PUROL D Nog vóór de Kerstdagen van DRUKKERIJ WEGELING ABDIJSIROOP Ru we tlanden snipverkouden? ampo daar lucht Je van opl BURGERLIJKE STAND Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's verstèrkte SPORT. Zaterdag 19 December 1938 AANTEEKENDAG. Denkt U er om Morgenochtend tus schen 8 en 9 uur, ter gelegenheid van de ondertrouwdag van ons Prinselijk Paar DE VLAG UIT TE STEKEN TUINBOUW ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG Ï8 DECEMBER 1936. No. 5f. I en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Bonamige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot ls 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien Gij tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akkgr's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen. Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe versterkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-siroop Verlaagde prijzen: f 0.75. f L25, f 2.-. 13.50 p. flacon Vorige -week Donderdag werd de zil veren medaille voor 24 jaar trouwe dienst uitgereikt aan den fourier C. Boone van de 2e schoolcompagnie van het regiment Kustartillerie alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de Heer J Dommisse, kapitein van het 17e regiment infanterie te Venlo, is benoemd tot adju dant van dat regiment De Heeren F. van Sabben en P. de Visser alhier slaagden voor het examen gods dienst onderwijzer hij de Ned. Herv. Kerk. In Britannia gaf het Kinderkoor „Zang- lust" een opvoering van „Zonnekind*'. Met de mailboot „Mecklenburg" kwam Zaterdag het lijk aan van den Duitscher Mergell, die bij de ramp van de lijster is omgekomen. Het is verder per trein naar Hamburg vervoerd. Zaterdag vergaderde de A. .R Kies- ver. Verschillende zaken in verband met pro paganda, candidatenlijst enz., werden be sproken. Een man en een vrouw hebben ieder hun vrouw en man en kinderen verlaten en zijn per tandem de wijde wereld ingegaan. Met 18 Januari wordt de kapitein-lui tenant ter zee A. M. Hekking, belast met de betrekking van chef van den mijnendienst alhier. MIDDELBURG Volgens rekening 1935 van den Middel burg—jss i g chen Straatweg i ontvangen f 1707.65 en uitgegeven f 1097.90, In de Kerk aan de Simpelhuisstraat had Zondag de bevestiging plaats van ds. P. G. van der Hoei'f als predikant bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband. Bevestiger was Dr. J. G. Geelkerken, die tot tekst gekozen had: Jes. 52:7. Benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenis Mr. A. Meer kamp van Embden, rijksarchivaris voor Zeeland De afd. Walcheren van de Ned. Reis- vereeaiging werd verrast door een geschenk van een vrouwelijk lid der afdeeling, n.l. een zijden vlag, met een geborduurd embleem der N. R. V. Ds. A. Verhage staat op het tweetal naar de Geref. gemeente te Dirksland, AAGTEKERKE De Maandagavond te Vlissingen ge- •spieelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Vlissingen 2 en Aagtekerke 2 gaf den volgenden uitslag: A. J. BlokpoelC. Jongepier 02 J. v. Egeraat—F. Krijger 02 J. F. Krijger—J. Maljaars 11 L. Labruijere—A. de Visser 02 W. Luwema— A. Provoost 20 P. Geelhoed—P. Bimmel 02 J. Blaasse—A. Maljaars 11 E. Verschore—L. Bakker 02 J. Koppejan—L. Maljers 11 C. Kats—A. Verhage 20 Vlissingen 7 punten, Aagtekerke 13 pnt. Op Maandag 21 December competitie wedstrijd te