Op reis waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad ASPIBI 42e Jaargang VRIJDAG 17 JULI 1936 No. 29 UITGAVE: N.V. ZEEUWSCHE UITG. MI). St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. U neemt geen stoffer en blik Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best HANDELSONDERNEMING ARSOL APELDOORN Reist daarom-m nooit zonder |.[~2l LIED VAN DE WEEK Maar... Is het ook waar?? BURGERLIJKE STAND eeuw seA ïïieumsblad BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VLISSINGEN. Het comité der Vereeniging CK.W.O. hield zijn jaarvergadering. Het ledental be draagt 963. In het afgeloopen seizoen wer den 7 avonden gegeven, een reis naar de Brusselsche tentoonstelling werd gemaakt en een cursus in de Engelsche taal gehou den. Bij een ontvangst van f 2624.20 be droeg het nadeelig slot f 12.25. Het leden tal der sportafdeeling bedraagt 155. Deel genomen werd aan den drie-steden wed strijd. Bij ontvangst van f 822.91 bedroeg het batig slo.t f 82.88. Eindexamen Afd. B. Rijks H.B.S. Ge slaagd: IJ Baan, P. Ouborg, C. Onderdijk, F. Vrind, J. v. Hiele, C. Hoek, K. Lemmers, Ko Robers, P. van Steveninck, I. Doorn bos en J. Ravellie. Aan de R K. H B.S. te Roldue slaagde voor het eindexamen G. Borgsteijn, alhier. Voor herhalingsoefeningen kwamen 16 Juli onder de wapenen de reserve-kapitein G J. Koolhaas, de reserve 1ste luitenant jhr. D Bicker, J. Winters, D. Buur, C. A. J. Vis sers, Mr. J. van den Scheer, C. J. Carrière; de reserve-sergeant-instructeur D. J. Sander- se: de dienstplichtige sergeanten H. J. Brug- geman, C, P. Klopping, J. Klijn, C. Sanderse, J M. Scheele, H. R. Wagenaar, I. Catsman, J W. de Goeij, H. de Boo van Uijen, W. Da- vidse, J. M. Slingerland, T. L. Breevaart, A J. Mijnsbergen en de dienstplichtige Serge ant-administrateur B. H. H. Veldhuis. Inl den tuin van de voormalige Willem III-kazeme, had de 9e Zeeuwsche Zendïngs- dag der Chr. Geref. Kerk plaats. Gesproken werd door Ds. Kleisen van hier. Ds. Frans- sen van Biezelinge over: „Een mogelijk ver zuim". Ds. Gruppen „Ook de onbesnede- nen", Ds. Hoogendoorn van Zierikzee over Ezechiël 47, Ds. de Vries van Deventer: Om 't eeuwig welbehagen", Ds. Wisse van Am sterdam over: „Katholiciteit der Chr. Re ligie". De prov. Commissie van het Ned. Ver bond van Christen jonge vrouwen- en meis- jesvereemgmgen hield op 8 Juli bondsdag te Breda. Uit Zeeland kwamen 38 vereenigin- gen en brachten ruim 700 meisjes naar de kerk te Breda. Op 20 Juli worden hij het 3e en 14e re giment infanterie te Bergen op Zoom inge lijfd de dienstplichtigen lichting 1936 ploeg I (voorgeoefenden) afkomstig uit de indee- lingsdistricten Middelburg-Dordrecht en 'S Hertogenbosch Door het vertrek van den Heer D. Lap is een vacature ontstaan in de technische commissie van het district Zeeland der K. N_ A. U. Naar de „VI. Crt." verneemt wordt het secretariaat waargenomen door den heer J. Bakker. In de O.L. Vrouwekerk heeft Zondag morgen de WelEerw. Pater J. van Wezel, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Pas toor Timp hield de prediking. Des avonds werd door Pater van Wezel een plechtig Lof gecelebreerd. Naar de V. C. verneemt, zijn vier vaste collectanten van het Plaatselijk Crisis co mité gearresteerd, die zich aan diefstal van goederen zouden hebbed schuldig gemaakt. Na afgenomen verhoor zijn 3 hunner op vrije voeten gesteld, terwijl zekeren R. ter beschikking van de Justitie te Middelburg is gesteld. Het onderzoek in deze zaak wordt krachtig voortgezet Zaterdagavond gaf jhr. Boreel op het vliegveld alhier, proeven in verband met stijg winden daar ter plaatse. Voor de V.R.B. was het Zaterdag een mooie dag, daar deze vereeniging haar ei gen huis mocht betrekken. Gesproken werd door de Heeren dr. Staverman, Edelman en Meijerink, welke laatste de officiëele opening verrichtte. Zondag kwam in de haven het Engel sche stoomschip „Briac", het