foor kom OmEifsten van Platen en Foto's IS WERELDVREDE MOGELIJK? BURGERLIJKE STAND Te Koop DRAISMA-van-VALKENBURQ 'S- c A .1 LEVERT PRIJSVRAAG DRUKKERIJ WEGELING, Vlissingen-Middeib. VERSCHENEN '/EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 9 OCTOBER 1936. No. 41. loving van Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses der Nederlanden met Zijne Door luchtigheid Prins Bernhard van Lippe Bies- terveld". (V. C.) Rijks Kustverlichting. Met ingang van den len October 1936 is benoemd tot ma chinist bij 's rijks kustverlichting, tevens be last met den misthoorn en het beheer van het rijksbetonningsmagazijn te Vlissingen, de heer P. G. Eekman, machinist aan boord van het betonnings- en verlichlingsvaartuig no. 12. (V. C.) De B.V.L. in Zeeland. In de jongste bijeenkomst van de Gewestelijke commissie van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm in Zeeland, is bij acclamatie tot voor zitter dier commissie benoemd de Heer H. Bierman, zulks met ingang van den dag, waarop do heer Bierman zijn taak als com mandant van het Zeeuwsch Verband van den B.V.L. zal neerleggen. Dit zal het ge val zijn op 1 November a.s. en staat in ver band met het aan den heer Bierman eer vol verleende ontslag als reserve-luitenant kolonel der infanterie. Reeds in 1931 had de heer Bierman den militairen dienst kun nen verlaten, maar juist in verband met zijn functie bij den B.V.L. is het heengaan nog 5 jaar uitgesteld. De heer Bierman zal dus ook na het neerleggen van zijn taak als commandant voor den B.V.L. blij ven werken. (V. C.) PROPAGANDAAVOND REISVEREE- GING. Zaterdagavond hield voor een goed bezette zaal de Vliss. Intieme Reisver. haar eerstè feest prop.agandaavond. Mej. Ver- planke verwelkomde de aanwezige leden en genoodigden en wenschte allen een recht gezelligen avond toe. Om de gang erin te brengen droeg de heer Everaers een humoris tische schets voor over de eerste reis van de vereeniging naar Antwerpen, waarmede de stemming reeds spoedig op peil werd gesteld. Het eigen tooneelclubje dat zich in de vereeniging heeft gevormd voerde hierna het blijspel .,De Knappe vrouw', op waar om smakelijk werd gelachen, dank zij de knappe wijze waarop de rol'.en werden ge speeld. Vervolgens hield de secretaris een propaganda-rede waarin hij mededeelde hoe de vereeniging op 3 Juli 1935 met 8 leden werd opgericht, terwijl 1 Juli 1936 met 36 leden de eerste reis werd gemaakt. Toen werd bewezen hoe velen, die an ders uit een bescheiden beurs geen uitstap jes konden maken, door eendrachtige samen werking en onderlinge gezelligheid toch een prettige uitgaansdag wisten te bereiken. Dit alles met zeer bescheiden mid'delen van 5 cent per week, waarvoor gratis reis, consumptie en middagmaal konden wor den verstrekt. Hierdoor werd het bestaansrecht van de verecnigi ig bewe, en d e dus in een geo. 1 e behoefte bleek te voorzien. De gespaarde gelden worden zorgvuldig beheerd op de Spaarbank en geregeld ge controleerd. De vereeniging staat op alge meen standpunt. Ieder kan er lid van wor den. Aan het reisplan voor 1937 wordt nu reeds de volle aandacht geschonken. Voorts organiseert de vereeniging enkele onderlin ge gezellige avonden in den winter, terwijl ook een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden georganiseerd wordt. Met een opwekking tol lidmaatschap be sloot spreker. Na de pauze waarin eenige aardige voor werpen werden verloot hield de heer v. Boven een komische voordracht over een St Nicolaasfeest op het platte land. Daarna werd opgevoerd het blijspel „Jonge harten" waarbij wederom volop genoten is in drie kostelijke bedrijven