Prijsvraag Speciaalhuis Rechsteircr. NICOLAAS-NUMMER IL WEGELING Visitekaarten waarin opgenomen We?3'in»'s Nieuwsblad Dit immimr beslaat uit 12 Kinft P. VENTEVOGEL Jr. 42e Jaargang VRIJDAG 27 NOVEMBER 1936 No 48 Een degelijk en aardig St. Nicolaasgeschenk AAT U NIETS, WIJS MAKEN blijft toch het best gesorteerd en het laagst in prijs voor Noordstraat 44, Vlissingen Noordstraat 34, Middelburg Op de dorpen bij de agenten Weest verstandig! VAN V E S S E M 3Zee uw se A Tlieuwsblad UiTGAVEN. V. ZEtU WSCht: UITG. Ml). BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg. 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. 1NGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Er zit gang in de prijsvraag die vorige week in ons blad werd aangekondigd van het Speciaalhuis Rechsleiner. Toch kunnen er nog vele oplossingen meer binnenkomen. Men leze nog eens het geen daarover in Zeeuwsch Nieuwsblad van vorige week gemeld werd en zende nu spoe dig het antwoord in. Welke van de vele mooie en doelmatige prijzen zal dan voor U mogen zijn? Let op de advertentie ook in het blad van vandaag. VLISSINGEN Bij Kon. Besluit is de heer J. E. Boon- sfcra erkend en toegelaten als consul van België te Vlissingen, voor de eilanden Wal cheren en Noord-Beveland en voor het kanton Oostburg. Vrijdag vergaderde het centraal comi té in de zaal van Café Vermeesch mei de muziek- en zangvereenig'ngen om te komen tot de verwezelijking der plannen, betref fende een massa-zang op één der drie feest dagen. De Chr. Besturenbond hield in het Concertgebouw een propaganda-verga.lering met als sprekers: de Heer G. Ekkel, voorz. van de Ned. Chr. Textielarbeidersbond en A. Stapelkamp, voorz. van hel C.N.V. met de resp. onderwerpen „De nood van deze tijd" en „De eisch van ons beginsel". De Chr. Zangvereeniging „Hoop op Zegen" ver leende medewerking. In het Militair Tehuis sprak de Heer J. C. Groenenberg over „De goede oude tijd" voor de leden van den Ned. Chr. Vrouwen hond. De collecte voor het huldeblijk bracht op t 1204.87. Stoomloodsboot No. 12 pikte bij het Haaks-vuurschip een sloepje zonder naam op. Donderdag is de mast van de V.L.I. 7 schipper W. Schroevers, over boord gesla gen. Het scheepje was in een draaikolk ge raakt. De schade bedraagt f 100. Geslaagd voor examen 3e stuurman, J. van den Bergh, voor diploma kraamver- pleging zuster A. G. Stouthart. De eerste ploeg der lichting 1936 in opleiding tot Onderofficer bij het regiment KustarLillerie in Den Helder en Vlissingen, wordt 16 Januari in het genot van groot verlof gesteld. Het Hollandsch Tooneelgezelschap voor den Kunstkring „Het Schouwspel" gaf een opvoering van „Oom Ned" in het Grand Hotel Britannia. De politie bluschte in de „Ruij ter straat een Schoorsteenbrandje. De Trans port colonne Vereeniging van het Ned. Roode Kruis, afd. Vlissingen, gaf Zaterdagavond in „de Oude Vriendschap" een tweede uitvoering. Het Ned. motorschip „Schelde", ei gendom van de Heeren Joosse en de Waardt, is tijdens den mist op de Paternos ter-rotseilandjes geloopen. De reddingsboot zonk bijl het bereiken van de kust. Een ho- riiiouder erleende onderdak. De pl atselijke commissie B.V.L. be aat uit de volgende heeren: Burgemeester A. van vV'oelderen, eerevoorz.; reserve- pitein I A. Geelhoed, voorz.; F. van Sabben, secr. en M. L. Kerpestein, penning meester. Zaterdagavond hield de Werklieden- vereeniging „De Schelde' in het Concer ge bouw een gezellige avond. De mandoline- vereeniging „Tovido" verleende medewer king. De veerdienst Vlissingen-Breskens is Maandag door den mist gestagneerd. Overgeplaatst is bootsman G. Hijman van wachtschip Vlissingen naar Douwe Au- kes en bootsman A. C. M. Wassink van Douwe Aukes naar Wachtschip Vlissingen. Aanbestedingen. Hedenmorgen is in het bureel der genie alhier aanbesteed het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken op Walcheren, Zuid- Beveland en te Terneuzen. Raming f 7200. Er waren 15 inschrijfLiljetlen, waarvan één van onwaarde. Ingeschreven werd door: J. Priem, Ove- zandie f 72CO; J. N. D. Bijl f 7140; D. Dekker, Middelburg