ZEESWSCIE KERKBODE. Weekblad gewijd aan de belangen der Gereformeerde Kerken. Nederd. Geref. Kerk (doleerende) Ie Paaschdag. No. 8. 10 APRIL. 1887. j~\ED ACTEUR, j3. jj. y/, J^LAARHAMER. Y. D. M. te MIDDELBURG. Want de HEERE is onze Rechter, de HEERE is onze Wetgever, de HEERE is onze Koning; Hij zal ons behouden. Jesaja 33 22. Deze bode verschijnt eiken Vrijdagavond. Abonnementsprijs per 20 nummers fr. pp. (bij vooruitbetaling) f0,50. Advertentiën van 15 regels - 0,30 Iedere regel meer- 0,05 Doch Samuel zeide: Heeft de HEERE l ist aan Brandofferen, en Slachtofferen, als aan gehoor zamen van de stem des Heeren? Zie gehoorzam. r is be ter dan Slachtoffer, opmerken dan het vette dei run men I Sam. 15 22. Uitgever LE COINTRE Middelburg. Bijdragen en ingezonden stukken aan den Redacteur. Abonnementen en Advertentiën aan den Uitgever. gjftod. <§cre|. furlt (dotterende) Officiëele mededeelingen van den lierkeraad. De Kerkeraad herinnert de leden der gemeente nog eens aan zijn medegedeelde besluiten der voorgaande week. P. J. W. KLAARHAMER. L. V. C. H. DE WAGEMAKER, L. S. OODSDIEHST STOEEEZNTNNT a EIST in de week van ÏO17 April, in de Zaal „Schuttersho f." 's voorm. half 10 uren Ds. KLAARÜAMER. s avonds zes uren Ds. KLAARIIAMER. 2e Paaschdag. 's voorm. half 10 uren Ds. KLAARHAMER. PASOHE 1ST. ,Hij is hier niet, maar Hij is opgestaan'' Luk. 24 6a. »De Heere is waarlijk opgestaanmet welk een blijdschap werd deze waarheid het eerst in die opperzaal van Jeruzalems tempel gepredikt en vernomen. Voor hoe menige bekommerde en bedroefde is daarna deze prediking het middel geweest, waar door leven en licht in de duistere door handen des doods gebonden ziele werd ge schonken. Reeds 18 en een halve eeuw verliepen sedert die eerste prediking, maar nog altijd maakt zich de kerk des Heeren hier bene den op, om het zoo troostrijke en heilrijke feit te herdenken en te betrachten, dat Hij die overgeleverd is om onze zonden, ook opgewekt is om onze recht vaar dig making. Ook nu maakt de gemeente zich weder op, om deze heerlijke prediking te verne men. Niet om feest te vieren bij dreunend orgelspel en met hooggestemde doch meest innerlijk holle feestliederen. Ten allen tijde, maar meest in onze dagen, waarin die gemeente ook door 's Heeren beschamende zegeningen zoo pijn lijk ontdekt wordt aan haar zondigen en schuldigen toestand, zou het al te schril openbaar worden, dat de roomsche idee eener den overwinnenden Christus wierook- walmende gemeente eene onwaarheid is. Vroom zelfbedrog, waardoor alleen het vrome vleesch wordt gevoed. Neen, als 's Heeren volk zijn pascha houdt, dan is het om den troost te genie ten, die er bovenal voor een in banden der zonde en des doods geraakte is, in het feit, dat ook ons Pascha voor ons is geslacht, nl Christus, èn dat die gestorven is, die is gerechtvaardigd van de zonde. 1 Cor. 5 7 b en Rom. 6 7 Immers door die opwekking uit den doode Hand. 2 32, is het krachtiglijk bewezen dat deze Borg een volkomen betaling heeft volbracht, Matth. 5 6 dat dit offerlam een volkomen ge noegdoening heeft aangebracht. Christus opstanding predikt krachtig en troostrijk dat Zijn volk, Zijn lichaam, dat in en met Hem stierf, Rom6 29), niet meer verdoemelijk voor God in zijn zonde nederligt, en rechterlijk van schuld en straf is vrijgemaakt eu vrijge sproken, ja in en door dezen eenigen Mid delaar hun een recht op het eeuwige leven is verworven. Rom. 4 25 1 Cor. 15 17; Rom. 6 22. Dit is het heerlijke, dit de rijke troost, welke de prediking van de opstanding van Christus ons brengt, dat de ziel, die onder de bedekking van het bloed van dit Pascha liggen mag, nu vrijgemaakt is van zonde en oordeel en dood. De verdervende toorn Göus is haar voorbijgegaan. Jes. oü 11. Nu kan Gods volk uit het diensthuis door dezen verrezen Zaligmaker en Chris tus worden uitgeleid, en door de woestijn der loutering en beproeving Kanaan wor den binnengeleid. Als de strijdende gemeente te midden van haar vaak zoo bange worstelingen tegen de overheden, tegen de machten, tegen de geweldhebbers der wereld, de duisternis dezer eeuw, tegen de geestelijke boosheden in de lucht" des Heeren pascha houdt, dan is dit haar zalige vertroosting, dat die Opgestane Christus in zijn opstaan uit den doode, haar bewijst en bezegelt, dat hij de overheden en machten uitgetogen hebbende, die in het openbaar ten toon gesteld heeft, en door hetzelve (dat is door zijn kruisigden en kruisdood) over hen heeft getriumpfeerd {Col. 2 1315)zoodat zij Gode mag danken die haar de overwinning geeft, door onzen Heere Jezus Christus 1 Ccr. 15 57. O, daarom rijst dan soms op dezen heer lijken gedenkdag de lofzang in stilheid tot God in Zion, en neemt het geloof, zij het ook niet zonder beven, die roemtaal over waarmede door 's Geestes onderwijzing Paulus de gemeente voorging in Rom. 8 34- 39. Gerechtvaardigd en van alle geweld des duivels verlost! In dat feit der opstanding ontvangt ook de gemeente en ieder van God veranderd mensch, als hij in bekommering klaagt

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1887 | | pagina 1