van de vaardigheid der leden van de tooneelclub. Een uitbundig welverdiend applaus was daarvoor de juiste belooning. Na een fraai tableau, speciaal van toe passing op het doel der vereeniging sprak de presidente woorden van dank tot besluit. Hoezeer deze kennismaking met de ver eeniging velen was meegevallen bleek wel uit het feit dat het ledental dien avond bij na verdubbelde daar zich een 30 tal perso nen hiervoor .opgaf Cver een welverdiend succes heeft de club dan ook niet te k'.a- gen Zij die meer van deze reisvereeniging willen weten vervoegen zich maar eens bij ha«r secretaris de heer J. Zoutewelle, Noord straat 35b., te Vlissingen. De Sint Nicolaasvereeniging vierde In het Concertgebouw haar eerste lustrum. De Walchersche Zweef vliegclub krijgt het eerste toestel, de Ph 50 een Grunau Ba by. gebouwd door de N.V. Vliegtuigbouw te Deventer, uit het Nationaal Luchtvaart Fonds. Met ingang van 1 November 1936 wordt aan den Heer C. B. J. Wijtenburg, commies bij den Raad van Arbeid te Mid delburg en chef van het bijkantoor alhier, eer o! o tslag verleend, wegens verandering in de inrichting van het dienstvak. Naar de „V], Crt." verneemt, zal de niuwe kruiser „de Ruijter" binnenkort naar kier ko nen en ter bezichtiging worden ge sp !d. D» c rste luileianls R. G. Lemslra, H. C. Krc. er en K. W. M. Brantjes van het -TACHT VAN SMAAK - PRUS 70 ct regiment Kustartillerie alh er en in Den Fielder, worden 2 November overgeplaatst resp biji het 8e, 5e, en 4e rog. veldartillerie, te Ede en Amersfoort, doch op dien datum voor 6 maanden gedetacheerd bij het 7e reg. veldartillerie te Bergen op Zoom tot het volgen van een opleidingscursus voer bereden officieren der artillerie. MIDDELBURG Met de Staatscourant van heden wer den afdrukken verzonden van de vereeni ging Liefdewerk voor Kinderbescherming te Middelburg, gevestigd alhier. Mej. C. Sliggers slaagde voor het exa men apothekers-assistente. Alhier werd de algemeene vergadering van aandeelhouders gehouden van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. N. V. Verslag over 1935 met de balans en winst en. verlies rekening zijn vastgesteld; Naar het „Hdbl." meldt, heeft het clas- sikaal bestuur van Middelburg der Ned. Herv. Kerk besloten, geen diligentverklaririg te verleenen aan den kerkeraad van Mid delburg" in de vacature van wijlen Ds. J. de Visser. Men denkt er nu over de vijfde pre dikantsplaats op te heffen en dan wellicht in een der zich uitbreidende rand gemeen ten een nieuwe te vestigen. Naar de „VI. Crt." verneemt, heeft de Chr. Geref. gemeente de Gasthuiskerk aan gekocht en zal er 1 Januari haar diensten in houden. Zaterdag had een aanrijding plaats tusschen twee wielrijdsters. Een 33 jarige juffrouw kwam te vallen en brak een enkel. De politie hield een man aan, die nog wat met de justitie te vereffenen had. ARNEMUIDEN Als voorzitter van het „Groene Kruis" werd gekozen de secretaris, de Heer J. J. Huijssen en in diens plaats de Heer J. P. Israël, Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk de Heer M. Verkerk candidaat te Amsterdam (Buiksloot). AAGTEKERKE-OOSTKAPELLE. Tweetal bij de Geref. gemeente .J Fraanje te Barneveld en M. Heikoop te Utrecht. BIGGEKERKE Aan „de Zeeuw" meldt men, dat de Heer A. Janse, hoofd eener Chr. School alhier, die deze zomer ernstig ziek is ge weest, nu het ziekenhuis „Bethesda" ver laten heeft. Hij zal nog een paar maanden te Wolihese doorbrengen. Vrijdag had de instal'a'ie plaats van het nieuwe hoofd der School voor Chr. Volksonderwijs, de Heer E. H. Iemhoff. In den ouderdom van 83 jaar over leed de Heer P. Dekker, die in verschillen