DE STRIJD OM VREDE. Viert Sinterklaasfeest* R I MULLER'8 IS WERELDVREDE MOGELIJK? Thee-, Ontbijt-of Eet-Servies BURGERLIJKE STAND Ruime keuze St. Nicolaas-Geschenken De Lange Jan, Noordstr., Middelburg HET SPECIAALHUIS Wat zijn de voordeelen van Rechsteiners kleeding. HET SPECIAALHUIS St. Nicolaas Cadeaux. A. C. WILLEMSEN Een succesvol cadeau van blijvende waarde I. SINKE SERVIESHUIS F F F h F Met de Sf. Nicolaas Sf. Nicolaas en Pief RADIOHUIS „DE MAAN" Welke houding moeten we aannemen? Wat ons ontbreekt. Strijdt den goeden strijd des levens, strijdt voor Vrede! Er zijn mopjes gemaakt over het Sinterklaas feest, dat van 't jaar niet door zou gaan omdat de schimmel van de goede Sint door een der strijdende partijen in Spanje wordt vastgehouden omdat hij tot de witten behoort. Of omdat de Sint vanwege zijn roode mantel niet door de gelederen aer nationalisten kan wegkomen en dus genoodzaakt is in zijn paleis te blijven. Flauw? Nou ja een mop is een mop. Zij zijn niet slechter of beter dan de mopjes, dat het feest niet doorgaat, omdat alle zwarte Pieten in Spanje van den schrik over den oor log vaalbleek zijn geworden en Sinterklaas toch moeilijk met een vaalbleeken nikker als knecht op stap kan gaan. Een mop is maar een mop. Het Sinterk'aasleest van 't jaar gaat natuurlijk door. Kijk de kinderen maar eens aan, als zij zieti voor de ramen der speel goedwinkels of voor de uitstalkasten der banketbakkers ver dringen, druk pratend en snaterend over al het moois en lekkers. Hun oogen glinsteren vol verwachting van de blijde dingen, die eerstdaags zullen komen. Eerstdaags ja. Over acht dagen is het al weer zoo ver. Morgen Zaterdag over een week is het strooiavond. Vijf December. Denk eens aan op ZaterdagavondEn den volgenden vrijen Zondag het eigenlijke feest. Wat een prachtdag voor de kinderen om van de gekregen heerlijkheden te genieten. Zaterdag over een week strooiavond. Huisvaders en huismoeders, zorgt dan niet met leege handen te staan. Het Sinterklaasfeest is een echt, ouderwetsch Hol- landsch familiefeest, dat wij in eere moeten houden. Doet mee aan het Sinterklaasfeest, geeft Uw goede gaven aan de kleinen en de grooten! Het behoeven niet allemaal groote en dure geschenken te zijn. Een kleinigheid met liefde geschonken, heeft grooter waarde dan een kostbaar cadeau uit plicht. Laat ook anderen deelen in de feestvreugde. Koopt Uw geschenken in eigen omgeving. De win kelier in de eigen streek, die een vol jaar voor U gereed stond, kan ook al Uw wenschen bevredigen voor Sinterklaasgeschen ken. Zijn voorraad is even gesorteerd zijn prijzen zijn niet hooger (ja soms zelfs lager) dan in de groote stad. En U wordt netjes en beleefd behandeld hoe veel anders dan in de krankzinnige drukte van het grootestads warenhuis rond deze weken Is de keuze moeilijk? Maak dan bij een wandeling door stad of dorp eerst een lijstje op en maak daaruit de keus. Of anders kijk de advertentiekolommen van ons Sinterklaasnummer eens door. U vindt er vast wat bij 1 En koopt vooral tijdig. Wie het eerst komt, heeft de mooiste en ruimste keus voor dezelfde óenten. Inkoopen doen is ook een kwestie van handigheid, weet U. Denk aan de prijsvraag van Middelburg. De inzending sluit