f 7100; A. M. Kuiper, Middel burg f 6990; G. M. Brëas, Goes f 6870; J. J. de Landmeter f 6810; L. Ahn f 6780; I. la Gasse en Zn., Koudekerke f 6750; E. G. Lindenbergh f 6700; A. A. de Wilde, Mid delburg f 6529; J. Wisse, Middelburg f6130; L. Boone f 6400; J. Watlel, Middelburg f 6262 G. van de Klippe f 6090. De inschrijvers achter wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn te Vlissingen woonachtig. V. C. MIDDELBURG De Heer J. A. Heijse te Leiden, vroe ger alhier, slaagde voor het doctoraal exa men rechtswetenschap. De reserve le luitenant J. F. Basti- aanse is benoemd tot plaatselijk leider van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier. Vrijdag werd een 15 jarig meisje aan gereden, door een auto. Zij had een bloe dende wond aan het achierhoofd en een geblesseerde knie. De automobilist had geen schuld. De Heer W. Reijnierse is benoemd tot eere-voorzitter van de Middelburgsche Damclub. - Van Woensdag tot Zaterdag 5 Dec. mogen de winkels tot 10 uur geopend zijn. Zaterdagmiddag vergaderde de Geref.% Jeugdleidersorg. Zeeland, Ds. H. Transe te Driewegen refereerde over „Het tegen woordige jéugdtype' Mooie Dassen, Shawls, Overhemden of Handschoenen zijn altijd welkom. Koop deze dan bij St. Jacobsstraat 9 Vlissingen Voor den C.B.T.B. sprak de Heer Jac. de Nood over: „Het verzekeringswezen". Na de pauze sprak de Heer P. Vader over „Toekomstmogelijkheden voor onzen Tuin bouw". Vereeniging „Handelsbelangen". Het bestuur van de vereeniging „Handelsbelan gen" heeft een enquete ingesteld onder haar leden over de vraag of het niet gewensclit is aan de Kamer van Koophandel te ver zoeken voor ditmaal in verband met de huwelijksfeesten, de uitverkoop- en oprui mingstij d, die anders in de maand Januari is, te bepalen van 15 Januari15 Febru ari. (V. C.) De nieuwe huisnummering. Met be kwamen spoed is men deze week begon nen met hel aanbrengen van de nieuwe huis nummering. In een deel der stad, is het werk reeds gereed. Eerst krijgt ieder pand naast de voordeur een wit vierkantje, kort daarop komt het toegekende huisnummer met eenvoudige zwarte cijfers. Zijn er aan een pand meer dan een voordeur, bijv. voor noven- en be nedenwoning, dan komen daarbij t>vee ver schillende nummers, _zulks ter bestrijding van misverstand bij het bezorgen van brie ven e.d. (Z.) Aanrijdingen. Gisteren had een aanrij ding plaats op den hoek van de Nieuwe Poortstraat en den Korendijk. Uit de Nieu we Poort kwam een auto en langs den Ko rendijk reed in de richting van de Bellink- brug een wielrijder. Deze stopte niet vol doende en reed door den schrik tegen de auto aan. Het gevolg was, een deerlijk ge havend rijwiel. (Z.) (A JÉ 3 (0 O O a in CM ook niet door mooie praatjes aan uw deur Vraagt de monstercollectie eens ter inzage. Jaarvergadering Bachverecniging. Dins dag jl. had in de Concert- en Gehoorzaal Le Middelburg de jaarvergadering plaats van de Bachvereeniging. Uit het verslag van de secretaresse-penningmeesteresse bleek o.m. dat de oproep van het bestuur, om nieuwe leden te werven, in en buiten ide vereeniging weerklank had gevonden. Dank zij deze pogingen mag men voor het a.s. jaar op een, zij het bescheiden, vermeer dering van inkomsten rekenen. Voor dekking van het tekort op de uit voering van de Johannes-Passion in April jl. groot f 916, kon ditmaal slechts f 335 aan de Koninklijke Zangvereeniging tol Oe fening en Uitspanning worden afgedragen. (V.C.) In de gehouden vergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden te Middelburg is besloten over le gaan tot het beroepen van een nieuwen predikant als opvolger van Ds. A. Landstra die naar Die- peaiheim. vertrekt (Z.) De bestralingswerken. die begonnen zijn voor de bestrating op dat deel van dat tot voor kort de naam te Heerengracht, wordt het de trottoir langs de huizen Ier gemaakt, waardoor de den verbreed. Bij de werken, verbetering der het Molenwater, droeg van Kor- zeker vrij Dree- eenigszins smal- rijweg zal wor- Voor de huwelijksfeesten. Op het ter rein van de Ambachtsschool heeft men de uit 1930 bekende zuilen weer neergezet, terwijl de leerlingen der schildersafdeelin gen bezig zijn hier practisch de resultaten van de lessen te toonen. (Z.) Nederl. verbond van Chr. Jonge Vrou wen- en Meisjesvereenigingen. Van bovenvermeld Verbond was Woensd. 