ÏV'OROL Vereeniging Ziekenhuisverpleging LESSEN Eerste Zeeuwsche Bloemententoonstelling: „FLORA" Van 12 tot en met 20 Aug. 1936 Opening Tentoonstelling Woensdag 12 Aug. 1936,15 uur 30 VAGANTIE? m Voor onze Vrouwen. Wie had dat gedacht Beniest's C. DE LEEUW ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1936 No 32 BURGERLIJKE STAND De Nedertandsche tandpasta Is wereldvrede mogelijk kleine Fruitveiling van 1 Augs. io"6. zomerjaponnen voor moeder en dochter. Drogisterij Beniest Gevestigd te Vlissingen Cursus ter oplei ding Inspecteur en Agent van Politie. R. AVINK Adverteert in dit blad in de zalen en schitterend verlichte Tuin van het Gebouw „St. Joris", Balans te Middelburg Entreeprijs: 25 CENT (Belasting inbegrepen.) Kinderen beneden 12 jaar onder geleide 10 CENT Doorloopende Toegangskaarten (strikt persoonlijk) QflT a f 1.25 plus rechten VOCDitDCDC ZLLLJWhwbw door °P een ECfl ttOTCP VAM DL LCCIA K. W. G0EDK00PE SPECIALE AANBIEDING Naar de „VI. Crf' verneemt is de sla ger J. M. door de politie aangehouden als verdacht van diefstal van een koe uit de weide en slachten van dat heest Onbekende hebben gepoogd in te bre ken in de kantoorlokalen van de Arbeids beurs In de achterzijde van de brandkast brandden zij een vrij groot gat, maar zijn vermoedelijk gestoord daar niets wordt vermist Ter gelegenheid van de Olympia de te Berlijn werd een sterrit voor au tomobiel en motorrijders gehouden waar aan werd deelgenomen door de Zeeuw- sche rijders Gebrs. Louisse te Goes en dhr. C. de Leeuw te Middelburg, respt. met Chevrolet auto en B.M.W. motor. Zoowel de Gebrs. Louisse als dhr. de Leeuw reden dezen sterrit zonder eenige stoornis en behaalden de daarvoor be schikbaar gestelde prijzen. Voor de motorrijder was het tamelijk zwaar daar op verschillende plaatsen veel regen viel. AAGTEKERKE De Heer P. Wisse slaagde voor het praktijk examen boekhouden. ARNEMUIDEN. Geslaagd voor examen handenarbeid: de Heer P. I. Krijger. DOMBURG Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente Ds. F. G. H. Nicolaï te Jutfaas. SOUBURG. Geslaagd voor examen Duitsch L. O. de Heer A. de Bruijn en Mej. P. Verheul. Vrijdag is door het Burgerlijk Armbe stuur verpacht 28 perceelen bouw- en wei land en sprink, liggende in de gemeenten Zoutelande en Westkapelle, tezamen 30 ge meten 1391/2 roeden, voor een jaarlijksche huursom van f 1327 De verhuring is geschied voor 5 jaar en wordt vooruit betaald. ZOUTELANDE Donderdag vergaderde de Coöp. Brand stoffen ver. „Eensgezindheid" om te beslui'en tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Molenstraat, waarop een kolenbergplaafs zal worden gebouwd. De grond kost f 200 en de kosten van de bergplaats worden op f 500 geschat. VLISSINGEN, van 30 Juli-6 Aug. 1936. Ondertrouwd: C. L. J. Wanst, 23 j. en L. de Smit, 211 j. J. H. J. Plouvier. 