Iaat de kinderkens tot Mij komen. gebouwd worden. De Ned. Ger. Zend. Vereen, wenscht die school te bouwen op Java en wel te Poerworedjo. In die school wenscht men bekeerde Javanen op te leiden voor den dienst in het evangelie. Die zaak is zeer noodig. Het is zeer te wenschen, dat het noodige geld er komt. Zal er iets van komen, dan moet het benoodigde binnen drie maanden er zijn. Wie heeft nu lust er aan mede te helpen Die vrage aan een der onderge- teekenden maar om een busje. Namens den Kerkeraad, P. J. W. Klaarhamer, praeses. C. H. de Wage maker, h. t. scriba. Van den Kerkeraad van Koudekerke. De kerkeraad deelt aan de Gemeente mede dat, zoo de Heere wil, het H. Avond maal zal gehouden worden op Zondag 2 Septembex a. s. Mochten er leden zijn uit Gereformeerde Kerken, nog onder het genootschap, welke behoelte hebben om aan de Tafel des Heeren aan te zitten, en dit in hun eigen kerk niet doen kunnen, en nu begeeren dit onder ons te doen, die worden dan verzocht zich binnen enkele dagen bij den kerkeraad aan te melden, opdat hij onder zoeken kan of zij toegelaten mogen worden. Moesten wij helaas zoo lang het genot en den zegen van dit sacrament der voe ding missen, mocht het dan nu den Heere behagen Zijn geloovigen met een veelvul- digen zegen te verkwikken. Mochten wij recht onwaardig en ver ootmoedigd kunnen naderen, mocht het ons waarlijk om de beteekende zaak te doen zijn, en mochten wij iets verstaan van de groote genade, die ons hierin ge schiedt. Namens den Kerkeraad der Ned. Geref. Kerk van Koudekerke, D. Dingemanse, A. Wielemaker. Markus 10 1316. IV. (Slot.) Als wij nu al het gezegde nog eens overzien dan zeggen wij gewismaar wie is tot deze dingen bekwaam En dan is het duidelijk dat ons hart er bijvoegt: niemand. En toch moet het. God wil het. Het is ook gansch recht en betamelijk dat een vader zijn kind tot Jezus leidt. Schrikkelijk zijn de gevolgen voor huis en kerk, voor staat en maatschappij, in dien de ouders in dezen hun taak en roeping, opzettelijk of onopzettelijk ver waar- loozen. Dat kunt gij zien in onzen tijd van socialisten en communisten, van zucht naar genot, van altijd schaamteloozer hoererij en onzedelijkheid, van toenemende verar ming en verwildering, waarin bij toene- menden wrevel en onwil onze gevangenissen en krankzinnigenhuizen altijd weer te klein zijn. Dit en de met vasten tred naderende schrikkelijke revolutie zijn de vreeselijke gevolgen van de algeineene verwaarloozing van het Woord des Heeren, dat boven dit opstel staat. O, laat ons toch terug keeren tot Gods wet en getuigenis, laten wij ons weer buigen onder 's Heeren Woord, laten wij ons vernederen onder de krachtige hand Gods, die zoo kennelijk over ons en onze kinderen doet komen, wat Hij bedreigd heeft tegen hen, die van Zijn Woord, ook in de opvoeding afwijken. Ouders, onderwijzers, opzieners, laat ons toch breken met die valsche wijsheid en wetenschap en eigenwilligen godsdienst der laatste honderd jaren, waarin de mensch hoog staat en God buiten gesloten wordt, en waarin 's menschen woord en wijsheid wordt gevolgd en het Woord van den alleen wijzen en hoogen God wordt ver worpen of achteruitgezet. Bedenken wij dat in den weg der ge hoorzaamheid het leven wordt gevonden, doch in den weg der ongehoorzaamheid den dood. Gevoelt gij u onbekwaam, onkundig, zwak in geloof, in liefde, in genade, in moed, en slap van wil Gevoelt gij dat gij zelf in geestelijken zin nog maar een kind zijt? Ziet gij geen kans om ook in de opvoeding vromelijk tegen de zonde, den duivel en zijn gansche rijk te strijden en te overwinnen O, Lezer of Lezeres, ga dan zóó als zoo'n zwak kind, zóó klein en ootmoedig, zóó eenvoudig en eerlijk, zóó afhankelijk en vertrouwend, zóó als een kind tot Jezus, geef II als een kind aan Hem over en Hij zal U aanne men Hij zal U bekwaam maken de genade schenken; Hij