HEEFT U AL GRATIS RADION BADHANDDOEKEN EN THEEDOEKEN? RUBRIEK VRAAG EN AANBOD BURGERLIJKE STAND VERSCHENEN Een actueele beschouwing uit verzamelde gegevens en op wekking tot deelname aan ge organiseerd optreden C. L. KOSTER, Journalist PRIJS «O CENT Uitg. N.V.Zeeuw86he Uitgevers Mij.Vliss. ZEEUWSCH MIEUVVSBUATJ VAN VRIJDAG 2 OClOBEn 1930. No. vj. j. eni P. Sio, 23 j. B. van der Linden, 25 j. en A. M. Prince, 24 j. F. Grimminck, 30 j. en G. Folker, 19 j. Getrouwd: G. A. Wessels, 40 j. en D. Hoef kens, 39 j. W. Florusse, 28 j. en A. van Gink, 23 j. Bevallen: M. D. Woltering, geb. Verburg, z. C. A. J. van de Velde, geb. Leinse, z. M. Kropman, geb. Lenaerts, (levenl.) P. Piera, geb. de Keijzer, d. T. N. Schrier geb. de Visser, d. A. P. Koolwijk, geb. van de Velde, d. M. W'. J. Vorstenbosch, geb. Tax, z. C. T. A. Stroo, geb. van Huizen, z. Overleden: D. Sanderse, 29 j„ man van S. in den Bosch P. de Nooijer, 51 j., ongeh. J. Maas, 56 j., vrouw van J. P. Kesteloo. (V. C.) Getrouwd: P. van Duijn 27 j. en A. M. Verburg 22 j. P. Sanderse 44 j. en D. J. Le Due 43 j. C. A. Buijze 26 j. en F. J, Meiij'su 28 j. Bevallen: J. Luitwieler geb. Grootjans z. 1N. van Houten geb. van de Ketterij z. E. S. Hoek geb. van der Weel z. C. C. Leonhart geb. Thange z. N. Meliefste geb. Meijers d. Overleden: P. A. Moorman, ongeh. z. 77 j. A. van Doorn, 51 j. vrouw van J. Ma rijs A. A. Floresse 2 j. z. i (M. Q.) SOUBURG, van 23—30 Sept. 1936. Geboren: H.nd i'c, z. v. W. buurmeester en Geboren: Hendrik, z. v. W. Buurmeester, en P. N. Streefkerk. Ondertrouwd: J. Meijers, 24 j. en N. v. d. Putte, 26 j. F. Roelse, 26 j. en P. van Splunder, 26 j. A. W. Bou.ff, 29 j. en C« E. Stam, 25 j. Getrouwd: J. A. de Ruijsscher, 24 j. en A. M. Bosdijk, 22 j. H. H. Mulder, 28 j. en J. van de Vrede, 23 j. Overleden: (te Vlissingen) M. J. Wulff, 3 dagen, d. v. M. Wulff en J. G. F. Pluijmers MIDDELBURG van 24—30 October 1936. Ondertrouwd: A. W. Kasteel 57 j. en De Smèt 38 j. J. P. H. Polderman 29 j. en G. J. Petiet 32 j. L. Schout 44 j. en W'. A. S. Marcusse 42 j. P. Daniëlse 28 j. en J. A. Franse 27 j. J. J. Snijders 27 j. en Fr. Melse 22 j. Zware schaapram. Gevraagd krielaardappelen. Joh. de Visser, Domburg. [Stierkalf. C. Zachariasse Kz., Biggek. Vet kalf. F. Louws, Meliskerke. door Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL H. WEQELING, Noordstr. 44, Tel. 130, D. GOETHEER, Paul Krugerarraat 41, Tel. 573 te Vlissingen. Te Middelburg verkrijgbaar in Boekh. DE LANGE JAN, Noordstraat C 34, Telefoon 236 80 Roeden Rosa jaapjespeën. Abr- Abrahamse, Koudekerke. Loopvarkens, hengstveulen. P. Verhage, Koudekerke. Goedgekeurde Benoist- en Ju» lianatarwe, vrij van stuif- brand. Js. Wisse, Meliskerke Goedgekeurde Julianatarwe. P. Polderman, Biggekerke. Witte kool. Ivuzee, Welzinge. Kalfvaars op rekening. W. Roose, St. Laurens. Blauwe zetaardappelen van besproeid gewas, le nabouw, van „Wilhelminapolder". J. J. Louwerse, Grijpskerke Kalfvaars op rekening. H. Brasser, Koudekerke. 2 Schaaprammeh. C. Melis, Serooskerke. Pasgekalfde vaars. „Korenbloem", Serooskerke. Vet kalf. E. Janse, Boude wij nskerke. 