AGENTE Dr. Maarten LUTHER, J. I, DEKKER, MM raast ts AD VüRTEATlEfl. Veertig leerredenen HAAR-EXTRACT, Sints wanneer toch ben ik aan onbevoeg den rekenschap schuldig van mijn gangen en daden Op de derde vraag kan moeilijk geantwoord, want sints die Sy nodale reglementen voor deze kerk werden afgeschaft, is ook dit zoogenaamde kies- collegie vervallen, en kan men er dus ook geen lid meer van zijn. De herstelling van zulke kiescolleges zal ook wel niemand begeeren die tegen de revolutionaire stelling is: dat de helft plus een regeert en gel ij k heeft." Dat collegie toch was niet gebonden aan de belijdenis, maar haar keuze was eenvoudig die eener Kerkelijk bandelooze en tuchtelooze meerderheid. Wat aangaat de tweede vraag. Hierbij hadden de Heeren die haar stelden, wel mogen aangeven de gronden, waarop een lid dezer doleerende Kerk zijn kerkeraad niet voor den wettige moet houden, en er tevens dienen bij te voegen waai: die wet tige kerkeraad dan wel te vinden is. Misschien zou deze of gene daarin nog iets bespeurd hebben van herderlijke trouw tegenover een deel der kudde, waarvan men zegt dat het dwaalt. Dinsdag 10 Mei 11. werd te Amsterdam gehouden de Algemeene Vergadering der Vereeniging van Vrienden der Waarheid. Wij konden er onmogelijk tegenwoordig zijn, hoe gaarne wij dit ook hadden ge- wenscht. Daarom vermelden wij van die samenkomst een gedeelte van het verslag dat wij in »de Hoop" vonden. Door Prof. D. P. D. Fabius wordt de volgende stelling ingeleid Het op 23 Maart 1852 door den Koning goedgekeurde Algemeen Reglement voor de Hervormde Kerk in het Koninkrijk der Nederlanden kan geenszins gezegd worden door die Kerk zelve te zijn ontworpen en vastgesteld, maar rust geheel op den grond slag van de in 1816 aan onze Kerken opgelegde organisatie zoodat deze organi satie, wel verre van in 1852 door eene andere vervangen te zijn, juist integendeel toen bestendigd is, terwijl voorts de toen aangebrachte wijziging slechts eene verdere uitwerking was van de reeds in 1816 opgedrongen beginselen." Ik zal trachten, zegt de geachte Referent, met het oog ook op wat „de Hoop" in zijn laatste nommer schreef bij de bespre king van de Agenda Het is noodig, dat deze zaak glashelder, in de eenvoudigste bewoordingen, worde in het licht gesteld," zoo goed mogelijk hier aan te voldoen. Hij vangt aan met de herinnering van eenen brief aan Groen van Prinsterer van zijnen vriend Wormser, waarin deze hem de oprichting van de Vereeniging van Vrienden der Waarheid te Amsterdam, op 21 Febr. 1852 mededeelt, en geeft vervolgens een historisch overzicht, over het ontstaan van het Alg. Regl. van 1852, in verband met dat van 1816, waarin de geachte Referent op onwederlegbare wijze, met vele schoone citaten aantoontdat het A. R. van 1816 Staatscreatuur is, zij het ook in gewijzigden vorm, en dat evenmin hij de vaststelling van het A. R. van 1852 als bij de, door de Regeering vastgestelde organisatie van 1816 de Kerk zelf is gehoord, veel minder dat dit door de Kerk zou zijn vastgesteld. Slechts enkele punten kunnen wij aanstippen, in afwachting van het schoone geheel, dat straks in druk zal worden verspreid. Wordt vervolgd Bruiue Boonen, puik in de kook, 12, beste Gort 14 ct. de kop, vette Scharren 20, Kookvisch 22| en 25, Nieuwe Kren ten en Kozijnen zonder pitten 15, Rijst 7, puike Java Koffie 67£, witte Suiker 26, lichte 26, 24 en 22, Stroop 8, witte Kaas 30, Komijue 15 ct. de 5 ons, groene Kaasjes 10 ct., beste Olie en Loog 15 ct. de portie, beste Tarwebloem 15, gerookte Ham 55 en 65 