LEESTAFEL ZONDAGSCHOLEN. Naar Z u i d - A111 e r i k a, flUUOÏ!, Bellinkstraat Middelburg. Nieuwe tVerhjes. Er zal worden gehandeld over de vol gende onderwerpen, na voorafgaande re feraten 1° Karakter en vereischten van den Ouderling 20 de verhouding van den Ou derling tot de andere ambtsdragers 3o de arbeid van den Ouderling in en buiten de gemeente. De vergaderingen worden gehouden in de Oosterkerkterwijl elke kerk heeft op te geven aan Ds. A. v. Veelo te Rotter damwelke broeders aan het Congres ho pen deel te nemen. Het zal wel niet noodig zijn tot deel neming aan het Congres op te wekken. Elk ouderling die het ernstig met zijn ambt neemt, gevoelt hoeveel er ontbreekt ook aan noodige kennis van het ambt, en gretig zal hij elke gelegenheid aangrijpen, die hem van den Heere gegeten wordt om meer licht en zuiverder kennis te ontvangen, Gaarne zullen ook de kerken de kosten hunner gezondenen vergoeden, opdat deze voor-.-geen broeder Ouderling een hinder paal zouden zijn. De kerken zelf toch plukken er de vruchten van. Moge de Heere in 't midden der ver gaderde Broederen zijn, en moge een der vruchten der samensprekingen zijn, dat de ambtsdragers recht klaar en diep aan hun gebrek en gemis mochten worden ontdekt. Kootwijk. Dinsdag j.l. had de opening van de nieuw gebouwde Christelijke school te Kootwijkerbroek plaats, bij welke ge legenheid 42 kinderen de school voor 't eerst binnentraden en nog 65 belang stellenden uit de gemeente tegenwoordig waren. Ds. Houtzagers van Kootwijk opende met het laten zingen van Ps. 116 7 en het lezen van 1 Chron. 16714, waarna hij in het gebed kinderen, onder wijzer en bestuur den Heere opdroeg. Daarna werd nog 't woord gevoerd door den heer A. Sweers, van Amsterdam, die zich bijzonder tot den onderwijzer richtte met 't woord Welgelukzalig is de man, die gedurig vreest", en door Ds. Lion Cachet, van Rotterdam, die naar aanlei ding der woorden Vreest niet" den on derwijzer wees op de trouwe Gods, die niet laat varen de werken Zijner handen. Nadat door den onder wijzer, den heer M, J. van Wijk, ook een woord gesproken was tot de kinderen, deouders en het bestuur, besloot Ds. Van Loon, nit Amsterdam, met het woord »Gaat dan heen in deze Uwe kracht." Behalve de heeren Sweers en Ds. van Loon waren mede uit de Amsterdamsche commissie tegenwoordig de heeren Groshei de en LJsebrand. De WelEd Heer Yan Löben Seis was verhinderd te komen, doch zond een aangenaam en hartelijk schrij ven in. Na het zingen van Ps. 146 1 en dank zegging door Ds. Yan Loon, verliet de vergadering de school, boven wier ingang staat: Gedenkt Zijner wonderwerken." Gebouwd naar het plan van den heer W. Haaksma, vaq Amsterdam, die belange loos vele diensten bewees, maakten de vriendelijke schoollokalen en de geriefelijke woning een zeer aangenamen indruk. Wij ontvingen den cliristelijlcen scheurkalender //Mannakorrels" voor 1859. Bij velen een goede bekende die geen aanbeve ling behoeft. Wij vinden het gekozen onderwerp voor het schild minder gelukkig, doch dat schaadt aan den inhoud niet. Bij den kalender ontvangt de kooper nog een boekjeude Bruid van Chris tus op weg naar de bruiloftszaal" door Agur. De prijs is dan f 1. Ook ontvingen wij een kleinen uiterst goedkoopen scheurkalender voor 1889 //de Evangelist." De prijs is 24 ets, en bij getallen nog minder. Voor uitdeelingen zeker geschikt, indien namelijk de inhoud zoo degelijk en goed is als de prijs laag is. Voorzoover wij hem inzagen kunnen wij ook dezen kalender wel aanbevelen. Nog maakten wij kennis met een stel geillu- streerde nieuwjaarsbriefkaarten. Deze bevelen wij gaarne aan. Zij bevatten elk een lief en net uit gevoerd plaatje en toepasselijk bijbelwoord en een wenscli op rijm. Daar men er 25 voor 62!