Aagtekerke tusschen Aagtekerke genezen vlug met i30-60ct Bij Apoth.en Drogisten 1 en Vlissingen 1. Woensdag 23 Dec. compe titiewedstrijd tusschen Aagtekerke 1 en Goes 1. Beide wedstrijden aanvang 8 uur. DOMBURG Onze vroegere predikant Ds. Swaan te IJmuiden, zal na ongesteldheid van enkele imaanden waarschijnlijk op den Eersten Kerstdag weer den dienst leiden. KOUDEKERKS Vrijdag gaf de fanfare „Voorwaarts", een uilvoering in het gymnastieklokaal der Openbare School SOUBURG Zaterdag werd de Pluimvee- en Konij nen Vereeniging „Nut en Genoegen" tentoon stelling geopend. Er waren 280 inzendingen. ZOUTELANDE Vrydag nam de Heer H. G. Heusink- veld, hoofd der School, afscheid wegens ver trek naar Putten. Als aandenken werd een tweetal foto's gegeven. Alhier heeft een comité opgericht een Oranje vereeniging, waarvan tot hestuursle den gekozen zijn de Heeren G. Sturm, D. de Vries. dr. Vaandrager, J. Bimmel, J. Ver hage, D. Kleinepier en Mej. Samuëlse. DE ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Verlopen Zaterdag werden de volgende wedstrijden gespeeld: R. C. V. 2—Arnemuiden 013 Serooskerke—S. V. S. 43 Vlissingen—S. M. Z. 91 Veere 2-R. C. V. I 1—8 Oostkapelle—R. C. S. 22 Nu deze Zaterdagmiddag competitie tot over de helft is afgespeeld, menen we goed te doen, door de stand, zoals die op het ogen blik is, in ons blad op te nemen. Zoals men kan zien wordt er hard om de leiding ge streden door R. C. V. I en Arnemuiden. Eerstgenoemde heeft reeds een veer gela ten, ook zelfs al een gelijk spel-onlmoeting gehad. Arnemuiden heeft 2 gelijke spelen, maar staat er op 't moment volgens ons inzicht iets heter voor. Arnemuiden heeft nog een wedstrijd meer te spelen, en heeft dus practisch nog alles in handen. R. C. V. I Arnemuiden Serooskerke Oostka, elle Veere 2 S. V. S. R. C. S. Vlissingen S. M. Z. R. C. V. 2 KORFBAL. Afdeeling I (eerste klasse) Madjoe I 2 1 1 0 3 6—1 Zeelandia 2 10 12 54 Togo 2 10 12 36 Swift I 2 0 111 2—5 Zaterdag speelde MADJOE 2 tegen CON CORDIA (Rijkskweekschool). Deze wed strijd had ons inziens beter niet gespeeld kunnen worden, daar het terrein zich in zoo'n „sappige" toestand bevond, dat van behoorlijk korfhalspel geen sprake kon zijn. De meeste, zo niet alle speel(st)ers hebben dan ook meerdere malen met het zachte oppervlak van moeder aarde kennis gemaakt. De Zeeuwsche Korfbainond moest inzien dat een dergelijke wedstrijd op z'n minst zéér onpropagandistisch is, voornamelijk ook, omdat het een gemengd spel is. Het wa re beter geweest het terrein af te keuren. Naar wij vernomen hebben, zullen per 1 Januari de volgende clubs tot de Z. K. B. toetreden: V. M. S. V. (Breskens), deze speelt in afdeling 2 (Zeeuwsch Vlaanderen), H. B. S. (Middelburg) en R. H. B. S. (Vlis singen) deze laatsten spelen in afdeling 1, 2de klasse. Verder vernamen wij nog, dat de Z. K. B. aansluiting zoekt hij de N. K. B. GYMNASTIEK PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAP- PEN. VOOR 1937 VAN HET K.N.G.Y» De kampioene van vorig jaar, Mej. T. Paezens, D. O. S. Amsterdam, had dit jaar onverwacht een ernstige tegenstandster ge kregen aan Mej. N. Peeman van de V. T. V. te Vlissingen. Bij de vrije oefeningen had eerstgenoemde een paar kostbare punten ver loren waardoor ze aanvankelijk achter lag. Aan het paard was Mej. Peeman echter nogal