.ILITRDEPEPSf, I „No Rub" Te Koop Te Koop gevraagd Te Huur Biedt zich aan Gevraagd I Diversen Drogisterij Beniest Philips nieuwste Toestel len vanaf f 85.- tot f 345.- Radiohuis „De Maan" TUINBOUW. Firma Gebr. Van Damme, Orgel- en Pianohandel Handwerk ZAKKEN! ZAKKEN RINGRIJDERIJ J. la Soe-van Dlxhoorn MARKTBERICHTEN Middelburg 27-8-'36 Boter f 0.81 Eieren f 3.50 EeRdeieren f 4.— Ganseieren f 0.— Kalkoeneieren f 5.00 Aangevoerd door handelaren Boter f 0.80 Eieren f 3.25 Eend Eieren I 3.50 (omzet-belasting inbegr.) Geen uitwrijven noodig met Ook geen voetstappen en lang uithoudingsver* mogen. Flacons 37Va cent Succes verzekerd Door geheel Zeeland plaatsing ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1936. No. 35. Voor Uw ORGEL schoonmaken, repareeren en stem men is het oude adres Vlissingen Middelburg Paul Krugerstraat 1® Lange Noordstraat L 187 Heeren Zolen en hakken vanaf 185 cent-1.10. Dames Zolen |en hakken vanaf 55-80 cent Dat is kwaliteit! I Aanbevelend, G. LAMEIJN (Doofstom) I Gravenstraat I 276, M'burg In- en verkoop van alle soor ten zakken. Nieuwe suiker sakjes. Wij geven de aller hoogste prijzen voor alle soor ten Slaolleflessehen en al le andere goede flesschen, FIRMA MINDERHOUT Klein Vlaanderen 157, Middelburg iMet de Winkelweek deel- |name gevraagd voor de op Zaterdag 26 September a-s. Opgave 5 September 8 I uur, Café Dorpzicht Souburg Geen inleggeld. Ondergeteekenden berich ten dat zij dit seizoen zul len dorschen voor Vs cent per K.G. J. Boogaard, J. Melse, Aagtekerke Dijkstraat 23, Oost-Souburg Handel in Kruidenierswaren, Tabak, Sigaren en Fijne Vleeschwaren. Ook uw adres voor Phoenix-, Dommelen- en Driehoefijzers Bieren. Speciaal adres voor alle soor- ten goedkoope Klompen Beleefd aanbevelend I Gevraagd: Iemand van mid- Idelbare leeftijd als hulp in de huishouding, bij echtpaar op leeftijd, eenigzins hulp behoevend. I Adres: Kerkstraat D 131 't Zand bij Middelburg Draineerbuizen le soorti f 26.5o per 1000, met volle voeren, in lossing half Sep-| tember. Landbouwkluitkalkl 90 o/° Poodorkalk, alle soor-1 ten vanaf f 10 per 1000. Aanbevelend, F. GELDOF, A 2, Telefoon 3, Serooskerke (W.) Een goed Orgel te koop aan geboden met garantie. Prijs f 75.- Firma's Gebrs. van Damme Orgel en Pianohandel Lange Noordstraat L 187 Middelburg AANVANG CURSUS in knippen, naaien en costuumnaaien ook voor eigen gebruik: knippatronen naar maat. NI. BRASSER, Gedipl. Copeuso-Loerares Verkuyl Quakkelaarstraat 35 Vlissingen Voor RITTHEM en Omstreken inlichtingen bij: H. BARENDSE, per adres Wed. P. Cevaal Op Maandag 31 Augustus, dea namiddags van 3—5 uur. of te huur: Plat Wagentje. A 32, Koudekerke Speenkonijnen A 120 Koudekerke Mooie spoorbiels. A. Dekker, Aagtekerke. Deensche Fókzeug afstam ming van de Kampioen. J. Krijger, N. en St. Joosland. Vaarskalf. Iz. Kluijfhout, Koudekerke Drielingmenwagen. J. Aarnoutse, Middelburgsche weg, Koudekerke Zware droge Musterd J. W. Rijnierse, Biggekerke Biggen. Jan Jasperse, Koudekerke Mergkoolplanten A. Wijkhuijs Lz., Biggekerke Kinderschoenen, leeftijd 3 a 4 jaar. M. Verhage, Melis kerke. Parlij puike Gerst. L. van Keulen Lz., Bigge kerke. Eigenheimers en Zelgoed, lste nabouw. V. Keulen, Meliskerke 300 mud poters en kleine aardappelen 1 óent per Kilo. 