28 j. en F. M. ten Hacken, 31 j. W. J. Bouwens, 30 j. en J. van Duin, 29 j. TÖV poets dus met DOOS 20 CT. TUBE 40 EN 60 CT. Getrouwd: J. J. Blankert, 47 j. en C. W. Sutherland, 40 j. J. B. Schiffer, 28 j. en T. M. Hamel, 21 j. A. van Scherpenzeel, 23 j. en J. M. van Oost, 21 j. J. de Bokx 25 j. en P. M. Gij vat, 21 j Bevallen: S. Stoutjesdijk, geb. van Nieu- wenhuijze, d. M. N. Florusse, geb. van Burgh, d. M. J. Wijkhuijs, geb. de Boo van Uijen, z. G. Steinhauer, geb. van Hoepen, z. N. Roelse, geb. van der Meule, d. C. P. Helmich, geb. Durinck, d. C. Stouthart, geb. Plompen, z. Overleden: H. Kokelaar, 76 j., gesch. echt- gen. van J. Bok A. Minderhout, 78 j., vrouw van A. van Eenennaam. (V. C.) MIDDELBURG van 30 Juli—5 Aug. 1936. Ondertrouwd: P. A. Walraven 28 j. en C. Gideonse 22 A. P. C. Carol 29 j. en J. L. Vleugel 21 j. F. Onderdijk 25 j. en J. Joosse 22 j. E. van Zweeden, 21 j. en P. Lameijn 19 j. Getrouwd: A. E. Brandenburg, 31 j. en P. J. Entink 27 j. P. de Putter 26 j. en C. Coumou 27 j. F. de Bruijne 24 j. en M. J. Rood 22 j. J. Dingemanse 26 j. en J. P. de Troije 22 j. E. Flipse 37 j. en W. Sturm 41 j. Bevallen. P. J. Glerum geb. Duinkerke d. N. M. Petiet geb. Polderman d. A. L. M. Mes geb. Renier d. M. Schouten geb. Kloek z. E. P. Nortier geb. De Witte d. Overleden: J. J. Verslelle 69 j. geh. met J. P. de Ruijter Ca. Aa. van Vlaanderen ongeh. 82 j. C. P. Pefiet (9 uren) d. J. Peute 73 j. geh. met H. M. Despinois A. P. Ogterop 75 j. ongeh. d. (M. C.) De voor eenige weken bij onze Uitg. Mij. verschenen nieuwe brochure „Is wereldvre de mogelijk"? trekt in steeds ruimer kring veler aandacht. Van meerdere zijden mochten wij met de in dit geschrift ontvouwde gedachten en ideeën veel sympathieke bijval en instem ming ontvangen. In „Zuiderlicht", het maandblad voor de Luthersche Gemeenten te Vlissingen, Middel burg, Groede en Bergen op Zoom schreef Ds. C. F Nolte, Luth. Pred. te Middelburg en Vlissingen over deze brochure: Juist in de maand, die den geboorte dag van den grooten Vredesvriend De- siderius Erasmus op 12 Juli 1536 her denkt, ontvingen wij een brochure, door de N.V. Zeeuwsche Uitgevers Maatschap pij te Vlissingen in het licht gezonden, van den heer c. l. Koster, journalist. Reeds de Rotterdamsche heilige, zooals Vondel Erasmus heeft genoemd, dorst onomwonden te verklaren. „Dulce hel ium inexpertis" „de oorlog is alleen schoon voor hen, die hem npoit hebben meegemaakt", en dit getuigenis (welis waar door den schrijver der brochure niet aangehaald, die trouwens ook den naam van Erasmus niet noemt) vindt in dit geschriftje op meer dan èèn plaats bevestiging De onzekerheid van de hui dige wereldsitiatie is voor den schrijver aanleiding geweest om het vraagstuk „oorlog en vrede" zelfstandig onder de oogen te zien en middelen te zoeken, waar door een blijvende wereldvrede tot stand zou kunnen worden gebracht. Noch o- verdreven chauvinisme, noch grenzeloos cosmopolitisme vindt bij den heer Koster bijval. Verder verwacht hij heil van een geesteshouding, die het juiste midden tus- schen beiden uitersten heeft getroffen, en hoopt hij op een Vrijwillig ïnternalïo- naal Politiekorps, dat aan de uitspraken van het Permanent Hof van Internati onale Justitie zoo noodig kracht bijzet Voor de luttele som van 10 cents is deze belangwekkende brochure bij den boekhandel verkrijgbaar. Coöp Veilingsvereeniging „Walcheren". Appels: Madelein I: 13-17, Madeleïn TL 10- 13, Mr. Gladstone I: 11, Mr Gladstone II: 7, Perzika^pel (e tra) 18-23, Perzikappel I: 10- 15, Perzikappel II. 