foordekom Bij Doorzitten PU ROL BURGERLIJKE STAND en Zonverbranding Afgeluisterd. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1936. No. 33. Alhier kwam aan het Nederlandsche motorschip „Afiena", en om te bunkeren de „Gonzenheim", vertrokken zijn: de Ned. mo torschepen „Broedertrouw", „Mercurius\", „Arme Gorecht", „Serius", Lutgerdina. Vrij heid, Antilope, Roelfiena, Majovi, Catharina, het Engelsche motorschip „Regem" en „Gon- renheim". Om te bunkeren kwam hier aan het Engelsche stoomschip „Carterside", het Ita- liaansche stoomschip „Giuan", het Ned. stoomschip „Tajandoen", de Scheer"', de „Luigi Razza", de Zweedsche sleepboot „Hol- ger". Wegens defect aan de motor vertrok de „Zeehond", binnendoor. De Heer J. Kwist zal voorloopig iede- ren Vrijdagavond van half 9 tot half 10, bei aard concerten geven op het carillon van den St. Jacobstoren. GOEDKOOPE TREIN. Op Vrijdag 4 September zal wederom een goedkoope trein rijden van Vlissingen Middelburg enz. naar Nijmegen en Arnhem. MIDDELBURG. De Heer G. van Dijk, summumerair der registratie alhier, is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg. Geslaagd voor de Nijverheidsakte N IX de Heer A. Pluijmers. De Heer A. M. van Darik, winkelchef bij de firma Schulte en Thieme, herdacht ien dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad. Vele bewijzen van belangstelling ge- weiden hem. Proces-verbaal is opgemaakt tegen j. de K., met in beslagneming van den hengel, wegens misdrijf vischstroperij. In de woning van M. J. P. hoek Wage- naarstraat is door inbraak uit een kistje on geveer f 800 ontvreemd. Ook enkele kleinere inbraken hadden plaats. De politie doet on derzoek. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. F. C. Kluivingh, slaagde voor akte Engelsch M.O. Te Bloemendaal, waar hij zijn vacantie doorbracht, overleed onverwachts de Heer A. F. L. Troll, leeraar in de wis- en natuur kunde aan de R.H.B.S. alhier. DOMBURG In de zaal van het badpaviljoen gaf het Kinderkoor „De Jonge Stem" een uit voering. GRIJPSKERKE. Zaterdag 8 Augustus had alhier weer de Jaarlijksche Ringrijderij plaats. Eerst werden de geldprijzen verreden. De uitslag hiervan is als volgt: le prijs L jakobsen 30 ringen, 2e pr. J. Erancke Mz. 26 r., 3e pr. J. Erancke Jz 25 r., 4e pr. A. Groenenberg 23 r., 5e pr. j. Cevaal Az. 23 r., 6e pr. J. I. Ce- vaal 21 r., 7e pr. I. Cevaal 18 r., 8e pr. K. Dekker 16 r., 9e pr. Franckei5r. 10e pr. G. Groenenberg 13 r., 11e pr. K. Groenenberg 12 r., 12e pr. A. Re- nierse 12 r., 13e pr. C. Bierens 10 r., 14e pr. J. Bierens 8 r., 15e prijs A. Francke 5 r., 16e pr. (s Cevaal 3 r. De kunstvoorwerpen le pr. K- Groenenberg, 2e pr. A. Re- nierse, 3e pr. Joh. Cevaal Az., 4e pr. J. Francke Az., 5e pr. G. Groenenberg, 6e pr. L. [acobsen, 7e pr. A. Groenen berg, 8e pr. Francke Jz., 9e pr. I. Cevaal, 10e pr. K- Dekker, 11e pr. Jz. Francke, 12e pr. I. Cevaal, 13e pr. J. Bierens, 14e pr. |s. Cevaal, 15e pr. A. Francke, 16e pr. C. Bierens. Daarna werd de potlepel verreden, die met strijd gewonnen werd door J. I. Cevaal. KOUDEKERKE Mej. N. M. Smit slaagde voorde hoofd akte. RITTHEM Tot eerste wethouder, tevens plaats vervangend burgemeester, is benoemd de Heer W. Boogaard. SOUBURG. Vrijdagmorgen ging het paard van den melkslijter L. er