Die nare Hoofdpijn AKKERTJE- 18 ct. A1 s d e mooiste hoed 't minste kost Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best HANDELSONDERNEMING ARSOL VACANTIE. Apotheken geopend te Vlissingen: Zondag is geopend ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 31 JULI 1936. No. 3L per pak neemt U dan de duurste? En a!s het beste zelfwerkende waschrriddel 18 cent kost, betaalt U dan liever een stuiver meer? APELDOORN het licht, dat de oplichter een motorboot had gehuurd, waarmede hij zich naar Breskens heeft begeven. Daar aangekomen is hij per taxi in de richting Belgie vertrokken. (Z.) NV. Haven van Vlissingen. Heden morgen vergaderde de N.V. Haven van Vlissingen onder voorzitterschap van den heer C A. van Woelderen, ten stadhuize te Vlissingen. Aan het verslag van den directeur, den heer M. C. van Hall, ontleenen wij, dat 1935 geen verbetering in de wereld scheepvaart bracht, waarvan ook het bedrijf der N.V. voordeel zou hebben kunnen trekken. Weliswaar bedraagt het exploitatieover schot f 23 641.92, tegen f 4689.51 gedurende het tweede halfjaar 1934, doch na de voor geschreven afschrijvingen van f 10 641.86, een storting van f 6 484.50 in het Fonds voor buitengewoon onderhoud en vernieuwing en na afschrijving van een koersverlies op het effectenbezit van f 9548, sluit de rekening over 1935 met een verlies van f 4.094.94, dat bij het verlies van b 4 743.13 over het twee de halfjaar 1934 moet worden gevoegd. Het stuwadoors- en pakhuisbedrijf der N V. kon nog geen belangrijke vooruitgang boeken. De directie schafte eenig electrisch transportmateriaal aan, hetwelk de N.V. in staat stelt zoowel losse als gezakte goede ren te transporteeren. Het kolenbunkerstation en het oliebun kerstation bleven zich in gunstige richting ontwikkelen. De NV. Handelscompagnie te Rotterdam opende een filiaal in de buitenhaven. De tonnage van de schepen, welke in 1935 de haven binnenliepen bedraagt 2000 zeesche pen 2096.983 N.R.T.; 1331 binnenschepen 641 203 tonnen draagvermogen; 369 sche pen van de N V. Stoomvaart Maatschappij Zeeland 415 353 N.R.T.5415 schepen van den Prov Stoombootdienst op de Wester- schelde 1173.058 tonnen draagvermogen; 1141 schepen van de Kon. Ned. Marine 460.418 kub m.782 loodsvaartuigen 222.608 kub. m. Tot commissarissen werden herkozen de heeren R. A. Arntzenius, directeur van het Loodswezen, te Vlissingen; W. Berdenis van Berlekom, en L. A. Stofkoper, beiden te Middelburg. (Z.) MIDDELBURG. Onze vroegere plaatsgenoot, de Heer S. van Gelderen te Den Haag slaagde voor examen Mid'delbare acte lich. opvoeding; voor hulp in de huishouding, N. Snaauw, Hampe, N. de Vlieger, M. Bliek, T. Meul- meester, K Vermeulen, I. Mes en J. v. Schelven; voor de hoofdacte: de Heer R. van Aken. Van den Dam vertrokken 62 auto's met 172 puden van dagen, om een rijtoer te maken langs ons eiland. Twee auto's be kwamen pech, hetgeen echter door de mee gaande montagewagen verholpen werd. Bij Kon. Besluit is o.m. bepaald, dat de premiën voor de verplichte ziekteverzeke ring voor werkgevers, aangesloten bij de zie kenkas voor de Raad van Arbeid alhier, verlaagd zijn tot 16oa> voor die premiën, die voordien 2<Vo bedroegen. Door den ver zekerde is ingaande 16 Juli slechts 0.8<>/o ver schuldigd. Donderdag werd alhier een vergade ring gehouden van 20 varkensfokkers, die be s lol en out to gaan tot de oprichting van een varkensfokvereeniging. Het bestuur werd als volgt gekozen: J. J. Mesu, voorzitter, J Krijger, secr.