Houtverkooping. kuilnunk^ PATRIMONIUM. VOOR OUDERS El 1BE1 HOUTWAREN, Twee Arbeiderswoningen Donderdag den 24sten Januari 1889, Vlotdelen, Schalen, eiken Mest- putpalen, Timmerhout, voor Scheep- en Bootmakers, Panlat ten, enz. 'jütnz ivz aao Christus gekant. Da vraag is, of ons Staatsrecht zich van die zonde zal bekeeren. {Heraut.) Kerkelij ue BericWeu Utrecht, 16 Januari 1889. Hervatte Vergadering der Voor- loopige Synode van de Ned Geref. Kerken, aangevangen op 16 Januari 1889 te Utrecht. Deze zitting der Voorl )opige Synode werd geopend met het zingen van Ps. 67: la en 36, gebed en het lezen van 1 Cor. XII, waarna de presentielijst wordt nagegaan en vastgesteld. Tot de verkiezing van een tweeden Scriba overgegaan zijnde, wordt Dr. Wagenaar gekozeu. De ingekomen stukken zullen in handen van verschillende commissiëu vau advies worden gesteld. Daarna brengen Deputaten in zake de hereeniging hun rap port uit, waarbij gevoegd is eene concept- acte van ineeusmelting, met bijlagen, gelijkluidend met die, welke aan de Synode der Chr. Geref. te Kampen door hare De putaten gisteren is ingediend. De prealabele quaestie over de handelwijze der Deputaten na de bekende Asser-besluiten, wordt een parig in dien zin beantwoord, dat de Voorl. Synod8 de gedane stappen onder dankbe tuiging goedkeurt en het Concept in behan deling neemt. De wijze waarop dit Concept tot stand kwam, wordt toegelicht en daarna de morgenzitting door Ds. G. Ringnalda met gebed gesloteu. Na de pauze gaat Ds. Lion Cachet voor in gebed, en wordt verder de inhoud van de Concept-acte toegelicht. Daarna wordt over de algemeene strekking van deze acte de discussie geopend, die na ernstige be raadslaging, waarin vanzelf het g heele Concept uitvoerig ook in bijzonderheden besproken wordt, eindigt met dq eenparige aanneming van dit Concept. Daarna sluit Ds. Ploos van Amstel deze zitting met dankzegging. Tweede zitting der Voorl. Synode op Donderdag 17 Januari 1889. Deze zitting wordt geopend met het zingen van Ps. 90 vs. 9, gebed en het lezen vaa Psalm 80. Na het vaststellen der notulen, werd rapport uitgebracht over een verzoek tot splitsing der Kerk te Stad- en Ambt- Vollenhove, strekkende om dit verzoek, althans nu, af te slaan, overeen komstig het besluit der Classis. Er wordt besloten, de Classis bericht te zenden van 't ingekomen verzoek, onder verwijzing naar het te dien aanzien in de zomerzittingen bepaalde en de verzoekers naar hunne Clas sis te verwijzen, als waar hun bezwaar tegen het genomen besluit ter tafel behoort te komen. Vervolgens wordt Rapport uitgebracht over ettelijke vragen, door de gecomb. Classis Sneekc. a. ingezonden, a. over de Vrije Geref. Kerk te de Lemmer en haar Leeraar, en hunne verhouding tegenover de Ned. Geref. Kerken, conform 't welk wordt besloten, 6. over de strekking en inrichting van het praeparatoir examen (voor candidaten van de Vrije Universi teit.) Over dit punt wordt gediscussieerd en vervolgens 't rapport ten deze weer tot na de pauze in handen der Commissie van advies gesteld, waarna Ds. Sikkel de mor genzitting met dankzegging sluit. In de middagzitting, door Dr. Kuyper met gebed geopend, brengt de Commis sie een gewijzigd rapport in, houdende eene voorloopige regeling van het praepara toir examen, zoowel voor Cand. aan de Vrije