DOE ALS VELEN GAAT MET UW DRUKWERK NAAR WEGELING die levert GOED werk Vlissingen - Middelburg zeer lage prijzen. H AKKERTJES een pijn l BURGERLIJKE STAND AKKER.CACHETS ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1036. No. 36. Geslaagd voor diploma coupeuse: Mej. F. J. van Opbergen. Zekere V., begaf zich nabij de zwem school te water. Daar hij niet voldoende zwemmen kon, begon hij te zinken. De Heer de Ridder smaakte het genot hen van een wissen dood te redden. Op het bureau van het station Vlissin- gen der Nederlandsche Spoorwegen, is een kastekort ontdekt, in verband waarmede de heer Van H., werkzaam op dit bureau, se dert eenige dagen in zijn functie is geschorst. Het gaat om een bedrag van circa drie dui zend gulden. De afdeeling Comptabiliteit van de N.S. te Breda stelt naar de zaak een on derzoek in. Daar door relaties van den betrokkene po gingen in het werk werden gesteld om het tekort aan te zuiveren, is door de Ned. Spoorwegen geen aanklacht ingediend. De officier van Justitie te Middelburg, heeft echter opdracht gegeven, den heer Van H., ambtshalve te vervolgen. De verdachte is daarop, na verhoor dooi den commissaris van politie, gearresteerd en voor den officier van Justitie te Middelburg geleid. Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen: Nederlandsch motorschip „Corraoroan" van Londen. Om te bunkeren: Fransch motorschip „Louis L. D." van Duinkerken; Noorse he walvischvaarder „Sir James Clark Ross" van Amsterdam; Engelsch stoomschip „Tweed" van Gent; Grieksch stoomschip „Nedon" van Eraden; Yougoslavisch stoomschip „Izgled" van Antwerpen; Nederlandsche motor „Apol- linaris VI", van Antwerpen. Vertrokken: „Dante" naar Bruno Gior dano; „Aegeon" naar Buenos Ayres; „Os man" naar St. Servan; „Louis L. D." naar Duinkerken; „Tweed" naar Setubal; „Izgled" naar Rotterdam; „Nedon" naar Alexandrië; Nederlandsche motorschepen „Apollinaris" naar Londen en „Apollinaris VI" naar Perth. Aangekomen om te bunkeren: Zweed „Di- •a" van Gent; Italiaan „Dante" van Bruno Giordano; Grieksche „Aegeon" van Rotter dam; Zweedsch „Osman" van Archangel; Fransch „Nancieen" van Duinkerken; Ne derlandsch motorschip „Raket" van Londen; Nederlandsch motorschip „Progress" naar Leiden; Zweedsch stoomschip „Oresund" van Londen. Vertrokken: Nederlandsch motorschip „01- ga" naar Londen; Zweedsch s.s. „Disa" naar Nordenhamn; Nederlandsch motorschip „Ra ket" naar Antwerpen; Fransch s.s. „Nan cieen" naar Duinkerken; „Castor", Neder landsch motorschip, gesleept door sleepboot „Schie" binnendoor naar Rotterdam, wegén^ defect motor; „Oresund" naar Bremen. Aangekomen: Nederlandsch motorschip „Thriantha", van Londen voor den Rijn; Duitsch stoomschip „Nordsee" van Imming- ham (laden voor de Vlismar); Nederlandsch motorschip „Succes", van Zeebrugge voor Rotterdam. Vertrokken: „Ellinico" naar Oran; „Nord see" naar Londen. (V. C.) Het bestuur van den Vlissingschen Oranjebond verzond aan H.M. de Koningin een telegram ter gelegenheid van Hoogstder- zerlver jaardag. Ter gelegenheid van haar v^jf-jarig be staan heeft de politiehond-dresservereeniging „Walcheren" Zaterdagmiddag een demon stratie gegeven op het terrein van de V. C. „Vlissingen". De heer J. H. Ligteringen is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Biggekerke. Op 31 Augustus werd op het Marine terrein bij het Wachtschip „Noord-Brabant" parade gehouden. Met muziek voorop werd een marsch door de stad gemaakt. 's Middags was er een strandfeest met kin derspelen. Neem daar nu toch eens een paar "AKKERTJES" voor en tot Uw ver bazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen, want AttKER-C ACHETS helpen uitstekend bij Rheumaliek, Rheumatische zenuwpijn, Lendenpijn Spit, Spierpijn, Gevatte Koude, enz. 'tiedertandsch Smaakloos ouwel-omhulsel om' Product 'j poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen.] Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 cl. - 'T'f Volgens recept van Apotheker Dumont MIDDELBURG. Geslaagd voor diploma coupeuse: de dames M. G. Verburg en M. M. Reinboudt; voor examen teekenen M. O. Akte Ma. de Heer J. A. G. van Sluijs. In de vergadering van de Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium werd tot bestuurslid benoemd de Heer A. Schout te Serooskerke. De bloempjesverkoop ten hate van de t.b.c.-bestrijding van het Chr. Nat. Vakver bond te 't Zand, Brigdamme en alhier heeft f 283 opgebracht. Een wielrijder kreeg door eigen schuld een aanrijding van een auto en is met lichte hersenschudding naar het Gasthuis overge bracht. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der verkeersre gelen. Het Notarishuis in de Abdij is verkocht aan de Staat der Nederlanden, met de be doeling het te bestemmen voor uitbreiding van de Prov. Griffie. Een' 67-jarige timmerman, die met een ander stond te praten, werd plotseling on wel en zakte in elkaar. De man overleed terstond. Walchersche onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. Adriaanse, lid van de Prov. Staten van Zeeland, te Oostkapelle; J. A. Contant, wet houder der gemeente Koudekerke; C. Doets directeur der ambachtsschool te Middel burg; J. J. van Weynsbergen, te Middelburg, technisch-ambtenaar van den provincialen waterstaat van Zeeland; mr. dr. R. W. graaf van Lynden, te Koudekerke, griffier van den polder Walcheren; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: ir. J. P. Walland, te Middelburg, hoofd-ingenieur-di- recteur van den Rijkswaterstaat in de direc tie Zeeland; is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in brons aan: mejuffrouw A. de Meijer, wo nende te Vlissingen, voorheen dienstbode bij den heer G. K. A. Nonhebei, te Middelburg (V- C.) Buslijnen N.V. Stoomtram „Walcheren". Ged. Staten van Zeeland hebben aan de N.V. Stoomtram „Walcheren", die reeds voor de lijn Middelburg—Oostkapelle—Dom burg en de lijn Middelburg—Koudekerke— Zoutelande—Westkapelle concessie heeft, voor een autobusdienst, ook vergunning ver leend voor den weg Vlissingen—Koudekerke en Westkapelle—Domburg, wat wil zeggen, dat ziji nu ook haar huidigen tramdienst ge heel door aulobusdiensten kan vervangen. Burg. en Weth. van Zoutelande hebben be zwaar gemaakt legen hel feit, dat ook voor den Zondag vergunning zal worden ver leend. Ged. Staten vinden in het belang van het verkeer geen termen, aan de door dit gemeentebestuur naar voren gebrachte be zwaren tegemoet te komen. (V. C.) Chr. Kweekschool te Middelburg Toegelaten tot de le klasse der Chr. Kweekschool te Middelburg Leunis de Blaeij, Terneuzen; Geertrui- da Hamelink, Middelburg; P. L. den Hol lander, Aagtekerke; Willem Janse, Dom burg; Willem Jobse, Aagtekerke; Jacobus Louwerse, Serooskerke; Bernard W. Ouwcr- kerk, Middelburg; Prina Riemens, St. Lau rens; Schipper, Serooskerke; Hotse H. Sijts- ma, Vlissingen; Julia Martha Smit, Koude kerke; Johannes v. d. Velde, Souburg; Chris tina Verschuure, 's H.-Hcndrikskinderen; Corn, de Visser, Aagtekerke; Willem de Voogd, Vrouwepolder; Cath. Anna Vreeke, Souburg; J. Chr. Weststra te, Waarde; Wil lem de Wolf, Serooskerke (Z.) ARNEMUIDEN. Vrijdag nam de Heer J. J. van Doese laar, na 34 jarigen diensttijd, als zoodanig afscheid als Hoofd der O. L. School. „Arne's Genoegen", gaf Zaterdag een uitvoering op het Marktplein. DOMBURG Onder de gasten, die in Augustus naar onze badplaats kwamen, bevond zich de oud commissaris der Koningin, mr. H. J. Dijck- meester .uit Den Haag met zijn dochter. Uit een in een onbeheerd staande au to, is uit de zich daarin bevindende jas een portefeuille met een vrij belangrijk bedrag aan Nederlandsch bankpapier ontvreemd. KLEVER'SKERKE. Zekere M., reed op den dorschvloer, om daar een wagen met vlas te lossen. Hij wil de dia iets vooruit duwen, maar doordat de wagen plotseling vooruit reed, kreeg hij dien over een der voeten, met het gevolg, dat enkele teenen ernstig werden verminkt. OOSTKAPELLE De B.V.L. besloot op 19 September al hier schietwedstrijden te houden voor de afdeelingen vap het District Walcheren. ST. LAURENS De begrooting der gemeente werd vast gesteld op een bedrag van f 32709.85 voor wat den gewonen dienst betreft, met een post van onvoorzien, groot f 1250 en voor wat den kapitaaldienst betreft op f 1000.