IL WEGELING Visitekaarten WALCHEREN's BAZUIN waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad BERICHT. Donderdag 24 December. Met Zeeuwsch Nieuwsblad naar Den Haag. 42e Jaargang VRIJDAG 18 DECEMBER 1936 No 51 Spoedige aanmelding vereischt. De Brug. Onze prijs en kwaliteit, staan vooraan in de concurrentiestrijd. Een degelijk Pak of goede Jas met fraaie coupe en goed van pas, levert U Kledingmagazijn L. M. DE CR0M Toerisme. WIJS MAKEN O blijft toch het best gesorteerd en het laagst in prijs voor a in Noordstraat 44, Vlissingen Noordstraat 34, Middelburg Op de dorpen bij de agenten KERSTHAMMEN VAN VESSEM BESTEL ZE TIJDIG! Kon dat niet? Extra goedkoope trein. eeuwseh Tl'ieuwsblad UITGAVE: N. V. ZEEUWSCHE UITG. MI|. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstraat 46, Tel. 236, Middelburg. 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. p. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdaq 3 uur Met het oog op de a.s. Kerst dagen zal ons blad volgende week één dag vroeger verschijnen en wel op Beleefd verzoeken we H.H. Ad verteerders hiermede rekening te willen houden. Advertentiën voor dit nummer inzenden tot Woensdag 23 December, des n.m. 3 uur. De Administratie Bij voldoende deelname ligt het in de bedoeling om op 7 Januari, den dag van Ihet vorstelijk huwelijk, een speciale Zeeuwsch Nieuwsblad reis naar Den Haag te organiseeren. Deze reis geschiedt per autobus en kost f 3.retour per persoon, bij minimaal 30 deelnemers. Voorts zijn wc bereid en in staat, dank zij onze relaties in.de Resi 'enlie, om zeer goe de plaatsen voor onze abonnees die zulks wenschen te huren. De prijzen zijn thans nog niet definitief op te geven doch varieeren voor staanplaat sen om en nabij de f 6.(p. persoon en zitplaatsen vanaf f 10.— tot f 23.per persoon. Waarschijnlijk valt er op deze tarieven nog reductie te bedingen indien zij die deze tocht willen medemaken daartoe spoedig besluiten en dat binnen 8 dagen bij ons opgeven. Hoe meer personen dit er zijn des te groo- ter de kans op het verkrijgen van billijken condities. Indien men tot deelname zou besluiten dient het bedrag der plaatsen vooruit te worden voldaan omdat zulks ook door de Haagsche verhuurders wordt verlangd. Bovendien moet iedere aanmelding ver gezeld gaan van volledige naam en adres, benevens geboortedatum en nationaliteit, zulks op verlangen van de Haagsche poli tie die daarop toegangskaarten afgeven wel ke recht geven zich via de afgezette straten naar de besproken plaatsen te kunnen be geven. Natuurlijk zijn er ook die geen plaatsen wenschen te huren doch op risico de tocht naar Den Haag willen meemaken, in goed vertrouwen nog wel een gunstige plaats langs de 5 K.M. lange route aan van beide zijden der weg te zullen bemachtigen. Ook zij kunnen, voor zoover de plaats ruimte zulks toelaat, voor f 3.— aan ide autobustocht deelnemen. Uiteraard hebben huurders van plaatsen hierbij voorkeur. Des morgens in de vroegte zal de reis naar de Residehtie aanvangen, terwijl des mid dags voor den donker invalt dè thuisreis van een tijdig vastgestelde plaats een aanvang neemt. Mocht de animo groot zijn voor deze bij uitstek bijzondere reis dan gaat deze reis onder ter zake kundig geleide van een on zer medewerkers. Wie dus een goede reis naar Den Haag wil maken onder leiding van ons Weekblad neme daartoe spoedig een beslissing en meldde zich zoo snel mogelijk aan bij één van onze kantoren of filialen. Alleen zij die hiertoe spoedig besluiten kunnen op goede reisgelegenheid en goede plaatsen rekenen. DE DIRECTIE. In aansluiting op bovenstaande ontvin gen wij nog onderstaand bericht van ons Jaagsch bureau: T» den lande doen Geruchten de ronde dat voor de plaatsen langs den weg fantas- tischen prijzen worden gevraagd en deze bijna allen verhuurd zijn. Het een noch het ander berust op waarheid. De verhuur van plaatsen staat nagenoeg stil, zoodat de ver huurders uit eigen beweging reeds goed- kooper worden. Voor f 10.heeft men teen behoorlijke tribuneplaats en dikwijls ook binnenshuis. Prijzen van f 50.— of meer per plaats komen niet voor. Wil men daar om op 7 Januari naar Den Haag, dan is het nu de tijd om legen billijke prijzen plaat sen te huren. Aan het bureau van ons blad kan men plaatsen huren legen contanle be taling van de vastgestelde prijzen". Uit het leven van onze Kroonprinses. Ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk Hu welijk brengen wij vanaf deze week in feuil leton-vorm een korte biografie van H.K.H. Prinses Juliana. .Deze levensbeschrijving van onze Prinses behandelt in heknoplen vorm de opvoeding en strenge tucht in Haar levenswijze; de stu dententijd, Prinses Juliana en de Kunst; Haar sociaal medeleven; de Primes en de sport in B'nnen- en Bui enland om dan te besluiten met een overzicht uit Haar ver lovingstijd. Wij meenen in den geest van onze lezers te handelen door met een greep uit deze herinneringen nog eens het verleden de re vue te doen passeeren. Griep. Er zijn vele menschen ziek rond dezen tijd van hel jaar. De gure, onaangename weersgesteldheid is daar voor een groot deel de oorzaak van. Gure winden, regen, nalte sneeuw, vochtige temperatuur bezor gen den mensch een verkoudheid, de als men niet zeer voorzich ig is, spoedig over slaat naar griep of nog erger. Griep is een onaangename ziekte. Nu ja, alle ziekten zijn eigenlijk onaangenaam en hinderlijk, maar griep spant wel de kroon. Want griep .werkt in op de geestesgesteld heid van den mensch. Hij voelt zich lam en loom, miserabel en beroerd, hij is te ziek om te werken en eigenlijk niet ziek genoeg om te bed te liggen. Hij iziet de wereld en het leven van den zwartgalligsten kant, tobt over zijn zorgen, enfin, is er be roerd aan toe. Laat ons een woord van troost en opbeu ring richten tot hen, die nu met griep be hept zijn. Wij zijn geen geneesheeren en geven dus geen geneesmiddelen aan; er wordt ook zonder ons al genoeg gekwakzal- verd. Het beste is, onder de wol te krui pen en den dokter te laten komen. Ja ja, ook voor een griepje, want dat griepje kan de voorbode zijn van influenza of nog erger kwaal. Vooral bij griep en verkoud heid geldt, dat voorkomen beter is dan ach teraf genezen. Als dan de dokter op visite is geweest blijf jé enkele dagen lekker onder de wol en probeert zooveel mogelijk te slapen en zoo weinig mogelijk te piekeren. Piekeren is slecht voor een grieppalient. Na een paar dagen begint de beterschap te komen. De patient bemerkt dat aan het verlangen naar een extra boterham, de krant en... zijn pijp. En na nog een paar dagen is de griep weg en bekijkt men het leven weer op een heel andere manier. Dan keeren energie en levenslust weer terug en is men weer als van ouds tegen de zorgen van het leven opgewassen. Griep is dus niet zoo heel erg, mits men deze ongesteldheid verstandig behandelt, mits men er niet koppig mee blijft loopen in de hoop^ dat het „vanzelf' wel zal over gaan. Dan juist neemt de griep de kans waar om den mensch stevig te pakken te nemen. Griep gaat niet „vanzelf' over, maar wordt wel „vanzelf" erger als men zich niet in acht neemt. De vriendelijke lezer zal in ons vorig nummer hebben bemerkt, dat ons vertel seltje over de nieuwe brug aan den Moer dijk een week was blijven overstaan zon der dat de aanhef was veranderd. Zoodoen de stond er in, dat de brug „volgende weekzou worden georend, terwijl hij het verschijnen van de krant deze dag haast was aangebroken. Dat is een gevolg van de haast, waarmede in het krantenbedrijf gewerkt moet worden. Inlusschen, de brug is officieel geopend. De eerste burgeres van Nederland is het eerst over de kilometerlange Lrug gekomen en daarna volgden de auto's en fietsers uit alle deelen van ons land. En thans, een week later rijdt het verkeer over de bïiug alsof bet de gewoonste zaak van de we reld is. Het gemopper over het lange wach ten bij de ponten behoort voor altijd tot het verleden; de vaste verbinding tusschen Noord- en Zuid Nederland is tol stand ge komen. Ook voor Zeeland is dat, zooals wij reeds zeiden, van groot be'.ang. Onze ©enigermate algjlegen provincie wordt hierdoor wal ge makkelijker in het groóte verkeer opgeno men. Wij gaan vooruit! Lange Viele 63 Middelburg De nieuwe brug kan van belang zijn voor het vreemdelingenverkeer in onze provin cie. Wordt voor de bevordering daarvan wel genoeg gedaan in onze provincie en überhaupt in ons geheele land? Men hoort er nog klachten genoeg over. Er is te wei nig samenwerking tusschen de landelijke or