ZEEUWSCHE KERKBODE. 1887. Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. IVederd. Geref. Kerk (doleerende) j Zondag 5 Jani. Ifcdtnl. dercj. |terlt (doleerende) SIMSON. No. 16. 4 JUNI. j^.EDACTEUI\ jf. jV JCLAARHAMER. V. D. M. te MIDDELBURG, Want de HEERE is onze Rechter, de IIEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer- 0,05 Doch Samuel zeide: Heeft de HEERE lust i.an Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des HeerenP Zie gehoorzamen is be. ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der rammen I Sam. 15 22. Uitgever K. LE COINTKE Middelburg. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. yan MIDDELBURG. OOUSDIE^STOEPE^TUSTGENTi in de week van 5 tot 11 Juni. Zaal „Seliuttersho ff." voorm. half 10 uren Dl KLAARHAÏÏER. Doop. 's avonds 6 uren D.- KLAARHAMER. Catechismus Zondag 8. Officlëele mededeelingen van den Kerkeraad. De Commissie van den Kerkeraad, welke daarmede belast is, zal eiken Woensdag avond van 7 tot 8 uren zitting hou den (in bet gebouw Spanjaardstraat) voor ben die kinderen voor den H. Doop heb ben aan te geven die attestatiën hebben in te dienendie attestatiën hebben aan te vragendie hun huwelijk wensehen bevestigd te zien. De commissie tot inschrijving in de duplicaat-, lidmaten- en doopboeken houdt zitting eiken Woensdagavond van 89 ure n. Eiken Donderdag des middags van 3 tot 4 uren zal er ten huize van Ds Klaar hamer een commissie uit den Kerkeraad eitting houden, voor leden uit andere ge meenten die kinderen voor den H. Doop hebben aan te gevenen voor hen die als verstrooide geloovigen, levende onder een ongehoorzamen kerkeraad, zich tijdelijk bij de Kerk van Middelburg wensehen te Yoegen. Met hartelijken dank, en in ootmoedige erkenning van de goede hand onzes Gods over ons, bericht de Kerkeraad dat aan gaven en inschrijvingen voor de geldleening thans de helft van het benoodigde kapi taal voor den bouw van onze hulpkerk aanwezig is. Daar Uwe Kerkeraad met de noodige voorbereidende werkzaamheden gereed is, kan nu spoedig tot de aanbesteding worden overgegaan. - Gaarne zag Uw Kerkeraad dat, als over een paar weken die aanbesteding, zoo de Heere wil, plaats heeft, alsdan het bouw- kapitaal door gaven of inschrijvingen mocht verkregen zijn. Broeders of Zusters die nog wensehen te helpen, zullen dus door spoedige hulp dubbel helpen. De Commissie voor de geldleening houdt eiken Vrijdagavond van 79 uren zitting (gebouw Spanjaardstraat) tot het ontvan gen uwer inschrijvingen en tot het geven van gewenschte inlichtingen. Eben-Haëzer I XIII. Ricbteren 16: 4 v.v. Het is een treurig gedeelte van Simson's levensgeschie denis waartoe wij thans genaderd zijn. Wij zien hem geheel verzonken in vleeschelijke lusten, en van schandelijke en smadelijke banden gebonden. Wij zien hem in een toestand dat er van de Nazireër niets meer te bespeuren valt. Hij kreeg Delila lief. Zij schijnt (baar naam geeft aanleiding .dit te denken) eene vrouw van verleidelijke schoonheid geweest te zijn. Van de eerste en tweede Filistijn- sche kan niet gezegd dat Simson haar lief hadt. Van deze wel. Hij komt hier dus in besliste en openlijke strijd met het Woord en het Verbond des Heeren. Immers hoewel in andere woorden uit gesproken, was toch ook voor Simson's tijd de eisch des Heeren aan zijn volkHebt de wereld niet lief, noch hetgeen in de wereld is, zoo iemand de wereld liefheeft, de liefde des Vaders is niet in hem. Want al wat in de wereld is, n.l. de begeerlijk heid des vleesches, en de begeerlijkheid der oogen, en de grootschheid des levens, is niet uit den Vader, maar is uit de wereld." Hoe had de Heere bovendien het afhoe- reeren met de dochteren der onbesnedenen, Zijn volk verboden als een gruwelijke zonde, welke op hare beurt oorzaak van andere schrikkelijke zonden zou zijn. Hoe toont Satan in deze zaak het hart en deszelfs zwakste plaatsen te kennen. Lette wij er ook wel op dat hij Sim son telkens tot zonde en afdwaling ver leidt door eene vrouw uit dat volk, welks aanvankelijke krenking de Heere hem ten taak had gesteld. Zoo doet Satan nog. De Heere eischfc van de Zijnen dat zij der wereld, d. i. al het zinnelijke-zondige van harte vijandf zullen zijn, dat zij haar zullen bestrijden, en zich onbesmet van haar zullen bewaren». Dit weet Satan ook; en nu tracht hij juist door het zachte en uiterlijk lieflijke Gods kinderen te verleiden. De liefde van man. of vrouw, van vriend of vriendin, de ach ting of welwillendheid van ambtgenoot of medeburger, het aangename eener geëerde positie enz. moet dan dienst doen om het Nazireër volk door de zwakheid des vlee sches te doen vallen. Daarom mocht het wel veel gedachtig zijn aan het woord van Jacobus, Hoofd stuk I vers 14 en 15. Laat ons waken en bidden. Simson schijnt te denken, dat hij Nazi reër kan blijven èn Delila liefhebben. Al thans hij handeld als een die dit denkt. Vergeten wij in dit alles niet, dat Simson^

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1