AKKERTJES WEGELING Visitekaarten (joordetirom Van allesen nog wat Grieperig BURGERLIJKE STAND a in AKKER-CACHETS SPORT. AAT U NIETS, WIJS MAKEN blijft toch het best gesorteerd en het laagst In prijs voor Noordstraat 44, Vlissingen Noordstraat 34, Middelburg Op do dorpen bi] de agenten Vindt U de inhoud van dit Kerstnummer van Zeeuwsch Nieuwsblad gezellig en aantrekkelijk De geheele inhoud van dit blad is oorspronkelijk werk van onze eigen medewerkers, dus leest U in geen enkel ander blad. jgi Toch kost Zccuwsch Nieuwsblad slechts 40 ct. p. 3 maanden Geef U dus nog heden op als abonnee. Hoe meer abonné's des te meer kunnen wij ook voor U doen I Goed en goedkoop blijft ons devies. f ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN DONDERDAG 24 DECEMBER 19°6. No. 52. j Zoo rillerig, zoo koortsig, geen wonder met dat slechte gure weer en al die zieke menschen om U heen. Weest Gij echter verstandig en neem dadelijk n "AKKERTJE" en vanavond voor 't naar bed gaan weer 'n "AKKERTJE" (Akker-Cachet). Tien tegen één dat Ge daar mede alle narigheid voorkomt en morgen gezond en frisch opstaat, want de "AKKERTJES" werken buitengewoon bij griep, gevatte koude, rheumalische pijnen, spier- en zenuwpijnen. Verdrijven ook direct hoofd pijn, migraine, tand-en kiespijn. «Per 12 stuks slechts 52 cent. ZOUTELANDE Vrijdag 18 Dec. gaf de Muziekvereeni- glng „Luctor et Emergo" van Zoutelande een uitvoering, tevens herdenking van hun 15 jarig bestaan in de school aldaar. Het was een zeer geslaagde avond. De muziek en de voordrachten werden uitstekend op gevoerd. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd o.a. den voorzitter der V. V. V. die de muziekvereen. namens de V. V. V, ©en enveloppe met inhoud over handigde. Verder werd gesproken door de voorzitter der Oranjevereen. De oud voor zitter der Muziekvereeniging thans wonen de te Koudekerke. Door den voorzitter van het Schoolbestuur Ds. Oosthoek en door een bestuurslid der Muziekvereen. „Voor waarts'- te Koudekerke. Ruim 200 personen waren aanwezig die te samen met de Muziek vereen. 's morgens om half één 19 Dec. de dag van Ondertrouw der Prinses met het zingen van 2 coupletten van het Wil helmus de uitvoering besloten. De collecte voor 7 Januari bedroeg f 167.25, die der Schoolkinderen 5.40. Op Woensdagavond 6 Januari zal in de Kerk een wijdingsdienst worden gehouden. ZWEMMEN Zondag had te Antwerpen een ontmoeting plaats tusschen Belgische en Nederlandsche zwemsters. Daar hebben de Nederlandsche meisjes de Belgische een lesje gegeven. Hier volgen de uitslagen: 100 M. Rugslag: 1. Nida Senff (A. D. Z.) 1 m. 15,6 sec. 2. Mej. v. Feggelen, 3. Mej. Mastert (A Z. C.) 4. Mej. Kerkmeester (O. D. Z.) 5. Mej. L. Meijskens (R. B. S. C.) 100 M. Vrije slag: 1. Rie Mastenbroek (O. D. Z.) 1 m.7,4 s 2. Mej. v. Voorst (A. D. Z.) 3. M: j. Brommelkamp (Het Y) 4. Mej. de Weert (K. A. Z. C.) 5. Mej. Galens (K. A. Z. G.) 200 M. Schoolslag: 1. Jopie Waaiberg (A. D. Z3 mi. 3 sec. 2. Mej. Stroomberg (Het Y) 3. Mej. Heeselaar (O. D. Z.) 3 .66 M. Wisselslag. 