NICOLAAS-NUMMER Als Uw kind hoest ABDIJSIROOP Rechsteiner's Speciaalhuis. waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Wat zijn de voordeelen van Rechsteiner's Kleeding Een opgave van Voor uw Winterjas en Werkmanskleeding P. VENTEVOGEL Jr. 42e Jaargang VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 No 47 UITGAVE: N. V. ZEEUWSCHE UITG. MI)- St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg. 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 12 pagina AKKER's verslèrkte Kleedingmagazijn L. M. DE CROM Een degelijk en aardig St. Nicolaasgeschenk? CORNED BEAF VAN VESSEM eeuwseh ïïieuwsblad BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Met de St. Nicolaas courant zijn er hon derden lezers die steeds reikhalzend uit zien naar de mogelijkheid om eenige aan gename uren door te brengen met het op lossen van prijsvragen. Daarom is het ons een genoegen aan dil verlangen wederom te kunnen voldoen, en wel in samenwerking met het bekende Mid- delburgsche kleedingmagazijn „Het Speci- aalhuis", van de Firma Rechsteiner. De jarenlange relatie en prettige samen werking, die niet alleen tusschen de firma en ons blad, maar vooral ook tusschen de Zeeuwsch Nieuwsblad lezers en Rechstei- ners Speciaalhuis bestaat, schonk daartoe alle aanleiding. Vooral ook door de opgave die de firma Rechsteiner de prijsvraa;-bëlangstellendën dit jaar ter uilwerking en oplossing voor legt. Die opgave komt neer op hel inzenden van een antwoord op de vraag: Het is de bedoeling dat U in een kort briefje op die vraag een antwoord geelt. Moeilijk? Heelemaal niet. Want al draagt U zelf geen Rechsteiners kleeding dan zijn er zeker onder Uw familie, vrienden of ken nissen personen te vinden die reeds lang uit ervaring de voordeelen van die kleeding heb ben leeren kennen, ja zelfs zijn gaan waar- deeren. De vele jaren dat het publiek van de aan biedingen van „Het Speciaalhuis" ook mid- geeft het dan dadelijk het béste, verlies dan géén kostbaren tijd met nuttelooze buismiddeltjes, maar grijp krachtig in en help Uw kind direct van zijn hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdijsiroop. Akker*» Abdijsiroop helpt nu nog veel sneller dan vroeger. Vanouds 1» Abdijsiroop een natuurlijk kruiden-middel, dat zacht doch goed en grondig aandoeningen der ademhalings-organen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de werking van Abdijsiroop op verrassende wijze verhoogd door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, die snel en afdoend de hoest en de slijm verdrijft. Ge zult verbaasd staan en binnen weinige dagen Zult Gij, evenals zoovelen voor U, uit eigen onder vinding zeggen,,'s Werelds béste Hoest-siroop" is: ïrlaagde prijzen: f 0.76, f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon dels de advertenties in Zeeuwsch Nieuws blad kennis nam. En daarom van die aanbiedingen het he- noodigde gingen koopen, waarborgen dat de firma Rechsteiner in die vele jaren een reputatie van vertrouwen bij haar koopers verwierf. Dit was ook de re'en waarom men, naar gelang de behoefte er was, die mededeel in- gen st eds met de verdiende belangstelling volgde. Door het geregeld doen van publicaties raakte het publiek er aan gewend de adver tenties van die firma ook als belangrijk nieuws te gaan beschouwen. Het was immers steeds een aanbod voor samenwerking. Samenwerking om uit te wisselen hëlgeen de lirma in voorraad had en hetgeen U juist kon gebruiken? En waar die reclame altijd in overeen stemming met de waarheid was, daarom verwierf het Speciaalhuis