Weekblad gewijd aan de belangen der Gerelormeerde Kerken. 3ï*derd. ©er4 lerft (doleerende) j~\ED ACTEUR j3. jf. }Y. JCLAARHAMER. K. Lïï COINTRE Middelbueg. IVederd. Geref. Kerk (doleerende) GS-ODS DIEDSTSTOEFEISri ISTG EIST in de week van 2228 Mei. Zaal „Sclintterslio ff." Zondag 22 Mei. HEMELVAARTSDAG. No. 14. 21 MEI. 1887. ZËEDWSGHE KERKBODE Y. D. M. te MIDDELBURG, Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer 0,05 JPIL Uit «ever Doch Samuel zeide: Heeft de HEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzamen is be ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der rammen I Sara. 15 22. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. van MIDDELBURG. 's voorm. balf 10 uren Ds. KLAARHAMER, 's avonds geen dienst. Offfiaciëele mededeelingen van den Kerkeraad. De Commissie van den Kerkeraad, welke daarmede belast is, zal eiken Woensdag avond van 6 tot 7 uren zitting hou den (in bet gebouw Spanjaardstraat) voor ben die kinderen voor den H. Doop heb ben aan te geven die attestatiën hebben in te dienendie attestatiën hebben aan te vragendie bun huwelijk wenscben bevestigd te zien. De commissie tot inschrijving in de duplicaat-, lidmaten- en doopboeken houdt zitting eiken Woensdagavond van 79 behoeve van den bouw en de inrichting der hulpkerk een geldleening aan te gaan. Zij noodigt beleefd maar dringend de leden van deze en van andere gemeenten uit tot liet deelnemen aan deze leening. Hij wenscht aandeelen nit te geven groot f 100,— of f 250,— of 500.— Van af 6 Mei a. s. zal, totdat bet be drag volteekend is, eiken V r ij d a g des avonds van 6 tot 9 ui: i een commissie zitting houden om de voorloopige inschrij vingen te ontvangen, inzage van bet plan van leening te geven, en gewensebte in lichtingen te verstrekken. uren. Eiken Donderdag des middags van 3 tot 4 uren zal er ten huize van Ds Klaar hamer een commissie uit den Kerkeraad zitting houden, voor leden uit andere ge meenten die kinderen voor den H. Doop hebben aan te gevenen voor hen die als verstrooide geloovigen, levende onder een ongehoorzamen kerkeraad, zich tijdelijk bij- de Kerk van Middelburg wenscben te •voegen. De Kerkeraad beeft besloten om ten „En als Hij dit gezegd hadwerd Hij opgenomendaar zij het zagenen eene wolk nam Hem weg van hunne oogen Ziedaar de welbekende Schriftwoorden, waarin ons het heerlijk en troostrijk feit wordt verhaald van de hemelvaart Christi. Een heerlijk feit. Immers wij aan schouwen ook in deze^ verhooging van den Borg en Middelaar de vervulling van den eeuwigen raad Gods tot zaligheid van Zijn volk. Christus is in den staat zijner vernedering èn in diezijner ver hooging, openbaring en vervulling van wat in den vrederaad des Drieëenigen voor de grondlegging der wereld voor het volk besloten lag. Door bet profetisch woord zoowel als door de typen des Ouden Verbonds, was dan ook deze hemelvaart voorzegt. Zie maar eens Ps. 68 19 of Ps. 47 6. Wat in Jozefs verhooging, in Enoch's weggenomen worden en in Elia's opge nomen worden was voorafgebeeld, dat vervult nu Christus in dit doorgaan door de hemelen om te gaan zitten aan 's Vaders rechterhand. Ook wat de Hooge- priester jaarlijks afbeeldende deed, dat wordt nu werkelijkheid. De waarachtige en eeuwige Hoogepriester gaat met bet eeuwig verzoenende offer in bet ware heiligdom, d.i. in den hemel zelf binnen, om voor het aangezicht Gods te verschijnen voor ons. Leest maar Hebr. 9 en wel bepaald vs. 24. Een heerlijk feit. Immers, nadat Hijj op aarde (alleen de plaats van zijn strijd) zijn vijanden, dat zijn de vijanden Zijns volks tevens, beeft overwonnen als de sterke Held, beklimt Hij nu als zegenpra- lend Koning zijn troon. Hij betoont zich te zijn »de Heere uit den hemel" de Zoon die in den schoot des vaders is." Zonde, dood en hel beeft Hij overmocht en nu blijkt uit dit Zijn verhoogd worden, hoe aangenaam Zijn persoon en volbracht werk, den Heere God is. Nu kan Hij ons ten goede, zijn priester ambt uitoefenen Hebr. 1:4, en doen de dingen die voor ons bij God te doen zijn. Nu bereid Hij den zijnen naar Johannes 14 2 plaats in 's vaders buis. Nu neemt Hij gave voor Zijn Kerk, opdat zells de wederboorigen bij Hem mochten wonen* Nu zal Hij van daar den Trooster zenden. Mag het een heerlijk feit genoemd, niet minder is het troostrijk. Immers nu hebben wij aan de rechterband des Vaders een Voorspraak, Jezus Christus de recht vaardige. Een voorspraak, aan wien wij onzen persoon en onze zaak zoo geheel kunnen toebetrouwen. Hij is rechtvaardig als Christus, als Borg des volks. In Hem spreekt dat volk niet meer als een god- delooze en schuldige, maar als een recht vaardige tot den Driemaal heiligen. Hij is naar Jes. 50 4 zeer welsprekend. Naar Jes. 42 1 beeft Gods ziel in Hem een welbeba gen. Zijn gebed wordt altijd verboord Joh. 1142. Daarbij komt dat Hij de ellende des ellendigen kent en ben gaarne helpt,volgens Hebr. 2 17 en 18. Zou er wel eenig advocaat zijn aan

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1