TE KOOI- Witte kaas, A D V JU ii f E 1* Ta ËtfT Aed. Geref. Kerk (Doleerende). Ned. Geref. Kerk (Doleerende). Aed. Ger. kerk (Doleerende) Ds KLAAML1MED Vlissingen, Lokaal Bierkade D 2, eener VEltGADEÏUKG De drie iorinulieren van Eeniglieid I)r. A. RÏÏPEK, Kort begrip der Chr. Religie, W AMMO L 15 M S. dige rust. De dienaren van het genootschap hebben, door den schijn aan te nemen van kerke lijke tucht te oefenen, zich schrikkelijk vergrepen aan de ordinantiën des Heeren en aan de kerke Christi. En al kan men tot, verre de meesten van hen zeggen, ik weet dat gij dit in uw onwetenheid gedaan hebt, dat verandert aan het feit niets. Hoe streng echter ook hun doen moet geoordeeld, laat ons den Heere toch ern stig smeken voor hunne personen, dat Hij hun deze zonde niet toerekene, maar nog genadiglijk hun oog opene, dat zij zien, en hun harte ontsluite, dat zij mogen opmerken en verstaan, en zij zich mogen bekeeren, en de Heere hen geneze. Daarin zou de Naam des Heeren ver heerlijkt worden, de Kerk des Heeren zou er mee gebaat zijn, en voor hun eigen zie len zou het eeuwige winste geven. Geve de Heere Zijn gereformeerd volk M a 11 h. 5 44 recht te betrachten. Er zijn reeds een 100 tal kerken die gebroken hebben met het genootschap. Als de Heere werkt, wie zal het dan keeren Rijlaard. Door den heer J. C. Sikkel, predikant alhier, is eene klacht ingediend bij den officier van justitie te Leeuwarden, tegen den kantonrechter J. G. Peeting, den deurwaarder G. Acker en den burge meester J. P. Engelman, ter zake van het verrichten eener huiszoeking te zijnent op den twintigsten Juni 1887, waardoor zij zich volgens hem hebben schuldig ge maakt aan het misdrijf, voorzien bij art. 370 of art. 365 wetboek van strafv. Utrecht13 Juli. Als een bewijs der verwarde toestanden op kerkelijk gebied moge strekken, dat alhier door Ds. Gewin aanhoudend in een eigen lokaal voor zijn volgelingen bijbellezingen worden gehou den, ja zelfs dat door hem een opzette lijke voorbereidingspredikatie aldaar ge houden werd, vóór het door hem te bedienen nachtmaal op 1.1. Zondag. 's Rage. In de voorlaatste vergadering van den Kerkeraad der Herv. Gem. alhier is een commissie van 2 predikanten en 2 ouderlingen benoemd, om hen te be zoeken, die zich bij de Ned. Ger. kerk (Doleerende) aansloten en zoo noodig voorstellen' aan den kerkeraad te doen, om deze personen van hun lidmaatschap der Ned. Herv. kerk vervallen te ver klaren. Arnhem. Door het Bestuur der Gere formeerde Vereeniging alhier is aanbesteed: het bouwen van eene kerk met toren en kosters woning aan de Rietgraeh straat. Ingekomen elf biljetten, minste inschrijver was W. Lensink Zoon te Arnhem, voor de som van f 30,889 perceel I. Hoogste inschrijver f 39,525. Perceel II minste inschrijver: Wardenier te Arnhem, voor <de som van f 1700. Meppel. Woensdag j. 1. werd hier door de Doleerenden aanbesteed het bouwen eener kerk, waarvoor zes inschrijvingen inkwamende hoogste van G. P Jans, 6666, en zonder plafond f 6089, de laagste van L. Kooij f 4946, en zonder plafond f 4646, allen te Meppel. Het werk is den laatsten gegund. Te Vrijhoeve-Kapelle is het bouwen eener noodkerk bij publieke aanbesteding gegund aan J. Nieuwenhuizen te Sprang. Met 1 September moet zij voor het be stemde