Y Magazijn van Laarzen en Schoenen, Het verlies en Herstel van het Beeld Gods in den inensck. ADVERTENTIES. 1" L O E G K It g. De nieuwe Kerstboekjes, uit gaven van J. H. VANPEÜRSEMta Utrecht, zijn verzonden en overal ter inzage te bekomen. PIJPORGEL W. IIINTINGTOX. Voor het Kerstfeest, Geïllustreerde Bijbelbladen, Langeviele K 194. MIDDELBURG. vergaderingen als bij bet bedoelde huis bezoek moet hierop voortdurend gewezen worden. Die schuldig staan aan blauwheid" en onverschilligheid", komen zelden of nooit ter vergadering, waarom ze opgezocht moeten worden, zoo men ze wil bereiken. Ook geeft het huisbezoek 4°. het voor deel dat velen, die in het openbaar hunne aanmerkingen, wenken en raadgevingen, waar winst mee gedaan kan worden, niet uitspreken, er bij die gelegenheid vrij moedig mee voor den dag komen. Verder is 5o het huisbezoek noodig, opdat er een nauw verband blijve tusschen de commissie en de leden der gemeente, waarvan zij de vertegenwoordiging is, en opdat er nog meer dan tot hiertoe verband kome tus schen huisgezin en school. Als antwoord op de tweede vraag van X. het volgende. Het bestuur der scholen met den Bijbel te Voorthuizen en Zwarte broek vergadert maandelijks met de hoofd onderwijzers om te bespreken, wat bevor derlijk kan zijn aan den bloei van het christelijk onderwijs in deze gemeente. De stoffelijke belangen komen meestal op andere vergaderingen ter sprake. Op de maandelijksche vergadering brengen lo. de commissieleden verslag uit over het gehouden schoolbezoek in de afgeloopen maand, terwijl er ook gesproken wordt over 2o. het schoolverzuim, 3o. de betaling van het schoolgeld en 4e. de schooltucht; ook wordt er 5e. meêgedeeld welke erva ringen er opgedaan zijn bij het bezoek aan ouders en gemeenteleden. Veel, dat nut tig was voor de onderwijzers en het be stuur, werd in het voorgaande schooljaar besproken, o. a. ook het genoemde rapport, dat vooraf door eene daartoe benoemde commissie was opgesteld. Zoolang er geen goed georganiseerd Christelijk schoolwezen is, blijven er onderwerpen ter bespreking in overvloed. Voor het bestuur en de onderwijzers der scholen te Voorthuizen en Zwartebroek is thans aan de orde het samenstellen van een leerplan, met het oog op de behoeften der bevolking. Voor de vorming der hulp onderwijzers is het zeker wenschelijk, dat zij in de gelegenheid gesteld worden, der gelijke vergaderingen geheel of gedeeltelijk bij te wonen. Meenende hiermede aan het verzoek van X. te M. te hebben voldaan, eindigt de commissie dit schrijven met den wensch, dat Gods Woord voor onze scholen met den Bijbel hoe langer hoe meer moge worden regel en richtsnoer voor afhan delingen. Aldus vastgesteld in de vergadering van de commissie der Vereeniging: Scholen met den Bijbel te Voorthuizen en Zwarte broek, 1 November 1888. W. van den Bergh, Voorz. I. H. Dekker, Secret. Voorthuizen, 2 Nov. 1888. In dank ontvangen bij Ds. Klaarhamer van N. N. f 10.voor de plaatsen en f 2.50 voor 't orgel(in de brievenbus) van L. 35 ets. en van L. v. D. 15 ets. beide voor 't orgel bij Br, C. H. de Wagemaker van F. dienstbode, voor de plaats f 1.50; bij Br. Wattez van N, N. f 2.50 voor de plaatsbij Br. de Kok van N. N. f 2.50 voor de kerk bij Br. Crucq van C. f 2.50 voor de plaatsbij Br. Dockheer van N. N. f 3.voor de kerk, van N. N. f 2. voor de kerk, van N' N. f2.voor de kerk, van N. N. f 5. voor de plaats, door tusschenkomst der