Univ. als voor anderen. Na uitvoerige discussiën wordt zulk eene regeling vast gesteld, waarbij wordt bepaald, dat na 1 Juli in geen geval een Candidaat beroep baar zal zijn, die niet het. praeparatoir examen heeft afgdegd. Voorts wordt, naar een ingekomen vraag en daarover uitgebracht rapport, besloten, dat in Friesland voortaan drie Classes zullen zijn de Classe Dokkum, die van Franeker en de gecombineerde Classe Leeuwarden Sneek en Heerenveen. Voort3 wordt, naar aanleiding van het oordeel der Classis Leiden, Gouda en den Haag over haar splitsing, besloten haar te machtigen tot splitsing in dier voege, dat de Classis Leiden afzonderlijk zij en Gouda en den Haag ge combineerd blijven. Na bespreking van enkele voorstellen, komt het rapport van D.putaten voor 't exa men aan de orde met het advies van de daarvoor aangewezen Commissie. Beider behandeling wordt aangehouden tot na de behandeling van het ingekomen rapport over art. VIII. Nog werd behandeld een ingekomen schrijven van Ds. van Lingen, met rap port daarover van eene Commissie, in wier handen dit schrijven was gesteld. De be handeling dezer zaak wordt tot morgen verdaagd en deze zitting met dankzegging r> o DO O door Ds. B. van Schelven gesloten. Beroepen te Koudekerke Ds. G. Vlug te Leiderdorp. Met dankzegging ontvangen bij br. C. H. de Wagemaker 2 giften voor de plaats f 2,50 en f 2,en bij br. L. J. de Kok van N. N. f 2,voor de plaats, en Zon dag in de collecte gevonden f 2,50 voor de plaats. A P V E B T .V II E i\. Door Gods goedheid voorspoedig beval len van een zoon E. P. M. SNIJDERS-Moorman. Middelburg 17 Jan. 1889. des namiddags te half één uur precieszal op de werf »De Volharding" door den Deurwaarder C. A. K.ÖULOA worden ver kocht £1 E INT E PARTIJ bezaaide en o 11 b e z a a g d e waaronder: Alles genummerd en den geheelen morgen voor de verkooping ie be zichtigen op bovengenoemde werf. De koopen kunnen ook den volgenden dag worden afgehaald en er zal voor de goede bewaring worden zorg gedragen. te huur, bij K. MELIS, Aagtekerke. Met Mei een gevraagd bij J. DE VISSER te Vrouwepolder. Heerlijke Zuurkool 4, vet Spek 31^, blanke Reuzel 30, Geldersche 32Rook worst 40 cent per 5 ons, puike Kook- Erwten 10, witte Boonen 10 en 14, bruine dito 13, Grutte en Meel 12, beste Gort 10 en 14, Kempzaad 10, Vogelzaad 14 ct. de kop. DEKKER, Noordstraat. Aan allen die mij op 14 Januari hunne bewijzen van belangstelling en liefde be toonden, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken en oprechten dank. K. WERNER. Middelburg 17 Januari 1889. Openbare Vergadering, Donderdag 24 Januari 's avonds 1\ uur, op de zaal in de Bogardstraat, waar als spreker zal optreden Ds. K. van GOOR, te Nieuwendijk. TOEGANG VRIJ. LEER DEN JONGEN DE EER- Zoolang de voorraad strekt zijn de volgende degelijke werkjes voor slechts f .45 verkrijgbaar le. Koelman. Plichten der Ou ders in Kinderen voor God op te voeden. 2e. Geschenk voor Kinderen bestaande in bijbelplaatsen en versjes om van buiten te leeren. 3e. Gebeden voor Kii deren. Onnoodig iets meer ter aanbe veling te zeggen. Zulk een pak ketje zal zijn weg wel vinden. Per post verzonden is de prijs f 55. Verkrijgbaar in den Ouden Nieuwen Boekhandel van K. LE COINTRE, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1889 | | pagina 4