Uw vertrouwen. Daar hebt U natuurlijk nooit spijt van gehad, want U ging ondervinden dat Rech steiner U inderdaad betere kleedipg leverde dan U voor het besteedde bedrag had ver wacht. Denk hier nog eens over na. Frisch uw geheugen nog eens op en U zult gewaar worden dat het werkelijk niet moeilijk meer is om een antwoord te geven op de vraag: Wat zijn de voordeelen van Rechsteiners klceding. Het is immers doodeenvoudig te zeggen. Denk er om in een kort briefje. Daarin dui delijk de naam en het adres van den inzen der vermelden. Dat insturen voor of op Maandag 30 November. In ons blad van 4 December zal de Firma Rechsteiner y dan de uitslag per advertentie bekend maken. Natuurlijk zijn er weer veel mooie, nutti ge en waardevolle prijzen beschikbaar ge steld. Alle inzendingen op deze prijsvraag uit sluitend en alleen toezenden of inleveren bij de Firma Rechsteiner, Het Speciaalhuis, Giststraat 179—180 Middelburg. Dé deelname is voor ieder gratis en zon der eenige verplichting opengesteld. De uitspraak der firma is bindend, daarop is geen verhaal. Dat velen dus dit prettige werkje spoe dig ter hand nemen en afwerken. Volgende week volgt de groole Zeeuwsch Nieuwsblad prijsvraag. Doch eerst deze opgelost. Dan zijn Uw kansen zooveel te grooler. En nu aan het werk. Veel succes. DE DIRECTIE ZEEUWSCH NIEUWSBLAD is en blijft Lange Viele K 233 Middelburg HET GOEDKOOPSTE ADRES VLISSINGEN Zaterdag hebben de leden van de afd. Vlissingen van de vereen:g'n«ze Vloot", den nieuwen Kruiser „De Ruijter" bezich tigd. De Raad van Bestuur der K L M. be sloot, dal het traject Haamstede-Vlissingen gedurende de wintermaanden niet zal wor den geexploiteerd. In de Vacature Laernoes werd als wethouder gekozen de Heer W. Anker (V. B.) Naar de burgemeester in een vergade ring van het feestcomité mededeelde, zal binnen niet al te langen tijd, na de huwe lijksreis van het Prinselijk Paar, de vorste lijke familie een bezoek brengen aan Zee land. De Collecte voor 't Nat. Huldeblijk bracht op f 710.30. In de „Oude Vriendschap", gaf de Transport-Colonne Vereeniging van het Ned. Roode Kruis. afd. Vlissingen' een uitvoering Na de pauze werd het blijspel „De Oom uit Amerika" opgevoerd. Gegeven werd ook een tableau-vivant. „Eerste hulp Naass tenliefde". Zendeling M. E. Bielke hield in de Geref. Kerk een lezing met lichtbeelden over „Een reis door het doodenland". In de „Oude Vriendschap" gaf de Harmonie „Ons Genoegen" Zaterdagavond een uitvoering. De Heer J. Ph. Andriessen ambtenaar bij de Nuts-Spaarbank, herdacht den dag, waarop hij voor 25 jaar, als zoodanig in dienst trad. Mooie Dassen, Shawls, Overhemden of Handschoenen zijn altijd welkom. Koop deze dan bij St. Jacobsstraat 9 Vlissingen Aan boord van het Amerikaansche stoomschip „Nematha", dat bij de Kon. Maatsch. „De Schelde" ligt, zijn drie ver stekelingen ontdekt. MIDDELBURG De afd. Walcheren der Ned. Reis ver eeniging gaf in het Schuttershof een avond waarin causerie met lichtbeelden door ds. G. M. H. Veeneklaas, over „Doktoren op marsch in Abessinië". In de Zaterdag gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek zijn tot commissarissen ge kozen de Heeren Mr. P. Dieleman alhier en J. J. van der Jagt te Vlissingen. De commissie voor de Strafvereeni- ging stelt voor, toe te staan, dat houders van patales-frites-wagens op de eerste vijf werkdagen dezer week tot 10 uur en kies Zaterdags tot 11 uur mogen verkoopen. De 62 jarige portier van het Oude mannen en vrouwenhuis op de Heeren gracht vond men dood op een ligstoel. In een perceel aan de Bellinkstraat ontstond een begin van brand, welke door de brandweer werd gebluscht. De collecte voor het Nat. Huldeblijk bracht op f 1102.39. Fijn van smaak en kwali teit is nu onze 1ste soort 14 cent per ons. St. Jacobsstr. 