Wed. Dekker. Bijbellezing. Woerden. Voor eenige weken was door 8 leden onzer gemeente een uitvoerig ge motiveerd verzoek gericht aan onzen Kerke raad, waarin gewezen werd op de alom en ook hier gebleken noodzakelijkheid, om de gemeente los te maken van de Syno dale hiërarchie, en gevraagd, of de Kerke- raad bereid was, tot dien stap over te gaan. Onze Kerkeraad, die steeds is uitge gaan van het beginsel, dat men zoo lang mogelijk moet wachten met »neen" te zeggen, al denkt men er ook in de verste verte niet aan, om »ja" te antwoorden, bleef ook thans hieraan getrouw, en gaf den onderteekenaars te kennen, dat de Kerkeraad, alvorens hun verzoek in over weging te nemen, de namen wenschte te kennen dergenen, namens wie de adres santen optraden. Deze gaven echter te kennen, dat hun dit onnoodig voorkwam, en terecht't is bij een dergelijke zaak toch niet de vraag, wie of li o e v e 1 e n iets vragen, maar wat Gods Woord eischt. De onderteekenaars ontvingen echter in de 8 dagen, die zij den kerkeraad nog ter beraadslaging hadden toegestaan, van dezen geen antwoord meer, zoodat zij nu met hunne medegeloovigen hier ter plaatse 't werk der Reformatie zullen hebben aan te vangen. AD VERTENTIfüV. Ned Ger. kerk (Doleerende) Lokaal Bierkade, D. 2 Vlissingen, Ned. Geref. Kerk (Doleerende). Ned. Geref. Kerk (Doleerende). mTmmmm s J. M. J. COULON Korte Noordstraat E 8. van 400 a 500 hoorders bezocht, waaron der ook velen uit de omliggende gemeenten. Een niet zeer bemoedigenden indruk moet de vertooning van Synodale zijde in het aan de gemeente onthouden kerkge bouw gemaakt hebben, waar in dat mor genuur optrad de WelEerw. heer v. d. Vlugt van Wolsum, die de beurt waarnam van een der moderne predikanten van dezen ring. Volgens vrij vertrouwbare berichten moeten pl. m. 70 kerkgangers, meerendeels vreemdelingen, onder het gehoor van dien heer in het kerkgebouw zijn opgekomen. De Burgemeester met negen rijks- en ge- meente-veld wachters waren voor het kerk gebouw tegenwoordig, om den predikant toe te laten tot den kansel. Deze voorzor- gen waren, evenals reeds den vorigen Zon dag was gebleken, geheel onnoodig, om dat bij de doleerenden geen plannen bestaan of bestaan hebben, om geweld tegenover geweld te bezigen, maar hunne zaak te laten beslechten door den burgerlijken rechter. Voor den predikant met zijn gezin was, door zeer gewaardeerde opoffering van eene der gemeenteleden, eene zeer geschikte woning, naast de pastorie, als hulp-pastorie ingericht. Het Provinciaal Kerkbestuur van Utrecht lieéft eindelijk over Ds. Barger en de provisioneel geschorschte kerkeraadsleden van Driebergen een vonnis geveld en zooals de genootschapsmannen dat noe men recht gesproken. Het stuk is geteekend door de predi kanten J. C. Verhoef, H. A. E. Heinecken en A. Couveéde naam van den ouder ling ontbreekt. Behalve het gewone verschijnsel, dat er in zulke stukken geen enkel beroep op Gods Woord wordt gedaan, heeft dit nog tot bijzonderheid, dat niet gemeld wordt, tegen welk artikel van de regle menten van 't Genootschap onze B. B. gezondigd hebben. Dit schijnt dus ook al niet meer noodig te zijn. Ds. G. J. Barger, de ouderlingen B. v. Reenen en A. v. Essen en de diakenen A. Middeldorp en H. v. Dijk Wzn. hebben een voorbeeldige straf verdiend en zijn daarom voor een vol jaar in hun be dieningen geschorstDs. Barger met be houd van zijn halve traktement. De diaken P. v. Dijk is er voor ditmaal nog met een ernstige berisping afgekomen. Nu is Ds. Barger naar dezelfde reglementen en om dezelfde daden gevonnisd als al die andere predikanten (bijv. Ds. Hoekstra en Rig- nalda) die afgezet en ontzet enz. zijn. Waarom is nu Ds. Barger ook niet afgezet en ontzet? Het wordt wezenlijk noodig dat er een vaste commissie benoemd worde voor het gansche land, die bij wijze van rondreizende rechtbank, de zaken af maakt. Er komt dan tenminste waar schijnlijk eenheid in datrecht spreken. Opmerkelijk is de -verklaring in die schorsingsbul ,,dat het karakter en het doel van dergelijke schorsing geen tucht middel, maar een veiligheids maatregel is." 