vandoor en kwam tegen de omheining van het gazon van het Oran- jeplein. Eieren en Melk gingen verloren. Bij den Abeele reed een jongen met zijn Rijwiel, waarop een zuster en een broertje zat, tegen den trottoirband. De oud ste jongen bekwam ernstige verwondingen en bleef bewusteloos liggen en moest naar het St. Joseph Ziekenhuis te Vlissingen ver voerd worden. Ook de anderen werden ver wond. Verzacht en geneest Doos 30ct. Bij Apoth.en Drogisten Zeg man, wat rook jij je tanden toch bruin I Ik zal eens IVOROL voor je meebrengen. ZOUTELANDE UITSLAG RINGRIJDERIJ gehouden 8 Aug. De eerste prijs werd gewonnen door S. Wisse 14 ringen; 2e pr. J. Franke, 13 r.; 3e pr. W. Franke, 12 r.; 4e pr. J. de Kam; 5e pr. C. Janse; 6e pr. W. Janse; 7e pr. J. Janse; 8e pr. P. de Kam. Concert te geven door de Harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooij, op Woensdag 19 Augustus, des avonds 8 uur, in de tent Boulevard Evertsen. Programma 1. Furioso, marsch G. Gadenne 2. Le Trésor des Jncas, Ouverture F. Hoffman 3. Mondnacht auf der Alster, walzer Oscar Fétras 4. Grande Marche Héroique no. 4 P. Francois Pauze. 5. Friedensmarsch aus „Riënzi" R. Wagner 6. Fantaisie Caprice sur Carneval de Venise arr. Langlois Pistonsolo. Solist dhr. Joosse. 7. Sur un marché Persan, Intermezzo Scène A. W. Ketèlby 8. Potpourri Populaire no. 9 G. Renaud 9. Unter dem Linden, marsch W. A. Crosse VLISSINGEN, van 6—13 Aug. 1936. Ondertrouwd: C. van Barneveld, 24 j. en M. Scheepers, 22 j. M. van de Ivreke, 29 j. en M. M. de Konink, 23 j. W. van der Heijden, 32 j. en P. A. Gideonse, 25 j. A. Molenaar, 21 j. en C. C. de Nooijer, 23 j. Getrouwd: J. C. Suurmond, 24 j. en E. van der Heijdt, 24 j. J. van der Meer, 24 j. en M. B. Jetten, 21 j. W. T. Wagner, 26 j. en S. M. C. Malefason, 26 j. F. A. Hooftman, 25 j. en E, M. de Block, 36 j. J. Boucherie, 26 j. en C. Meulmeester, 23 j. Bevallen: A. Sohier, geb. Provoost, d. L. H. Wijnands, geb. Roelse, z. L. van Marion, geb. Willems. d. C. van Hal, geb. Jobse, d. C. van Wolferen, geb. van der Vlies, d. P. Francois, geb. Zeeveld, d. C. de Wolff, geb. de Rijke, z. - L. de Kam, geb. de Rijke (levenl.) Overleden: A. van Loenen, 19 j., ongeh. J. F. Amadio, 33 j., man van K. Poot J. Weijermans, 78 j., man van L. Theune J. Christiaanse, 73 j., wed. van J. Poppe P. J. van Hel, 75 j., gesch. van N. Vos. (V. C.) MIDDELBURG van 6—12 Aug. 1936. Ondertrouwd: C. N. v. d. Weijde 26 j. en C. M. den Boer 22 j. J. J. Back 35 j. en C. M. Karei 32 j. Getrouwd: R. W. de Klerk 48 j. en J. M. Waage 37 j. Bevallen: C. Overbeeke geb. Labruijère z. H. W. E. v. d. Hofstede geb. Jans z. A. Poppe geb. Gabriëlse d. M. E. W. An teunisse geb. Snijders z. Overleden: J. M. M. Kok 7 j. z. W. van Hernert 56 j. ongeh. man L. Barret 80 j. geh. met G. B. C. van Swers J. Ingelse 15 j. z. (M. C.) SOUBURG, van 29 Juli—11 Aug 1936. Geboren: Janna Albertha, dochter van T. Jongman en D. van der Veen Hendrik Johannes, z. v. J. de Smit en J. C. Huson Wilhelmina Johanna Helena, d. v. A. F. Tienpond en A. van Sorge Helena Catha rina, d. v. M. Breel en A. M. Millenaar Cornelia, d. v. C. Corbijn en C. C.larisse. Ondertrouwd: A. van Sorge, 21 j. en J. G. Damsma, 17 j. Overleden: J. A. Marijs, 19 j. M. Lahr, 54 j., echtgen. van