de functies de gemeente jaren heeft gediend. DOMBURG In een rondschrijven van de directie van het bureau van de A.N.V.V. te 's Gra- venhage, wordt o.a. medegedeeld, dat alhier het aantal gasten iets hooger was dan in 1935, de pensions waren vol, de hotels had den het evenwel minder goed. KOUDEKERKE Alhier is een Oranje-vereeniging op gericht. In het bestuur werden gekozen de Heeren Ivraamer, Bos, Goote, De Vries, Dr. J. J; v. d. Harst, H. M, M, Mosselman en P. J. Terwoert Jr., Minimum contributie be draagt f 0.50. Een drietal Vlissingsche jongelui heb ben deuren geforceerd van enkele zomer huisjes en voorwerpen van weinig waarde ontvreemd. MELISKERKE Bij het laden van een voer hooi, brak plotseling de streng van de menladder met gevolg dat de paarden van landbouwer Hou terman ervan door gingen en in de sprink terecht kwamen. De knecht A. V. werd in de sprink geslingerd tus chen de paarden Gelukkig liep alles nog wel af. OOSTKAPELLE Alhier is een Zeeuwsche afdeelinp van. de Ned. Ver. van Mobilisatie-invaliden en hun naastbestaande opgericht. Evenals in andere plaatsen is alhier de school gesloten, wegens het heerschen der mazelen. ST. LAURENS In Café Bloemendaal l i; ld de Coftp. Boerenleenbank een buitengewone vergadei- ring, in welke de Kassier P. Vader Hz., af scheid nam en de Heer S. Simonse als zoo danig werd geïnstalleerd. De Heer Vader werd een rooktafel met toebehooren aan geboden. Ook werd het nieuwe kantoor in gebruik genomen. SEROOSKERKE De eerste oefening met de nieuwe mo torbrandspuit is gehouden. De bediening bestaat uit 12 personen. SOUBURG. Het aantal ingeschreven werkloozen bedraagt thans 189, waarvan er gemiddeld 80 worden gesteund en 20 zijn uitgezonden naar de werkverschaffing Hulst-Axeler Am bacht. Alhier is een afdeeling van het Ned. Bijbelgenootschap opgericht, mei als voor- loopig bestuur: Ds. L. C. Spijkerboer, Ds. G. B. Bavinck, dhr. C. Wisse Pz., Mej. C Brasser, allen alhier en Ds. G. de Ru en de Heer P. W. ter Haar te Ritthem. Vrijdag g rauk en twee o\e bu:en met elkander slaags. Een der vrouwen werd door de andero haar muts van het hoofd geruk de armen werden bont en blauw gekne pen, terwijl haar gezicht geheel zwart was, daar haar tegenpartij handen had, zwart van het kachelpoetsen. De politie kwam er aan te pas. De winkelweek is goed geslaagd De muziekkorpsen van Souburg en Ritthem verleenden medewerking, ook de gymnastiek vereeniging „Volharding', alsmede de Zaïg- vereeniging „Uitspanning door Inspanning" Verder werkten mede „Achilles" van Mid delburg en de Marine kapel. WESTKAPELLE In verband met de heerschende pest ziekte onder de varkens gaf de dierenarts, de Heer Geldof van Oostkapelle in een gehou den vergadering voorlichting. VLISSINGEN van 1-8 October 1936 Ondertrouwd: J. Bosschaart 24 j. en J. en J. C. van Maldegem 23 j. J. B. W. Jut te 23 j. en S. Meijers 23 j. G. G. Vader 59 j. en G. M. Robers 27 j. Getrouwd: P. W. J. Falhaber 37 j. en H. G. A. Hollaers 23 j. C. Minderhoud 22 j. en H. Belfroid 18 j. C. H. Huisman 22 j. en T. Grootjans 19 j. C. Ivooper 20 j. en A. J. Risseeuw 18 j. J. H. Ott 26 j'. en J. A. Rolinsulu 19 j. B. C. Sorgedra- ger 24 j. en G. J. Lenis 20 j. Bevallen: I. R. E. van Harmeien geb. Du- mez d. P. Lindenberg geb. Roelse d. J. Ilassing geb. Barentsen z. -- W. Valkhoff geb. Huitema z. H. C. J. Hamel geb. Beu ling z. II. Braat geb. van Leeuwen d. C. P. van de Grijp geb. de Hamer d. E. Dagelinckx geb. Suijkerbuijk z. Overleden: FI. F. Maenhoudt 80 j. on- geh. M. Zuidweg 62 j. vrouw van K. de Vos A. Florusse 77 j. ongeh. (V. C.) MIDDELBURG, van 30 Sept.