HONIG's BOUILLONBLOKJES 6 voor 10 ct. !L WEGELING Visitekaarten Vlissingen Middelburg BURGERLIJKE STAND AAT U NIETS, WIJS MAKEN blijft toch het best gesorteerd en het laagst in prijs voor Noordstraat 44, Vlissingen Noordstraat 34, Middelburg Op de dorpen bij de agenten ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 4 DECEMBER 1936. No. 49. ZIJ LAG IEDEREN NACHT WAKKER door hevige rheumatische pijn. 1 Zij slaapt nu als een roos. Indien U hevig lijdt aan rheumatische pijnen, dan weet U hoe akelig slapelooze nachten zijn, nachten, waarin U woelt en draait en maar niet tot rust kunt komen door de pijn. Hier is een vroeger slachtoffer aan het woord, dat het geheim van een weldadige rust ontdekte. Jarenlang leed ik erg aan rheumatische pijnen. Ik kon er 's nachts bijna niet van slapen, zelfs al was mijn rheumatiek heel gering. Urenlang lag ik iederen nacht wakker. Van alles had ik geprobeerd, totdat ik eens een week lang Kruschen Salts had genomen. Toen sliep ik heerlijk en ik doe het nog steeds. Ik zou het wel aan iedereen willen schrijven, zoo (dankbaar ben ik". Mevr. E. G. te W. Rheumatische pijnen worden veroorzaakt door te groote ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen, waardoor Uw organisme sterk wordt verontreinigd met schadelijke stoffen, o.a. met het gevaarlijke urinezuur dat in zeer vele gevallen de oorzaak is van pijnlijke rheumatische verschijnselen, omdat het zich vastzet in spieren en gewrichten. In Kruschen Salts bevinden zich zes mine rale zouten, die lever, nieren en ingewanden tot geregelde en krachtiger werking aan- Iporen, de afvalstoffen worden hierdoor sneller verwijderd en zuiver bloed zal weer uw lichaam doorstroomen. De rheumatische pijnen zullen verminderen totdat zij geheel hebben opgehouden. Daardoor wordt ook uw geheele lichaamsgesteldheid heter, U geniet wederom van een gezonde nachtrust en bent in staat om bergen te verzetten. Koopt vandaag nog een flacon. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar blij alle apothekers en erkende drogisten k f 0.40, f 0.75 en f 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Die vergelijking met het beulwerk accep teert spreker niet, omdat de beul tenslotte toch uitvoerder van hetrec ht genoemd moet worden overigens beveelt spreker, de overdenking van deze woorden van harte aan. KOUDEKERKE Met ingang van 6 Febr. 1937 is eer vol ontslag verleend aan den besteller by den p.t.t. J. A. Marijs. OOSTKAPELLE Vorige week Donderdagavond werd al hier een Oranjevereeniging opgericht, welke zich ten doel stelt bij eventueele gebeurte nissen het Oranjehuis, betreffende, feeste lijkheden te organiseeren. Als bestuursleden werden gekozen de hoeren W. Back, A. Boo ne, P. Cornelisse, L. J. J. Geldof, J. B. Goe man, H. M. van Cruiningen, A. Rotte en A. de Visser. N. EN ST. JOOSLAND. Op de weegbrug zijn in de afgeloopen campagne gewogen: 5.167.675 K.G. Suiker bieten, 276745 K.G. Pulp. RITTHEM Nationaal huwelijksgeschenk. De op brengst van de inzameling voor het natio naal huwelijksgeschenk bedraagt in deze gemeente f 52. SEROOSKERKE Bij de Geref. Kerk zijn gekozen tot ouderlingen, de heeren W. Louwerse Cz.t M. F. Sturm en Joh. Won der gem en tot diaken de heer Kr. Melis Paulsz. Hiermede wordt het aantal ouderlingen met ingang van 1 Januari a.s. gebracht van vijf op zeven, zoodat alsdan 7 ouderlingen en 5 diakenen in den Kerkeraad zitting zul len hebben. (Z.) SOUBURG Aanrijding. Toen de