/2 ets koopt, zal zeker menigeen van deze kaarten gebruik maken. Wij vinden in dit stel echter één kaart die zeker wei nig aftrek zal hebben, het is die met den tekst //eere zij God 5 enz. voor een gereformeerd mensch is dit plaatje bepaald akelig. Deze verschillende uitgaven zijn alle van den uit gever Kousbroek te Dordrecht, die ons ook nog ter kennismaking toezond //Geïllustreerde Bijbel bladen" bestemd tot uitdeeling voor de Zondag scholen. Met hartelijken dank aan den onbeken den gever of aan de oubekende geefster en bovenal jegens den Heere die het harte hiertoe bewoog, vermelden Diakenen de ontvangst in de collecte van Zondagavond 11. van een bankbiljet (C. E. 4766) groot f 60, met daarin gewikkeld f 2.50, en evenzoo gecollecteerd een pakje inhou dend f 1.56 van M. S. Geve de Heere over deze gaven zijn zegen. Spreuken 19 17. Door de halve stuivers-vereeniging van N, N. voor het orgel f 1.van Mej. C. voor het orgel f 0.25, van Mevr. N. N. voor het orgel f 0,50. In de collecte van 26 November van M. C. voor de plaats f 2,50. Zondag 2 December van N. N. voor de plaats f 3, ADVERTENTIE HL J. GELDOF Pz. Op Donderdag 13 December a. s., hoopt onze waarde vader zijn 80sten jaardag te gedenken. Serooskerke 7 Dec. 1888. Werkhuizen gevraagd voor eene jonge vrouw. Adres dhr. G. JONK, Nieuwstraat. Middelburg. Met Mei een HANDKIVECHT benoodigd bij N. CORNELlöSE, te Arnemuiden. MEL1SKERKE. Op Vrijdag 14 December a. s. zal D. Y. in de hervormde Kerk worden gesproken door J. YADER, des avonds 6 uur. Het bestuur wordt attent gemaakt op mijne degelijke artikelen in. lage prijzen, ter uitdeeling beleefd aanbevolen. C. W. SIEBRECHT. Vrije Overtocht. Spoedige aanmelding bij J. KEERSEMAKER, Bellinkstraat G 195, Middelburg. Puik bakkende le soort Tarwe Bloem 15 ct. Kilo, nieuwe Krenten en Rozijnen 15, heerlijke Boter 30 en 40, Geld. Worst 40, grove Rijst 7, Stokvisch 15 en 25, Zoutevisch 17£ en 11, Witte Kaas 35 en 40, Komijue Kaas 15, groote Vijgen 10, Pruimen 12, beste Stroop 8, Vermicelli 15, puike Javakoffie 65, Witte Suiker 274, Lichte 27, 26, 24, Bruine 22, Groene Zeep 14, Soda 3, Stijfsel 11, Bleeksod\ 4, Waschcristal 7 ct. 5 ons. Besie Poeder- ehoeolaad 20, 25 en 30, heerlijke grove Thee 14, fijne 12, Sucade 12 ct. per ons. Pakken Waskaarsen 22bij 10 pak veel minder, Peekoffie 2£, pakjes Aardappel meel 7, Sago 15, Zweedsche Lucifers 5, 54, Vonkvrije 6 ct., 12 groote doozen beste Lucifers 174 ct24 kleine doozen 174, 12 houten doozen Schoensmeer 10 ct. Groote Dweilen \2\ ct., Groene Kaasjes 8ct. VOOR WINKELIERS Verschillende soorten halve cents, cents en twee-cents Chocolaad en Flikjes met ruime verdiensten. Kistjes Suikerwerk tegen de meest con- curreerende prijzen. Tot uitdeeling op Zondagscholen wor den zeer aanbevolen, onderstaande A. J. VAN LUMMEL. Een benauwde Kerstnacht. A. J. VAN LUMMEL. Klein en groot. Een Kerstverhaal. J. C. LU1TINGH. Kolen Vuurs. Een Kerstverhaal voor onze kinderen. J. C. LU1T1NGH. Uit Verlies Winst. Een Kerstverhaal voor onze jonge lieden. A. YERHORST. Samuël's Erfenis. Een Kerstverhaal. De prijs van ieder dezer werkjes is f 0,124. Per 25 expl. f2,50. Per 5 U expl. f4,50. Per 100 expl. f8,50. J. VERHAGEN, Jr, De Pastoor van Heenvliet. Eene geschiedenis uit den tijd der Inquisitie in Nederland. Prijsf 0,20. Per 25 expl. f4,25. Per 50 expl. f7,75. Per 100 expl. f15. ALMA. Chloe en hare Kindertjes. Uit het Engelsch. J. P. G. WESTHOFF. Grootvader en Kleindochter. Een Kerstgeschiedenis. Naar het Hoogduitsch. Prijs van ieder werkje f 0,30. Per 25 expl. f 5,75. Per 50 expl. f 10.- Per 100 expl. f 17,50. Uitgaven van J. H. VAN PEURSEM te Utrecht.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1888 | | pagina 4