ct. Kilo, gekookte Ham 10, Sucade 10 ct. per ons. Behangselpa pier, goedkoop en in alle soorten, Klom pen, gemakkelijk en sterk, Insectenpoeder en Spuitjes tot dooding van wandgedierte. Een jong gehuwd persoon, die goed met paarden kan omgaan, zag zich gaarne als koetsier geplaatst, doch des Zondags niet rijdende. Gedrag onberispelijk. Adres met franco brieven aan den uitge ver van dit blad. voor de HUISHOUDING om Wollen en Katoenstoffen spoedig en duurzaam te verven, zonder af te geven in 12 kleu ren. Pakje met gebruik 7 cent en 10 cent. Depot bij Mevrouw JANSENEicholtz, Noordpoortstraat, en bij V. OüIJENLau- rense, Wagen aarstraat te Middelburg. gevraagd, die ter wille van liet be* ginsel, aan de verspreiding van dié blad behntïpzaarai willen zijn. Inlich tingen aan te vragen hij den Uitgever dezes. Te koop een net gebonden Exemplaar van de vertaald door Dr. W. v. d. BERGH, Geref. pred. te Voorthuizen, met premie-portret van Lu ther in prachtig verg. lijst, voor f 4. Te bevragen bij den uitgever dezes. door een ervaren Arts bereid, belet bet uitvallen der haren na de ziekte, en ver sterkt den haarwortel, waardoor men zich spoedig in een hinken haargroei verblijden kan. Flacon met gebruik 50 ct. Depot bij Mevrouw JANSENEicholtz, Noordpoortstraat, en bij V. OOIJENLau- rense, Wagenaarstraat te Middelburg. In de Zeeuwsclie Oud Tkeol. Boekhandel zijn steeds verkrijgbaar pract. werken van Godgeleerde schrijvers. De volgende werken over den Catechismus zijn voorhanden J. VERWEER, 4o form. 2 din., geb. in led. bandf 7,50.. SMIJTEGEUD, 4o. form, in perk. - 4,50. URSINUS, Sckatboek of verklaring van den Catechismus, in perk. - 4,50. 51. G ARGON, 4o in lederen band- 3, VAN DER KE5IP, des Christen troost in leven en sterven, 4o perk2,50. D. KNIBBE, De leer der Geref. Kerk vervat in de H. Catechismus, 4o form- 2, P. VAN DER IIAGEN, 4o form. led. band- 2, P. DE WITTE, Catechis. of de cate chismus, 8p form- 1,o. 51ART1NU5I, Catechis. over de Catechismus pergt- 1,25*. FEIJUINGIUS, Heid. Catech. ont leed, of de leer der Geref. Kerk uitgebreid en voorgesteld pergt. - 1, S1CCAMA, De zuivere en veilige geloofsweg of verklaring van de Cat. 8o form. 2 din- 1,25. Ook nog C. TUINMAN, VAN OOSTRUM, SCHARDER enz. enz. K. LE COINTRE, Middelburg. Dik Spek 55, Reuzel 47beste Tarweblom 15 ct. per kilo, ruim voorzien van vette Scharren en Kookvisch, tot de meest concureerende prijzen, puike Java Koffie 67£, Witte Suiker 26, Ligte 25, Geele 24, Bruine 22, Nieuwe Krenten en blanke Rozijnen zonder pit 15, gedroogde Appels 15, grove Rijst 7 en 8, beste Blanke 10, Goudscbe Zeep 14, beste Tarwestijfsel, 15, gewone 9, Soda 3, Puike Komijne Kaas 15, Witte 30 en 35, Fermecellie 17£, beste Stroop 8, Geldersche vatboter 30 en 40, puike Rookworst 42£, Zouteviseh 14, Stokvisch 15 cent, alles per 5 ons, beste Gort 16, Grutte en Meel 12 ct. per kop, lekkere Stofthee 12, Grove 14, ct. en hooger per ons, Koudwaterzeep 30 ct. per stuk, Patentstijfsel 20 ct., heele 10 ct. per halve pak, Aardappelmeel 6, Sago 15 ct per pak, Lampolie 25 ct. per kan, Zweedsche Lucifers 5, houte doozen Schoen smeer, (10 doozen) 10, 24 blikke doozen Schoensmeer 32, goudsche Waskaarsen 28, bij 10 pak 26, Eng. dito 25, Lucifers, groote en kleine doozen, 17| cent, alles per pak. Voorts eene groote sorteering Koppen en Schotels, Potten en Pannen, Glas- Aarde- Blik-, Hout-, en best Borstelwerk, Straatbezems, Klompen, Lampkous en veel andere - artikelen tot de meest concureerende prijzen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 4