onherroepelijk 3 December. Alle inzendingen aan Giststraat 179—180—196 Middelburg Wij hebben reeds Lampekappen vanaf f 3.50 Schemer- en Leeslampen, Wandverlichting vanaf f 1.25, Stofzuigers Strijkijzers Thee lichtjes Trix artikelen enz. Maakt Uw Etalage feestelijk verlicht met het Philips-feest-Arsenaal. Vraagt prijs Walstraat 115 Vlissingen koopt U uit onze ruime sorteering Alles van prima kwaliteit en niet duur Badhuisstraat 9 Iel. 590 Vlissingen Een prachtig geschenk, altijd welkom, Is een uit Walstraat 94 en 61, Tel. 435, Vlissingen k F k F k F ruim voorzien van prima Speculaas vanaf 30 cent per pond. Honingzoete Peperbollen, Boterletters, Spr. letters Aanbevelend, P» J* Cornelis, Ritthem brengen desgewenscht alle cadeaux op St. Nicolaasdag gratis thuis. Gero Zilmeta. Grootste sorteering Philips Radio, alle toestellen van af f 89.- in voorraad. (Betaling na overleg). Nieuwendijk 5, - Telefoon 598, - Vlissingen. VERSCHENEN: Een actueele beschouwing uit verzamelde gegevens en op wekking tot deelname aan ge organiseerd optreden C. L. KOSTER, Journalist PRIJS CO CENT Uitg. N.V.Zeeuwsche Uitgevers Mij.Vliss. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 27 NOVEMBER 1936. No. 43. 2! Dezer dagen lazen wij in een schriftuur van Prof. Slotemaker de Bruine de vol gende ontDoezeming over „den huldigen wereldtoesland". Z. Ex. schreef o.m. van de vraag of wij moreel weten wat we willen, moeten we komen tot de vraag of we geestelijk zouden kunnen wat wij moeien (Oehoeven). Het ontbreekt ons aan solidariteit, die wil samenwerken inplaats dal elk alleen voor de eigen persoon of eigen groep iop- komt Het ontbreekt ons aan honger naar ge rechtigheid, die de willekeur en het machts misbruik bant. Het ontbreekt ons aan overgave, waar door wij niet- onszelf, maar den ander zoe ken. Ieder die gewerkt heeft In het maatschap pelijk leven heeft het gemis aan deze gees telijke krachten allerpijnlijkst getrolfen, en elk die in eigen hart gegraven heefi, heeft deze daar evenzeer gemist. Tot zoover de beschouwing. 't Is wel raak wat daar slaat waarde le zer die alle of de meeste artikelen van „De Strijd om Vrede" heeft gevolgd, 't Zijn ware wijze woorden, die naar wij vreezen, door U zullen worden gedacht als de splin ter niet in eigen, maar in Uw ibuujrmans oog. Die naar wij vreezen straks weer zjjn ver vlogen in de ijlheid van de atmosieer waar in we leven, ook zij die intusschen het moord-, en oorlogstuig mei koorlsachligen Ijver, spoed en uitzicht op winstbejag, in gereedheid brengen. Is er dan geen predikant, dokter, Ingeni eur, advokaat, bankier, Leeraar, Zakenman, Ja wie ook die initiatief durft of wil nemen? Wjj hebben toch duidelijke concrete aan wijzingen gesteld. Wij hebben deze laten toetsen door wie en waar ook. Bestreden zijn die aanwijzingen nog door niemand. Integendeel men heeft moeten erkennen dat ze alleszins een redelijke kans van slagen hebben, temeer daar men heeft kunnen ontdekken en overwegen dat ze in kern gezonde principes wortelen. Het is ons bekend dat er in verschillende kringen van onze gewe te'ij' e samenleving personen wonen die met interesse de be handeling van deze materie hebben ge volgd. Soms ook met volle instemming daarvan hebben