doel kunnen dienen. Kralingen. Te dezer plaatse is reeds de grond 500 meter ongeveer overge dragen, waarop voor rekening der Ned. Gereformeerde kerk (Doleerende) een kerk gebouw in de Avenue Concordia" zal geplaatst worden. Het moet ongeveer 1000 personen kunnen bevatten. Ned. Geref. Kerken. Beroeven te Amersfoort M. J. Bouman, woonachtig aldaar. Bedankt voor Rotterdam door A. H. de Klerk te Ridderkerk. Verzoek van do Redactie: De vriendelijke Lezer gelieve de zonder ons toedoen in geslopen e fouten te excusee- ren die van tijd tot tijd bij het afdrukken van dit blaadje blijven staan. Daar staat in No 22 dat Jona uit Gath-Beser was, dit moet zijn Gath-Hepher. Vervolgens kolom 1, bladzij 2 van het zelfde No. zoo wat in 't midden, Hij besloot niet als profeet", dit moet zijn: i-Hij bestaat niet als profeet." Zoo staat er in diezelfde kolom weiten" voor i-wijten". Wij hopen zooveel mogelijk voor die misstellingen te zullen waken. Voor den bouw onzer hulpkerk behalve het gecollecteerde in de bussen nog ont vangen: bij Ds. Klaarhamer van N. N. en echtgenoote f5,bij Br. Wattez van N. N. bespaarde 2£ centstukken f 2,50, bij Br. de Wagemaker voor de hulpkerk Ps. 26 8 f 1,bij Br.de Kok vanN. N. f 1. "Wegens plaatsgebrek moeten eenige A&ver- tentien tot een volgend No. blijven liggen. te VROU WEPüLDER. Zondag 24 Juli, des voormiddags te 9 uren de Heer J. A. MULDER. Te GAPINGE. Zondag 24 Juli, des namiddags te 2 uren de Heer J. A. MULDER. TE KOUDEKERKE. Zondag 24 Juli a. s. zal D. V. dhr. J. BREDER VELD uit Vlaardingen op treden in de schuur van K. Wielemaker, des voorm. om 9 en des namiddags om 2 uur. hoopt D. V. op Woensdag 27 Juli a. s. des avonds om zes uur op te treden in de Kerk te Meliskerke. Zondag 24 Juli des avonds te zes uren. D. V. BIJBELLEZING, de Heer BREDERVELD. Ondergeteekenden nemen de vrijheid, krachtens het ambt der geloovigen, bij dezen met goedvinden van den Classikalen moderator, alle meerderjarige manslid maten der Nederd. Herv. Gemeente te Vlissingen uit te noodigen tot bijwonen op Vrijdag a. s. 29 dezer, des avonds te half negen ure in het lokaal Bier kade D 2. Doel dezer vergadering is om met me dewerking der genabuurde kerk van Mid delburg de reformatie dezer kerk ter hand te nemen krachtens het ambt der geloovigen, en over te gaan tot het benoemen van Ouderlingen en Diakenen, naar den regel van 1 Tim. 3 en Tit. 1 Laat niemand, die de gereformeerde kerk en haar belijdenis lief heeft, en dus losmaking van het Genootschap dringend noodzakelijk acht, nu achterblijven. G. V. D. PUTTE. P. G. LAERNOES Jr. Vlissingen, J. COLIJN. 22 Juli 1887. A. HAARZAKKER. A. BOTTING. B. H. ESSER. J. P. SWENNEN. Te huur gevraagd liefst alleen. Adres met opgaaf van prijs, motto wo ning, bjj den uitgever dezes. In den boekh. van F, P. D'HUIJ te Mid delburg, zijn weer voorhanden vóór Kerkelijk en huiselijk gebruik uit gegeven door benevens het uitgegeven door de Predikanten, Renier en van Schelven. Prijs gecartonneerd f,40 bij A. de TROIJE, Korte Geere, Middel burg zijne zoo zeer geroemde van af f 20,en hooger. ONTVANGEN een groote partij buitengewoon lekkere tot de spotprijs van 30 Ct. 5 OHS. Wederverkoopers rabat. DEKKER Korte Noordstraat.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 4