middelmatig, waardoor Mej. Paezens weer op kon halen, niet in 't minst, door dat ze prima werk op het paard liet zien. In de pauze was de stand als volgt: 1. Mej. Paezens 58 p. 2. Mej. Peeman 571/2 p. 3. Mej. Lasschuit 55 p. Na de pauze begonnen de Dames met brug, hier was Mej. Paezens ongetwijfeld 11 9 1 1 19 64-17 10 8 2 0 18 61-15 10 6 1 3 13 48—24 10 5 2 3 12 3-1—23 9 3 2 4 8 22—38 10 3 0 7 6 31-42 5 2 1 2 5 16—32 5 2 0 3 4 27-16 8 1 0 7 2 16-56 8 0 0 8 0 11-61 Dampo in beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50. Doo« 30 et. Bij Apoth. en Drogisten. 't beste, ze behaalde I8I/2 p. Mej. Peeman 18.1/4 p. Bij de ringen behaalde Mej. Peeman 171/2 p.. terwijl Mej. Paezens 18i/2 p. behaalde. Laatstgenoemde won het kampioenschap dan ook met in 't geheel 95 p. Mej. Peeman werd goede tweede met 93.1/4 p. Bij de heren ging het tussen v. Genderen, Kok, v. Dam en Melkman. De heer Melk man, tot wie we ons voornamelijk willen bepalen, bedierf jammer genoeg z'n paard- voltige oefening, waardoor hij enigszins terug viel. Bij het brugwerken kwam hij weer wat omhoog, evenals bij het rek. Tenslotte kon hij echter toch niet op te gen van Dam, die o.a. b^j het rek een zéér goede beurt maakte. De uitslag hij de he ren was als volgt: 1. P. v. Dam (D. V. O,. Dubbeldam) 98 p. 2. J. v. Genderen (Hollandia Vlaardingen) 951/2 p. 3. E. Melkman (V, T. V. Vlissingen) 93.3/4 p. INTERNATIONAAL VOETBAL In het Pare des Princes heeft Frankrijk met 1—0 gezegevierd over Joego Slavië. Zondag 13 December versloeg Italië de nationale ploeg van Tsjecho-Slowakije met 2-0. SPORTIEF OOSTENRIJK Oostenrijk wil tijdens het winterseizoen niet werkeloos blijven, vernemen we uit de „Maandagmorgen". Men heeft dit jaar als wintersport het voethalspel gekozen. Bijna elke tak van sport speelt op het ogenblik voetbal. Reeds hebben de boksers en de tennis spelers hun wedstrijd gespeeld. Enkele slaan er nog op het programma. Zo zullen c'.e hard lopers binnenkort hun collega's op athletiek gebied, de werpers, ontmoeten, terwijl daar na wielrenners op den weg een wedstrijd tegen de ijshockeyspelers zullen spelen. Rond Kerstmis vindt er een to urnooi plaats tussen alle mogelijke soorten clubs, behalve dan voetbalclubs. VLISSINGEN, van 10-17 December '36. Ondertrouwd: G. Ventevogel, 27 j. en A. Ribbers, 21 j. G. W. van Luik, 29 j. en M. de Hamer, 25 j. L. P. J. Erkelens, 27 j. en H. J. van Duin, 28 j. Getrouwd: A. J. Labout, 25 j. en M. C. van Baaren, 27 j. A. C. Kesteloo, 36 j. en M. M. Kok, 24 j. Bevallen: M. C. J. van Bezooijen, geb. Plaum, z. R. S. M. de Back, geb. Decrop, z. J. C. van Unen, geb. Ditvoorst, d. Overleden: A. Steenaard, 36 j., vrouw van M. van den Heuvel W. de Voogd, 64 j.. wedn. van A. P. Pleijs J. de Rijcke, 71 j., vrouw van A. de Bree P. de Smit, 76 j., wed. van P. J. van Daele F. J. Stroo, 72 j., man van J. Maas. (V. C.) MIDDELBURG, van 10-17 December '36. Getrouwd: C. van Luijk, 22 j. en A. S. M. Mersie, 19 j. J. J. Snijders, 27 j. en F. Melse, 23 j. Bevallen: J. H. de Regt-Schuurkamp, d, L. A. Roose-Walraven, z. C. C. J„ Bleuzé-Niesthoven, z. J. Poortvliet-Gelok, d. Overleden: P. C. Maas, 55 j., geh. imet M. W. Flips© M. P. Geljon, 26 j., ongeh;. z. P. I. Trapper, 81 j., wedn. M. J. Kegge E. Schoonaard, 75 j., wed. I. Grijspeere M. Mieras, 68 j., geh. met A. Gillisse J. de Beukelaer, 73 j., geh. met J. Ver swij veren A. J. Corré, 9 mnd., z. M. J. C. v. d. Kreke, 56 j., ongeh,'. z. (M C,) SOUBURG, van 9—16 Dec. 1936. 