1887. Zondag 26 Jani. No. 19. 25 JUNI. ZEEUVSCHE KERKBODE. Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. j~\ ED ACTEUï\ Y. D. Y' j' W, JKlaarhamer. M. te MIDDELBURG, Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. ("bij vooruitbetaling) f 0,50. Ad vertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer 0,05 Doch Samuel zeideHeeft de HEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzamen is be ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der rammen I Sam. 15 22. Uitgever XL LE COINTRE MlDDELBUltG. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. IfeclenL Geref Kerk (doSeerende) van MIDDELBURG. O-ODSDIENTSTOEB^EdSrUSTGElsr; in de week van 26 Juni tot 2 Juli. Zaal „Schntterslio f." voorm. half 10 nren Ds. B v. 's avonds 6 uren Ds. B. v. Hfderd. (Beref, lerït (dolcercndc) Ofticiëele mededeelfngen van den Kerkeraad. Aangifte voor doop, en trouw, inschrij ving in het duplicaat- lidmaten- of doop boek, aanvrage om of indiening van attestatie voor deze week op Vrijdagavond van 8-9 uren. (Gebouw Spanjaardstraat.) De commissie voor de geldleening houdt zitting Vrijdagavond van 7-9 nren. (Gebouw Spanjaardstraat.) De Commissie van den Kerkeraad, welke daarmede heiast is, zal eiken Woensdag avond van 7 tot 8 uren zitting hou den (in het gebouw Spanjaardstraat) voor hen die kinderen voor den H. Doop heb ben aan te geven die attestatiën hebben in te dienendie attestatiën hebben aan te vragendie hun huwelijk wenschen bevestigd te zien. De commissie tot inschrijving in de duplicaat-, lidmaten- en doopboeken houdt zitting eiken Woensdagavond van 89 aren. Eiken Donderdag des middags van 3 tot 4 uren zal er ten huize van Ds Klaar hamer een commissie uit den Kerkeraad zitting houden, voor leden uit andere ge meenten die kinderen voor den H. Doop hebben aan te gevenen voor hen die als verstrooide geloovigen, levende onder een ongehoorzamen kerkeraad, zich tijdelijk bij de Kerk van Middelburg wenschen te voegen. Met hartelijken dank, ex in ootmoedige erkenning van de goede hand onzes Gods over ons, bericht de Kerkeraad dat aan gaven en inschrijvingen voor de geldleening thans de helft van het benoodigde kapi taal voor den bouw van onze hulpkerk aanwezig is. Daar Uwe Kerkeraad met de noodige voorbereidende werkzaamheden gereed is, kan nu spoedig tot de aanbesteding worden overgegaan. Gaarne zag Uw Kerkeraad dat, als over een paar weken die aanbesteding, zoo de Heere wil, plaats heeft, alsdan het bouw- kapitaal door gaven of inschrijvingen mocht verkregen zijn. Broeders of Zusters die nog wenschen te helpen, zullen' dus door spoedige hulp dubbel helpen. De Commissie voor de geldleening houdt eiken Vrijdagavond van 79 uren zitting (gebouw Spanjaardstraat) tot het ontvan gen uwer inschrijvingen en tot het geven van gewenschte inlichtingen. Eben-Haëzer Van af Dinsdag 28 Juni heeft het Synodale Convent te Rotterdam plaats. De ontkomene kerken komen dan samen, om over vele hoogstgewichtige aangele genheden te beraadslagen. Uw kerk wordt daar vertegenwoordigd door nw Bedienaar des Woords en door den Broeder ouderling A. B. Crucq als stemgerechtigden, terwijl de B.B. diakenen C. Verhage en P. G. de Wolff als advie- seerende leden zitting zullen nemen. Moge de Heere daar in het midden zijn als de eenige Leeraar en als de Ko ning Zijner Kerk, dan zal er van dat samenzijn een blijvende vrucht worden gezien. Geve de Heere u Broeders en Zusters, dat gij met uwe gebeden uwe voorgangers moogt ondersteunen en vergezellen. De Kerk des Heeren bedreigd, doch veilig. I. 2 Koningen 6 1418. In Israël heeft de Heere een treffend gelijkende vooraf beelding der kerk gegeven. Israël was de kerk van het Oude Verbond, in welks geschiedenis aan de kerk onder de bedee ling van het Evangelie wordt voorge houden, wat zij van Satan en wereld en vleesch heeft te duchten, maar ook wat zij van den Heere haren God mag hopen. Gelijk Israel een voortdurend bedreigd volk is, zoo heeft ook de Kerk des Hee ren tal van belagers, uit- en inwendige, die steeds gereed zijn om haar te be springen. In en met den trouwen Verbonds-God is Israël, is de kerk echter te midden der wederpartijders volkomen veilig, groeit en bloeit zij als een lelie onder de doornen, en mag zij ten allen tijde zingen wat de Heere haar in Psalm 46 leerde. De waarheid hiervan wordt ons ook zoo heerlijk getoond in het deel van Gods Woord, dat boven werd aangegeven. De profeet in dat zwakke Dothan, zon der muren en poorten en zonder wapenen ter verdediging, omringd van een zeer zwaar heir, door den verbitterden Benha- dad gezonden, is een getrouw beeld dei; kerk ook in onze dagen. Laat het ons niet verwonderen, dat ds[

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1