A. Kesteloo. KOUDEKERKE, over Juli 1936. Bevallen: W. P. van de Voorde geb. Bassie, z. L. Klaasse jeb. van Moolen- broek. z W. Jobs?, geb. Barentsen, z. J. Reijnierse geb. Bras er, fc. Getrouwd: P. de Jong, 32 j. en J. L. Plugge, 29 j. Getrouwd: L. W. van de Linde, jm. 34 j. en M. C. Crucq, jd. 21 j. Overleden: J. de Voogd, 74 j., wed. van P. Duijvekot J. Duivekot, 77 j., wed. A. Roose S. de Witte, 44 j., vrouw van W. Kluijf- hout C. Blok, 68 j„ man van N. de Pagter M. Malgo, 43 j., vrouw van J. L. Boting. DAMESJAPON Het eerste model heeft een voorpand, dat uit drie deelen bestaat, langs het mid delste gedeelte, dat een flatteuse vorm heeft, wordt een volant gezet. Heel goed is hier een plissée op zijn plaats. De rok bestaat uit een gladde achterbaan met figuurnaad jes en een voorbaan welke uit een boven en twee zijstukken bestaat Vooral van een donkere kleur zijde, marocain of wollen ge orgette geeft deze japon een mooi geheel. De volant wordt geajourd, hetgeen een ge makkelijke en tevens mooie afwerking geeft. In de puntvorm van de hals wordt een clips gedragen. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen in de maten 40, 42, 44 en 46, on der No. G 30. Kosten f 0.30. DAMESJAPON De andere japon van geruite stof, heeft een sluiiiug met nesselgaten, waardoor koord of bandfluweel gekruist wordt, dat men aan de halszijde strikt. De mouwen zijn glad met een klein kapje en in raglan vorm. Vierbaans rok, die slechts zeer weinig klokt aan den onderkant. Eenvoudig en gemak kelijk te maken model, ook voor beginnen de naaisters. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen in de maten 42, 44, 46, en 48, on der No. G 31. Kosten f 0.30. FLATTEUSE ZOMERHOEDEN. Een zeer eigenaardig verschijnsel is zeker wel, dat men reeds in Januari stroo en in Juli vilten hoeden ziet dragen. Toch is het een feit, dat de grillige mode speciale groo- te en kleinere vilten modellen heeft gecre- ë§rd, zij het dan ook, dat men natuurlijk ook zeer vela andere modellen geeft, o.a. de flat teus groote hoeden met golvende rand van fijn stroo en bloem engineering. Men ziet kleine toefjes vooraan tegen den bol, ook wel onder den rand aangebracht, zóó, dat de bloemen tegen het kapsel aan komen. Tulle geeft een echt luchtig geheel en hangt hij kleine modellen over de rand evenals fijne kantsoorten. Soms ziet men een toef bloemen met wa zige tulle luchtigjes bedekt De groote hoe den passen zich fijzonder goed aan bij ge- kleede zoinertoiletjes, terwijl de witte en andere gekleurde kleinere vilthoeden meer geschikt zijn om bij sportieve japonnen ge dragen te worden. De ronde hoeden met op geslagen rand en spitsen bol doen ons den ken aan Chineesche hoofdbedekkingen en zijn zoowel van fijn stroo als zijde gemaakt. Nieuw zijn de wit vilten hoeden, die aan den zijkant even opgeslagen zijn en met een breede rand aan de voorzijde het gelaat over schaduwen. Tenslotte willen wij nog even de aan dacht vestigen op de bijzonder platte nollen van de breed gerande zomermodellen, waar bij vooral niet vergeten mag worden een e- lastiekje aan te bevestigen. Wij zagen een dezer modellen zelfs dragen door een man nequin, met een smal gestrikt lint onder de kin. In ieder geval is het wel gewenscht een toevlucht te nemen tot een of ander hulp middel, aangezien