't Hof, Grijpskerke Biggekerke Groentewagen op luchtbanden Groote Stalpomp. De Lignv. Serooskerke 300 bos Gerstestroo. A. Melis Cz„ Biggekerke Melkgeit en jonge Geit Riemens Zanddijk Tarwezeef, Aardappelzakken Jan Koppejan No. 168, Ritthem. Moderne Kinderwagen Veersche Weg T 230, Middelburg. 1 Gemet Paardenboonen bij inschrijving. W. Wouterse, Ritthem. Kalfvaars rek. 4 September A. de Visser, Meliskerke Nieuwe Trekharmonica met kastje. Seisweg R 180 Middelburg Nieuwe Haver, Handleurkar. W. de Voogd, Domburg Voeraardappelen. J. Poppe, Groene Weg 1 West Souburg 6 Krielkippen (Zilverlaken). Wed. L. Barendse, Koopmans voetpad 5 Souburg. Andij i -, Boerenkool en Bro- coliplanten. A. Bommel jé Sint Laurens. Kinderwagen. Narcissenlaan 3 Vlissingen Zeeuwsche boerinnenpop, Poppenwagen. Bankertslraat 20, Vlissingen Droge Musterd. Pieterse St. Laurens Vet Kalf. J. Caljé, Biggekerke Speenkonijnen, W. VI. Reus. J. Roelse, Welzinge. Vet Kalf, vet Varken. Izaak Ovaa, Zoutelande. Een vierbalks houten egge. A 205, Westkapelle. Slachtvarken. Joziasse, Zwa- nenburgschewcg Vlissingen aarskalf. A. Francke, Westkapelle. lste nabouw origineele Ju liana. Chr. Simonse, Souburg Aardbeiplanlen Deutsch Evern. .1. Wisse A 11, Grijpsk. Tuinsclielpen bij elke hoe veelheid. L. Jobse, Seroosk. Bakfiets, koopje. Seisweg R 132b Middelburg 4 Ruiters klaverhooi. M. Marcusse, Serooskerke. of te huur; Steekkar op luchtbanden. Molenweg D 27, Westkapelle 11X) H.L. Puike Z. bl. aardap pelen, geen zieke. R. Boogaard, Zuidduin, West kapelle. 8 weeksclie Biggen. J. Vreeke, Kouuei.erke Lang Tarwestroo® Jan Tevel, Koudekerke Sinjeur Keswiek Cronsel Joost Boogaard, Meliskerke Of ruil drachtige Cadzandsche zeug en nagras te huur. P. Polderman, Vrouwepolder. Beste melkgeit. Mergkool planten. Dommisse, Biggek. Biggen, loopvarkens, «drach tige zeugen. J. van Beveren, Domburg. Zware Cadzantlscüe biggen. M. Caljouw, Grijpskerke. Ronde tafel. J. Wisse, B 115, Biggekerke. 2 Goede kleerkisten. G. Zachariasse, Zoutelande. Speenkonijnen. R. Koppejan, Zoutelande. Ilandgedorshcen tarwestroo. W. Verhage Az.. Zoutelande. Beste slachtvarkens. J. Minderhoud Chrz., Domb. 6 Betonpalen 1,65 lang, 10x10 J. Maranus, E 147, Domburg. Nieuw sleepnet. E 129, Domburg Eerste nabouw Benoist 40 tarwe, hoog, beschot en vrij van stuifbrand. P. Schout Gz., Biggekerke. Stierkalf, vader Pietjes Jan. A. Looise, Gapinge. Chineesche kool-, andijvie- planten. A. Versluijs, Gapinge Juliana zaaitarwe le nabouw P. Meijers, Zoutelande. Nieuw bruin heerencostuum en blauw manteltje, leeflijd lot drie jaar. A 51f, St. Laurens 3e Kalfkoe, aan de rekening Brasser, Veere. Vlas. „Torenzicht", Tramsta tion, Zoutelande. Een melkgeit. Burchstraat 10, Souburg. Luxe kleppergareel. Parklaan 6, Souburg. 