Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. Redacteur, -j3. jf. W. JKLAARHAMER. Nederd. Geref. Kerk (doleerende) Zondag 30 October. Jfdml. ©tref. 3Urh (dolcercitdr) No. 37. 29 OCTOBER. 1887. ZEEUWSGHE KERKBODE. y. D. M. te MIDDELBURG. Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22. Doch Samuel zeide: Heeft de HEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzamen is be ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette dei rammen I Sam. 15 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f 0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer- 0,05 Uitgever F. LE COINTRE Middelbur g. Bijdragen en ingezonden stukken aan den liedacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. van MIDDELBURG. GOESDIENTSTOEFENTINLGENT In de week van 30 Oct. tot 5 Nov. Zaal „Schuttersho f." 's voorm. balf 10 uren Ds. KLAARDA1IER. 's avonds uren Ds. KLAARIÜJ1ER. Catechismus, Zondag negentien. DANK- "EN"*B¥D E D A G. Woensdags, 2 November. 's Yoorm. half 10 uren Ds. Klaarhamer, 's avonds half 7 uren Ds. Klaarhamer. Offlciëele mededeelingen van den Kerkeraad. Aangifte voor doop, en trouw, inschrij- I ving in het duplicaat- lidmaten- of doop- boek, aanvrage om of indiening van attestatiën, behooren te geschieden hij den Scriba van den Kerkeraad, den heer A. B. Crucq (Seistraat Q 14) op D i n s d a g- avond van 8-9 uren. De Kerkeraad herinnert de gemeente aan het houden van den Dankdag op Woens dag 2 November a. s. Laat het door stille afzondering ook in onze huizen zooveel mogelijk een afgezonderden dag zijn. Er is reden om te danken voor wat de Heere in natuurlijke zaken schonk, maar meer nog voor zijne geestelijke bemoeingen. Mocht er bij het danken ernstig gewor steld worden in den gebede, om uitkomst in onze maatschappelijke ellenden, maar ook om de ware reformatie der Kerk, om krachtiger werking des Geestes, om uit stooting van arbeiders in den wijngaard, om vereeniging van wat kerkelijk gedeeld ligt en saam hoort. Mochten wij als een verootmoedigd volk, als een waarlijk klagende Kerk voor den Heere kunnen komen, met oprechte belij denis van de zonde der ontrouw en onken- nis, der liefdeloosheid en geestelijke traag heid en onzer menigvuldige afwijkingen van het Woord des Heeren. Mocht het zoo een God verb eerlijkend danken en bidden zijn, waarbij wij op het diepst vernederd mochten zijn, maar waar door de Heere mocht worden grootgemaakt. Beware de Heere ons voor het schrik kelijk oordeel; dit vollr^?rt Mij met de lippen, maar hun hart houdt zich verre van mij." Make de Heere ons dan dankbaar en storte Hij den Geest der genade en der gebeden over ons uit, opdat wij niet ons zelf zoeken maar het ons om den Heere te doen zij. De kerkeraad heeft besloten op den aanstaanden Dank- en Bededag in de sa menkomsten der Gemeente een extra-col lecte te houden voor de Vrije Universiteit. Verwekke de Heere Uwe harten gelief den, tot milddadigheid dat gij vrijwillig moogt geven den Heere en niet den menschen. Moge Uw gaven den Heere behagen en van Hem gezegend zijn. De Kerkeraad herinnert de gemeente aan de bestaande Zusterkring genaamd Dia- konaal hulpbetoon." Zie de Kerkbode van 20 Aug. Hoewel haar stille arbeid nog weinig naar buiten gezien wordt, zijn zij daarmede toch aangevangen en zal het zoo de Heere wil, hoe langs zoo meer blijken dat zij noodzakelijk is. Zullen echter die zusters waarlijk de Diakenen kunnen helpen, dan hebben zij ook noodig de ondersteuning van de ge meente. Vooral ook bij den naderenden winter. Gaven in geld of in zulke goederen, welke voor wezen en weduwen, kranken en ellendigen, dienen kunnen, zullen zij gaarne ontvangen. Met haar verblijdt zich de Kerkeraad over de vele en aangename bewijzen van instemming en waardeering welke zij reeds mochten ontvangen. De Kerkeraad herinnert er nog aan dat deze zusterkring zich ten doel stelt, uit kracht van haar roeping als leden der gemeente C'hristi, om vooral in de bezor ging der zuiver vrouwelijke belangen van arme en bedrukte en ellendige leden der Kerk, den Diakenen helpend ter zijde te staan. Make de Heere haar bekwaam en stelle hij haar tot rijken zegen. Aan de Kerkeraden der vrijgeworden Kerken, in de tijdelijk gecombineerde Gas sen van Zeeland is door de Kerk, van Serooskerke de oproepingsbrief verzonden waarhij die kerken opgeroepen worden om door hare opzieners saam te komen op de Classikale vergadering op Woensdag 9 November a. s. Het Agendum voor die vergadering is bij de oproepingsbrief gevoegd. Alle leden van den kerkeraad mogen de Classikale vergadering bijwonen, ook al zijn zij niet bepaald afgevaardigd. Die niet afgevaardigd zijn kunnen dan wel aan de besprekingen deelnemen, maar hebben geen keurstemmen. Elke kerk vaardigt, in geval er geen predikant is, twee ouderlingen af, of bij uitzondering een ouderling en een diaken. Aan die afgevaardigde Broeders wordt een brief (een credentiebrief) medegegeven, van den Kerkeraad onderteekend, vermel dende le de namen der afgevaardigden, 2e dat zij bevoegd zijn, om namens hun Kerk te spreken, en 3e dat hun kerk zich ver bindt, om zich te houden aan hetgeen de vergaderde kerken saam zullen goedkeu ren. Dit laatste natuurlijk onder voorbe-

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1