31 Tel. 367 Vlissingen sorteering delicatessen in blik. Ds. A. Landstra nam de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Diepenheim aan. Zaterdag werd in de Boogaardzaal een zendingsconferentie gehouden, uitgaande van den Zendingsraad in de classis Middel burg. Ds. D. Crommelin, Zendings director te Oegstgeest, sprak over „De Oude en de Nieuwe tijd in de Zending". Zaterdag ontsnapte uit een stal een schaap en liep bij een kapper binnen. Toen men het wilde grijpen, sprong het door een ruit naar bui en. Zaterdag had ten bate van de Mid- delb. t.b.c. bestrijding in het Schuttershof een bridge-drive plaats. Toezicht Lager Onderwijs. Voor de benoeming van vier leden van de Commis sie van Toezicht op het L.O. heeft die com missie de volgende aanbevelingen ingezon den: Vacature J. Lampert, deze en H< Th. de Meijer; vacature-J. A. M. Lamber* mont, deze en L. F. Groosman; vacature- P. Francois, mr. A. J. van der Weel en dr, P. J. Bouman; vacature-C. Orbaan, W. L„ M. P. Thieme en W. Z. Ort. De beide eerste betreft periodieke aftre dingen, de beide laatste in 1936 ontstane vacatures. (Z.) Beroepbaar. Door de Classis Middel burg der Geref. Kerken is met algemeene stemmen toegelaten om te staan naar den Dienst des Woords en der Sacramenten, de heer A. J. v. d. Sluijs. (Z.) Peremptoir en missionair examen. Door de Classis Middelburg daarbij bijgestaan door de Deputalen der Generale Synode voor het missionair examen, Prof. I)r. C. van Gelderen, Prof. Mr. Dr. G. M. den Hartogh, Prof. Dr. H. H. Kuyper en Ds. D. Pol, is peremptoir en missionair geëxa mineerd en met algemeene stemmen toe gelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten, ook in den dienst der Zen ding, cand. C. van Nes, beroepen predi kant der Gereformeerde Kerk van Mid delburg voor den missionairen dienst in Magelang en Temanggoeng. (Z.) Kindervoeding. Aan het in de alge meene vergadering van de Veréeniging „Kin dervoeding" uitgebrachte jaarverslag ont kenen wij: In den vorigen winter werd eten ver strekt aan 196 kinderen uit 75 gezinnen, en wel 51 kinderen van school A uit 20 gezinnen, 62 van school C uit 30 gezinnen; 26 van de Ned. Herv. school uit 9 gezinnen; 9 van het centrale 7e leerjaar uit 4 gezin nen; 39 van de R.K. school uit 9 gezinnen en 9 van de Geref. school uit 3 gezinnen. In 1934—'35 zijn uitgegeven 104 maaltijden met 12.642 porties, in 1935—'36 resp. 110 en 16. 920. Kleeding werd verstrekt voor rekening der gemeente aan 301 kinderen uit 119 ge zinnen tot een bedrag van f 1148.77. De rekening begint met een goed slot van f 64.42 en eindigt met een nadeelig sal do van f 467.47. (Z.) Extra uitkeering. Van het Burgerlijk Armbestuur kwam bericht in, dat het over woog om een extra uitkeering aan zijn on dersteunden te geven in verband met de vorstelijke verloving, zulks gelet op de om standigheid, dat te dier zake in de week van 13 tot en met 19 September aan alle steuntrekkenden een extra-uitkeering van f 2.50 werd verleend. Het bestuur voegde daaraan toe, dat de mogelijkheid zou be staan van overschrijving zijner begroollng als gevolg van zoo'n extra-uitkeering, en vroeg mitsdien aan B. en W. of, naar hun in zicht, de Raad geen bezwaar zou maken tegen het doen van een zoodanige uitgaaf,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1