had 153 tou- risten aan boord, die met touringcars een tocht rond Walcheren maakten. Uit Ant werpen kwamen booten met resp. 175 en 350 passagiers, n.l. de „Zeeland" en de „Flandria". Zaterdag zijn de kruistochten weer be gonnen, welke de Reederij van der Schuijt te Rotterdam steeds organiseert. De Zonnestraal collecte bracht op f 318 24i/,. Zaterdagmiddag werd de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" gehouden, ver tegenwoordigd door 1714 aandeelen. Enke le vragen werden gesteld. De Heer Wesse- ling deelde mede, dat er momenteel geen kans is op nieuwe orders en dat de toe stand somber is. De Zeeuwsche Bond voor de Garnalen- visscherij hield Zaterdag in het Concertge bouw een algemeene ledenvergadering. De Voorzitter hield een openingsrede. Dr. J. G. Ramaker, leider van het Verkoopkantoor, hield een uitvoerige rede. Aan H M. de Ko ningin en aan Minister Deckers werden te legrammen verzonden. Ook werd het woord gevoerd door Mevr. Bakker-Nort, lid der Tweede Kamer en door den Commissaris der Koningin. Na een slotwoord van burgemees ter Van Zuijen werd de openbare vergade ring gesloten en de besprekingen werden in een huishoudelijke zitting voortgezet. MIDDELBURG. Alhier is overleden Mej. J. R. Robijn, die meer dan 30 jaar vakonderwijzeres aan school G in de Duitsche taal was. Tegen 1 Januari 1935 werd haar eervol ontslag ver leend. Mej. E. Fonteijne slaagde voor het eind examen der literair-econ. afd. der Chr. H. B S. te Dordrecht. Zondagmorgen reed een tamdem tegen een auto. De beide personen kwamen te val len. De bestuurder klaagde over pijn. Pro- als U een stofzuiger kunt krij gen. Maar sta dan ook niet te ploeteren aan de wasch- tobbe als 1. 2. 3. de wasch veel mooier en voorzich tiger kan doen. Gebruikt Uw tijd voor andere dingen. Een pak 1. 2.3. van 18 ct. spaart Uw goed en Uw krachten. '.'vV. bent U in 1 bijzonder blootgesteld aan het vaar van kouvatten. TABLETTEN Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 1 10 ets. cesverbaal is opgemaakt. De auto reed met een kalm gangetje. Zaterdag werd alhier de Coöp. dag ge houden. Ongeveer 1200 kinderen kwamen op de Loskade bijeen en gingen met de muziek van „Excelsior" voorop, naar de Balans. In den tuin van St. Joris konden zij zich vermaken. Tijdens de pauze sprak de Heer K. de Boer, propagandist van den Centralen Bond van Ned. Bedrijfscoöpera- ties. Zaterdagmorgen vergaderde het Be stuur van den Polder Walcheren. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. A. E. van Bortel te Den Bosch, slaagde voor het cand.-examen in de rechten. Woensdag nam Ir. H. Streefkerk, direc teur der N.V. Prov. Zeeuwsche Electrici- teits maatschappij, afscheid van het perso neel. Als blijvend aandenken werd hem een fraaie album aangeboden en aan Mevr. Streefkerk bloemen geschonken. Te Gent slaagde voor de tweede proef scheikundig ingenieur: de Heer A. Cappon, te Arnhem behaalde Mej. E. A. P. Faggin- ger Auer het diploma voor reclame teeke nen en ontwerpen. Toen Vrijdag het zonnescherm van de firma De GruSjter werd neergelaten, kwam dit plotseling met een vaart naar beneden en trof Mevr. B., die zich op tien stoep be vond. Zij bekwam een ernstige huil op het hoofd en moest op advies van den dokter het bed houden In de vergadering van den Polder Wal cheren is een voorstel aangenomen tot uit voering van buitengewone werken aan de Zuidwatering en het daarvoor verleenem van een crediet van t 68000. ARNEMUIDEN. Het dochtertje van J. S. viel van een hoop steenen en moest met een gapende hoofdwond worden opgenomen. AAGTEKERKE—OOSTKAPELLE. Beroepen bij de Geref. Gemeente cand. J^ van de Berg te Rotterdam. BIGGEKERKE Benoemd tot onderwijzeres aan de school voor Chr. Volksonderwijs Mej. P. Wondergem, thans te Kerkrade (L.) De Ver. voor Geref. School onderwijs hield een buitengewone algemeene verga dering. Een voorstel werd aangenomen om van de gemeente 