9-10, Appels (val) 3-8, Pe ren: Reine de Trevoux II (afv.) 13, Spuitjes I: 12, Spuitjes II: 8-9, Suikerij I: 6, Suikerij II: 5 Zomerlouwtjes II6, Oomskinders e'- tra 30, Oomskinders 123-25, Oomskinders II: 16-17, Louise bonne d' Avranches 41 afv„ Peren, (val) 2-5, Kruisbes 8-12, Roode bes 12-28, Witte bes 11-15, Tomaten A: 7-8, To maten B: 8-9, Tomaten c: 5-7. Morellen 14-30, Pruimen: Oranjepruim 29-31, Early Victo ria 5, Druiven: Frankenthalers 53-58, Black Alicaftt 46, Muscaat Druiven 30-31, per K G. Kaapsche Pruim 4, Reine Victoria 1, Perz'fc 4-9, Net Meloen 11-23, Ananas Meloen 15, Suiker Meloen 17-28, Kennemerland 13-15, per stuk. Bedrukte weefsels zijn zeer modern zoowel in eenvoudige als meer gekleede uitvoerin gen. Vlisco, Tobralco, Cretonne e.d. wasch- bare, kleur echte weefsels zijn buitengewoon prettig om in huis. doch niet minder in de vacantiewekcn gedragen te worden. De weer gegeven modellen zijn zeer eenvoudig en als eenige garneering zijn wit piqué kraagjes op beide japonnetjes aangebracht en een aardi ge knoopgarneering in de hoofdkleur. De damesjapon heeft aan de voorzijde een pas. rugpand één geheel. De pas. die in het midden met kleine puntjes? op de blouse is gestikt, sluit in het midden, terwijl het bo vendeel met heel weinig ruimte aan de rok wordt gezet. Om het middel komt een smal le ceintuur. De rok heeft één achterbaan en twee voorbanen, waarvan een klein deel in het midden open valt. Langs de opgestikte naden worden de knoopen van het voorpand in rechte lijn voortgezet. Knippatronen kan men aan onze bureaus bestellen onder No. G 57, in de maten 44,' 46, 48 en 50 Kosten f 0 30.. MEISJESJURK. De jurk voor de dochter bestaat uit door- Ioopende hanen met een ceintuur van su- ède. Aan de voorzijde is een puntig geknipte pas rug h staal uit één pand. De jurk sluit in het icitjdÊu cpetknpppep. Kleine gladde mouwtjes met piqué opslagen, die ingezet zijn. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder No. G 58 voor meisjes van 10—12 jaar. Kosten f 0.30, Mijn japon is oud, doch geverfd als nieuw met Kleerverf 15, 20 en 26 cent per pak in 30 frissche kleu- ren verkrijgbaar bij Apothekers-Assistent naast jamin Het Bestuur der Vereeniging verzoekt de leden die totnutoe hun beslissing in beraad hiel den of zij al of niet zouden toetreden tot de regeling waarbij een verzekering kan wor den gesloten tegen de kosten van genees kundige behandeling gedurende hun verblijf in het ziekenhuis alsnog In de maand Augustus de betreffende circulaire voorzien van hun handteekening te willen doen in leveren. Inlichtingen bij den In specteur van Politie Griffioen 257, M'burg ■wiiiiiiii'^iiii'^Miii'ii;jii'^Miii^[ii^ii|iviiii!^iiii^ii:i^iiii^ii[i^iiii'^niiCTii^i^'n'^ggiPgw^''Ti>'gyffgin^npgif^gpgHpy»p; Op een tandem blijft het toch nog ZWETEN. Op een D.K.W. ZWEEFT U en het is niet duurder Breng uw VACANTIE Wij hebben hiervoor een Vraagt ons gratis inlichtingen MIDDELBURG Voor verdere bijzonderheden zie het uitgebreide programma verkrijgbaar vanaf Maandag 10 Aug. 1936 a.h. tentoonstellingsgebouw tegen den prijs van 10 cent v T vMiCTia;i i^VReg 1^1 rejii regi n

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2