ZEEUWSCHE KERKBODE. Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. Uetbrd Ids (doleerende) Kederd. Geref. Kerk (doleerende) Zondag 1 Mei. SIMSON. No. 11. 30 APRIL;! 1887. j^ED ACTEUR, j3. jf. j^LAARHAMER, V. D. M. te MIDDELBURG, Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22, Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer- 0,05 Doch Samuel zeideHeeft de HEERE lust aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan het gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzamen is be ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette der rammen. I Sam. 15 22. Uitgever K. LE COINTRE Middelburg. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. van MIDDELBURG. o-ousuiieisrsTOEFEjsriisrGEisr ia de week van 17 Mei. Zaal „Schnttershoff." 's voorm. half 10 uren Ds. KLAARHAMER, 's avonds zes uren Ds. KLAARHAMER Officiëele mededeel! ngen van den Kerkeraad. De Kerkeraad vergadert eiken Donder dag des avonds te zeven uren in het be kende gebouw Spanjaardstraat. Alle stukken voor den Kerkeraad dezer gemeente bestemd, behooren bezorgd te worden bij zijn tegenwoordigen Scriba den "Broeder ouderling O. H. de Wagemaker. De commissie van den Kerkeraad, welke daarmede belast is, zal eiken Woensdag avond van 6 tot 7 uren zitting hou den (in bet gebouw Spanjaardstraat) voor ben die kinderen voor den H. Doop heb ben aan te geven die attestatiën hebben in te dienen die attestatiën hebben aan te vragendie bun huwelijk wenscben bevestigd te zien. De commissie tot inschrijving in de duplicaat-, lidmaten- en doopboeken boudt zitting eiken Woensdagavond van 79 uren. Eiken Donderdag des middags van 3 tot 4 uren zal er ten huize van Ds Klaar hamer een commissie uit den Kerkeraad zitting houden voor leden nit andere ge meenten die kinderen ^oor den H. Doop hebben aan te gevenen voor ben die als verstrooide geloovigen, levende onder een ongeboorzamen kerkeraad, zich tijdelijk bij de Kerk van Middelburg wenscben te voegen. De Kerkeraad beeft besloten om ten be hoeve van den bouw en de inrichting der hulpkerk een geldleeriug aan te gaan. Zij noodigt beleefd maar dringend dele den van deze en van andere gemeenten uit tot bet deelnemen aan deze leening. Hij wenscht aandeelen uit te geven groot f 100,— of f250,— of f500.— Van af 6 Mei a. s. zal, totdat bet be drag volteekend is, eiken V r ij d a g des avonds van 6 tot 9 uren een commissie zitting houden om de voorloopige inschrij vingen te ontvangen, inzage van bet plan van leening te geven, en gewensebte in lichtingen te verstrekken. XI. Richteren 15 9 vv. Wat treurige dingen zijn bet, die ons vs. 913 worden verhaald. Hoe pijnlijk voor bet liart, dat Gods volk liefheeft, dit Israël in zulk eene diepe vernedering te zien. Israël levert zijn Richter uit aan zijn onderdrukker. Het verwerpt dus de gaven van Gods ge nade en langmoedigheid. Het wil de aan gebodene verlossing niet aannemen, uit vrees dat dit voor deszelfs vleescb op nieuw op kruis en druk zal uitloopen. Liever blijven zij de knechten der Filistij nen dan als bet volk van Jehova bun God nit vrijwillige liefde te dienen. Ontzettende keuze. Hoe blijkt bier, dat bet volk naar zijn natuur nog betzelfde is, als toen bet in de woestijn omtoog. Immers ook toen wensebten zij liever terug te keeren naar bet diensthuis van Egypte om der wille der vleeschpotten en van de het vleescb prikkelende spijzen, dan langer als bet afgezonderde volk achter den Heere aan te gaan, om door velerlei loutering en beproeving tot de rust van Kanaan binnen te gaan. Zoo wordt bet woord bewaarheid, dat de Heere den ganschen dag zijn handen uitbreidt tot een wederhoorig kroost. In deze uitlevering van zijn Richter kiest bet volk tegen zijn God en voor de onbesnedenen, tegen den wettigen bruide gom en voor baar boelen. Hoe aanbiddelijk groot openbaart zich de Heere bier in zijn langmoedige ontfer ming, dat Hij zulk een volk niet voor zijn aangezicht weg doet. Waarlijk, de Heere beeft redenen uit zichzelf genomen om dit volk lief te hebben en nog te verlossen. Hij is ge dachtig geweest aan Zijn Verbond en aan Zijn beloften om die te doen. Hoe ziet Gods volk van alle eeuwen, ook van dezen tijd, in dit Israël zijn eigen beeld. Gewis tot zijn diepe beschaming en verootmoediging, maar met bet oog op de betooning van 's Heeren vrije ge nade toch ook tot zijn rijke vertroosting. „Waarom zijt Gij tegen ons opgetogen?" Hoe blind is bet volk dat bet deze vraag nog doet, en boe getuigt deze vraag tegen bet- zelve. Immers zij geven te kennen,dat zij zich geen overtreding tegen den Filistijn bewust zijn, dat bet niet mogelijk is, meer onder worpen aan bun onderdrukkers te zijn. Hoe weinig verstaat dit volk dat bet Gods volk is, de uitgeleide afgezonderde getuige des Heeren onder de volken der aarde, en dat juist daarom de Filistijn naar zijn onbesneden hart en natuur zich ge-*

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1