— in ontvangst en f 4100 in uitgaaf. VEERE Sloepje omgeslagen. Woensdagavond gingen twee jongelie den met een sloepje naar buiten, doch door den sterken wind sloeg het ranke bootje om. Het tweetal, dat gelukkig kon zwem men, wist zich vast te klampen aan het om geslagen sloepje, waarna hulp kwam opda gen in den vorm van de veerboot, die den dienst van Veere op Kamperland onder houdt. Dq drenkelingen werden aan wal ge bracht eb het bootje kon worden geborgen. (V. C.) VLISSIN iEN, vim 27 Aug.—3 Sept. 1936. Ondertrouwd: J. F. de Bruijne, 26 j. en T. van Huizen, 26 j. J. J. W. Coonen, 43 j. en \Y. P. de Winter, 40 j. - C. H. Huis man, 22 j. en T. Grootjans, 19 j. Getrouwd: J. J. Bijl, 21 j. en T. M. de Ridder, 2(J j. H. Reijnhout, 23 j. en M. J. C. Florusse, 24 j. Bevallen: 11. J. A. Graafmans, geb. Prince, z. J. Groendyk, geb. Elfring, z. P. Jonkman geb. Lorier, d. A. D. Goedbloed geb. Buize, d. D. Kamp, geb. de Geus, z. E. Ivolijn, geb. Roelse, z. Overleden: W. Kest, 22 j., ongeh. S. F. Riemens, 81 j., wed. van I. Andriessen J. Sebus, 76 j., vrouw van J. du Pont J. Baan, 80 j„ ongeh. M. E. Davina, 67 j., vrouw van W. J. G. Brans J. de Meij, 59 j., man van C. J. J. Berting. (V. GJ| MIDDELBURG, van 27 Aug.—2 Sept. '36, Getrouwd: I. A. Goedbloed, 34 j. en E. Radespiel, 24 j. C. N. van der Weijde, 26 j. en C. Mi den Boer, 22 j. \V. A. Streef kerk, 25 j. en A. G. H. (Mullié, 25 j. J. J. Back, 35 j. en C. M. Karei, 32 j. P, G. Verburg, 21 j. en A. J. Joosse, 20 j. VV. Moens, 3i j. en J. de Visser, 29 j. A, H. Kuipers, 42 j. en A. Ch. van der Meij, 28 j. H. G. J. de Meij, 24 j. en B. Geense, 24 j- Bevallen: M. Scheltema-Schol, d. M, J. Vriens-Kloosterman, d. Overleden: R. P. Foreé, 81 j., wed. A. J. On wijnA. J. de Baare, 66 j., ongeh. z. (M. C.) SOUBURG, van 26 Aug.-2 Sept. 1936. Geboren: Digna Clasina, d. v. H. Tissink en D. M. P. Vader Catharina, Andrina, d. v. A. Lijnse en P. M. Godeschalk. Getrouwd: A. van Sorge, 21 j. en J. G, Damsma, 17 j. Loop der bevolking over Augustus 1936. Ingekomen: J. G. Damsma, van 's Gra- veiihage naar Zandweg 6 Van Ettegergeb. Kretschmer en gezin van Den Helder naar Vlissingschestraal 114 A. M. Steffen, geb. de Bakker van Vlissingen naar Vlissingsclie straat 98 P. de Boer en gezin van 's Heer Arendskerke naar Dijkstraat 8 C. B. Janssen en gezin van Vlissingen naar Beciusslraat 3 D. C. Kruithof en gezin van Ridderkerk naar van Teijlingenstraat 8 H. van Etteger van Vlissingen naar Vlissingschestraat 114 A. van der Struik van Rotterdam naar Nieuwstraat 63 W* Hijman en gezin van Vlissingen naar Ceres- straat 12 H. van Gellekoui Yan Amster dam naar van Turnhoutstraat 17 N. P, Baljé van Bergen op Zoom naar Nw. Vliss, weg 3 S. Wijdenes en gezin van Den Helder naar Vlissingschestraat 125 G. Hijman van Anna Paulowna naar Ceresstraat 12 H. M. J. Martens en gezin van Breda naar Nw. Vlissingscheweg 185 J. P. Contant van Ned. Indië naar Nw. Vliss.weg 385 A. J. Hoeijmans van Den Helder naar Vlissingschestraat 123., Vertrokken: J. A. Hoogesteger van Oran- jeplein 35 naar Breskens M. J. Heiliger van van Turnhoutstraat 7 naar Middelburg J. Joosse van Kanaalstraat (Villa Marnix) naar Vrouwepolder. BIGGEKERKE over de maand Aug. 1936. Getrouwd: Ari Cornelis le Due jm. 25 j. en Margrita Simpelaar jd. 18 j. Ingekomen: Jacob Reijnierse in B 6, van Sint Laurens. Vertrokken: Jan Maljaars uit B 6 naar Me- liskerke. DOMBURG over de maand Aug. 1936. Overleden: Martien, Adriaan, Johan Smal- legange, oud 1 jaar.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2