reiziger K., af komstig uit Nijmegen, zich Dinsdagmiddag IJ. met zijn auto onder de gemeente Oost en West Souburg bevond, kwam plotseling van achter een hem tegemoetkomenden wa gen, een meisje loop-en. K. deed alsnog het mogelijke ora een aanrijding te voorkomen doch kon zulks niet verhinderen. Het meis je kwam onder den auto terecht en be kwam een beenbreuk. Den bestuurder van de auto treft geen schuld, en werd de auto die aanvankelijk in beslag was genomen, te ruggegeven. Het meisje, de achi-jar.ge De R., wonende te Oost en West Souburg is naar een ziekenhuis te Vlissingen overge bracht. (V.C.) Vrijdag hield de afd. van de Chr. Me- taalbewerkersbond haar jaarvergadering. Aan crisissteun is uitgekeerd f 9157,65 en aan bondssteun f 208729. De Heer Marke ring, districtsbestuurder sprak over; „De grondslag van de N.S.B." De Geref. Meisjes ver. „Per sis" hield Vrijdag haar 19e jaarvergadering. Zij telt 20 leden. Er werden 112 kleedingstukken ver vaardigd en aan de diaconie afgedragen. ST. LAURENS Vorige week Donderdagavond verga derde de Oranjevereeniging onder voorzit terschap van burgemeester van 't Hoff ter bespreking van de eventueele feestelijkhe den bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Medegedeeld werd, dat bij den rondgang in de gemeente door het bestuur een bedrag van f 258 was ingeza meld voor het te houden feest. Op voorstel van het bestuur werd besloten op 7 Janu ari a.s. des morgens gedurende een half uur de klok te doen luiden; daarna zullen alle schoolgaande kinderen, ook die in andere gemeenten ter school gaan, samenkomen in een der kerken, waar over het Oranjehuis zal worden gezongen, gevolgd door een tpac- tatie en het uitreiken van een aandenken. De minder gegoeden in dè gemeente zul len worden \>nthaald. In een of in beide kerken zal gelegen heid worden gegeven de radio-uitzending van de huwelijksplechtigheid te beluisteren. Na breedvoerige bespreking werd besloten geen andere feestelijkheden te doen plaats hebben, voornamelijk met het oog op de vermoedelijk minder gunstige weersgesteld heid in. dat jaargetijde, doch een groot feest te doen plaats vinden op een anderen dag, b.v. den jaardag van de Prinses of den Prins, of wanneer deze een bezoek aan Walcheren brengen. Een voorstel van een der leden om ter versterking der geldmiddelen, elke week een inzameling van kleine bijdragen b.v. 21/2» 5 of 10 cent bij alle ingezetenen te doen houden, werd bij acclamatie aange nomen. Een 14-tal personen gaven zich da delijk op om commissies te vormen, die zich met de inzameling zullen belasten. Voorts zal er op worden aangedrongen op den dag van ondertrouw evenals van het hu welijk algemeen te vlaggen. (Z.) _L_: VEERE Vorige week Woensdag nam, naar de „Midd. Crt." meldt, de heer W. de Wolf, hoofd der Chr. School alhier, afscheid van de schoolvereeniging en de ouders. Dhr. De Wolf is 63 jaar oud en heeft 33 jaar als hoofd der school zijn beste krach ten aan het onderwijs gegeven. Treffend was b.v. de mededeeling, dat hij tijden in Veere heeft meegemaakt, dat zijn salaris juist de helft bedroeg van dat op de openbare scholen. Thans, hoezeer het hem ook spijt, heeft spr. wegens een voort durend minder goede gezondheid zijn ont slag moeten aanvragen. Op ontroerende wij ze heeft hij van de vereeniging afscheid ge nomen. Velen zullen hem noode zien heen gaan. (Z.) VROUWEPOLDER Bij de stemming voor ouderFng en di aken in de Geref. Kerk alhier werden ge kozen de Heer J. Geerse (vacature C. Cor- bijn) en de heer A. van Dis (vacature C. de Voogd). ook niet door mooie praatjes aan uw deur Vraagt de monstercollectie eens ter inzage. VLISSINGEN, van 23 Nov.