18 Nov. in Middelburg de ringvergadering van Walcheren met plm. 225 meisjes. De pres. Mevr. Voorst-Vader las een psalm en de liturgie en sprak over ons voorrecht boven zooveel zusters in onzen Wereldbond, die in verdrukking en strijd leven, waarna door de Vereen, van Serooskerke op keuri ge wijze het stuk „de Wereldbond" vertolkt werd. Na de pauze vertelde de spreekster Mevr. v Dyl uit Amsterdam over „de ge- eischt uitsluitend eerste kwali teit Vieeschwaren en conserven, St. Jacobsstr. 31 Tel. 367 Vlissingen vangenis en haar bewoonsters". Zij voerde ons in den geest naar de Cell, gevangenis voor vrouwen te Rotterdam, waar zij als bezoeksters der Vereen, tot Zed. Verbetering der gevangenen toegang heeft. Zij leidde ons door het gebouw en in de cellen, waar ou de en jonge vrouwen in eenzaamheid haar; straftijd doorbrengen, sommige voor 't eerst, andere, als 't ware onverbeterlijk, bij herhaling. In enkele cellen zelfs een wieg, omdat de moeder haar kind zelf ver zorgen kan, welk een jeugd. Wat een leed liet zij ons zien, om dan uit rijke ervaring de oorzaak van al die ellende te bespreken, o.a. slechte woningtoestand, verkeerde op voeding, verleiding, kortom de zonde. Zi| deed een waarschuwende stem hooren voor jonge meisjes, die in groote steden een be trekking zoeken en aangelokt door de vele ongeoorloofde genoegens tot oneerlijkheid en zedeloosheid komen. Met vele voorbeelden toonde zij ten slot te aan, hoe na de straftijd, voor dezulken de Maatij. hard en gesloten is, zoodat velen, die eerst tot berouw kwamen, weer tot liet kwade en tot gevangenis terug gedreven worden. Zij deed een beroep op de aanwe zigen, voor wie het kwade en de zondige begeerte nog niet tot daden omgezet is, om met Chr. liefde de gevallenen tegemoet te treden. Met stille aandacht werd geluisterd en het lied „grijpt toch de kansen" gezon gen. De vereen, van St. Laurens voerde het zangspel „Klopt" op, dat een waardig slot was voor dezen avond, waarop Gods zegen moge rusten en Wien dan ook den dank werd gebracht door Mevr. v. Dijl. Overbelasting van het electrisch net. Vorige week had men bij het electrisch net alhier ecu omschakelijk verricht bij wij ze van proef. Het gevolg daarvan was een overbelasting van een district, waarin een zeer voornaam deel van de stad valt, zooals Markt, Lange Delft, Burg, Noordstraat, Ra- lans, St. Pieterstraat, Abdij, Gislstraat enz. Om even 5 uur ging in dit deel der stad overal het licht uit en ook de (bedrijven die nog werkten zagen zich plotseling van hun energie, den electrischen stroom, be roofd. Te zes uur was men de storing geheel meesier. (Z.) AAGTEKERKE DAMMEN Vorige week Maandagavond werd te Souburg voor de competitie van den Zeeuws schen Dambond de wedstrijd gespeeld tus- schen Souburg I en Aagtekerke I. De uil slagen waren W. Boogaard—A. Willemse afgebr. J. Boogaard—L. Bosselaar 1—1. L. Leijnse—D. Trielier 2—0. J. v. EenenaamL. Trieller 2—0. S. v. Eenenaarri—S. Blaas 2—0. C. Teeuwen—P. de Visser 1—1. S. Walraven—D. Hugense afgebr. J. Franke—C. Jobse- 0—2. M. Bakker—J. de Visser 1—1. J. Jagt—C. Jongepier 1—1. Uitslag Souburg 10 punten. Aagteke ke 6 punten. De Commissaris der Koningin heeft op grond van broederdienst vrijs.cl.i.ig van den militairendiensl verleend aan J. v. Eij- zeren, J. Dekker, A. Krijger, M. Maljaars en Chr. M al j aars allen behoorende tol de lichting 1938. Donderdagavond werd door de Ring Walcheren van het N. J. V. een Rirg e ga- dering gehouden in de Ned. llerv Ivcik te Aagtekerke onder voorzitters! vai. Ds. Korevaar te Biggekerke. t en dr. a sprekers traden dezen avond op. Eerste spreker J. Birza hoofd der sclio«.l te Aagtekerke met als onderwerp „Gods wil en Wij". De tweede spreker de lieer Imhof onderwijzer te Biggekerke met het

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1