AKKERTJES 0! die zenuwhoofdpijn! WALCHEREN «TBAZUIN BURGERLIJKE STAND Te Koop a.s. ZATERDAG NATIONALE FEESTDAG. In verband met de vorstelijke ver loving zal Zaterdag a.s. de Nationale Feestdag zijn. Op wensch der Regeering zullen de Openbare diensten en scholen dien dag vrijaf worden gegeven. Particuliere bedrijven en instellingen worden verzocht deze Feestdag zooveel mogelijk te bevorderen. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1930. No. 37. f VLISSINGEN. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal er op Dinsdag 15 Septem ber wederom een goedkoope trein rijden van Vlissingen, Middelburg t.e.m. Roosendaal naar Rotterdam, Den Haag (Opening Staten- •Generaal), Haarlem en Amsterdam. Dezer dagen is onze oud-stadgenoot, de Heer G. A. Teunis te 's Gravenhage, geïn stalleerd als hoofd der Van Hoogstraten- school door dr. Den Hertog. Geslaagd voor diploma politie-examen de Heer Ch. Fritz. In verband met het overlijden van den Heer J. de Meij is door den Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van leden van den gemeenteraad tot raadslid benoemd de Heer W. J. Castel. B. en W. verdeelden hun functies als volgt: De burgemeester: Financiën en Gemeentewer ken, wethouder W. P. Edelman, Onderwijs en Sociale Zaken. Gedeputeerden hebben besloten den Hoogeweg, No. 12 van den ligger der we gen en voetpaden in de gemeente Vlissingen en het buiten de bebouwden kom die ge meente gelegen noordelijk gedeelte van de Boschjeslaan gesloten te^verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Van 7—11 September werden alhier gedetacheerd: 1 Officier, 3 Onderofficieren en 25 dienstplichtigen van het regiment ge nietroepen te Utrecht Een: aanrijding. Op den Prins Hendrik- weg nabij het marine-terrein heeft een bot sing plaats gehad tusschen een Belgische touringcar, waarin 25 personen zaten en een personenauto. De chauffeur van de touring car keek te veel naar de excerceerende ma trozen en merkte te laat een bakfiets op den weg op. Toen hij daarvoor wilde uitwijken, reed hij tegen de van de andere richting ko mende Vlissingsche auto. Beide auto's werden beschadigd, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. De touringcar werd in beslaggenomen, doch na onderzoek door den deskundige, den heer Vij geboom, weder vrij gegeven. (Z.) Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen om te bunkeren: Itali- aansch stoomschip „Luciano" van Londen; Grieksch stoomschip „Yiannis" van Emden; Deensch stoomschip „Jutta" van Rouaan. Aangekomen: Nederlandsch motorschip „Magrietha" van Gravelines* voor Renkum; Nederlandsch motorschip „Succes" van Zee- brugge voor Rotterdam. Vertrokken: „Luciano" naar Dakar. „Me ryl" naar Gothenburg; „Jutta" naar Rio de Janeiro. (V. C.) MIDDELBURG. In het Schuttershof had de vergadering plaats van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. De Voorzitter de Heer J. Kam man, hield een openingsrede. In de middag vergadering werden de rekening 1935 en de begrooting 1937 goedgekeurd. Des avonds had een diner plaats, waaraan een 170 perso nen deelnamen, waarna men het verlichte stadhuis ging bezien. Den volgenden dag zou een boottocht naar Schouwen en een rit door Zuid Beveland worden gemaakt. Geslaagd voor het politie-examen di ploma: de Heer S. A. Boone. De collecte voor den Chr. Arbeid in de weermacht bracht op f 113.75. Onze vroegere plaatsgenoot Ds. N. \V. J. van Linschoten, em.