Elke pijn verdwijnt neem 'n "AKKERTJE" WALCHEREN's BAZUIN mei 'n "AKKERTJE" (Akker-Cachet) volgens recept Apotheker Dumont. Prettig innemen, smaakloos, géén maagstoor nissen. Ongeëvenaarde werking tegen kiespijn, hoofdpijn, migraine, zenuwpijnen, vrouwenpijn. Ook bij gevatte kou, koorts, griep en influenza. DVerkouden - Grieperig I BURGERLIJKE STAND Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopr^td OCKENBURG, Badhuisstraat. 2EEUWSGH NIEUWSBLAD VAN DONDER DAG 31 DECEMBER 1X0 No. 53. Buisje met 12 stuks 52 cent. Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cent. Alléén echt met den naam AKKER er op. Weiger namaak! Minder reden tot vreugdebetoon gaf het noodzakelijke werk van voorlichting en de monstralie op het geb ed van Luch.beochtr- miüg. In het voorjaar werd daartoe een groole activiteit ontwikkelt. Hopen we dat het nooit verder dan tot demonstraties zal behoeven te komen. Uiteraard was de kring der jubilea ook op ander gebied weer groot. Van haar herinne ren we ons het feest van de Christelijke kweekschool te Middelburg; hel 50 jarig bestaan der A. R. Kiesvereenigi ig aldaar, bij welke gelegenheid de praeses Mr. P. Diele- man Sr., de voorzitlershamer deed overgaan en ter hand stelde aan Dr. Huizinga. Een niet minder opvallend gebeuren be trof het zilveren directoraat aan de Mi ldel- burgsche Ambachtsschool van haar Direc teur den heer C. Doets. Wat deze sinds 1911 voor de jeugd op Walcheren, die aan een zijner cursussen Nij verheids onderwijs mocht gaan genieten, heeft beteekent, is tijdens die jubi'ea bij be nadering tot uitdrukking gekomen Met algemeene voldoening nam men dan ook zeker op 31 Augustus kennis van de of- ficieele erkenning zijner verdiensten toen H. M. de Koningin hem o.m. tot rilder in de orde van Oranje Nassau benoemde. Een belangrijk jubileum op het gebied van Kunst gold in Mei het zilveren bestaan van Nehelennia, de vereeniging die zulk belang rijk werk op het gebied van stads en land- schapsschoon op Walcheren bevorderde. Met een even interessante ais imposante expositie in het Kunstmuseum te Middelburg werd dit jubileum op waardige wijze her dacht. Een zeer zwarte bladzijde wordt zeker gevuld met de onverkwikkelijke historie die zich op het terrein van Polilie en Justitie afspeelde. r Opzienbarend door de personep d e daar bij betrokken waren, en de feiten die door enkele politieke heethoofden werden uitge- nut en aangewakkerd tot een rel. Ongetwijfeld gaan in deze dagen van be- \zinning en overdenking onze gedachten u!t naar hen om wie al dit rumoer ontstond, zij die er nog zijn en hij die er niet meer is. Dankbaar denken we aan het ongetwijfeld vele, zeer vele goede en nuttige dat zij in bun leven en werken voor de gemeenschap hebben verricht. En deze dankbaarheid had den we zoo gaarne van allen op de juiste plaats en tijd in de juiste mate aangegeven gezien. De louten? Laat ons voorzichtig zijn en blijven om daarover te oordeelen en zeker te ver-oordeelen, hopende en vertrouwende dat Wfl, die meenen te mogen staan, dit ook zullen en kunnen blijven doen. Bijna waren we het jaar gepasseerd en voor ernstige rampen en ongelukken op ons eiland gelukkig bewaard gebleven. Niettemin vond in den nacht van Zater- iag op Zondag j l. een ernstig auto ongeluk te Middelburg plaats d e aan twee dames het leven kostte. Dit