-penningm. heiden te N. en St. Joosland en tot bestuurslid F. Kwekke- boom te St. Laurens. Alleen leden van het Varkensstamboek kunnen lid der vereeniging worden. De Brandweer heeft in de omgeving van het Koorkerkhof en Wal, waar drie branden werden ondersteld, oefening gehou den. In de kazerne sprak de burgemeester zijn groote voldoening uit over het werken van de nieuwe brandkranen. De Heer C de Leeuw neemt met zijn B.M.W. motor deel aan de Olympische spe len te Berlijn. De politie verbaliseerde A de R., die een tweewielig motorrijtuig bes'.iiur.'e zon der in bezit te zijn van een rijbewijs. Zij be keurde een wielrijder die links in een bocht reed en zich van de witle streep niets aantrok en een hakker, die voor 's mor gens 10 uur versch brood afleverde Maandagmiddag ontstond sloring in het electrisch net. In verschillende bedrijven veroorzaakte dit groote stagnatie. De Heer C Kruijder slaagde voor het A-brevet zweefvliegen. AAGTEKERKE Cand. v. d. Berg te Rotterdam heeft voor het beroep der Ger. Gemeente alhier bedankt. Uitslag van den gehouden schietwed strijd van de Afd. Bijz. Vrijw. Landstorm te Aagtekerke op Zaterdag 25 Juli 1936. Ma ximum aantal punten 100. le pr. P. de Visser 97 p., 2e pr. A. Pro voost 96 p 3e pr. W. Houmes 96 p., 4e pr. L Bosselaar 96 p., 5e pr. Jac. de Visser 95 p., 6e pr. A. Dekker 94 p., 7e pr. Jac. Vos 04 p_, 8e pr. Christ. Dekker 94 p., 9e pr. A. Provoost Az, 94 p., 10e pr. Jac. de Lange 94 p, lie pr. A. Verhage 93 p., 12e pr. D. Hugense 93 p,, 13e pr. A. Johse 92 p., 14e pr. J. de Visser Cz., 91 p., 15e pr. St. Brou wer 91 p 16e pr. P. Maljaars Az., 90 p., 17e pr. H. Peper 89 p., Ï8e pr. S. Blaas 88 p., 19e pr. A. de Vos 88 p., 20e pr. W. Wouters 88 p.. 21e pr. W. Bakker 87 p., 22e pr. J. de Visser Jz, 87 p., 23e pr. A. Maljaars 86 p., 24e pr. A. G. Brouwer 79 p., 25e pr. P. Mal jaars 69 p. Dinsdagavond tijdens een hevig onwe- der werd een koe van de landbouwer De Visser getroffen en gedood, ook sloeg de bliksem in een telefoonpaal en verbrak een telefoondraad. BIGGEKERKE Benoemd tot hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs de Heer E. H. Sem- hoff, thans te Vlaardingen. DOMBURG - Geslaagd voor „hulp in de huishouding" L. Acda en J. Quéré. KOUDEKERKE Bij de duinen onder Dishoek is in een patatcsfriteskraam ingebroken. Ook een an dere tent werd vernield. OOSTKAPEL LE Eeh 3 jarig zoontje van C C. had zichzelf, spelend met lucifers ernstige brand wonden doen oploopen. Dr. v. d. Harst ver leende de eerste hulp. - Zaterdag viel een tien jarig zoontje van den landbouwer A de V., in een sloot en brak de linkerpols. RITTHEM In den Raad werd besloten de vol- behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en ge zijl er van af. Géén last met Uw maag! Prettig innemen en onschadelijk. AKKER-CACHETS verdrijven spoe dig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn, rheumalische pijnen, gevatte koude, Influenza, Griep, enz. Smaakloos ouwel-omhulsel oral Product '1 poeder. Ge proeft daardooij i*- niet*. Ze glijden naar binnen Per 18 st. 52 cL Zakdoosje 20 c Dutnonti Ik moet een krasje wijden aan het nieuw ste slachtoffer van dezen aan slachtoffers zoo rijken tijd; den vacantieganger in den regen. Wij lezen krantenvol over den oor log in Spanje, over aardbevingen in.dapan en zulke fraaiigheden meer, maar over het leed van den vacantiemensch in den regen heb ik nog niets gelezen Weet daarom, o zomerlijder 1936, dat mijn hart naar U uitgaat. Ik heb diep medelijden met UIk beklaag Uw lot en ik beklaag Uw verregende dubbeltjes. Wij moeten daar niet zoo min over den ken. Het geheele jaar heeft de mensch zijn werk gedaan, het geheele jaar heeft hij trouw in den tredmolen geloopen. Tegen dat de zomer naderde kreeg hij hoop op verlos sing. Nog zooveel