halve-stuiversvereeniging f 8,voor het orgelen in de collecte op 31 October van N. N. f 2.50, van N. N. f 1.van A. C. f 2.50 van N. N. f 2.50, van een Wed. f 1.50 allen voor de plaats. Bij Ds. Wolf te Axel in dank ontvangen voor de Keucheniusschool van den Kerke- raad van Zaamslag f 10.18 en uit 't busje der Christelijke school te Axel f 7. biggekeeoT Op a. s. Zondag, des namiddags en des avonds zal D. V. optreden de heer Eene WASCH VROUW biedt zich aan, liefst in een waschhuis. Adres bij den Uitgever dezes. voor matigen prijs, een goed met sprekend front, kabinet-formaat. Te bevragen bij den Uitgever dezes, Eene g r 0 0 t e voorraad Koebanden, Strengen, Ploeg- en Karlijsten, Paar den- en Koedekken, alles tot veel verminderde prijzen. Het Ambt en de Plichten van Ouderlingen, Diakenen, enz. beschreven door JA60BIS KOKLVAI. .Prijs f2.— Dit belangrijke werk dat getrouw naar het oorspronkelijke, op zwaar papier en in sterken band zal worden uitgegeven (392 groot 80 bladz.,) is verkrijgbaar in den Zeeuwscben Oud Theologischen Boek handel van K LE COINTRE, te Middelburg. Heden verscheen hij den uitgever K. LE COINTRE te Middelburg: 2e deeltje. Prijs slechts i 30. Dit deeltje is het vervolg op een vroe ger verschenen stukje, doch geheel op zich zelf compleet. Het handelt over <le menschwording van Chfl»3s(us9 Zijn lijden en dood, de verkondiging; van het Evangelie en de zending des II. Geestes, alu de mid delen dooa* God gebruikt ons Zijn beeld in de nitvcB*korenen te her stellen. Van het le deeltje is nog een klein getal voorhanden, handelende over den diepen val van ons geslacht, het werk van den Borg Jezus Christus tot red ding van Zijn Volk, enz. P r ij s f —.25. Wie beide werkjes te samen verlangt, ontvangt die voor slechts f .50, na ont vangst van het bedrag'franco thuis. Bij den Uitgever T. J. KOUSBROEK en bij alle Boekhandelaars te bekomen ter uitdeeling op de Zondagschool maken wij bij zonder opmerkzaam op onderstaande uitgaven, die door de Christelijke pers zéér zijn aanbevolen. 12 Chromolithographiën, in 2 series elk van 6 nommers. De 9ste Serie bevat 6 sclioone tafereelen uit het Oude, de 2de Serie 6 uit het Nieuwe Testament. Met bijschriften aan de achterzijde. Men verzuime niet met deze prachtige en zoo meesterlijk getee- kende gravuren, die in rijken kleurendruk verschij nen, kennis te maken. Nimmer werd zoo iets fraais voor zulk een geringen prijs aangeboden. Voor de Zondagschool, Evangelisatie enz. is het een ge heel nieuw artikel. Prijs per stuk 0,05, per stel van 12 No's ƒ0,55, 50 ex. ƒ2,.100 ex. 3, gesorteerd. ONZE WILLEM. Een kerstboekje voor groote en kleine kinderen door Ds. JAKOB EIGEMAN, predikant te Dord recht. Met een plaatje. Inhoud, uitvoering en geringe prijs van dit lieve, echt kinderlijke boekje werden door een aantal Christelijke bladen als om strijd geprezen. Prijs per stuk 7 ets;: per 50 stuks 3,25: per 100 stuks ƒ6,—. Geen doeltreffender feestgeschenk ter uit reiking op de Zondagschool dan de goedkoope Scheurkalender „DE EVANGELIST," 1890. Prijs J38 Cents. 25 ex. ƒ6,25; 50 ex. ƒ12,—; 100 ex. ƒ23,—; 200 ex. 44,—. Deze uitgave is eenig op dit gebied, zoowel in prijs als uitvoering. MANS LAARZEN 1ste Kwaliteit f 5,50. SCHOENKLOMPEN fl,00 WIN TERPANTOFFELS voor mannen, vrouwen en kinderen, ook in sterke soortenzuiver leder en handwerk. P\ J. DEI KRUIJTEB,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1888 | | pagina 4