eeuwseh Uieuwsblaa i Kreymborg waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 42e Jaargang VRIJDAG 13 NOVEMBER 1936 No 4b ALGEMEEN-WEEKBLAD V/ESTELUK ZEELAND s UITGAVE: N.V. ZEEUWSCHE UITG. MIJ. St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg. 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. GABARDINES en OVERJASSEN Kledingmagazijn L. M, DE CR0M Vertrouwd adres «oer Werkmansgoederen In Den Haag eet men Schuifkaas 1 plakje voor 5 boterhammen* Doch in Vlissingen op iedere bottr* ham een plak. Dank zij de prima kwaliteit tegen scherpe prijzen van VAN VESSEM VOOR «dtoowown® BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: i VLISSINGEN Donderdag hield de Ned. Chr. Blinden- denbond een propaganda-avond in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen. Gesproken werd door den Heer C. Wagemaker uit Hillegersberg. Na de pauze volgde lichtbeel den. Mej. P. Bassie droeg het lied „De Blinde" voor, ook de Chr. Mandoline-club werkte mede. Onze vroegere plaatsgenoot, Ds. M. W. Nieuwenhui e, Chr. Gerei', predikant te Franeker, is beroepen te Sneek. Mej. E. Moerel slaagde voor het exa men apothekers-assistent. Het dag. bestuur der Ver. van luxe auto's en taxi ondernemers, wendde zich met een schrijven tot het gemeente-bestuur om een spoedige in werking stellen van een regeling voor het auto- en ta i bedrijf. In de St. Jacobstraat is een waterlei dingbuis gesprongen, wat tengevolge had, dat grond en steenen werden losgewerkt. Een passeerend wagentje is nog in den wee ken grond weggezakt. Van 13—16 November zal Hr. Ms. „De Ruijter" opnieuw naar hier komen. Donderdag werd de eerste lezing ge houden vanwege de Vliss. Arbeiders bewe ging en wel door de Heer P. K. Polderman, die sprak over: „De worsteling der vrijheid". Zondag vierde het echtpaar J. Bömer- Bark zijn 60 jarige huwelijksfeest. GEMEENTELIJKE CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. Op 1 November j l. hadden zich voor deze cursussen 10U personen laten inschrij- van. Sinds de opening op 12 October zijn er vijf afgevoerd die werk hebben gevonden en tien zijn er tijdelijk bij de werkverschaf fing geplaatst. Begin November is de cursus voor Schil ders geopend, waarvoor op heden 19 per sonen zijn ingeschreven. Hier vinden de werklooze schilders een pracht gelegenheid om zich in hun vak te bekwamen en vele nuttige zaken, hel vak betreffende aan te leeren, zaken waarvoor in normale tijden weinig gelegenheid bestaat. Het zal daarom wel onnoodig zijn alle werklooze schilders in hun eigen belang aan te raden, zoo zij zulks nog niet deden, zich voor den cursus aan te melden. Ook is geopend de cursus voor Motor en Materialenkennis met 18 ingeschreven deelnemers. Waar motoren meer en meer in alle bedrijven worden toegepast is het te begrijpen, dat de vaklieden van dezen tijd zich beijveren zooveel mogelijk en zoo goed mogelijk zich te laten onderwijzen in dit vak. Het ligt in de bedoeling naast motoren kennis, ook autotechniek, rij wiel techniek, enz. te behandelen. Op 1 November waren verder ingeschre ven voor: Ned. Taal 28. Engelsche Taal 41. Esperanto 23. Fransche Taal 6. Duitsche Taal 7. Kent U de pasvorm en fraaie coupe van onze aanbieding Zeer voordeelig en prima afgewerkt ver krijgbaar bij Lange Viele K 233 Middelburg Rekenen, Algebra en Meetkunde 25. Natuur- en Werktuigkunde 19. Machineschrijven en Stenografie 44. Boekhouden en Handelskennis 24. Teekenvakken 40. Elke werkdag is er op het gemeentehuis gelegenheid zich voor de cursussen te la ten inschrijven. Zondagmorgen heeft het Schiedamsche motorschip „Jos Maria", tengevolge van een defecte motor 