weken, nog zooveel da gen, dan zou hij er uitbreken. Dan zou hij los zijn van de dagelijksche beslommeringen, de zorgen van zich af zetten en er op uit trekken. Hij maakte plannen en zag visioe nen van een zonovergoten heideveld, van een tocht door de bergen, van een bruinbrande- rij aan het strand, van spel in de golven. Maandenlang had hij gespaard voor deze vonken van licht in zijn leven. En aan den anderen kant stonden de menschen, die op hem wachtten. De men- schen in badplaatsen, in de hotels, in de pen sions overal in vacantieoorden. Na een reeks van slechte jaren hoopte men eindelijk eens op een goeden zomer. Er hangt voor hen zooveel van af. De lezer zou raar staan te kijken als hij eens een volledige opsomming kreeg van de menschen, wier bestaan af- fliangt van het slagen van de vacantie van anderen. «*9 tmpt, AKKER.CACHETS En kijk nu eens naar buiten. Terwijl ik dit zit te schrijven regnt het pijpesteeltjes. Ein de Juli midden in het volle vacantiesei- zoen. Ik trek aan mijn pijp, maar zij smaakt niet, want de tabak is klammig geworden. Mijn morgensigaartje leed aan dezelfde ziek te. De temperatuur is zoodanig, dat ik mijn wollen vest opgeschommeld heb en dat ik als ik niet secuur wist, dat ik van Amelia Zeeland de wind van voren zou krijgen zou beginnen over het aanleg gen van den haard, al was het alleen maar om het vocht uit huis te drijven. Ik kijk naar buiten en voel me melancho- liet worden. De regen druipt uit laaghan gende grauwe wolken, siepelt door de slap hangende bladeren. De straten zijn vies en modderig. Ik zie een bemodderd hondje met de staart tusschen zijn pootjes bibbe rend een schuilplaats zoeken. Ga met zulk weer met vacantie en blijf dan maar eens optimistisch. Betaal ergens in de verlatenheid van de Veliiwe of Bra bant of aan het Noordzeestrand ettelijke guldens per dag voor het verblijf en zie je zelf gedwongen in huis te blijven bij een echtvriendin, die sikkeneurig is van teleur stelling en omdat de kinders, buiten hun ge wone omgeving, ^hangerig en vervelend zijn. Blijf dan maar eens van de jeneverflesch af. —O Vacantieganger in den regen mijn hart gaat naar U uit, ik zei het reeds. ant, want want je moet weten... ik moet zelf eerstdaags met vacantie. Laat je dit tot de slotsom brengen, dat ik allereerst medelijden heb medelijden op voorhand in zekeren zin met mijn eigen vacantie, die eventueel door den regen bedorven zou kunnen worden en dat dus mijn sympathie naar den vacantieganger in het algemeen maar een toegiftje is. Verre vandaar. Laat ik je een weinigje opbeuren. Als je dit stukje onder het oog krijgt is het mis schien alweer prachtig weer. Want het is zomer en dus kan het weer bij het uur ver anderen. Je zucht en zegt misschien: „Deed het dat maar". Een misschien heb je het leed van den verregenden dag al weer lang vergeten. Want de vacantiemensch leeft bij den dag. En in elk geval heb je het voor deel, dat je na regen den zonneschijn des te ttneer waardeert. Ik hoop echt, dat dit stukje gelezen zal worden hij laaienden zonneschijn ook om derwille van de menschen, die het van andermans vacantie moeten hebben. De tijden zijn toch al slecht genoeg, zij behoe ven er de regenstrop niet bij te hebben. En hen, die uithoofde van het minder gun stige weer niet met vacantie zijn gegaan zon ik willen zeggen: Ga toch. Neem het risico van den regen. Trek er uit en zoek afwis seling. Een regendag op de heide heeft ook zijn eigen bekoring. PLEUN ZEELAND* JSiKl 3? Plfiv 33# <q<> yiyiw II! gende subsidies toe te kennen: f 25.— aan het „Groene Kruis" f 10— aan de Ver. Kinderherstellings- en vacantie kolonies, f 65 aan de Ver. Chr. Wijkverpleging, f 50.