2 Vosbles merrieveulens. Gebrs. Verhage, Aagtekerke Linnenkasten, keukenkachels, spiegels, kookfornuis, open en dichte koolbakken, kabinet A. Slabb.r, Westkapelle. Jonge eenden, poeljes. Simon Janse, Nieuwland. Poeljes. C. Wijkhuijs, Oostkapelle. Koksploeg. J. Lampert, Biggekerke. Jonge Fokshond. Lange Geere K 247, M'burg. Stalmest. A. Vader, Krie ken weg, Koudekerke. Koe of kalfvaars of ruil tegui vare koe. Lageewg E 108, 't Zand. Stalmest, windmolen. Jac. de Visser, Aagtekerke Stierkalf, 2 Gemeten aard appelen. K. Wielemaker Fz., Koudek. Kalfvaars of melkkoe, beiden ingeschreven stamboek. W. de Buck, Meliskerke. Stierkalf. J. Meijers, Biggekerke. Friesche staartklok. Lange Giststraat, 178, M'burg Jonge melk- of kalfkoe, merg koolplanten. Joh. de Visser, Domburg. Kalfvaars, rek. 12 September A. Ovaa, Souburg. Handwagen op luchtbanden. Abeele 207. 75 Roeden uien. K. Wielemaker Fz., Koudek. Vaars en stierkalf. H. Brasser Hz., Koudekerke Achtweeksche biggen. „Plantlust", Oostkapelle. Biggen. E. Koppejan, Meliskerke. Hengstveulen. J. Koppejan, Meliskerke. Kinderwagen. A 96, Biggekerke. Kalfvaars, aan de rek. Overbeeke, Segeersweg, Middelburg. Móói vaarskalf. C. Janse Wz., Nieuwland. Stalmest. C. Minderhoud, Westka-nTe. Best vos of bruin merrieveu- len. J. Dekker Cz., Biggek. Jaarling bruin merriepaarh S. Thorenaar, Zoutelande. Alle soorten stroo en tarwekaf, lagen prijs. Bode Janse, Westkapelle. Fokmateriaal van bekroonde Deensche stamboekzeug. J. Koole Dz., Frwitberg. Allé soorten koolplanten. A. Midavaine, Nw. Oostersche straat 86, Middelburg. Kruiwagen. Lageweg E 188, 't Zand. Tarwe- en gerstestroo. L. van Sluijs, Biggekerke. Werkpaard, keur uit. Fort Zoutman, Ritlliem. Klepper, ponny's, stalmest. Janse, Beciusstraat, Souburg Vosbles merricpaard, 9 jaar, mak in alle tuig. .jkcretïb oem", S.rooskerke Goecig k ur e Julia atarwe, lste nabouw, mooie korrel. J. Kodde, Biggekerke. Mitlothiaiii jKiolaardappelen J. Blok, St. Laurens. Damesfiets f 4.—. Hobcinslraat 40, ben., Vliss. Kleine en groote loopvar kens. W. Roclse, Westkapelle. Ramen, planken. Adriaanse, Sleeperssingel Q 314, M'burg, Flinke fruitwagen. A 73, Domburg. Rolsleden, handkar, lees- blokken, Konraad, Biggek. Stierkalf. 194, Zoutelande. 4-J arig werkpaard (ruin), vlug, mak en vertrouwd. P. Dekker, Hz., 't Zand. IJzeren ledikant met spring bak, groene emmerkachel en koperen traproeden. A. Schout, St. Laurens. Duivenkooi. Kerkstraat D 141. 't Zand Een Klecrkist. P. Geschjere, Marikerke Keukenkachel. Veersche weg S 8. Middelb. Stalmest. J. Brasser, Noordbeekscheweg 5, Souburg Melkbus, inhoud 40 a 50 L. W. Sanderse, Serooskerke. Mergkoolplanten. Looise, Gapinge. 1 Voer klaverhooi. J. Melse, Aagtekerke. 400 a 500 Gebruikte paar- denklinkers. C. Cornelisse, Segeersweg V 106, Middelb. Gebruikte meikontroomer. Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Omhulsel Emmerkachel Groote Maat. Adres: Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad Spekstandaard. A. Verhage, Aagtekerke. Een sterke handkar. No. 4, Oostkapelle. 