600 M. van de kust van Westkapelle, beide ankers uitgeworpen. Het zond noodseinen uit en verkreeg hulp van de „Simson", een sleepboot van een Duit sche maatschappij. Deze heeft het schip naar hier gesleept. Zaterdagavond vond de politie op het Jaagpad een man bewusteloos. Naar het St. Joseph Ziekenhuis overgebracht, bleek, dat hij vermoedelijk een schouderblad ge broken had. Waarschijnlijk is hij aangere den. De politie bracht hem huiswaarts. He laas verkeerde hij onder invloed van ster ken drank. MIDDELBURG Op het bureau van C.B.T.B. vergader de het bestuur der Gewestelijke afd. Wal cheren. Veere sprak over de schade, ont staan door leveren aan een onsoliden graan- opkooper. Biggekerke vroeg naar ver lichte Stierenkeuring. Serooskerke vraagt of de tar we nu niet vrij gegeven kan worden. Ook werd gevraagd naar de oorzaak van de late uitkeering van den vlassteun. Do Kerkeraad der Ned. Herv. gemeen te is door de hoogere kerkelijke collega's er toe gekomen, om de vijfde predikantsp'aals weder te doen bezetten. Tot vakleeraar kw.m. acte is be noemd aan de Geref. Ulo-school, de Heer J. C. Beimers te Apeldoorn. B. en W. stellen voor den Heer R. P. van Miert te benoemen tot tijdelijk leeraar in hout- en marmerschilderen aan de A- vondschool voor N. O. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel, is besloten, om na ruime afschrijving en reserveering een di vidend van 6 pet. uit te keeren. In de jaarvergadering van de Ver. tot instandhouding van een voorbereidende klas se aan de Rijksleerschool, werd de Heer W. L. M. P. Thieme tot penningmeester ge kozen. In kas is een batig saldo, 'hoewel kleiner dan vorig jaar. Ds. C. F. Nolte, Evang. Luthersch pre dikant te Middelburg—Vlissingen, komt voor op het drietal te Weesp. Het Calvet-kwariet concerteerde in de Concert- en Gehoorzaal voor de Con- certvereeniging. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland liet tot de Evangelie bediening ia de Ned. Herv. Kerk toede Heeren G. H. W. Me- dervort en C. de Ru. Rijwielverkeer op den Noord weg. Ge- dep. Staten, overwegende, dat in den weg van St. Laurens naar Serooskerke, van even ten noorden van de aansluiting van den Noord weg met het Nieuwen hovensche voet pad, bij* Brigdamme tot de noordelijke aan sluiting van den Noordweg met den Oude- weg, aan de rechterzijde van de rijbaan en door een breede strook daarvan gescheiden een 2.80 m. breed rijwielpad aanwezig is. dat het in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer gewenscht is, het voor het algemeen rijverkeer be stemde gedeelte van den genoemden weg te sluiten voor het zonder-noodzaak-berij- den met rijwielen; besluiten: het voor het algemeene rijverkeer be stemde gedeelte van den weg van St. Lau rens naar Serooskerke, voorzoover zich daar* naast een vrijliggend rijwielpad bevindt en deze gelegen zijn buiten de bebouwde kom men van die gemeenten, voor het zonder noodzaak-berijden met rijwielen gesloten te verklaren; de voormelde geslotenvcrklaring aan liet begin en aan het einde van het omschre ven weggedeelte ter plaatse van het rijwiel pad en voorts daar, waar zijwegen op dien weg aansluiten, aan te duiden door de voorgeschreven waarschuwingsborden. (Z.) Vergoeding aan de bijzondere sci.okn. Overeenkomstig de wettelijke bepalingen stellen B. en W. den Raad voor de uitkee ring aan de bijzondere scholen ex art. 101 der L. O. wet 1920 over 1933 als volgt vast te stellen: ULO school Singelstraat f 2176.3L en nog f 2932.80 voor vakonderwijzers; ULO school Nieuwe Haven f 1939.36 en f 499.20 L.O. school Heerengracht f 2393.95 en f312 L.O. school Zuidsingel f 2606.67 en f 312 