1. O. D. Z. Kint, Heeselaar en Masten broek in 2 m. 2o,4 sec. 2. A. D. Z. 3. Het Y. 4 Ostend Swimming Club. i M. vrije slag: 1. O. D. Z. (Mudde, Prijdekker, Voll- mer en Mastenbroek) 3 m. 5,4 s. 2. A. D. Z. 3. Het Y 4. K. A. Z. C. INTERNATIONAAL VOETBAL Op 31 Januari a.s. zal het Nederlands elf tal z'n eerste internationale wedstrijd in ly37 spelen, en wei tegen Duitschland, in het Rhein Stadion in Düsseldorf. Dit stadion biedt plaa.s aan een kleine 60.C0D toeschou wers. Sommige Duitse bladen delen mede, dat het Nederlands elftal serieus aan de trai ning is b.gonnen, om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Uit andere bronnen echter welen we dat onze Oosterburen wel wat ongerust zijn over het goede spel van onze Nationale ploeg. Men wijst er dan ook in de sport pers met nadruk op, voor zover dit dan mogelijk is, dat het Duibe elftal zo sterk mogelijk worde samengesteld, om aan het Engelse speltype der Oranjehemden weer stand te kunnen bieden. Men zou natuurlijk niet graag zien, dat het „Germaanse Team" door de Nederlanders geklopt werd. Is men in Duitsland bang voor een ne derlaag, of is misschien de eer van de Duit se natie met dit sportevenement gemoeid? ATLETHIEK. 2e Kerstdag houdt de A. V. Odidas (Groe- de) een veldloop voor 't District Zeeland van de K. N. A. U. De start zal om 2 uur plaats hebben. Door de S. V. „Marathon" zal hieraan o.m. worden deelgenomen met 7 lopers. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Uitslagen van Zaterdag 19 December: Serooskerke—R. C. V. I afg. Oostkapelle-R. C. V. II 7—0 Arnemuiden—R. C. S. 50 S. V. S.—Vlissingen 06 S. M. Z—Veere II 9—4 Hier volgt Arnemuiden R. C. V. I 11 9 1 Oostkapelle 11 6 2 Serooskerke 10 6 1 Veere II 10 3 2 Vlissingen 6 3 0 S. V. S. 11 3 0 R. C. S. 6 2 1 S. M. Z. 9 2 0 R. C. V, II 9 0 0 de competitie stand: 11 9 2 0 20 66-15 1 19 3 3 5 64—17 14 38—23 13 48-21 26-47 33—16 31—48 16-37 25-60 11-68 8 6 6 5 4 0 Arnemuiden heeft met R. C. V. van plaats verwisseld doordat laatstgenoemde het veld van Serooskerke zag afgekeurd. Eveneens hebben Oostkapelle en Serooskerke van plaats verwisseld. Veere II is op haar plaals gebleven. De Vlissingsche veteranen hebben zich twee plaatsen omhoog gewerkt, mede doordat S. V. S. en R. C. Si. hun wedstrijd verloren. Beide laatsten zijn een plaats om laag gegaan, iets wat voor S. V. S. erger is dan voor R. C. S. daar ideze laatste nog maar 6 wedstrijden heeft gespeeld. S. M. Z. stelde zich met een overwinning weer iets beter, zodat R. C. V. II geheel alleen met 0 punten onderaan staat. We hopen, dat R. C. V. 2 ook nog eens een wedstrijd wint, gezien de goede wil, we moeten echter niet vergeten, dat dit elftal voor 't grootste ge deelte uit zeer jeugdige krachten bestaat, en nog al eens te kampen heeft met te weinig spelers. VLISSINGEN van 17-23 Dec. 1936 Getrouwd: I. Roeting, 26 j. en P. Alewijn- se, 30 j. J. T. Walon, 23 j. en J. Baak, •19 j. L. Fritz, 21 j. ien N. Flipse, 22 j. Bevallen: T. van Belzen, geb. Bronke, z. C. Mesker. geb. de Kam, d. C. L. Tax, geb. de Paauw, d. M. E. de Smit, geb. de Nooijer, z. en d. Overleden: P. J. Kuijpers, 72 j. ongeh. M. Verhage, 49 j., ongeh. G. van Henge laar, 72 j., wed. van L. van Beusekom W. P. de Winter, 41 j. vrouw van J. J. W. Coonen. (V. C.) MIDDELBURG, van 17-22 Dec. 1937. Ondertrouwd: J. Consemulder, 21 j. en A C. Paulus, 23 j. J. F. Schot, 24 j. enJ. IL JÉ 3 O O O CM ook niet door mooie praatjes aan uw deur Vraagt de monstercollectie eens ter inzage. G. Slot, 25 j. P. Sohier, 25 j. en P. J. Knopjes, 23 j. Getrouwd: J. Jasperse, 23 j. en C. L. Vroegop, 23 j. C. H. Schutte, 31 j. en M. J. Meijërs, 30 j. J. J. van Hengst, 30 j. en W. Focke, 21 j. Bevallen: J. E. Dingemanse geb. van Wij nen, d. C. H. Koreman, geb. van Otter- dijk, d. P. C. Rooze geb. Jasperse,'d. H. Pip pel geb. de Weerd, d. S. van de Putte geb. Cevaal, z. J. Vreeke geb. van de Werfhorst, 2 zoons. Overleden: J. A. M. de Witte, 47 j., geh. met A. M. Daniëlse J. de Vlieger, 76 j., geh. met C. Flipse C. Hamme, 69 j., geh. met J. Cohen. I (M. C.) Gij kunt Uw wasch heel goed in water met zout