Veldslazaad Zeeuwsche Oud-Theologische Boekhandel, Lees- en Eijbeliezing. STUDIEBOEKEN zeggen kan, de Ileere werkt middellijk onmiddellijk. Was dit zoo niet, dan verviel op eens ieder ambt dat de Ileere in zijne Kerk ingesteld lieeft, ja de overheid en iedere regeering dos lands, ook de ouderlijke tucht en opzicht, ook die des meesters over zijn' knecht, en al wat daarmede in verband staat. Hierdoor toch wil de Heere ons re- gëeren en in den toom houden opdatwe een stil en gerust leven zouden hebben, de overheid toch is Gods dienaresse" zegt dè Waarheid. En zal dan de Kerk alléén zonder tucht zijn Dit is de dwaasheid zelf. En zal die Kerk dan met woord en daad betuigen, omdat wij leden der Kerken nu eenmaal zoo verkeerd zijn, zoo moet de Allerhoogste maar tevreden zijn, dat Zijn Woord wordt verdraaid en tegen gestaan, ja de dierbaarste waarheden verloochend en God zelve mis kend, om het gebrekkig menschelijk werk op den troon te houden Een ieder ge voelt waar dit heen gaat. En toeft maken zoogenaamde Bedienaren des Woords zulk een jammerlijk figuur, om hunne zonden en schanden te bedekken, trots de duide lijkste uitspraken des Woords, terwijl zij leven ten koste der kudde, en vele zielen jammerlijk bedriegen voor de eeuwigheid en het verblinde volk dat het gaarne alzoo heeft, kleeft dat aan en praat het na, onder een masker van devotie. Zoo diep in de ellende verzonken, is de leugen van den antinomiaan hun toevluchten wordt de schuld op den Ileere geworpen. Gelukkig komt hierin nu wel eenige verandering en wordt eenig licht verspreid door enkelen, die hierin voorgaan. Ook veronderstel ik, dat de Lezers der Kerkbode over liet algemeen hierin wel onderscheid maken, maar toch doe ik de vraag geven we aan het hier genoemde leugengewrocht niet al te veel toe waaruit toch, moet het blijken, dat er persoonlijk bij ons nog eenig geloof is, dat er zulk een ontzachBjk Wezen is, dat behoort erkend, geëerd en ootmoedig gevreesd te worden, en alléén naar Z ij n W o o r d en ordinantie gevraagd? Naar mijn bescheiden meening is de Kerk in eene verkeerde lij lelijkheid weg gezonken, zoodat de Heere ons nu slaat met leugenleeraars, die van zachte dingen spreken, onze kinderen naar de ziel ver giftigen met de uit de hel voortgekomen ketterijen van Arminius en Pelagius, en dat onder een glimp van orthodoxie, op dat de belijders der waarheid zouden worden wakker geschud, en Gods volk zich zou opmaken in de vreeze Gods, 0111 Hem eere te geven, die dat alléén toe komt. Laat niemand vreezen, dat dit de weg der werkheiligheid opgaat. Neen waarlijk hier verloopen wij ons niet zoo spoedig, althans, te werken overeenkomstig Gods Woord. Wèl is dit het geval met de heden daags zelf gekozen werken, maar, waar het naar des Heeren Woord gaat, en dit ten regel is, daar is er geene vrees; want voor eene enkele opwekking die hier dienst doet, zijn er duizend leugenprofeten die zeggen: man wees voorzichtig! dat ge er geen grond van maaktHet zoeken van vonden heeft ook geen einde. Verdere uitbreiding zou te veel ruimte vorderen, ten slotte nog dit een ieder, wie hij ook zij, onderzoeke ernstig voor zichzelven hoe hij zich aanstelt tegenover de stellige uitspraken van het Woord, waarnaar wij allen ten genen dage zullen geoordeeld worden, en is er dan niet meer dan gewetenlijk licht om te kunnen oor- deelen, en ontbreekt geloof omte kunnen handelen, welnu, men onthoude zich dan in iedere zaak, waar de eer van God en Zijn Waarheid bij betrokken is, en bidde om geestelijk licht. Dit zullen d i e leer aars vooral noodig hebben, welke zich geheel door hun eigen overleg laten leiden, zonder dit bij Gods Woord ter toetse te brengen, maar alleen besluiten in 't gene zij zelve voor goed keuren en waar na tuurlijk hun eigen belang en voordeel bij betrokken is, en om van de menschen gegroet te worden. Maar mogten vooral degenen die meer bevoorrecht zijn toch opwaken, en nog eens gebracht worden tot de hartgrondige vraag: »wat wilt gij Heere dat ik doen zal V" Dan zal het antwoord hierop duidelijk genoeg zijn, vooral onder degenen die de wet verstaan" en nu de eerste man ge storven is, van de wet des mans bevrijd zijn. De Heere leg je Zijn volk in deze vér uitz'ende dagen de zaken der Kerke Gods op het hart, opdat Jeruzalem mag gebouwd worden, en den Drieëenigen God geëerd, wat toch alléén het leven is Zijner gunst genoten. Geliefde en geachte, de Heere zegene u en stelle u ten zegen. Uw medebroeder M. Aug. '87. C. ADV1SR I E T S V In de oude en nieuwe Boekhandel van li. IK COIN T II E te Middelburg is verkrijgbaar gestéld Een kort woord aan de leien d3r Ned. Herv. Kerk te Aagt .kerke, Prijs f 0.07 Nederd. Gcreform. Kerk te KOU DE KERKE. Op Zondag 28 Augustus a. s. des nam. om 2 uur zal Dr. dhr v. LEEUWEN optreden in de schuur van Wieleaiaker. Ned. Ccrcf. Iierk (Doleerendc). te GAPINGE. Zontïag 28 Aug. des voormiddags te 9 uren zal D. Y. de heer J. v. d. BIJL. op treden. Ned. Gercf. Kerk (DiHcsraiili}). te SEROOSKERKE. Zondag 14 Au?, des avonds te G ure zal D. Y. de heer J. v. d. BIJL optreden. L ika.il Uivikado, I). 2 Vliisiiij,cn. D. Y. Zondag 28 Augustus 18S7. Yoorm. 9 uur dhr. v. LEEUWEN. Behalve het gecollecteerde in de bussen nog ontvangen voor den houw der hulp kerk van eenige vrienden uit Goes f 5.25. THE E E uit het Magazijn van BONTEN te Dord recht, bij J. P. PELLE St. Jan straat I 99. Te hekomen hij SWENNEN Oude Markt, Ylissingen. Donderdag 1 September opening van de IIV li O O P van partijen 1ÏOEIÏEV ©oud© Tts enz. enz. prachtige verzameling Oude Theologie, Lees- tudieboeken, De ondergeteekende vestigrl de aandacht van zijn geachte stad- en landgenooten op bovengenoemde handel. Meermalen werdt de behoefte daaraan uitgesproken, waar om hij wil trachten hierin te voorzien. Hij beveelt zich beleefd aan tot de levering van alles wat tot dezen handel behoort, belovende een spoedige levering en billijke priJ2en K. LE C01XTRE. Weg9n3 plaatsgohrok moeten eenigo Adver- tentien tot een volgend No. blijven liggen. gevestigd te MIDDELBURG op de BURG wijk B no. IC. Voorhanden: V> EEN N Z. EN Z. folio en quarto Bijbels, Gceikoope Esrkboaken in verschillende soorten en prijzen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 4