ZEEUWSCHE KERKBO Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. Kcderd. Ceref. Kerk (doleerendc) gjkdcrd. ©crrf. Hcrlt (doIrerfiuU) Des Heeren bouwlieden. No, 21. 10 JULI. 1887. jHEDACTEUF^ j3. jj. ^7. J^LAARHAMER. Y. D. M. te MIDDELBURG. Wnnt de III'"ERE ia onze Rechter, de I1ERRE is onze Weigever, de HEER E is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesnja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f 0,50. Advertentiën van 1 5 regels - 0,30 Iedere regel meer- 9,05 Uitgever K. LE COINTRE MlDDELBUliG. Brandniïeren, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzamen is be- ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der ruimen I Sam. 15 22. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentien aan den Uitgever. van MIDDELBURG. GODSDIENSTOEFENING EIST iii cle week van ÏO tot 16 Jali. Zaal „Scliöttersho f." Zondag 10 Jali. 'svoorm. half 10 uren Dn. KLAARHAMER. *8 avonds HALF ZE VEX uren D<. KLAARHAMER. Catechismus, Zondag acht. Officiëele mecledeelingen van den Merkeraad. Aan den minsten inschrijver den heer D. Bijl te Vlissingen is gegund het hou wen der hulpkerk voor de som van f15470. Moge de Heere met dezen bouw zijn, en make Hij dit Rehoboth tot een Bethel. Het is geen kleine genade dat de Heere ons nog een tent der samenkomst schen ken wil. Immers om onze zonde en ontrouw deed de Heere over ons komen, wat thans gezien wordt, dat cle gemeente uit haar eigen "bedehuizen verdreven wordt. Om vele redenen van geestelijken en stoffelijken aard is het wenschelijk, dat wij zoo spoedig mogelijk cle tegenwoordige plaats van samenkomst kunnen verlaten. Zonder veel tegenspoed zouden wij met November onze Kerk in gebruik kunnen nemen. Aangifte voor doop, en trouw, inschrij ving in het duplicaat- lidmaten- of doop- koek, aanvrage om of indiening van attestatie voor d eze week op Vrijdagavond van 8-9 uren. (Gebouw Spanjaardstraat.) De commissie voor de geldleening houdt zitting Vrijdagavond van 7-9 uren. (Gebouw Spanjaard straat Nehem ia 2 20. Toen gaf ik hem >.tot antwoord, en zeide tot hem: »God van den hemel, die zal het ons doen geluk ken, en wij, Zijne .knechten, zullen »ons opmaken en bouwen; maar gijlieden ahebt geen deel, noch gerechtigheid, noch gedachtenis in Jeruzalem. Zoowel voor personen, als voor zaken wordt ons in het Woord des Heeren den juisten maatstaf gegeven. Vragen wij waaraan kunnen we de echte bouwlieden kennen, die waarlijk van den Heere geroepen en gesteld zijn om Zions muren op te richten en 's Heeren huis te bouwen, dan geeft het hierboven geplaatste schriftwoord o. a. een tweetal klare ken merken aan. Zij, die bouwlieden, worden gekend aan hun roem en aan hun belijdenis. »God van den hemel, die zal het ons doen gelukken!" Ziet- daar hun roem. Letten wij er op dat deze wordt gehoord op een oogenblik, waarin men haar het allerminst zou verwachten. Immers door haat van uitwendige vij anden en tegenstanders en nog meer door de geesteloosheid en traagheid des volks was het heerlijke, van den Heere bevolen werk gestoord. Nog steeds was stad en tempel een puinhoop, en daarbij de schuld was zoo dadelijk van de aanvankelijke ver lossing al weder vernieuwd. Noch in de omstandigheden, noch in eenig schepsel, ook niet in het volk lag dus eenigen grond van roem, maar veeleer overvloedige oorzaak tot vreeze. De grond van dezen roem is dan ook alleen in God. Hij grondt zich op het onwankel bare verbond, dat de Heere naar Zijn vrije genade met Zijn volk gemaakt heeften op Zijn Ver hondstrouw. Zie Hoofdst. 1:5. De Heere wijkt van dit verbond niet af, maar Hij is daaraan steeds gedachtig en daarom alleen roemen de Nehemia's dat het hun wel zal gelukken. Hun roem vindt mede zijn grond in bet onveranderlijk Woord des Hee ren, zie Ho 'fdst. 1 8 en 9. De zonden des volks zijn velen, hun schuld is groot, rechtvaardig zijn des Heeren oordeelen, doch het woord was uit des Heeren mond vrijwillig uitgegaan O 19. „En gö zult u tot Mij bekeeren, en mijne geboden houden en die doen al waren uwe ver drevenen aan het einde des hemels, Ik zal hen van daar verzamelen, en zal ze bren gen tot de plaats, die lk verkozen heb, om mijn Naam aldaar te doen wonen." Op dit woord was in de binnenkamer gepleitdaarin had de wet vastheid gekregen, en nu is het dan ook op de vastheid en onveranderlijkheid van dit Woord alleen, dat de blijde geloofsroem en zekerheid staat, dat d e Heere den houw zal doen gelukken. Gelijk op 's Heeren Verbond en Woord zoo grondt zich dezen roem ook in het werk dat Jehova in Zijn knecht gedaan had. Naar vs. 6 en 11 van Hoofdst. I had de Heere in zijn Nehemia gewerkt een levendig gevoel van eigene en van des volks ellende, had Hij hem gebracht tot eene oprechte eu God verheerlijkende be lijdenis van schuld, en was hij gebracht tot het gebed, tot het vluchten en zuch ten tot den Heere. Hij was gemaakt tot een man die verstand van kermen had, tot een die den Heere achteraanklangde. Juist uit deze vruchten der genade was hij overtuigd van 's Heeren wederkeeren in gunst tot Zijn diepgezonken kerk en

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1