droevig gebeuren dat nog zoo versch voor den geest ligt stemt ons tot hartelijke deelneming jegens hen, wten dit wreede lot ten deel viel. En we voelen dit des te schrijnender waar gelukkig het aantal van dergelijke verkeers ongevallen overigens in ons gewest tot gerin ge minima's beperkt blijft Dank zij o.m. ook het zoo acdef werken van de nuttige vereeniging voor Veilig Verkeer. Wanneer zij in navolging van het Amsler- damsche voorbeeld, aan de chauifeurs jaar- lijksch een onderscheiding moest ui reiken aan hen die geen ongevallen veroorzaakten of verkeersovertredingen van beteekenis be gingen, wij denken dat alle Walchersche chauifeurs voor zoo'n eereteeken in aan merking zouden komen. Moge dit ook i.i de toekomst zoo blijven. Dat is voor hen en ons de beste pluim. Temidden der gebeurtenissen van alge meen en aard schokte Zondag 27 September ook door velen het bericht van het verla ten van den gouden Standaard van onzen goeden gulden. Doch het heldere woord van onze grijzen de Minister-president en het rotsvaste ver trouwen in zijn ongekend bekwame leiding aan het schip van Staat deed na zijn rede op 28 September in den vroegen morgen de kalmte en rust bewaard blijven. Een hou ding onze stoere Zeeuwen eigen. Dat zij 8 September uit die band geraak ten had een reden van gansch anderen vreug devoller aard. Want al zien ze onze Kroonprinses slechts -zelden in de Zeeuwsche Gewesten, der Zeeu- wentrouw aan ons Oranjehuis is van even krachtig houvast als de krachtige hand waar mede zij haar zware grond bewerken. En daarom bracht de Prinselijke verloving hun tot dat begrijpelijk vreugdebetoon, en is in de komende week het nationale huwelijks feest ook hun feest. Want daar moet en zal op geklonken worden. Dan zal de jubel hoog oplaaien in gezang en dans, in gebeden en toespraken, in het laten wapperen van de driekleur en het versieren met Oranje en groen. Dan zal men één zijn in vreugde, alle ge en ver schillen vallen dan weg, en het Oranje boven wordt het vreugdevolle begin van het nieuw begonnen jaar. Moge geen wanklank dit heugelijk voor nemen verstoren, ons vorslenhuwelijk wordt dan Nederland, dus ook Zeeland en de Zeeu wen waardig. Dat dit nieuwe en goede be gin dan ook ten volle aan de blijde gestelde verwachtingen moge voldoen. DE TOEKOMST TEGEMOET. Zoo gaan de gebeurtenissen van het afge- loopen jaar in bonte warreling den geest voorbij. Het is goed, er even bij stil te staan, want herinneringen zijn een bevoorrecht be zit van den mensch. Maar de tijd gaat onverpoosd verder. De grens tusschen het oude en nieuwe ligt ach ter ons een nieuwe jaargang heeft zich geo; end. De toekomst ligt vóór ons wat zal zij ons brengen? De nieuwe dagen komen en gaan met de nauwkeurige regelmaat, waarvan Wij het geheim niet kennen. En elke dag heeft zijn eigen belevenissen, zijn <igen lief zijn eigen leed. En wij leven verder met den tijd, wij aanvaarden de gebeurtenis sen en ondergaan het ons beschoren lot. Wij nemen ouder gewoonte bij de jaarwisseling het stellige besluit tot het doen van vele goede dingen, tot het achterwege laten van de minder-goede en... vaak verge'en wij ze prompt na korten of langeren tijd. Maar één besluit moeten wij nemen en niet vergeten: het besluit om te trachten, in het nieuwe jaar de dingen beter te doen dan wij ze gedaan hebben, om