A3 VIS RTEMTÏËN. De Reformatie der Kerk. Lokaal Bierkade, D. 2 Vlissingen. Ned. Geref. Kerk (Doleerende). Zondag 19 Juni des voorm. om half tien ure zal D. V. dhr VAN LEEUWEN optreden. Ned. Geref. Rerk (Doleerende). Zondag 19 Juni des nam. om 2 uur zal D. V. dhr VAN LEEUWEN optreden. aan deKerkeraad der Nederl. Herv. Gemeente te 's Gravenhage Prijs f050. Juni j. 1. de stemgerechtigde manslede maten der Nederd. Herv. kerk. Ruim een vijftigtal hadden aan de tot allen gerichte oproeping gevolg gegeven. Onder leiding van den Consulent Ds. Klaarhamer werden, nevens de heide ouderlingen D. Dingemanse en Wielemaker, nog tot ouderlingen geko zen de BB. Wielemaker en Boljé en tot Diakenen de BB. Kraai en v. Vlaanderen. Zoo de Heere wil zal hunne bevestiging eerstdaags plaats hebben. I Tot heden werden de navolgende kerken vrijgemaakt van het juk der Synodale hiërarchie. In FrieslandDokkum, Buitenpost, Reit- sum, Wons, St. Anna Parochie, Surhuizum, Gerkesklooster, Anjum, Makkum, Kollum, Augustinusga, Heeg, Garijp, de Lemmer, Hijlaard, Winsum. In GroninqenGroningen, Wetsinge Sauwert, Spijk, Zuidwolde, Bedum. In DrentheMeppel. In OverijsselZwolle, Kampen, Steen- wijk, Zwartsluis. Gelderland Elburg, Harderwijk, Dieren, Nijkerk, Ede, Kuilenburg, Voorthuizen, Velp, Randwijk, Kootwijk, Aalten, Aalst. In UtrechtUtrecht, Harmeien, Tien hoven, Baambrugge, Mijdrecht,Bunschoten. In N. BollandAmsterdam, Haarlem, Zaandam, Naarden, Nederhorst den Berg, Nieuw-Vennep. In Z. Holland.Rotterdam, Zevenhoven, Zwammerdam, Bodegraven, Aarlanderveen, Haastrecht, Oude-Wetering, Zuidland, Waarder, Heinenoord, Leimuiden, Leider dorp, Barendrecht, Charlois, Oude water, Maassluis, Gouda, Kralingen, Schiedam, Delft. In ZeelandMiddelburg, Vrouwepolder, Serooskerke, Gapinge. In N. Brabantde Klundert. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Vervolg van den brief uit Vlissingen aan het Classicaal Bestuur. (Slot.) Indien gij nu waarlijk meent dat hier de volle raad Gods verkondigd wordt, zoo is het ook plicht daarnaar te handelen. Doch zoo gij dat doetbeginnende met het ongeloof uit te werpen, dan krijgt gij het met de Reglementen te kwaad, en met de Synodale heeren, IT wijzende op een volkskerk volgens hunne eigene verklaring en dat is het juist want in een volkskerk kan alles schuilen, gesteund door volks- wetten. Maar ziet, daar kan de Kerk des Heeren geen deel aan hebben. Daar moet zij tegen strijden, want God en de Mam mon te samenkan en mag niet. Mijns inziens komt het der Synode niet toe deze wet te stellenBij mij is de hoogste macht en wetgeving," in de kerk waarvoor de Heiland zulk een zwaren strijd gestreden heeft. O neenhet is zoo klaar en waar, dat in de kerk des Heeren geene mensche- lijke inzettingen mogen zijn, maar alleen deze Grondwet, naar Jes. 33 22, op welke alle andere regelingen behoorente rusten. Maar laat ik niet verder voortgaan. Alleen nog dit. Ik doe het in mijn onwijsheid, maar ik zou zoo zeggenhoe jammer dat die heeren dat boekje in het licht hebben gegeven want zoo zij mee- nen het aangevangene te kunnen stillen of tegengaan, zal het ijdel werk en te vergeefsch zijn, omdat de Heere zelf de oogen van zijn volk opent. Hoe, kunt gij spreken van beterschap in de kerk Er is geen beterschap. En waarom is het jammer dat nu juist de Kerkelijke beweging is gekomen Heeft het volk des Heeren nog niet lang genoeg rondgedoold O voorzeker om eigen schuld en zonden Zeer terecht zegt gij dat die kerkelijke beweging Onze kerk, ware