haIïïfcatïïreST ANNETJE EN LIJSJE. Te koop: O. LOUVERSE, Annetje en Lijsje. ADVERTENTIES. C. A. II A P F E in verschillende soorten en prijzen, MANEFACTURENW1NREL Wp noodigen alle kerkeraden, die met 5 doel en grondslag instemmen uit, om ook met andere Kerkeraden, spoedig hierover J te beraadslagen, en afgevaardigden te zenden op de bedoelde vergadering. De tijd is kort doch niet te kort voor wie inderdaad den nood gevoelen en meer nog de roeping, om niet langer Christelijk onderwijs en opvoeding van de doofstomme en blinde kinderen der Gemeente te verzuimen. Acb, waarom hebben wij zóó lang geijverd om Christelijke Scholen voor onze sprekende en ziende kinderen, en met dezelfde hand de zóó zwaar bezochten van lietGod geheiligd zaad"overgegeven aan Instituten van Onder wijs en Opvoeding, die niet gegrond zijn op het Woord van God Dankbaar erkennende het vele goede van de bestaande Instituten, wier welwillendheid ook voor ons belang zal kunnen wezen, moet toch ieder met ons getuigen, dat zij niet kunnen geven, wat wij, voor eene opvoeding naarhetWoord Gods, allereerst en in alles noodig hebben. »Laat de kinderen (ook de doofstomme en blindetot Mij komen, en verhindert ze nietDeze vermaning des Zaligmaker? wenschen wij allen kerkeraden en allen leden der Kerk van Christus ter biddende bepeinzing en bespreking voor te leggen. Mocht het blijken dat eene Vereeniging de beste weg ware, dan zou, naar ons oordeel, lid moeten kunnen worden, ieder die, van welk kerkgenootschap hij zij, met doel van en grondslag voor de Ver eeniging en hare Stichtingen instemming betuigt. Het bestuur zouden wij wenschen in handen van mannen die ook zeiven in de Geref. Belijdenisschriften de uidrukking vinden van hun geloof. En, wijl het hier onderwijs en opvoeding geldt, achten wij toezicht noodig van een Geref. kerkeraad ter plaatse, voor zooveel het geestelijk karakter van het onderwijs enz. aangaat. De bepaling der jaarlijksche geldelijke bijdrage zouden wij aan een ieder zeiven willen overlaten. Gaarne zouden wij zien, dat de a. s. Vergadering al vast macht en last gaf tot de noodige voorbereidende maatregelen. Reeds meer dan 50 broeders uit alle standen hebben hunne hulp toegezegd. Enkele rentelooze aandeelen van honderd gulden werden reeds, een paar jaar gele den, beloofd. Dezer dagen werd van een dier voorloopige leden een som van f60, als eerste gift ontvangen. Een ander zeide ons een flinke gift toe. Nu hebben wij een vriendelijk verzoek Dat men namelijk, aan 't adres van den tweeden ondergeteekende, gelieve kennis te geven van instemming. Wie nuttige wenken heeft, diene ons ook daarmede. Ook zal toezending of toezegging van giften zeer welkom zijnbeide zoowel van zusters als broeders, wien de Heere deze zaak op het harte bindt. Ook zou het goed zijn, indien ons opgaveti werden gezonden van doof stomme en blinde kinderen in Cristelijke ge zinnen. Opdat reeds de a. s. Vergadering eenigermate op de hoogte mocht zijn van den omvang der behoefte aan Christelijke Instituten voor zulke kinderen. Meer hebben wij thans niet te zeggen. Op de a. s. Vergadering wenschen wij mede te deelen wat, naar het oordeel der voorloopige leden, van stonde aan zou moeten en kunnen gedaan worden. Daar voor zal reeds aanstonds eenig kapitaal zeer gewenscht zijn. Zegene de Heere, die Veldwijk" heeft gegeven tot een toonbeeld