-pred. van Para maribo, is beroepen bij de Ned. Herv. ge meente te Berkhout (toez.) Redden! van drenkelingen. Bij het Don derdag gehouden examen vanwege den Ne- derlandschen Bond tot het redden van dren kelingen, slaagden voor het voorbereidend diploma de dames A. Geldof, A. de Klerk, A. J. Sinke en S. de Wolf en de heeren R. van Roo en A. Verhuist Voor diploma A slaagden de dames L. Bosschaart, C. Labrujere, D. Poerstamper en M. de Voogd en de heeren G. Eij kelen boom, P. Jacobson, J. D. Julianus en P. de Kam (Grijpskerke). Voor diploma B., slaagden de dames M. Boel en H. de Ivonink. (V. C.) Dr. W. B. Doorenbos, vroeger alhier woonachtig, is benoemd tot districtsschool- arts te Zuphen. In het Militair Tehuis werd vergaderd om de vraag te bespreken, hoe de arbeid der Middernachtzending in Zeeland weer tot nieuw leden te brengen?" De Heer J. N. van Munster voerde het woord. Een propaganda commissie werd benoemd om een algemeéne vergadering voor te bereiden en contact te zoeken met de plaatselijke afdeelingen om tot de oprich ting van een prov. afd. te geraken. Het prov. Kerkbestuur van Zeeland heeft tot de evahgeliebediening in de Ned. Herv. Iverk toegelaten: de Heeren D. J. de Reus te Den Haag. F. J. Zuiderdwijn te Roc- kanje en J. Hoogenkamp te Harderwijk. Op het Stadhuis is een vergadering ge houden met het doel, te komen tot zoo mo gelijke invoering van het twee op een stelsel en van uitvoering van het meer-werk sy steem. De burgemeester sprak het openings woord. Daarna sprak de Ileer N. H. de Graaf, inspecteur van de cultureele verzor ging van werkloozen. Een Commissie werd opgericht, waarvan de Heer Onderdijk de leiding op zich wilde nemen. Ka maar daartegen zijn immers die "AKKERTJES" een ware uitkomstl Ondervindt 't zelf en neem 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont Vrijdag is in de „Nieuwe Doelen" de prijsuitreiking gehouden van den Kano gon delvaart op 31 Augustus. Ie pr Mej. G. A. Sukkel, 2e pr. de Heer R. de Muijnck, 3e KON ZIJN ARM NIET OPBEUREN. Nu vrij van alle pijn. „Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor hetgeen Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. Ik neem iederen morgen op mijn nuch tere maag de dagelijksche dosis tegen rheu- matiek. In mijn werkkring ben ik blootge steld aan weer en wind, terwijl ik bovendien bijna 20 K.M. per dag moet fietsen. Het was zoo erg, dat ik mijn arm niet meer kon op beuren; mijn beenen deden mij ontzettend pijn als ik een kleine afstand gereden had. Nadat ik vrijwel alles geprobeerd had, en zelfs alle tanden had laten trekken, raadde een vriend mij eens een proef met Kruschen Salts te nemen. In korten tijd verminderden toen de pijnen en heden ten dage blijf ik vol komen gezond door mijn dagelijksche dosis Kruschen Salts". D. G. T. te B. Rheumatische pijnen hangen samen met een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit gevaarlijke zuur ontstaat als gistingspro- duct van afvalstoffen, die zich in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen: ingewanden, nie ren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen langs de natuurlij ke kanalen zacht en volkomen uit hel li chaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, waardoor de pijnen afne men om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij alle apothekers en erkende drogisten k f0 40. f0 70 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam, voorkomt. pr. de Heer J. van Pageé, 4e pr. de Heer L. Goedbloed, 5e pr. de Heer v. d. Hofstede, 6e pr. de Heer W. Westveer, 7e pr. de Heer G. Dekker, 8e pr. Mej. J. de Muijnck en 9e pr. de Heer D. Julianus. Anderen kregen troostprijzen. De verpleegden van het Oude Mannen en Vrouwenhuis maakten een autotocht door "Walcheren. De afd. Middelburg van den Ned. Jeugd bond voor Natuurstudie opende een tentoon stelling in het Kunstmuseum in de Schutters- hofstraat. BIGGEKERKE De vlagjesverkoop voor den Chr. Ar beid onder de weermacht bracht op f 11.95. DOMBURG Da Heer J. de Visser Sz., herdacht den dag, waarop hij voor 52 jaar als lid van de gemeenteraad werd geïnstalleerd. KOUDEKERKE Het Muziekgezelschap „Voorwaarts", bracht 'n serenade aan Mr. Dr. R. W. Graaf van Lijnden, in verband met diens benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Enkele nummers werden ten gehoore ge bracht, waarna de voorzitter der Muziekver- eeniging, dhr. F. N. Griins, den nieuwen Rid der de hartelijke gelukwenschen overbracht van zijn vereeniging. (Z.) Een venter uit Wemeldinge heeft pon derdag van een onbeheerd staand rijwiel een belastingplaatje gestolen. Donderdag hield de Kring Walcheren I der Geref. Meisjes ver. een vergadering in de Kerk. Een inleiding werd gegeven over: „Lec tuur, die onze belangstelling waard is" en een memorisatie-wedstrijd werd gehouden over de Vorsten van het Oranjehuis. Middel burg B., St. Laurens en Vlissingen B., kre gen een prijs, anderen een troostprijs. KLEVERSKERKE Als klokluider der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd dhr. M. Vader, die tevens ook belast is met het onderhoud der begraaf plaats in de plaats van wijlen dhr. Jac. Janse, die gedurende 43 jaar dit werk heeft ver richt, en ook 32 jaar als koster der kerk heeft gefungeerd. In deze functie is thans werkzaam Mej. M. de Rijke. Tot klokkenist is benoemd dhr. W. Martijn, als opvolger van dhr. P. Bes uien, die bedankte. (Z.J ST. LAURENS Onze vroegere plaatsgenoot, de Heer J. G. Bosschaart herdacht dat het 40 jaar was geleden, dat hij onderwijzer werd. Hij is nu hoofd der Openbare lagere school te Egmond aan Zee. SOUBURG. Het aantal werkloozen ingeschreven hij het agentschap der Arbeidsbemiddeling al hier, verminderde gedurende de maand Au- gstus met 14 en bedraagt thans 178, waar van 98 worden gesteund en één bij de werk verschaffing is geplaatst. W'^ens diefstal aangehouden. Donderdagavond is alhier in arrest ge steld zekere D. G., 19 jaar, wonende te We meldinge, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een flesch eau de cologne uit den winkel van den bakker L. alhier. De diefstal werd gepleegd terwijl de win keljuffrouw zich verwijderde om een door hem gevraagd broodje te halen. Voorts werd op hem bevonden een koste loos rijwielmerk, dat hij 's morgens te Kou- dekerke had ontvreemd. (V. C.) WESTKAPELLE Donderdagavond bracht 't fanfarecorps alhier aan het juhileerend echtpaar, P. Lie- vense-Kaland, dat dezen dag zijn 50 jarige echtvereeniging herdacht, een serenade. De voorzitter complimenteerde in hartelijke be woordingen het gouden echtpaar. Als een groote bijzonderheid mag het zeker wel worden gemeld, dat de 96-jarige vader van den „bruidegom", de oudste in woner der