het geringste windje de#e lichte modellen soms van het hoofd doet waaien. LEKKERE BOTERHAMMETJES Een smakelijk belegseltje voor de boter ham nu eens iets anders dan het „alle- daagsche" plakje kaas, ham of worst kan in allerlei gevallen goede diensten bewijzen. In de eerste plaats, als we gasten ver wachten en we b.v. bij de middagthee ter vervanging van de zoetigheidjes eens iets hartigs willen geven; verder voor de uitstapjes, die een „week-end" of een vacan tie genoegelijk maken en waarbij we ons op een gemakkelijke manier wel graag van iets smakelijks willen voorzien; ten slotte voor de velen, die hun twaalfuurtje niet thuis kunnen gebruiken, de volwassenen en de kinderen, die in hun boterhamtrommel tje verlangend uitzien naar de een of andere smakelijke verrassing. Bij voorkeur zullen we voor al die geval len een greep doen uit de verschillende smeerbare mengseltjes, die zich zoo hij uit stek leenen tot het vormen van een samen- hechtend laagje tusschen twee sneetjes brood of tusschen de helften van een doorgesneden' klein broodje; de boterhammetjes gaan dan naar binnen, zonder dat ze de vingers vuil makenin al de bovengenoemde om standigheden een groot voordeel. Laten we eens nagaan, wat er op dit ge bied zoo al te bereiken valt. We beschrijven slechts een viertal mogelijkheden, in de over tuiging, dat de vindingrijke huisvrouw naar dit voorbeeld nog verschillende andere sa menvoegingen bedenken zal. GROENE KRUIDENBOTER. (vooral smakelijk tusschen sneetjes bruinbrood.) 100 G. (1 ons) boter, wat peterselie, sel derij en dragon, theelepeltje Maggi's Aroma. Pluk van de drie soorten tuinkruiden al leen de blaadjes af, wasch ze, droog ze tus schen een schoonen doek en hak ze zoo fijn mogelijk. Roer de boter tot een zalfach tige massa, voeg er druppelsgewijs de Mag gi's Aroma bij en meng er dan gelijkmatig de gehakte groene kruiden door. TOMATENBOTER i 100 G. (1 ons) boter, 1 eetlepel dik to matenpurée, een ietsje peper en zout, 1/2 theelepeltje Maggi's Aroma. Roer de boter met wat peper en zout (vooral weinig) zalfachtig; druppel er de Maggi's Aroma in en vorm er dan met de tomatenpurée een gelijkmatig, zachtrose smeerseltje van. Leg desverkiezende tusschen twee met tomatenboter besmeerde sneetjes (of halve broodjes) een laagje hardgekookt ei (door een zeef gewreven) of eenige plakjes hard gekookt ei. KAASBOTER 100 G. (1 ons) boter, 50 G. (1/2 ons) ge raspte oude kaas, een paar druppels Maggi's Aroma, ongeveer 1 eetlepel melk misschien een ietsje mosterd. Roer de boter met de geraspte kaas tot een gelijk mengsel en verdun dit met de melk en de Maggi's Aroma tot het gemak kelijk smeerbaar is; voeg er desverkiezende wat aangemaakte mosterd bij. Strijk het mpngsel uit tusschen twee sneet jes wit-, bruin-, of roggebrood. GEKRUIDE EIERBOTER. 100 G. (1 ons) boter, 3 hardgekookte eieren, 2 theelepels aangemaakte mos terd, wat zout en peper, 1 klein theele peltje Maggi's Aroma. Wrijf de hardgekookte eieren door een niet te fijne zeef; roer de noter met de mosterd en de Maggi's Aroma zalfachtig, meng er wat zout en peper door en vorm er mei de fijngewreven eieren één smeerbaar geheel van. Strijk het mengsel uit tusschen sneet jes wittebrood.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2