift, naar het aoor hem ontvangen licht te antwoorden, zoodat „IPJEI?a. i-IJ) A." ook tevens als vraagbaak zal kunnen dienen, zonder zich in twistgeschrijf te willen verloopen. Wie dus de opbeuring der Kerk van harte wenscht en gaarne van zoovele gebreken zag ont daan en daarbij wil genieten van ee.ne zuivere Gereformeerde behandeling der Schrift,steune dan ook de pogingen van redacteur en uitgever, "door dit blad aan te bevelen en aan nieuwe lezers onder de oogen te brengen. Gaarne zullen op aan vraag franco proefnommers worden toegezonden. De abonnementsprijs is 1,per jaar. Ph a 0 Hf CM CM a M f-i ci ai M 01 31 1 D B E L B U B cd ca: Witte Suiker 27|, lichte 27, 26, 24, bruine 22, beste Java-koffie 67£, grove qh Rijst 7, 8 en 10, Vermecellie 15, Letter-Vermeeellie 20. Griesmeel 20, Stroop 8, - Zeep 14, Soda 3, Stijfsel 11, groote Vijgen 10, Pruimen 12, gedroogde Appels o 17£, Krenten en Rozijnen 15, puike Vatboter 30 en 40, stukken Boter 30 en ns 45 cent per 5 ons, Stofthee 12, grove Thee 14 cent en hooger, Poeder-Cho- colaad 20, 25, 30, Brokken 16 cent per ons, Straatbezems in grooten voorraad, o" Ontvangen eene groote sorteering Heeren- en Dames-Koppen en Schotels voor weinig geld. a Pu *3 c3;

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4