ganisaties, die bij de bevordering van het toerisme belang hebben en er wordt naar veler meening veel te weinig geld aan doel treffende propaganda in het buitenland be steed. Nederland is in dat opzicht „penny wi se and pound foolish", zei dezer dagen ie mand in de Haagsche Post niet geheel ten onrechte. De zuinigheid bedriegt bij ons de wijsheid. Er komt nog bij, dat wij voor "het volgen de jaar een zware ooncurrentie zullen on dervinden bij den strijd om den vreemde ling. In het orgaan van de A.N.V.V. Wordt er iets van verteld. Italië heeft gedevalu eerd met 41%, Zwitserland met 40o/o en in Frankrijk krijgt een Engelsman en Ameri kaan 110 of 120 francs voor zijn ipond. Dan zijn er de kroningsfeesten in Engeland, die naar men zegt zes millioen toeschouwers uit alle deelen der wereld zullen trekken. En we krijgen in Parijs een interna'ion ale tentoonstelling van kunst en toerisme, die ook niet door mooie praatjes aan uw deur -X 3 <0 w O lm 4) CM Vraagt de monstercollectie eens ter inzage. groot en klein, doch allen even fijn bi) St. Jacobsstr. 31 Tel. 367 Vlissingen zes maanden duurt (April lot October). „En Parijs ligt nog altijd 500 K.M. van Amster dam. Dat vermoedelijk wel geen tentoon stelling zal krijgen", zegt „Ons Nederland'* dat er op laat volgen: „Maar met veel goeden wil, samenwer- ki g tusschen vreemdelingenverkeer, ho telwezen, transportmaalschappijen, en met een behoorlijk bedrag voor pro paganda en publiciteit valt er juist in 1937 heel wat te bereiken, vooral in A- merika, waar de reislust toeneemt en de reisbureaux thans advertecrcn: „Se© Europe before the bombs fall". (Be zoekt Europa vóór de bommen vallen). Niet erg vleiend voor Europa, maar heelemaal onjuist is deze slogan niet'1. Inderdaad, er kan nog wel wat gedaan wórden, ook voor Zeeland, dat den vreem deling vooral den Engelschman en Ame rikaan zooveel bijzonders te bieden heeft, mits er wordt aangepakt. Goed en stevig aangepakt, zonder op een stuivertje te kij ken. Laat onze provinciale V. V. V. bewe ging hierover eens nadenken en..., de han den uit de mouwen steken. Er is weer een scheepsbouwopdracht naar het buitenland gegaan. De Nederland- sche Scheepvaart Maatschappij te den Haag heeft aan een Duitsche werf den bouw van een motorschip opgedragen voor de Hol land—Australië lijn. De eerste gedachte, die men bij het lezen van zoo'n bericht krijgt is: Kon die opdracht niet in Hollandiblijven? Wij zijn toch heusch niet achterlijk op het gebied van den scheepsbouw en onze wer ven kunnen het werk opperbest gebruiken. Wij weten de reden niet waarom de Duit- scher met de opdracht is gaan strijken en kunnen er daarom niet veel over zeggen. Een pleister op de wonde is overigens, dat het betalingsverkeer tusschen Nederland en Duilschiand bij clearingverdrag geregeld is, zoodat het plaatsen van dit werk indirect onzen export naar Duitschland ten goede komt. En onze export kan zulk een ver ruiming eveneens opperbest gebruiken. Maar het hemd is nader dan de rok en daarom blijft hel jammer, dat de „Arendskerk" zoo heet de nieuwe schuit geen Neder- landsch fabrikaat zal zijn. Op 2e Kersdag, Zaterdag 26 December a.s., zal er een goedkoope trein rijden van Mis singen, Middelburg, Goes enz. naar Rotter dam, Den Haag, Haarlem en Amsterdam. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. VLISSINGEN De Vlissingsche Automobielhandel en Garage-onderneming N.V. opende aan den Singel een Ford-handel en Ford-Service. In het Luxor-theater werd een filmvoorstel ling gegeven van het bedrijf te Detroit. In het Concertgebouw gaf de Zangver- eeniging „Looft den Heer" een Kerstconcert Soliste was Mej. R. Boelsma. De Vlissing sche Orkestvereeniging verleende medewer king. Uitgevoerd werd de Messias-ouverture van Handel. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen beeft besloten dat, in ver band met het huwelijk van onze Kroon prinses, de Kerstvacantie aan de Rijks Hoo- gere Burger Scholen zal worden verlengd tot en met 9 Januari a.s. In een winkelhuis aan de Walstraat geeft de Vereeniging lot Werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden te Middelburg een tentoonstelling van door blinden vervaar digd© voorwerpen.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1