't Gaat dus niet om Gods eer, noch om de Waarheid, noch om 't heil der zielen, noch om bekeering van den overtreder, noch om het recht, maar alleen om dat lieve Genootschap te beveiligen tegen zulke gevaarlijke men- schen als die Gereformeerden zijn. Het is zeer duidelijk. De 2e reden waarom Ds. Barger is ge- schorscht, is zijn verklaring voor 't z. g. n. Prov. Kerkbestuur afgelegd, »dat hij zich, ook ai werd hij uit de bediening ontzet, nimmer zou onderwerpen aan eenig bestuur, dat in strijd met Gods Woord handelde." Het is dus duidelijk dat deze Ileeren eischen gehoorzaamheid ook aan een Bestuur, dat tegen Gods Woord handelt. Wat dunkt u lezer Voor de samenkomsten der Doleerenden hebben de Chr. Gereformeerden alhier hun kerkgebouw zeer broederlijk afgestaan. Eiken Zondag-middag en soms den gan- schen dag is 't tot onze beschikking. Vóór eenige weken hadden we zulk een verloop van de zaken volstrekt niet verwacht. De Chr. Gereformeerden hadden zulke bezwa rende voorwaarden gesteld, dat wij reeds naar een ander gebouw hadden omgezien. Maar 't is vooral het op het Synodaal Convent beslotene, dat ook hun gevoelen heeft veranderd. Mogen de Chr. Geref. broeders alom in den lande er een voor beeld aan nemen! Behalve het gecollecteerde in de bussen nog ontvangen bij Br. de Wagemaker »een steentje voor den bouw" van S. C. f2,50 bij Br. P. G. de Wolff van C. S. f 1,50; bij Br. J. A. v. Nederveen op brengst busje f2,19£. TE KOUDEKERKE. Zondagmorgen D. V. hoopt de heer VAN LEEUWEN om 9 uur te Kou de k e r k e op te treden in de schuur van K. Wielemaker. D. V. op Zondag 7 Augustus, avond 6 uur de heer VAN LEEUWEN. te GAPINGE. Zondag* 7 Aug*, des namiddags ten 2 uren Ds. KLAARHAMER, Doop. te SEROOSKERKE. Zondag 7 Aug. des avonds 6 uren, Ds. KLAARHAMER. Gevraagd tegen 1 September eene dienst bode liefst uit den boerenstand, G. G. adres bureau dezer Courant. Puike Heeren Bottines (eigen fabrikaat) a f 4,50. Middelburg. BELLINKSTRAAT. MIDDELBURG. Nog voorhanden eene groote party Be hangpapier van af 12^ en Goudpapier van af 30 cent de rol. Insectenpoederen Spuitjes tot uitroeiing van alle ongedierte vliegen, muggen, schapenteken, wandge dierten, kakkerlakken enz. Voorts Potten, Pannen, Blik-, Hout- en deugdzaam Bor stelwerk, groote Dweilen, bruine Borstels 12 ct. niéuwe blanke Zoutevisck 20 en 12, Stokvisch 15, puike Javakoffie 67£, witte Suiker 26, lichte 26, gele 24 en 22, grove Rijst 7, lekkere Stroop 8, witte Kaas 80, Komijne 15, Krenten en Rozijnen zonder pitten 16, beste groene Zeep 14, Soda 3, Stijfsel 9 en 10, Tarwestijfsel 15, beste Tonneboter 30 en 40 ct. 5 ons. Zwaar blank Spek 55, dito Reuzel 47£, gerookte Ham 55 a 65, beste Tarwebloem 15 cent per Kilo, beste Gort 11 en 14 cent per Kop, zoete Olie 60, Lampolie 30, Patentolie 32£ cent per Kan, lekkere grove Thee 14, Stofthee 12, Kofifiestroop 2£ ct. p. ons, pakjes Peekoffie 2£, Zweed- sche Lucifers 5 en 5£, Aardappelmeel 6, pakken Sago 15. Alle soorten suikergoed en pepermunt 10, kaakjes met suikerwerk 8, gekookte Ham 10 cent per ons. Win keliers genieten rabat. Bestellingen boven de f 5.franco thuis.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 4