1 Geboren: Pieternella Gerredina, d. v. A« van Sorge en J. G. Damsma. Getrouwd: J. J. Willeboordse, 26 j. en P, de Kraker, 23 j. i Overleden: P. Meijers, 83 j., man van M, Bosschaart (te Vlissingen) H. Bostelaar, 70 j.. man van M. Geldhof (te Schiedam) D. Francois, 74 j., vr. van J. de Rijcke J, L. Hendrikse, 87 jwed. van J. C. Hanegraaf Geconcentreerde Meststoffén. Dat de belangstelling voor volledige mest* stoffen, vooral in den tuinbouw, in de laatste jaren belangrijk is toegenomen, be hoeft ons niet te verwonderen. De voord ee* len zijn niet gering en wij willen ze daarom: ook hier bespreken. Ieder zal moeten er kennen, dat in de praktijk bij de bemesting nog al eens groote foulen worden gemaakt vooral bij de verhouding tusschen de plan- tepvoedende stoffen. Nog maar al te vaak wordt te eenzijdig bemest en worden daar* door die stoffen vergelen of te weinig toe gepast, welke voor de planten juist zoo noodig zijn. In den laatsten tijd, nu er in den handel ook samengestelde meststoffen voorkomen, kan men door het gebruik hiervan voorko men, dat de een of andere voedingsstof wordt vergelen. In Nitrophoska (de naam zegt het reeds) worden in de juiste vernou- dingen alle voedingsstoffen aangetroffen, na melijk 15% stikstof, 15o/o fosforzuur en, 18% kali. Zooals wij reeds hoven opmerkten, is deze meststof vooral in den tuinbouw van belang, omdat deze mest gemak brengt en zekere werking. Daarbij komt nog, dat het aanbeveling verdient meer en meer te letten op een zoo gering mogelijke concen tratie van het hodemvocht. Hiermede wordt dan bedoeld, dat het vocht dat de planten opzuigen en waarmede zij zich moeten voeden, de noodzakelijke voedingsstoffen moet bevatten maar in zoo dun mogelijke oplossing. In den tuinbouw, waar veel zwaar der dient te worden gemest dan in den landbouw en waar men de vochttoevoer zoowel in het open veld als in kassen en hakken ook niet tijdig in de hand heeft, speelt deze kwestie een belangrijke rol. Voor een bepaalde bemesting heeft men van Nitrophoska, slechts ongeveer 1/3 van het gewicht noodig, dat toegediend zou moeten worden in den vorm van enkelvoudige mest- stolfen tezamen of van de gemengde mest. De bodemvochtconcenlratie is dus ook slechts 1/3 dus zeer voordeelig. De 15% stikstof in genoemde meststof bestaat voor 1/3 uit snelwerkende salpeter- stiks of en voor ongeveer 2/3 uit geleidelijk werkende ammoniakstikstof. Het fo.forzuur is aan ammoniak gebonden en daardoor weer gemakkelijk opneembaar voor da planten, de kali is ook gemakkelijk oplos- haar, aangezien deze met salpeterstikstof kalisalpeter is gebonden. Wij hebben dus in deze volledige mest stof de drie hoofdvoedingssloffen, zoo innig mogelijk met elkaar verbonden en daarbij alle in een zeer gemakkelijke oplosbaren en daardoor ook snel opneembaren vorm. Deze voordeelen hij elkaar genomen be hoeft het geenszins te verwonderen, dat voor deze volledige meststof meer belangstelling komt, doch niet alleen zal deze van belang blijken in den tuinbouw, ook de fruitteelt- bedrijven zullen hij volledige bemesting hier bij zeker belang hebben. G0EDK00PE VISITEKAARTEN

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2