zij getuigd. Waar blijft achter die adhesie betuiging De Daad, van die bekende en onbekende geestverwanten ten deze. Welke houding hebben zij zich aange meten? Er niet mee bemoeien? Nog maar eens ui.kijken hoe het loopt? Het goede ervan wel erkennen, doch ver der werkeloos op de wal blijven staan? Er zijn er ook die geïnteresseerd zijn, doch nog in „beweging moeten komen. Waarom toch dat getreuzel en getalm? Waarom die noodelooie tijd en ener0ie ver spilling? Ontbreekt het U aanvul zelf maar in. Keer dan in tot U zelf. Overwin desnoods U zelf. Maar wordt pionier bij de s.ichting van het Vrij wil.ig Internationaal Politiecorps Zonder dat blijft het horten, stooten en krukken net zoolang tot het moordend vuur weer ontbrandt. Met dat wordt bereikt meerdere zonne glans voor het internationale publieke en politieke leven. En nu niet langer aisen en marenMaar doen. Eens moet en zal het er toch van ko men, doch daarom hoe eerder hoe beter. Laat af alle laksheid en principieel onder geschikte bezwaren. Met schoone preeken en LJjel geschetste abstraete begrippen komen we er zeker niet Daarom wordt practisch, handel prak tisch en werkt praktisch. Doch doe het vooral snel, doe het NU. Strijdt den goeden strijd des levens, Strijdt voor den Vrede. Weer nadert het Kerstfeest. Weer hoort men zingen: Vrede zal op aarde dagen God heeft in den mensch behagen Zalig die naar Vrede vragen... Jawel, naar Vrede vragen. Maar er ook voor willen werken? Hard werken des noods? Of zjjn er geen tien? jj VLISSINGEN, van 19—26 November '36. Getrouwd: P. Boone, 23 j., en E. Olijsla- ger, 21 j. Bevallen: L. M. de Vries, geb. Tournoij, fl. J. C. Kruijff, geb. van Oorschot, z. s—- J. M. van Boven, geb. Woudstra, z. M. A. Geleijn, geb. Roelse, z. fl*. J. de Waal geb. Kalis, d. J. de Nooijer, geb. Meerman, z. -b I. A. M. Dert, geb. Lafère, z. P. Kieboom, geb. van Eek, id. J. Lukasse, geb. Bosman, z. Overleden: A. F. Viaene, 53 man van I. J. Bulteel C. W. Cijsouw, 82 j., wednu van N. Luteijn S. van Maldegem, 75 j., wed. van J. Melis J. A. Geene, 72 j., vrouw van J. B. Snelders L. P. Stof fels, 83 j., wedn. van E. Castelijn tL. E. J. Barbé, 75 j., ongeh. J. J. de Lozanne, 58 j., wedn. van L. H. Porth E. B. R, Betcke, 6 j. (V. C.) Moderne Dressoirs, Theemeubelen, Kapstokken, Spiegels, Tafel-, Kapstok- en Divankleeden, Schoorsteenloopers, Pouven, Voetenbankje!, Poppenledi- kantjes, Öpklapbedden, Ombouwen, Kinderledikanten, Babyboxen, Ligstoe len met kussens. Zijden, Wollen en Ge stikte Dekens, Spiralen, Bedstellen, Ledikanten, Nachtkasten, Waschcomo- des, afgepaste Gordijnen, Handweef stof, Vloerbedekking, Linoleums. Reparaties worden vakkundig en snel uitgevoerd Onze voorraad Luxe en nut tige artikelen is ongekend groot en biedt voor ieder een apart geschenk Groot is de sorteering Gero Zilmeta V/ekvrij Tafelzilver. Tob niet langer met üw ver langlijst. Mülier heeft mooiere en smaak voller cadeaux voor iedere beurs Speciaal verpakking voor indië door Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL H. WEGELINQ, Noordstr. 44, Tel. 130, te Viissingen. Te Middelburg'verkrijgbaar in Boekh. DE LANQE JAN, Noordstraat C 34, Telefoon 236

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 7