L.O. school Gravenstraat f 3108.32 en f312 L.O. school Verwerijstraat f 1170.39 en f 3.12 school Wal f 1170.39. (Z.) Op 63 jarige leeftijd overleed de Heer G. P. Brozius, meer dan 30 jaar organist in de R.K. Kerk. Van een reis naar Goes te rug, raakto hij in den trein onwel. Hartver lamming is oorzaak van dezen dood. Zondagavond werd in de Concert- en Gehoorzaal een uitvoering gegeven door de Wiener Süngerknaben. Zaterdag reed een man met een mand op de fiets zonder in een bocht rechls te rijden. Een juffrouw werd op de linkerhelft van den weg aangereden en viel. De wielrij der stopte onmiddellijk en verklaarde zich bereid de schade te vergoeden, daar de pa- raplui der juffrouw in tweeën was gebroken. St. Jaoobsstr. 31 Tel. 367 Vlissingen In de auto van K. ontstond Zaterdag brand in de motor. De brandweer wist het vuur te blusschen. Ook in de Teerpakhui- zenstraat is een schoorsteenbrand gebluscht. Zaterdag had in St. Joris een tafelten niswedstrijd plaats tusschen Middelburg en Breskens. Middelburg won met 37—12. AAGTEKERKE Op de vergadering van de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm werd besloten een bedrag af te staan voor het huwelijks geschenk aan H.K.H. Prinses Juliana, even zoo om Overste Bierman, die als Comman dant afscheid neemt, een geschenk aan te bieden. Donderdag vergaderde de afd. Aagte- kerke van den C.B.T.B. Medegedeeld werd, dal de tweejafige cursus aangevangen was met 20 leerlingen, onder leiding van den Heer Beukelman uit Meliskerke. DAMMEN. De Maandagavond te Middelburg ge speelde competitiewedstrijd voor den Zeeuw- schen Dambond tusschen Middelburg 2 en Aagtekerke 2 gaf den volgenden uitslag. P. v. Hemert—C. Jongepier 2—0. P. da RuijterF. Krijger 20. J. Bliek—.1. Maljaars afgebr. B. Verburg—A. de Visser 1—1. H. v. Eenenaam—A. Provoost 1—1. G. Overtveld— P. Bimmel 2—0 I. Traas—A. Maljaars 0—2. J. Freekenhorst—L. Bakker 0—2. G. Poortvliet—L. Maljaars 0—2. A. SemeijnA. Verhage 1—1. Voorloopigen uitslag Middelburg 9 punten. Aagtekerke 9 punten. ARNEMÜlDEN Op het jaagpad had Mej C. het ongeluk met haar fiets te slippen. Ze liep een ge broken been op en werd per auto naar huis vervoerd. BIGGEKERKE Donderdag vergaderde de afd. van Pa trimonium, n welke samenkomst de Heer C. Stuij een inleiding leverde over: „Patri monium en de Schoolstrijd". Tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de Heeren J. Lorier en I. A, de Moor. Naar de „Rolt." verneemt, hoopt de Heer A. Janse half December naar hier te rug te keeren en met Januari zijn arbeid weer te hervat l en. G R IJ P S K E R K E. In de Geref. Kerk werd een samen komst gehouden, uitgaande van de con act- commissie der Geref. Jeugdorganisaties, in welke Ds. J. Plomp sprak over: „De demo nische God en de Verbonds-God". Vrijdag vergaderde de A.R. Kiesver. ter bespreking van het concept Verkiezingsma nifest. KOUDEKERKE Vorige week is de locomotief van de tram naar Middelburg uit de rails geloopen en in de sloot terecht gekomen. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Bij het klokluiden op 't Zandt, werd Zondag de 74 jarige koster J. Groenenberg onwel en overleed. Ds. Vossers uit" Vlissin gen hief na het gezang den dienst op. MELISKERKE De nieuwe brandspuit in gebruik gesteld. Enkele weken geleden maakten wij mel ding van den aankoop door de gemeenten Grijpskerke en Meliskerke van twee spui ten van de gemeenten Driebergen en Rij- senburg en deelden wij mede, dat deze brandspuiten eerst onder toezicht van den heer E. Visscher aan de ambachtsschool te Middelburg aan een grondig onderzoek

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1