van Zijne al machtige barmhartigheid, ook deze voort zetting en verdere uitwerking van de oproeping in 1883Bij hem is alles wat ook voor deze Stichtingen noodig is en wezen zal. Van Hem zij onze verwachting. Met gebeden en smeekingen om de verge ving van onze en onzer vaderen zonden in deze zaak, en om de vervulling van onze behoeften, Zijnen Naam tot eeuwige eer, vele kinderen ten zegen Namens de voorloopige Commissie Leiden, H. Beuker, President. Maassluis, J. Vonk, Secretaris Kampen, L Lindeboom. 6 September 1888. Dinsdag 25 dezer spreekt de Heer Boas, agent van den Nederl, Militairen Bond des avonds te acht uur in het Concertgebouw. Wie belang stelt in den arbeid van dezen Bond, of wenscht te weten wat hij bedoelt, zal daar wel niet ontbreken. Bet doel van bovengenoemden Bond is goed, en verdient alle ondersteuning. Middelburgss Kerk of Kerken hadden reeds sind lang voor een »te huis" voor Militairen behooren te borgen. In dank ontvangen bij Ds. Klaarhamer voor de plaats van vrouw V. f 2.50, bij Br. Jonk voor de plaats van N. N. f 2.50, bij Br. C. H. de Wagemaker voor de plaats van V. f 2,50; gevonden in de col lecte op 16 dezer voor de plaats van K. J. f 3.bij Br. Crucq voor de kerk, van B. f 1. Opbrengst busje van Br. J. A. v. Neder- veen voor het orgel f 2.34. Gevonden in de collecte op 19 dezer f 0.50 voor 't studiefonds van Ds. v. Lingen, en van F, voor de Keuchenius- school f 0.53. Eene werkvrouw, eenige dagen vrij hebbende, vraagt Werkhuizen. Ook plaatsing gevraagd voor een bood schapmeisje. Adres bij den Uitgever dezes. De ondergeteekende betuigt hierbij zijn hartelijken dank voor de vele en verkwik kende bewijzen van liefde en belangstelling zoo van hier als van elders ondervonden op den 17en dezer. P. J. W. KLAARHAMER, v. d. m. Beuteronomium 26 10& en 11a. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, zoo hier als elders ondervonden gedurende de ziekte en het smartelijk verlies onzer zeer geliefde Moeder, behuwd- en grootmoeder ELISABETH BROUWER, Wed. As. DINTGEMANSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Gapinge, Uit aller naam, 10 Sept. 1888. K. DINGEMANSE, Korte Noordstraat, L 83. Opruiming LAPPEN, Thoolsche en blauwe Baaien, VRIES, PILOW enz. KAP1IOEDEN voor dienstboden a 60 cent. C. A. HAPPEE. Korte Noordstraat, L 83. Een groote KLEERMAKERS SINGER TRAP-NAADIACHINE voor eene matigen prijs. adres Bellingstraat G 195, Middelburg. alsmede B IJ BEIS van het Britsch en Buitenlandsch Bijbel genootschap, kwarto en folio STATEN BIJBELS zijn voorhanden in den Zeeuw seben Oud-Theologischen Boekhandel van K. LE COINTRE te Middelburg. P.S. Oude worden ingeruild of op nieuw verbonden. TE KOOL»: Een in goeden staat zijnde HITTEKAR op veeren met ijzeren hoepels, zeer geschikt voor Vracht- of Groentekar, bij J. WISSE, Wagenmaker te Gapinge. De nieuwste Modes van Doeken, Linten, Garneersels enz. en alle Baaien, Bevers, Streepjes- en Oogjesgoed, zwart Thibet, Fluweel, Schortegoed, Blauw, Geel en Wit Katoen, Breiwol en Sajet, Bombazijn, Borstrokkengoed, gebreide Kousen enz., enz. worden aan verminderde prijzen verkocht in den Nieuwen en Goedkoopen Hoek INoordpoortstraat te Middelburg hetwelk de volgende week de dorpen in Walcheren komt bezoeken. Prachtige WOLLEN DEKENS 8| van 3 en 4 gulden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1888 | | pagina 4