50 Éénjarige kippen. Boone, Segeerssingel V64B Middelburg. Mooie biggen. S. de Bruijn, Vrouwep. Vet kalf. M. Janse, Zoutelande. lste Nabouw goedgekeurde Juüanatarwe. P. Dekker Hz., 't Zand. 2 Kalfvaarzen. L. Kluijfhout, Biggekerke. Mooie biggen. J. Marinussen, Koord weg, Middelburg. Gekalfde vaars. A. de Visser Oost Souburg, Zuidvliet. Stierkalf. P. de Korte, Domburg. Halfjarige fokstier. M. Arendse, Gapinge. Kalfvaars op rekening. A. de Voogd, Biggekerke. se 40 in 49 sec., 4. J. K. Crucq Jr. 43 in'46 sec., 5. H. Crucq. Overige schutters in geen klasse ingedeeld. Juistheidsvuur: 1. G. Vogel 47, 2. M. J. La gendijk 46, 3. G. Versluijs, 4. J. J. Crucq 45, 5. J. de Hamer 43, 6. J. J. Boone 42, 7. W, de Nooijer 38, 8. J. v. Belzen 34. (Z.) Chr. Werkliedenvereeniging. Onder lei ding van den Heer J. J. Wijkhuijs vergader de de Christelijke Werkliedenvereeniging. Uit het jaarverslag bleek dat er een nadeelig slot was van f 6.64. Verschillende aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de vacature van wijlen F. Bliek gekozen werd de heer C. Schroevers. Tot lid van de Commissie van advies werd in de vacature L. Puijpe, de heer J. J. C. van der Graaff gekozen, terwijl de heer B. Franse als zoo danig werd herkozen. Hierna sluiting. (V. C.) BIGGEKERKE Een afscheid. In een goed be zochte 'samenkomst van ouders, oud-leer lingen en belangstellenden heeft Vrijdaga vond de Heer H. F. C. Musch, hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs alhier, die 1 October naar Klaaswaal vertrekt, wegens zijn benoeming in gelijke betrekking afscheid genomen. Het woord werd gevoerd door de heeren: P. Janse, namens het schoolbestuur; M. Caljé, namens de ouders; burgemeester Simonse namens het dag. bestuur; C. Pol derman namens het Geref. schoolbestuur C. Stuij als onderwijzer aan die school; W. de Voogd namens de jongens-oud-leerlingen en mej. L. Simpelaar namens de meisjes oud-leerlingen en ten slotle door ds. Ko- revaar als hoofd der Hervormde gemeente. Door de kinderen was des middags een wandtekst aangeboden, terwijl namens be stuur, ouders en begunstigers een leeslamp werd geschonken. (V. C.) Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm Bij de Zaterdagmiddag gehouden schietwed strijd van de plaatselijke afdeeling van den B. V. L. werden de eerste tien prijzen be haald door: H. Kaljouw. 47 p.; P. Schout, 47 p.; J. Konraad. 46 p.; P. de Lange, 46 p.; H. Verschuure, 45 p.; A. Arentse, 43 p.; W. A. de'Witte, 42 p.; A. Harpe, 41 p.; W'. de Witte 39 p.; J. Corbijn, 39 p. De wissel beker kwam in het bezit van J. Konraad met 44 p. (V. C.) N. EN ST. JOOSLAND. Voor de tweede maal is vorige week inbraak gepleegd bij den tuinder de J., waar een linnenkast werd opengebroken en plm. f 25.— werd pntvreemd. en bij de familie P., waar weinig schijnt ontvreemd te zijn. De politie doei onderzoek. RITTHEM De Kolenvereenïging alhier besloot zich aan te sluiten bij de Zeeuwsche federatie van Coöperaties en Kolenbonden. SOUBURG. Alhier had in de versierde zaal van Café „de Zwaan" de Opening plaats der 4e winkelweek. Gesproken werd door de Heeren Deurwaarder en Stofkoper. De speldjesdag voor het Groene Kruis bracht Zaterdag op te Souburg f 101.09 en te Ritthem f 9.50. Zaterdagmiddag reed een wielrijder langs het jaagpad en slipte. Hij bekwam en kele uitwendige wonden aan het gelaat DE RINGRIJDERIJ. Er is door 24 rijders 21 maal naar den ring gereden. De uitslag van de ringrijderij is als volgt: le j>. P. de Visser met 15 ringen; 2e J. Castel Wz. met 14; 3e C. D. Kodde met 13; 4e W. Bosschaart met 11; 5e C. Stroo met 11; 6e P. Jongepier m. 11; 7e J. Brasser m. 9; 8e J. Melse met 9; 9e W. Hoole Wz. met 8; 10e G. de Visser met 8; lie D. Kodde met 8; 12e J. Louwerse met 7; 13e J. Besuijen met 7; 14e W. J. Pouwer Pz., met 7; 15e G. Joose met 6; 16e W. Besuijen met 6; 17 eJ. Cevaal