zalUw al machtige Hel per zijn. De Heere wil u zoo gaarne helpen om ook in dezen Zijn woord te volbrengen. Hij wil zoo gaarne u als een kind met uwe kinderen ontvangen, en een plaats in Zijn Koningrijk geven. Bid van den Heere af, datgene wat Hij u gebiedt, en gij zult mildelijk ontvangen. Die moeders uit ons schriftwoord had den zeker allerminst van die zijde den tegen stand verwacht. Zoo is het nos. Wat al tegenstand daar, waar wij die nooit zou den hebben verwachten de persoon, die mij dan nog het meeste tegenvalt en tegen staat, hen ik zelf. Maar zie, ook den tegenstand hebben wij niet te vreezen. De Heere zelf breekt en overwint hem, en zet de tegenstanders op zij. Hij bestraft hen, en toont hun Zijn ongenoegen, Hij doet hun zijn wil ver staan »laat de kinderkens tot Mij komen, en verhindert ze niet." Hij neemt het zeer kwalijk dat men de kinderen, de kleinen, zoowel in natuur lijken als in geestelijken zin, verhindert tot Hem te komen. Hoe schrikkelijk zal het dien vaders en moeders en onderwijzers en predikanten en ouderlingen, die overheden, die vrienden en bloedverwanten vallen in den dag des i O genchts, als de Heere het hun kwalijk nemen zal, dat zij de kinderen, die gedoopt waren, die het teeken droegen dat zij Hem toekwamen, hebben verhinderd tot Hem te komen. Geen enkele ontschuldiging zal voor Hem kunnen bestaan Hij zal het hun aantoonen en doen erkennen, dat zij moedwillig heb ben geweigerd te gehoorzamen, dat zij gedaan hebben naar het onheilig willen van hun boos hart, dat niet kon dulden, dat Jezus Koning zou zijn. Och, laat ons toch uit liefde tot den naam en de eere Gods, maar ook uit liefde tot de zielen allen die aan de opvoeding van kinderen arbeiden, gedurig en ernstig dit Woord des Heeren voorhouden. De heerlijkste beloften en het onwankel bare Verbond der genaile hebben wij om op te pleiten. Derzulken is het koning rijk der hemelen Wat zal het hart dier moeders van vreugde hebben opgesprongen Ook gij kunt die blijdschap smaken. Lees nog eens uw heerlijk en echt schrif tuurlijk doopformulier. Lees bovenal uw Bijbel met een biddend hart, en de Heere zal u doen zien. welk een grond der hope gij in dezen hebt. O, wanhoop niet vader, moeder, zoo de Heere toeft te komen, zoo gij te vergeefs schijnt, gearbeid te hebben, indien het schijnt dat gij uw op 't water uitgeworpen brood niet weder zult vinden. Neen wan hoop niet, de Heere is getrouw en Zijn Woord is waarachtig, o houd aan in den gebede, blijf pleiten op zijn derzulken is het Koningrijk der hemelen En geve de Heere dan, wat door Zijne Gemeente bij den doop over u en mijn kind in gebed en dankzegging van Hem is afgesmeekt. Kerkelijke Berichten. (Vervolg van No 78.) Wij zouden in dit nummer der Kerk bode de punten mededeelen, vastgesteld op de samenkomst van 12 Dec. 1887. Wij laten die dan nu hier volgen, en drukken daartoe het stuk zelf af, zooals het in die vergadering is vastgesteld. s> Punten, vastgesteld op onze samenkomst i>op Maandag 12 December 1887, gehou- den door de BB. D. Janse en P. J. W. Klaarhamer, J. Corré en A. B. Crucq, »ter bespreking der gebodene hereeni- ging der Gereformeerden en Nederduit- »sche Gereformeerden." I. De BB. D. Janse en J. Corré han- delen niet als gedeputeerden namens hunne Gemeenten, doch als particulieren. »II. Vast staat, dat alle Gereformeerden »uit den éénen historischen wortel zijn voortgekomen, en dus over de vraag: •aZijn ivij éenVgeen sprake mag zijn. »IiI. De hereeniging of samensmelting »is niet enkel begeerte van al Gods Gere- formeerde vslkmaar de eisch des Heeren »in zijn Woord geopenbaard. »IV. De vraag, waarover het behoort »te gaan, is: Wat ligt aan die hereeniging in den weg 1 In hoe wordt dat naar Gods Woord uit den weq geruimd »V. Vast staat, dat alleen de Geest des

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1888 | | pagina 2