zetten om haar te laten uittrek ken. Dat maakt het goed helderder dan soda. Ook kunt ge aanmerkelijk veel zeep besparen door asch van hout in een dunne doek te doen en daarop kokend water te gieten. Het vocht, dat zoodoende op het goed sijpelt maakt Uw wasch schitterend wit. Het middeltje is absoluut onschadelijk voor de kleedingsiukken. Advertentie in een landbouwblad: Te koop aangeboden een Overijselsche Koe, geeft goede melk, hooi en een karnmachine. ZijGeloof jij aan dien onzin dat 'het on geluk brengt als je met z'n dertienen aan tafel zit? Hij: Wis en zeker. We zaten eens ;met dertien menschen aan tafel en ik zat naast een allerliefst meisje, waar ik dadelijk ver liefd op werd. Zij: En. toen? Liet ze je in den steek of is ze gestorven? Hij: Nee, ze is met me getrouwd. Meneer (aan het einde van een sonate van Beethoven): U kent natuurlijk Beetho ven goed, mevrouwtje? Mevrouwtje: O ja, een knappe oude man. We hebben thuis een buste van hem. Rechter: Ik kan me niet hegrijpen hoe je het over je geweten kon krijgen om dien armen man het schaap le ontstelen. Dief: Och, meneer de rechter, om het o- ver mijn geweten te krijgen was niet zoo lastig, maar om het schaap over het hek te krijgen, dat was een heele toer. Moeder (half wanhopig in den trein): Och, och, ik weet waarlijk niet wat ik met dit kind beginnen moet. Het huilt maar aan houdend door. Vrijgezel (beleefd): Zal ik het raampje voor U. open maken, mevrouw? Sollicitant: Van dit salaris kan ik ook geen kromme sprongen maken. Directeur: Dat is niet noodig. Het is hier geen circus. —o De onlangs overleden Koning George V van Engeland bezat een zilveren inktko ker, waaraan een aardige herinnering is verbonden. Nog als Prins van Wales bracht hij eens een bezoek ergens in Londen en juist toen hij uit zijn rijtuiig stapte zag hij een blinden bedelaar, die met zijn hondje vruchteloos probeerde aan den anderen kant van den drukken rijweg te komen. De prins nam met zijn gewone goedhartigheid den blinde onder den arm en gëïeidde hem met groote omzichtigheid naar de overzijde van de straat. Een poosje later kreeg hij een imassief zilveren inktkoker met het op schrift: „Aan den prins van Wales. Van ie mand, die zag hoe hij een blinde de straat hielp oversteken. Ter herinnering aan een daa*:d van menschlievendheid." Er was geen brief bij en de gever of geefster is nooit bekend geworden, hoe men ook ge zocht heeft. I Student (in den winkel): Juffrouw, wilt Ui die das met roode stippeltjes voor mij uit de etalage halen? Winkeljuffrouw: Zeker meneer met genoe gen. Student: Zoo dank U wel, dat weergasche ding heeft me de heele week al geergerd. Een Ier komt hijgend en buiten adem een boerderij oprennen. „Een schóp. Geef asjeblieft direct een schop". Wat is er dan aan de hand? vraagt de boer. Mijn kameraad is in de modder gevallen. De modder staat hoven zijn enkels. Boven zijn enkels? Maar dan kan hij er toch zelf wel weer uitstappen? Neen, zei de Ier, want zijn hoofd viel er het eerst in. Kleine Kees kwam in den winkel en vroeg om een pakje kanariezaad. Is 't voor jë moeder? vroeg de winkelier. Neen natuurlijk niet, was 't antwoord, voor de kanarie. Mevrouw: Maar kind jij bent toch veel te klein voor kindermeisje? Sollicitante: Ja mevrouw, maar als ik de baby laat vallen is het niet zoo erg. Meester: Hoe kom je aan dien buil op je hoofd Jantje? Jantje: Een jongen heeft me met water gegooid. Meester: Kom jongen, daar krijg je toch geen huil van? i Jantje: Neen, maar er zat een flesch om het water.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2