met 5; 18e C. van Slooten met 4; 19e P. Jasperse met 4; 20e C. Joziasse met 3; 21e P. Baljeii met 2; 22e W. Bakker met 2; 23e P. Cevaal met 2; 24e S. Bassie met 1 ring. De beker, door de Winkelweek-commissie geschonken, werd gewonnen door C. Stroo met 5 Tan de 6 ringen en de Potlepel door P. de Visser. (V. C.) VROUWEPOLDER Tri de consistoriekamer der Ned. Herv. gemeente werd een Oranje-vereeniging op gericht met 41 leden. Tot bestuursleden wer den gekozen: Ds. van Duijne, le voorz., Ds. Tunderman, 2e voorz.; M. v. de Broeke Wz., secretaris; S. Ludikhuize, Penningm.; W. van Hekken, J. W. Willemsen en S. de Roo. De burgemeester werd tot eere-voorzit- ter benoemd. Kalfvaars op rekening. G. Geschiere, Meliskerke, 200 Roeden bietenkoppen. J. Tram per, Arnemuiden. Twee vette varkens. Gebr. Geertse, Grijpskerke. Mooi vaarskalf. P. Koets, Slager, Zoutelande. Groenkraag mangels. No. 2, Zoutelande. Ontsmetten van zaaitarwe. H. Melis, Zoutelande. Groote krullen, knopspelden en meer. C 29, Westkapelle. 50 Mud bl. Eigenheimers. J. Meijers, Gapinge. Uien. A. Versluijs, B 2, Gapinge. Kalfvaars, stierkalf, W. L. poeljen. K. Geschjere, Ritthem 60Ö K.G. paardeboonen. C. Vader, Domburg. Eerste nabouw Bevel, poot- goed. P. Arendse Pz., Souburg 100 Roeden mangels. N. Vliss.weg 119, Souburg. Mooie biggen. J. Aarnoutse, Westhoek, Koudekerke. Vet kalf. J ulianatarwe, lste nabouw. J. Caljé, Biggek. Vet kalf. A. Kleinepier, Bou- dewijnskerke. Een vet varken. Klein Schooneveld, Welzinge Maandag Cadzandsche biggen Z. Zachariasse, Biggekerke. Of in ruil jonge ponny's. C. Sclioonenboom, Domburg. Bl. Eigenheimer zetpoters en 600 K.G. uien. J. Blok. St. Laurens. Gebrand koperen petroleum lamp. Ritthemschestraat 102 Oost-Souburg Vanaf heden eiken dag zware Cadzandsche biggen. Jan Wattel, Oostkapelle. Een melkkoe. E 59, Domburg. Werkpaard, vette vaarzen, hengstveulen. ,,'t Groentje", Domburg. Vleeschvarken. A. Spruijt, Oostkap 1 cheweg, Seroosk. Koperen gaslamp. A 188, Serooskerke. Driehoekkachcl. L. Adriaanse Zandput, Serooskerke. Haardkach.l, o erJo:k. Leef tijd 8 tot 12 jaar. Serooskerke B 15. Goedgek. Z. bl. pootaardappe- len. J. Malj aars Johz., Aag- tekerke 113a. Gerookte baconspek. A. Harpe, Biggekerke. Vaarskalf. J. P. Louwerse, Vrouwepolder, Westdijk. Driehoekkachel. W. Dekker Szn., Seroosk. Kalfvaars, keur uit. A. P. Wouters, Gapinge. Ob in ruil stierkalf. Vaarskalf S. de Pagter, Serooskerke. Stierkalf. J. Huijsman, Grijpskerke. Cadzandsche biggen. E 123, Domburg. Kalrvaars. A. Francke, Serooskerke, Lammeren. Driehoekkachel. Ljchtwachter, Zoutelande. Mooie biggen. Overbeeke, Spgeerswcg, Middelburg. Ledikanten, bedden, spiegels, keukenstoelen, kachel, over gordijnen, vloerkLed. D 56, Westkapelle. Mooie zevenweeksche biggen Heijboer, Nieuwlandscheweg. Vet kalf en vet varken. 142. Zoutelande. Eenjarige Vaars en ingeschre ven Stiertjes, zware Biggen J. Koola Dzn. Fruitberg Juliana Zaaitarwe 1ste nabouw. P. Duvekot, A 34 Vrouwe» polder. Menwagen ia goeden staat. N. Cornelisse Kleverskerke VLISSINGEN, van 21 Sept 1 Oct. 1936. Ondertrouwd: A. Pot, 23 j.. en H. Cor- veleijn, 25 j. J. H. Ott, 26 j. en J. A. Rotinsulu, 19 j. J. F. Salomé, 25 j. en L. C. Timmerman, 21 j. P. Meuïenberg,' 21 Negenweeksche biggen. J. G. Markusse, Oostkapelle, Mooie ovale tafel. Koudekerke A 124. Goedgek. Juüanatarwe van Origineele a 11 cent. J. A. Vos, Gapinge. Mooi stierkalf. J. Meijers, Biggekerke,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2