den voor spoed op gepaste wijze te genieten en om de tegenspoeden moedig te doorstaan. Wij moe ten proneeren in het nieuwe jaar een be ter mensch te zijn. Wij spreken gaarne de hoop uit, dat het jaar 1937 voor NederlandTn het algemeen, voor Zeeland met zijn mooie eiland Wal cheren in het bijzonder in alle opzichten een goed jaar zal mogen zijn en wenschen den lezer van harte een voorspoedig en ge lukkig Nieuwjaar onder Gods Zegen toe. VLISSINGEN Onze vroegere plaatsgenoot, de Heer P. J. N. van Os, ontvanger der invoerrechten te Rotterdam, is benoemd tot off. in de Or de van Oranje Nassau. Vorige week was het 40 jaar geleden, dat dr. J. Louwerier, tot arts promoveerde. Dr. Louwerier werd indertijd aange.ste'd als oogarts bij de Kon. Mij. „De Scehlde", in 1926 tevens controleerend geneesheer bij de Posterijen en de Ned. Spoorwegen. Onze oud-plaatsgenoot de Heer A. N. Meijer, onder wij :er te Surhuis terveen, is be noemd tol hoofd der O. L. School te Gerte- klooster (Fr.) MIDDELBURG De pupillen van het St. Josephgesticht hebben een wollen ku sen vervaardigd, dat aan H. K. H. Prinses Juliana zal worden aangeboden. Alhier werd de 15e tentoonstelling van pluimvee en konijnen gehouden in de voor malige vleeschhal. Tot ouderlingen van de Wanlsche ge meenten zijn gekozen de Heer^n J. L. van der Harst en J. de Munck, tot dusver diake nen en tot diakenen de Heer P. A. ter Weer. ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 Januari a s. herdenkt de heer Joh. A. Julianus te Middelburg den dag waarop hij voor 25 jaar als leeraar zich verbond aan de Stoffeerderscursus van de Ambachts school te Middelburg. Het zal hem bij dit jubileum niet aan een welverdiende belangstelling ontbreken. ARNEMUIDEN - De politie maakte procesverbaal op te gen H. v. B. wegens diefstal van een pijp. -r De Geref. Meisjes ver. „Wees een Ze gen" hield hare jaarvergadering. Aan de dia- konie werden 181 stuks kleeding overhan digd. Ook werd nog 42 sluks genaaid voor het zendingshospitaal in Indië. AAGTEKERKE DAMMEN De Woensdagavond te Aagtekerke gespeelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Aagtekerke 1 en Goes 1 gaf den volgenden uitslag. A. WiUemse—M. J. Jeremiasse 11 L. Bosselaar—M. de Jonge 11 D. Trielier—F. den Hertog 11 L. Trielier—G. Hagesteger 20 S. Blaas—J. v. Calmhout afgebr. P. de Visser—J. Crucq afgebr. D. Hugense—A. J. Hendrikse 11 C. Jobse—K. Kramer 11 J. de Visser—Jac. Snoodijk afgebr. F. Krijger—L. Dekker 11 Uitslag Aagtekerke I, 8 punten. Goes I, 6 punten. Zaterdag 26 December hield de étfd. Aagtekerke van den B. V. L. een schietwed strijd waarvan de uitslag is als volgt. Ge schoten werd in 6 klassen. Maximum aan tal punten 50. Ie prijs: (na loling), L. Bos selaar. 2e prijs: Jac. de Visser, 3e prijs: Jac. de Lange, 4e prijs: H. Peper, 5e prijs: P. Maljaars Az. en 6e prijs: Ant. Provoost. Ter gelegenheid van bet Huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard zal op 6 Januari des avonds 6.30 uur een gemeenschappelijke herdenkingsdienst wor den gehouden van Hervormden en Gere formeerden in de Ned. Herv. K,rk. In de kerk der Ger. Gem. wordt een ei gen dienst gehouden. In deze beide diensten zal een collecte worden gehouden om de wcrkloozen en minder gegoeden een extra gift te geven. Dan Dampo inwrijven en diep inademen. Poe 50. Doos 50 ct. Bij