6-persoons Auto, Telefoon 10, Gebrs. v. d. Heijden, Koudekerke. Verloren belastingplaatje. H. Geldof, Noordweg, Seroosk GevondenBelastingplaatje. J. Matthijsse, A175, Seroosk. Verloren tusschen MeliskerlA/ en Aagtekerke Wollen Jasje. Terug a.u.b. A 19 Meliskerke Vlasklavers. No. 67, ZoutelanA" 3 Gemeten nagras. A. Francke, Serooskerke. Benedenwoning Vlissingen, Nieuwendijk 47. Bevragen bo ven aldaar. Bovenwoning. Erve Walslr, 75. f 2.25 per week. Bevragen: de Nooijer, Spuistraat 17, Vlissingen Huis met 300 400 roeden land Adres: Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad Een Dagmeisje. Hobeinstraat 97, Vlissingen Flinke Jongen, 14 jaar. J. Leijnse, Nieuw Middelburg. Met October knecht. S. Jasperse, Koudekerke. Meid of aankomende. B. Koole, Souburg. Voor Uw Orgel J. A. Roth, Heerenstr. H 150, Middelburg Verloren zilveren knip. Terug bezorgen R 125, Seisweg, Middelburg. Boonmolenmessen slijpen. A. de Bree, A 224, Seroosk. Apothekers-Assistent naast Jamin Nieuwendlik Vlissingen BLOEMBOLLEN VOOR CULTUUR IN GLA ZEN. Hoewel nog wat vroeg, om nu reeds bo venstaand onderwerp te behandelen kan het voor den liefhebber toch wel nutlig zijn reeds hiervan kennis te nemen. Immers het groote genot om straks zelf bloembollen in bloei te hebben, wanneer de geheele natuur nog sluimert en het er dus buiten onbehaaglijk uitziet, is toch wel van groot belang. Wij willen dan ook eens stilstaan, wat noodzakelijk is om tot dit doel te kunnen ge raken. Allereerst krijgen we dan het in een van da meest interessante is wel de cultuur op glazen Men kan daarbij het geheele groeiproces volgen, n.l. eerst de ontwikkeling der wor tels, daarna de groei van de z.g. neus en ten slotte het bloeien zelf. Hoewel het niet onmogelijk is ook andere gewassen, op gla zen niet water in bloei te trekken, wordt de Hyacinth er toch het allermeest voor ge bruikt. De bollen moeten van prima kwaliteit zijn, kleinere bollen doen het ook wel, maar de trosjes worden dan te los en le ijl een Hy acinth op een. glas moet de volle rijkdom laten zien, waarover de beste van haar ge slacht beschikken. Het opzetten der bollen geschiedt begin October dan is hel de beste tijd en vroeger is niet aan te bevelen, dit kan soms nadeelig zijn. Ontvangt men de bollen vroeger dan het tijdstip van opzetten dan bewaart men ze in een koele plaats b.v. in den kelder. Nooit op een warme plaats, want daarmee ver traagt men de ontwikkeling van de bloem. Wanneer de bollen op de glazen worden ge zet, moet de afstand tusschen water en bol uiterst gering zijn, n.l. niet meer dan 2 a 3 m.m. Verder plaatsen we de bollen in een donkere, droge en vooral koele ruimte b.v. een kelder. Beschikken we over geen kelder, dan kun nen wa evengoed in een donkere koele kast ons doel bereiken. De bollen controleeren we geregeld, soms wat water bijvullen, of ververschen. Wanneer mogen nu de Hya cinthen in het licht. Pas dan als de bloem knop boven den bol is. Betasten we den neus voorzichtig tusschen duim en vinger dan voelen we, als de bloem ver genoeg is, juist boven den bol een kleine holte. Dan mogen de Hyacinthen in het licht en in de verwarmde kamer en is