—3 Dcc. 1936. Ondertrouwd: A. C. Kesteloo, 36 j. en M. M. Kok, 24 j. Getrouwd: J. Kamphuis, 32 j. en A. E. J. Roelse, 24 j. A. van Belzen, 31 j. en P. Slabber, 29 j. C. Luitwieler, 30 j. en A. W. L. Poerstamper, 22 j. Bevallen: E. van Hoeijdonck, gob. Walra ven, z. N. M. Bergshoeff, geb. Lavooij, z. A. M. Dobbelaar, geb. Lente, z. M. E. Verplanke, geb. van Hoeve, z. C. M. Visser, geb. van de Grijp, z. N. J. de Boer, geb. van Leeuwen, d. E. J. Mat- thijssen, geb. De Meulenaere, d. Overleden: C. Blom, 89 j., wed. van A. M. Gewin L. de Nooijer, 73 j., man van E. Daane. (V. C.) MIDDELBURG, van 26 Nov.—3 Dec. 1936. Ondertrouwd: C. van Luijk, 22 j. en A. S. M. Mersie, 19 j. Getrouwd: J. G. Sukkel, 22 j. en M. J, Geldof, 20 j. Bevallen: P. A. Castenmiller-Jellema, d. D. J. Waardenburg-Schoonen, z. F, Wildström, geb. Hoffmann, z. Overleden: A. M. Risseeuw, 42 i., geh. met C. Bliek. (M. C.) DOMBURG, over November 1936. I; Geboren: Willem, z. v. Adriaan Maas en Anna de Voogd Johanna Willemina, d. v. Koenraad Roelse en Maatje Catharina Pro. voost Pieternella, d. van Jakob van Keu len en Jacomina Francina de Voogd. Vertrokken: Pieternella de Voogd naar Westkapelle Wed. Sijtje de Koning en gezin naar Vlissingen Jan in 't Anker en gezin naar Koudekerkè. SOUBURG, van 18 Nov.1 Dec. 193G. Geboren: Pieternella Cornelia Frederika d. v. A. T Bezem en A. A. Schouten Jan* na, d. v. E. Louwerse en J. Smit Marga* retha, d. v. J. Wissekerke en W. C. van Tiggele .Barbera Sophia Condionda, d. v« P. Verhage. Ingekomen: H. van Wier-de Jong van Den Helder naar Middelburgschestr. 75 J, Slroo, Bodedienst van Grijpskerke naar Be* ciusstraat 14 M. Abrahams© van Mid* delburg naar Kanaalstraat 91 M. H. dei Meijer van Rotlerdam naar Middelburgsche- straat 24 W. Osté van Ritthem naar Spoorstraat 52 A. J. van Vlijmen van Koudekerke naar Nieuwstraat 33 P. Goo* zen van OostkapeUe naar Vlissingschestr. 28 L. Noels van Vlissingen naar Nieuwstr, 8 J. v. d. Peijl van Vlissingen naar Berm* weg 7. KOUDEKERKE, over November 1936. Bevallen: C. S. Mol geb. Ingelse, z. i W. Roelse geb. Melse, z. J. Francke geb. Vos, d. L. S. Maas geb. Davidse, z. A, Meyers- geb. Verhage, z. C. Joziasse geb, Joosse, d. (levenloos.) Ondertrouwd: C. Harthoorn, jm. 27 j. en W. Kopie, 28 j. W. Kopie, jm. 24 j. en J, van der Wekken, jd. 21 j. Getrouwd: J. J. Houtekamer, jm. 34 j. en A. J. van Vlijmen, jd. 25 j. Overleden: A. Annot, 73 j„ vrouw van A. Schout J. Groenenberg, 74 j., man van M. Geldof L. van Soelen, 61 j., vrouw van A. de Witte. W. M. Barentsen, 66 j^, wed. van K. Huijsman. t BIGGEKERKE, over November 1936. Geboren: Johanna Pieternella, d. v. Jan Konraad en Catharina Klaasse Willem Hendrik, z. v. Willem Barentsen en Korne- lia Maria Brasser Cornells Janus, z. v, Laurens Kluijfhout en Wil emina Dekker. Vertrokken: Pieternella Johanna Verschuu- re uit A 1 naar Den Haag Cornelis Caljé en gezin uit A 59 naar Vlissingen. MARKTBERICHTEN Middelburg 3-12-'36 Boter f 0.827i Eieren i 6. Eendeieren f 5. Ganseieren f 0. Poelje f 4.50 Aangevoerd door handelaren Boter 0.80 Eieren f 5.90 Poelje f 4.25 Eend Eieren f 4.25 St. Nicolaas-Cadeaux Ruime sorteering bij Boekhandel WEGELING

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2