Apoth. en Droristen. SRIPO lucht op on geneestl Op 7 Jan. van 8 tot 8.30 uur klokluiden om 9 uur samenkomst van de schoolkin deren dèr beide scholen in de Ned. Herv. Kerk, alwaar de kinderen zullen toegespro ken worden door het Gemeentebestuur, Ds. Panhuise en de beide hoofden der scholen, alsdan zullen volksliederen worden gezon gen. Na afloop zal op een tweetal plaatsen ge legenheid worden gegeven om de Huwelijks plechtigheid die per radio wordt uitgezon den te beluisteren. Des namiddags trac'at e der school!.Inde- ren, van 4—4.30 uur klokluiden, en des avonds zal op nieuw de gelegenheid worden gegeven de radio le beluisteren. Er wordt natuurlijk op gerekend dat dien dag de vlaggen zooveel mogelijk worden uitgestoken. BIGGEKERKE Op de vergadering van de afd. van de Chr. B. T. B. gaf de Heer A, Wu. Karelse een inleiding over „Theorie en practijk", de Heer Philipse directeur van de Goöp. „El- land Walcheren" gaf mededeelingen over veevoeder, zaaigraan enz. GRIJPSKERKE. Ds. H. A. Jellema, Ned. Herv. predi kant alhier, bedankte voor bet beroep naar Tienhoven. f KLEVERSKERKE Gekozen tot ouderling in de Ned. Herv, Gemeenten, de Heer W. Besuien en iQ diens plaats tot diaken de Heer B. Cop- poolse. KOUDEKERKE Met de kinderen der bewaarschool werd het Kerstfeest gevierd. Het was een zeer ge zellige bijeenkomst. SOUBURG De Heer Hamer, die met vervroegd pensioen den dienst verliet nam afscheid van de leerlingen der Gerèf. School, bestuur en onderwijzers. Hem werd als aandenken een klok geboden en een mand met bloemen VLISSINGEN, van 23-30 Dec. 1936. Ondertrouwd: R. F. Haarsma, 36 j. en F, J. J, Lems, 33 j. G. A. Janisse, 23 j. en A. M. Schuering, 29 j. G. Burgers, 31 j, en P. Bosselaar, 24 j. Getrouwd: L. P. J. Erkelens, 27 j. en H, J. van Duin. 28 j. B vallen: G. P. Nijssen, geb. van Zweed n. d. E. C. J. Elich, geb. van Sprang, d. J. E. Wassink, geb. van Leeuwen, z. M. Slroo geb. Caslel, z. J. Willems, geb. van Leeuwen, z. J. J. Jacobs, geb. Kats, d. G. Weijts, geb. de Waard, (levenl.) Overleden: L. N. Raamsdonk, 26 j„ ongeh. H. Botting, 58 j., ongeh. W. Koppejan, 20 j. ongeh. S. van Cruijningen, 88 j., wed. van A. Willemsen P. J. Quite, 43 j., man. van A. Schink J. van Heus, 76 j., man van J. Nagtegaal T. E. M. Elich, 2 dgn. J. Murre, 84 j., wed. van A. de Bel M. S. Provoost, 68 j., vrouw van J. J. van de Sande. (V. C.) MIDDELBURG, van 24-30 Dec. 1936. Ondertrouwd: M. H. J. Geldof, 24 j. en N, J. Hanegraaf, 21 j. A. Adriaanse, 27 j. en A. P. ICorstanje, 30 j. Bevallen: M. Janse-Cornelisse, d. J. M. Verduyn-Nortier, z. N. M. Brandes-Ruck, z. Overleden: B. I. van Verre, 46 j., geh. met H. W. Garritsen I. Hamelink, 39 j geh. met C. Labruijere H. J. Meijer, 73 jgeh. met H. M. van der Grinten. (M. C.) OOST EN WEST SOUBURG van 16-23 December 1936 Ondertrouwd: L. J. Minderhoud, 28 j. en M. Meulenberg, 23 j. J. A. van den Broe- cke en N. Meijers 23 j. Getrouwd: J. J. Willeboordse, 26 j. en P. de Kraker, 23 j. L. A. de Smit, 26 j. en A. Pierens, 20 j. G. Langeraar, 26 j. en M. Dingemanse, 25 j. C. van Langeraad, 27 j. en M. Wisselink, 20 j. Geboren: Cornells Jan, z. v. K. M. Wie- lemaker en A. Kakebeeke. Overleden: J. L. Hendrikse, 87 j. weduwe van J. C. Hanegraaf. Nieuwjaarsdag geopend: OCKENBURG, Wlalstraat,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2