mislukken zoo. goed als uitgesloten. We willen evenwel nogmaals opmerken, zet Uw Hyacinthen nooit te vroeg in het licht en in de warmte. Zooals we reeds eerder hebben meege deeld kunnen ook andere bolgewassen op glazen met warm water in bloei trekken. Crocussen doen het uitstekend en er zijn zelfs speciale glqasjes er voor in den handel. Crocussen moet men zoo lang in een koude onverwarmde kamer houden, totdat de bloemknop tusschen de blaadjes zichtbaar is. Ook korte stevige tulpen en narcissen kan men op glazen in bloei trekken. De be handeling is gelijk aan die van de Hyacinth, Evenwei zijn crocus mooier in bakjes met water en grint, tulpen en narcissen fraaier in potten. Doch over deze cultuur en soor ten een volgende keer. LET OP DE COLORADOKEVER. Voor de laatste maal in dit seizoen ves tigt de Plantenziektenkundige dienst de aan dacht van allen, die belang hebben bij de aardappelteelt, er op, dat het noodzakelijk is ook in het laatst van Augustus en geduren de de maand September op de aanwezig heid van den Coloradokever te letlen, en als de aanwezigheid van dit insect vastge steld of vermoed wordt, daarvan onmiddel lijk mededeeling le doen. Op dit oogenblik zou geen schade van be- teekenis meer aan het aardappelloof veroor zaakt worden, maar voor de teelt van het volgend jaar zou het uiterst gevaarlijk zijn, indien overlevende kevers in ons land on opgemerkt bleven. Deze toch zouden in den loop van September in den grond kruipen en daar den winter overblijven en zij zou den het volgend voorjaar daaruit te voor schijn komen en dan hunne enorme aantal len eieren op het nieuwe aardappelgewas leggen. Het groote gevaar van de aanwezig heid van een enkele kever in het najaar is dus, dat men daarvan het volgende voor jaar een uitgebreide aantasting, zelfs op ver schillende perceelen, kan verwachten. Daar voorkomen beter is dan genezen, moet voorkomen worden, dat kevers in ons land onopgemerkt blijven en daar overwin teren. Iedereen, die zijn aardappelgewas nu nog eens beziet en allen, die aardappels rooien, moeten er dus op letten of zij daar op de 1 c.M. lange ovaalronde geelgekleurde kevers met 10 overlangsche zwarte slrepen op de dekschilden óf wel de roodgekleurde larven met opgezwollen achterlijf vinden. Als dit het geval is of als zij meenen, dat zij den kever of de larve gevonden hebben, moe ten zij onmiddellijk daarvan mededeeling doen ten gemeentehuize of bij een der amb tenaren van den Planlenzieklenkundigen Dienst, opdat onmiddellijk een onderzoek kan worden ingesteld en zoo noodig maat regelen kunnen worden genomen. ledereen weet, dat hel hier gaat om een zeer gevaarlijk insect en dat alles gedaan moet worden om te voorkomen, dat hel vasten voet in ons land krijgt. Daarom moet onmiddeliijk ingegrepen wor den, als het ergens aanwezig blijkt te zijn. Om dat te kunnen doen is aller medewer king noodig. Deze wordt daarom nogmaals ingeroepen door den Planlenzicktenkiuid.gen Dienst, dus: AARDAPPELTELERS, LET OP DEN COLORADOKE v ER.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 3