—6 Oct. 1936. Ondertrouwd: A. Wondergem, 32 j. en N. W. van Winkelen, 21 j. J. J. Joosse, 21 j. en L. Passenier, 24 j. Getrouwd: D. Luteijn, 29 j. en J. P. Bos dijk, 27 j. P. Coppoolse, 28 j. en J. H. C. Streefkerk, 21 j. Het minste tandbederf indien U poetsi met wat goeds, dus met Tube CO en 40 ct. doos 20 ct. IVO ROL Bevallen: W. A. C. Otte-van Luipen, d. C. J. Tissink-Pattenier, z. J. M. Baak- Vervoorn, d. A. Schuilwerve-Overweel, z. en d. M. Paardekooper-Marijs, d. F. de Regt-Wondergem, d. Overleden: C. Meliefste, 81 j. geh. met F. Catsman F. F. van Steenhuijsen, 68 j.. geh met C. M. Krijger. (M. C.) Door het Haagsch Crisis Comité is ten. behoeve van de groote winterinzameling 1936 onder volgende prijsvraag uitgeschre ven: Het geheel is een dringend verzoek in de zen tijd aan alle Nederlandsche burgers en bestaat uit 26 letters. 3-8-5 is een telwoord; 1-6-24-25 is een hemellichaam; 7-17-26 is een kleedingstuk; 5-8-4-15 is een lichaamsdeel; 2-21-10 is een dier; 9-19-25-11-12 is een verkorte jongensnaam; 8-22-23-3-5 is een ander woord voor: vlak, gelijk: 18-13-20-10-21-24 5 is een zuidvrucht; 16-11-14-20 is een ander woord voor sluwi middel. VOORWAARDE VOOR DEELNAME. Zij, die aan deze prijsvraag wenschen deel te nemen, zenden de oplossing op een gewo ne briefkaart (buiten Den Haag 5 cent) met Eén persoon kan meerdere oplossingen inzenden. PRIJZEN. Voor de goede oplossingen zullen vele prijzen ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M. van Lier verloot worden. Er is een hoofdprijs en verder tal van mooie prijzen zooals schilderijen van be kende Hollandsche meesters, kunstvoorwer pen, fototoestellen, enz. enz. Aan de deelnemers die een prijs hebben gewonnen zal vóór 5 November 1936 schrifte lijk mededeeling worden gedaan. In dezen lijd moeten de huisvrouwen bij haar inkoopen meer dan ooit letten op kwa liteit en reputatie van hetgeen zij koopen. Dan is men pas zeker, dat men doelmatig en zuinig g kocht heeft. Mogen wij op dit ge bied even een nuttige wenk geven? Wij zien in de winkels, dat Radion onze huisvrou wen tijdelijk een bijzonder buitenkansje be zorgt- Want behalve dat men zeker is van de superieure kwaii;eit van Radion en van de zoo welkome gesclienkenbons, krijgt men tot uiterlijk 21 November a.s. nog geheel extra geschenken en wel badhanddoeken met keurig g str e ite rand en flinke thee doeken. Dus practicche artikelen, die in de huishouding u tstekend te pas komen. De huisvrouw, die hier gebruik van maakt, krijgt zeker de volle waarde voor haar geld. Een actueele beschouwing uit verzamelde gegevens en op wekking tot deelname aan ge organiseerd optreden door C. L. KOSTER, Journalist PRIJS IO CENT Uitg. N.V. Zeeuwsche Uitgevers Mij.Vliss. Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL H. WEGELINQ. Noordstr. 44, Tel. 130, te Vlissingen. Te Middelburg verkrijgbaar in Boekh. DE LANGE JAN, Noordetraat C 34, Telefoon 236 Mooie regulateurklok. J. de Korte, Meliskerke. Cadzandsche biggen. Jac. de Visser, Aagtekerke. Zware biggen. Joh. de Visser, Domburg. Kla\ erhooi. Brigdamme B 148. Vaars en stierkalf. Goedge keurde zaaitarwe 11 cent. D. Stroo, Biggekerke. Biggen. S. Stroo, Biggekerke. Menwagen met platte bak, tentwagen en vijf balks hou ten egge. Wagen makerij Serooskerke. i6le aaüouw Benoist, 10 cL per K.G., late blauwe en eerstelingen, best stierkalf ea vet schaap. P. Ivoole, Souburg Groote kru.len, bloedkoralen gitten enz. C. Gilde-Wisse, St- Laurens. Boeren poeljen. M. Caljouw, Grijpskerke. Of in ruil stierkalf, Juliana zaaitarwe 9-9-10. Gebrs. Koppcjan, Meliskerke

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2