gemeente, het bruiloftsfeest nog gezond en opgewekt mede kon vieren. (Z.) KOUDEKERKE, over Augustus 1936. Bevallen: T. de Schipper geb. van Sluijs, d. P. Stroo geb. Francke, d. L. Marinusse geb. Geljon, d. J. Brasser geb. den Boer, d. J. Koppejan geb. Dellebeke, d. (leven loos). Getrouwd: J. Joziasse, jm. 25 j. en W. Aarnoutse, jd. 26 j. J. de Hamer, jm. 28 j. en C. C. de Voogd, jd. 23 j. M. Jobse jm. 24 j. en M. Te vel, jd. 20 j. Overleden: I. van Wezel, 60 j., man van J. M. Witman. SEROOSKERKE (W.) over de mnd. Aug. '36. Geboren: 14: Abraham Stoffel, zoon van Stoffel Abraham Louws en van Cornelia Jasperse 21: Cornelis, zoon van Cornelis Sturm en van Jannetje Tissink 28: Mari- nus Jan zoon van Pieter Olree en van Su- zanna Stroo 27: Cornelis, Abraham, zoon van Abraham Maljaars en van Maatje Klap. Overleden: 10: Jan Ingelse, oud 15 j.f zoon van Pieter, Cornelis Ingelse en van Tannetje de Later, overleden te Middelburg 15: Willemina Trieller, oud 83 j., wedu we van Cornelis Dekker. Poeljen. Jan Poppe, Oostkapelle. Mooie biggen. Joh. de Visser, Domburg. 40 Are vlas. W. Bommeljé, Koudekerke. 3 Loop\arkèns. S. Lous, Oostkapelle. Brocoliplanten. J. Wisse, St. Laurens. B 155a Kleine wielploeg. W. Tevel, Koudekerke. Biggen. A. Goedbloed, Kruis weg, Veere. Een straat in Detmold, waar de eigenaardige bouw der huizen steeds de belangstelling der bezoekers trekt Vare koe. H. Brasser, Koudekerke. Kalfvaars, op rekening. P. S. Kodde, Koudekerke. Volbloed zeugjes, bekroond fokdag. W. Dekker, Scrooskerke. Of te huur vierwielig wagen tje. Iz. Iloose, Koudekerke. Prachtige biggen. W. Marinis- sen, Nadorst, St. Laurens. Stierkalf. J. Geertse, Grijpskerke. Goed stierkalf. A. Looise, Gapinge. 2 Vette varkens. G. do Nood, Gapinge. Po rekool-, bloemkool-, selde ry-„ preipla tea. A. Mida\'aim Nw. Oosterschestraat 86, Middelburg. Een beste platte groentenwa- gen, ook in ruil. Wagenm akerij, Oostkapelle- Lucerne ldaverhooi. A. Jobse, „St. Jan", Aagtek. Biggen. P. Verhage JzKoudekerke. Kindermanteltje, leef ij d 5 jaar C. Pleijte, Koudekerke. Gerstestroo. K. Koppejan, Koudekerke. 100 Roeden ajuin. Stierkalf. A. Maas, Koudekerke A 231. Vette koe en vaarzen. ,,'t Groentje", Domburg. Juliana zaaitarwe, lste van Origineele. J. de Wolf, Me- liskerke Kalfvaars, twaalfweeksche big gen. S. Louwerse, Oostka pelle. Stierkalf. C 81 Westkapelle. Blauwe pootaardappelen, klasse B. J. Lam pert, Biggekerke. Voeraardappelen, blauwe ei genheimers, le nabouw. A. de Troye, Arnemuiden Zeven speenkonijnen. A 124, Koudekerke. Bevelanders, W. Louwen», Gapinge. 2 Loopvarkens. M Louwerse, Serooskcrke. 2 Stallantaarns. Jac. Wag-.-naar, Koudekerke. Kalfvaars, rek. eind Sept. Jac. de Visser, Aagtekerke le Nabouw van Origineele Be- noit 40 en Julianatarwe. A. Caljé, Biggekerke. ïnsluithaard, eiken kastje. Varkensmarkt K 41, Middelb Éénjarige eenden. A. Maljaars, Meliskerke. Dri hoekkach 1, boeren, n.a::s- kleeren. J. v. Keulen, Zoutelande. Mooie achtwe ksche biggen. P. Melis, Serooskc-rke. Voorwielen, houtaswagen. P. de Visser. Zoutelande. Goetlgek.ur e Julianatarwe en Benoist, vet kalf. Js. Wisse, Meliskerke. Drachtige zeug. M. Poppe, Serooskerke, Vet varken. J. de Witte, Boudewijnskerke Driejarige kalfvaars, rek. 16 September. K. Coppoolse, Oostkapelle. Vet varken. A. P. Kasse, Veere.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2