het mogelijk, komt verwoesten. Die kerk hebben wij Onze kerk gemaakt, door Gods ge boden en inzettingen krachteloos te maken door menschelijke inzettingen. Maar ik vraag U, moet die kerk Onze kerk zijn, of moet zij des Heeren kerk zijn, van welke Hij spreekt als Zijn erfdeel Zijn gemeente 1 Petr. 5:1 3, 1 Tim. 3:5. Mijne Heeren Ik geloof dat gij beter hadt gedaan, dien openbaren brief aan de gemeenten, achterwege te laten zulks zou U veel werk en moeite hebben gespaard. Die brief toch is zoo mooi, dat een ieder hem wel moet begrijpen. O! laat toch af. Verblindt de menschen toch niet langer. Laat ons toch samen schuld belijden voor Godwant wij hebben andere goden gediend. En nu het den Heere God behaagt zoo vele oogen te openen, zult gij dat tegen werken O, ziet toe, opdat gij niet bevonden wordt misschien ook tegen God te strijden, want het is des Heeren zaak. Hand. 5 356 en vers 39. Vergun mij, ten slotte, nog een woord te spreken op uwen Openbaren brief aan Ds. Klaarhamer te Middelburg, zonder partij voor ZEw. in deze te trekken. Naar mijne bescheiden meening, beschul digt gij ZEw. ten onrechte van ontrouw, omdat hij volgens die afgelegde ver klaring gaat handelen, en dien overeen komstig predikt en leert. Maar dit is het ook niet. Hij is op het congres geweest, en dit is de zware zonde tegen de Synode. En dat hij in zijn naam laat colporteeren is ganschelijk onwaar, daar elke plaats zorgt voor haar eigene zaken, en alzoo ook hier te Vlissingen. Ik herhaal, dit wordt nu niet gezegd ten believen van genoemde Heer, daar zoude ik niet mede gebaat zijn, het volk des Heeren wordt in deze dagen wak ker, en daarom kan het niet anders, als langs dezen weg met zeer veel schuld,al sme kende en kermende tot hunne God naderen om, zoo mogelijk vergeving te ontvangen, tot uitdelging dier groote zonden, om al- zoo weêr de eere die Hem toekomt, zoo veel zij kunnen, Hem den Heere bij ver nieuwing toe te brengen. Ziedaar, Mijne heeren hetgeen mij op het harte lag. Lang heb ik getracht daaraan lucht te gevenmaar van wege mijne onwijsheid durfde ik niet. Doch na Uw optreden, en Uw schrijven, kon ik niet meer zwijgen. Moge de Heere God U Zijn welbehagen doen zien, en U leiden naar zijnen raad. Ik hoop niet dat gij in mijn eenvoudig schrijven, de bedoeling zult meenen te vinden, mij, op mijne wijze eens ferm tegen U uit te laten, geloof mij hart en ziel drongen mij hiertoe, en met de bede om de hulpe die van boven is, heb ik dit ter neder gesteld, met de vurige be geerte en bede, welke vervat zijn in den 80sten rijmpsalm. Met deze heilbede teeken ik mij met hoogachting Vlissingen, A. C. S. Zij, die tot biertoe verzuimden bet abonnementsgeld,volgens voorwaarde van inteekening f 0,50 per 20 nos., over te maken, worden beleefd ver zocht hieraan te voldoen. Op uitnoodiging van eenige broederen hoopt Ds. B. VAN SCHELVEN van Am sterdam Donderdag a. s. des avonds ten 8 nre te spreken over te VROUWEPOLDER. te GAPINGE. Een jong gehuwd persoon die goed met paarden kan omgaan zag zich gaarne als KOETSIER geplaatst, doch des zondags niet rijdende. Gedrag onberispelijk. Adres met franco brieven aan den uitgever dezes. Bij den boekhandelaar F. P. D'HUY te Middelburg is verkrijgbaar gesteld betreffende de Reform, der Kerk Deze belangrijke brochure, groot 60 pag druk, wordt ten zeerste aanbevolen. Puike nieuwe Zoutevisch le kwaliteit 20, :?dito 2e kwaliteit 12 ct. DEKKER. Korte Noordstraat,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 4