— aan de Burgerwacht, f 20 aan de Muziekver. (2 stemmen tegen) f 550 aan het Burgerlijk armbestuur. Als wethouder werd gekozen de Heer Joh. de Visser, als plaatsvervan gend wethouder de Heer Joh. Cevaal. SEROOSKERKE Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk: cand. P. A. Warners te Doet^chem. VEERE—KLEVERSKERKE. Ds. P. Fagel te Den Haag hoopt Zon dag 6 September intrede te doen hij de Ned. Herv. gemeente, na bevestiging door Ds. W. Creutzberg van Scheveningen. SOUBURG. In de Vlissingsche straat viel een wa gen met tractor, met hooi beladen, om. Een melkwagen bekwam daarbij schade. Door het comité Souburg—Ritthem werd verkocht 1020 postzegels a 10 cent, 950 a 3 cent, 100 postzegels a 8 cent, 93 postzegels a 16 cent. Ook werden 123 brief kaarten voor de loterij uitgereikt eri 3 boekjes AN.W.B. verkocht. 'T ZAND. In de vergadering der Ver. voor lager Onderwijs op Geref. Grondslag, werd een voorstel aangenomen, over ie gaan tot af koop der verbruiksvergoeding voor het Schoolgebouw volgens art. 205. In de vaca<- ture wijlen de Steur en door het bedanken van A de Visser, werden resp. gekozen de Heeren M. v. d. Ketterij en G. Vogel. Nog steeds LET OP DEN COLORADOKEVER. Daar de Coloradokever op verscheidene plaatsen vrij dicht bij onze grens is gevon den en het aantal vindplaatsen in onze buur landen nog steeds toeneemt, waaruit blijkt dat de kever zijn gebied voortdurend uit breidt, is het van het hoogste belang, dat op alle plaatsen in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, die minder dan 25 K.M. van onze landgrenzen verwijderd zijn, alle aardappeltelers hij voortduring hun aandacht op dit insect gevestigd hou den. Laat men niet denken, dat, nu wij tot nu toe van den 'kever vrijgebleven zijn, dit ook den geheefen zomer het geval zal we zen, en laat men ook niet meenen, dat eett laat optreden in een aardappelveld niet meer zoo gevaarlijk is. Het tegendeel is waar. Als in Augustus of September de kevel ergens optreedt zonder dat dit bemerkt wordt, kruipen de op dat land tot ontwik keling gekomen kevers aldaar in den grond om te overwinteren. Het volgend voorjaar komen zij ais het warme weer optreedt, daaruit te voorschijn en verspreiden zij zich over de velden in de omgeving. Uit de eene onopgemerkte en daardoor niet uitgeroeide haard van den nazomer ontstaan dus eeil aantal verspreide haarden in het volgende voorjaar en de bestrijding en uitroeiing wordt dan zeer veel moeilijker. Dringend worden daarom alle aardappel telers, zoowel de landbouwers als de par ticulieren in een strook van 25 K.M. breedte langs onze grens in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland verzocht, nog gedurende de maanden Augustus en Septem ber met aandacht hun velden te onderzoe ken op de aanwezigheid van den Coloradoke ver of zijn larven en aangeraden mededee- ling te doen ten gemeentehuize van elk geval, waarin zij meenen het insect gevon den te hebben. Op alle lagere scholen in de bedoelde strook zijn afbeeldingen en modellen van kever en larve aanwezig, zoodat iedereen gelegenheid heeft, zich daarvan op de hoog te te stellen. Laat men niets verzuimen om cfe aanwezigheid van den kever bekend te maken, opdat de noodige uitroeiingsmaat regelen genomen kunnen worden. Voor allen geldt dus nog tot eind Sep tember de leus: LET OP DEN COLORADOKEVER AUGUSTUS ZON Op Onder Zaterdag 1 Aug. 5.22 8.50 Zondag 2 11 5.23 8.48 Maandag 3 11 5.25 8.46 Dinsdag 4 1» 5.26 8.45 Woensdag 5 11 5.28 8.43 Donderdag 6 11 5.30 8.41 Vrijdag 7 11 5.31 8.39 ENGERING, Nieuwstraat.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2