80 pet. van de in 1921 ge schatte waarde van het Schoolgebouw aan te vragen, waarmede dan de jaarlijksche ver goeding aan de vereeniging ophoudt. Door wijlen den Heer P. Coppoolse is f 200 ge legateerd. Nabij het Pompstation werden twee rijwielen gestolen, welke later te Vlissingen onbeheerd werden teruggevonden. Ook ge vallen van ergerlijke vernieling kwamen voor. DOMBURG Te Dornach in Zwitserland, is op 65 jarigen leeftijd overleden, Mej. L. M. Tak van Poortvliet, die een groot deel van haar leven alhier heeft doorgebracht. KOUDEKERKE Zaterdag 18 Juli Concert te geven door het Fanfarecorps „Voorwaarts" direc teur de heer André J. Geijsen, in de tent op het Dorpsplein des avonds 8 uur. MELISKERKE Gerem. Gem. Tweetal cand. J. v. d. Berg, en A, v. Stuijvenberg, beide te Rot terdam. Guus Betlem Jr. De „Sunday Express'* verneemt, dat bij een Engelsche firma door de Italiaansche regeering opdrachten zijn geplaatst voor landbouwwerk tuigen, tot een totaal gewicht van 40 000 ton. Deze werktuigen zijn be stemd voor de ontginning van de wildernis in Abessinië. Het benoodigde crediet is door Parijs verstrekt! Hoé worden wij óóit uit die hutspot In kwijnend Europa nog wijs? Wie weet er nog iéts te doorgronden Van Londen, Berlijn of Parijs? Zóó zijn ze gezworene vrinden, En denk je nog dat je d'r bent..-**». Totdat we opeens ondervinden, Hoé weinig de leek er van kent. Zóó denk je: ja, nou komt 'r oorlog, Dat kén haast niet uitblijven, meer, Of... Oostenrijk, Duitschland bijvoorbeeld Ze vinden het samen alweer. Zóó schreeuwt er de wereld van sch&nde, Wat ginder Italië deed, We leggen dat landje aan banden, En hebben het lekker zoo, beet Of... uit is het heele gebeuren, De straf is opeens van de baan. En 't éérst neemt het... land van de sancties Een order voor Afrika aan! En vóórdat ze ginds gaan ontginnen, Het moeizaam veroverde land, Vloeit strakjes in Engeland binnen Het geld van de vroegere klant Parijs beeft de duiten gegeven, 't Crediet voor dit komende werk...... Wij schudden ons hoofd maar weer even En mompelen iets van: 't is stérkI Hoé worden we ooit uïf die hutspot In kwijnend Europa nog wijs? Wie weet er nog iets te doorgronden Van Londen, Berlijn of Parijs? Ach, mij kan het weinig maar schelen, 't Geharrewar over en weer, En... "k ben misschien £én van de velen? Maar 'k volg het al bijna niet meer. Eén ding zou ik wél willen vragen, Men zégt lees het ochtendblad maar 't Is alles voor..-, bétere dagen, Voor Vrede maar... is het ook w&Ar? (Nadruk verboden)' SEROOSKERK.EJ lil de bakkerij van K. Flipse, heeft een hevige brand gewoed. De plaatselijke brand?, weer en de Middelburgsche brandweer wis ten uitbreiding naar andere perceelen te voorkomen. Het aangetaste gebouw is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. VLISSINGEN, van 9—15 Juli 1936. Ondertrouwd: P. Brandes, 22 j. en F. L'. Brasser, 23 j. A. G. van Saane, 28 j. en M. Wijs veld, 26 j. D. A. Krijger, 26 j. en L. H. Goethart, 24 j. en A. Van Scherpen- zeel, 23 j. en J. M. van Oost, 21 j. J. J. Blankert, 47 j. en C. W. Sutherland, 40 j. Getrouwd: G. C. Kooman, 25 j. en J. de Bruijne, 25 j. C. de Leeuw, 27 j. en M. Brasser, 30 j. P. C, van Luijk, 23 j. en J. G Meert, 19 j. Bevallen: W. A. Overduijn, geb. Valke, d. J A. Kloeg, geb. Schrier, d. M. M. Braat, geb. Schumaker, d. M. Rouw, geb. v. Weele, d. A. E. Kuiper, geb. Rutgers, z. G. de Buck, geb. Parent, d. P. G. Bleajenberg, geb. Klein, d. M. A. Meijn- derts, geb. van der Eijk, d. Overleden: B. S. C. van Rugge, 58 j., eclitgenoote van I. Liglhart Schenk S. de Witte, 44 j., eclitgenoote van W. Kluijfhout AM. Vrij, 30 j., echtgenoote van A. M. Brasser. (V. C.) SOUBURG, van 8-14 Juli 1936. Geboren: Lena Maatje, d. v. J. van Sluijs en P. Kuzee Lena, d. v. J. van der I mdt en G. Schout Aart, z. v. A. Gilcese en J. N Schipper.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1